Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασε κάποιος το νέο firmware να μας πει εντυπώσεις;

 

Το περασα εγω...ενα εχω να πω...μπραβο ρε Samsung, μπραβο ρε

 

1. Smearing τελος...δεν υπαρχει

2.ελευθερος χωρος στη μνημη τηλφεωνου 11.24Gb

3.εφαρμογες στηνονται πλεον και στην sd card

4 HDR video recording

5.lag ελαχιστο

6. εγινε update στην καμερα την βλεπω ψιλοβελτιωμενη...αλλα θελω χρονο να την τεσταρω

 

edit

sorry παιδια...εκανα λαθος ο ελευθερος χωρος παραμενει στα 9.2 Gb

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Το περασα εγω...ενα εχω να πω...μπραβο ρε Samsung, μπραβο ρε

 

1. Smearing τελος...δεν υπαρχει

2.ελευθερος χωρος στη μνημη τηλφεωνου 11.24Gb

3.εφαρμογες στηνονται πλεον και στην sd card

4 HDR video recording

5.lag ελαχιστο

6. εγινε update στην καμερα την βλεπω ψιλοβελτιωμενη...αλλα θελω χρονο να την τεσταρω

 

Τωρα το βαζω και εγω να δω, σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

την περασα κ γω!μου φαινεται βελτιωμενο σιγουρα το lag..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει για ολες τις χωρες παιδια? Και το smearing τι ειναι?

Κανένα firmware δε βγαίνει σε όλες τις τις χώρες αμέσως.Ο λόγος είναι ότι οι servers της εκάστοτε εταιρίας θα έπαιρναν φωτιά...:)

Το νέο firmware βγήκε για Γερμανία αλλά όπως είναι γνωστό το pc odin είναι ο καλύτερος σας φίλος για αναβαθμίσεις...:)

 

Το smearing είναι με απλά λόγια κάποιες σκιές που αφήνουν τα γραμμάτα όταν πχ scrollαρεις πάνω κάτω το μενού των ρυθμίσεων.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ρουμάνικο μοντέλο...Πότε θα έρθει το update λέτε?... Αν υπάρχουν αυτές οι αλλαγές τότε απλά στην συγχαρητήρια στην Samsung..Μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, άκουσε τα παράπονα των καταναλωτών και έλυσε τα περισσότερα (αν όχι όλα) τα προβήματα...
Link to comment
Share on other sites

Το περασα εγω...ενα εχω να πω...μπραβο ρε Samsung, μπραβο ρε

2.ελευθερος χωρος στη μνημη τηλφεωνου 11.24Gb

 

Πως στο καλό έχεις τόσο; Περνώντας το με ODIN έχω 9.23. Όσο διάβασα και σε ένα site ότι πάει ο χώρος.

 

Εχει βγει για ολες τις χωρες παιδια? Και το smearing τι ειναι?

 

Μόνο για την γερμανική rom για την ώρα bolek. Το smearing είναι το φαινόμενο που όταν κάνεις scroll στα settings, τα γράμματα αποκτούν μια γκρι/μωβ σκιά και ζαλίζουν. Θα έπρεπε να είναι καθαρά όπως γίνεται τώρα μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ρουμάνικο μοντέλο...Πότε θα έρθει το update λέτε?... Αν υπάρχουν αυτές οι αλλαγές τότε απλά στην συγχαρητήρια στην Samsung..Μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, άκουσε τα παράπονα των καταναλωτών και έλυσε τα περισσότερα (αν όχι όλα) τα προβήματα...

Παιδιά μην αρχίζουμε τις εικασίες.Ποτέ και κανείς (εκτός απο τους ανθρώπους της Samsung στα κεντρικά) δε ξέρει πότε και αν θα βγει ένα firmware.

Μπορεί να βγει....τώρα, μπορεί να μη βγει και ποτέ σε μια χώρα και να πάρει το επόμενο update.

Θα το ξαναπώ, PC ODIN! ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αρχίζουμε τις εικασίες.Ποτέ και κανείς (εκτός απο τους ανθρώπους της Samsung στα κεντρικά) δε ξέρει πότε και αν θα βγει ένα firmware.

Μπορεί να βγει....τώρα, μπορεί να μη βγει και ποτέ σε μια χώρα και να πάρει το επόμενο update.

Θα το ξαναπώ, PC ODIN! ;)

 

Και πως το περνάω εγώ φίλε μου μέσω Odin το γερμανικό firm? Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το κινητό μου π είναι ρουμάνικο?...Από που το κατεβάζω?..

Link to comment
Share on other sites

Νέο Firmware DBT-I9505XXUBMEA

 

Region: Germany

Build Date: 29/5/13

Changelist: 768421

 

Download

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Και πως το περνάω εγώ φίλε μου μέσω Odin το γερμανικό firm? Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το κινητό μου π είναι ρουμάνικο?...Από που το κατεβάζω?..

 

↑↑↑↑↑.....:)

 

Και απο τη Μποτσουάνα να περάσεις firmware, δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα....

Το μόνο αλλάζει σε ένα firmware απο χώρα σε χώρα είναι το csc που......δε πρέπει να σε απασχολεί αν δε το γνωρίζεις...(και ίσως το modem αν είναι απο τη....Μποτσουάνα :p)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως στο καλό έχεις τόσο; Περνώντας το με ODIN έχω 9.23. Όσο διάβασα και σε ένα site ότι πάει ο χώρος.

 

 

 

Μόνο για την γερμανική rom για την ώρα bolek. Το smearing είναι το φαινόμενο που όταν κάνεις scroll στα settings, τα γράμματα αποκτούν μια γκρι/μωβ σκιά και ζαλίζουν. Θα έπρεπε να είναι καθαρά όπως γίνεται τώρα μετά το update.

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου φιλε!

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω μου γράφει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση γιατι ; 19505ΧΧUAMDN αυτο γράφει εμένα απο που είναι το τηλέφωνο μου ; Σε εμάς ποτε θα ερθει ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω μου γράφει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση γιατι ; 19505ΧΧUAMDN αυτο γράφει εμένα απο που είναι το τηλέφωνο μου ; Σε εμάς ποτε θα ερθει ;

 

wifi δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με διαφωτισει την χωρα προελευσης του παρακατω κινητου ? το τελευταιο F μυριζει Γαλλια?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με διαφωτισει την χωρα προελευσης του παρακατω κινητου ? το τελευταιο F μυριζει Γαλλια?

 

Σωστά "μύρισες". Γαλλικό :-)

Link to comment
Share on other sites

Αυριο αν ολα πανε καλα,κλεινω συμφωνια με εναν που το αγορασε απο Γερμανια,μενει επαρχια και θα μου στειλει το S4 σε τιμη χωμα,μετα απο πολυ παζαρι.Δικαιολογια οτι το ειχε παρει για μια σχεση που τελειωσε και δεν θελει ουτε να το βλεπει,χαχα.Του ειπα πως θα το παραλαβω μονο με τον ορο οτι θα αναφερει να το ανοιξω πριν την καταθεση στο κουριερ,(ειναι σφραγισμενο λεει) να δω λειτουργιες κτλ,αν ειναι το αληθινο και ολα τα παρελκομενα,και αν οκ το παιρνω,αλλιως το στελνω οπως ηρθε,και δεχτηκε. Τι πρεπει να προσεξω παιδια σε πρωτη φαση? Εχω δει και εχω διαβασει πολλα ως προς τους κλωνους που κυκλοφορουν,θεωρω οτι τις σημαντικες διαφορες θα τις καταλαβω,αφου εχω δει και το original,αλλα υπαρχει κατι αλλο στο οποιο θα πρεπει να σταθω και θα κανει μπαμ πχ? Δεν μπορω να το περιεργαστω και μιση ωρα,ενα τσεκ 3-4 λεπτων λογικα. (καλα παιζει πολυ να ειναι μαιμουδια,αλλα αφου δεχτηκε να το γυρισω πισω αν δω οτι δεν ειναι original τοτε δεν με απασχολει...)! εκτος αν αυριο αλλαξει γνωμη,θα ξερω το πρωι που θα συννενοηθω για διευθυνση κτλ. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα μονο που γραφεις σε ενοτητα για το galaxy s4!

 

εχω προβλημα οταν συνδεω το κινητο με το kies, stis plirofories logismikou den mou emfanizei tipota....ενω λεει οτι ειναι συνδεδεμενο...

τοτε φιλε μου να περιμενεις τηνα απαντηση καποιου παιδιου που ειναι πιο γνωστης απο εμενα γιατι και εγω ειμαι λιγο αρχαριος ακομα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...