Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως με το "εισοδο", εννοεις ενεργοποιηση.

Οχι, αν απλα το ενεργοποιήσεις δεν χανεις τπτ. Ειναι σαν να εχεις ενα πιο secure τηλεφωνο μεσα στο τηλεφωνο σου. Αυτη ειναι η δουλεια του και σε καποιες εταιριες μαλιστα το χρησιμοποιουν ηδη.

Μπορεις και να το ξανακλεισεις αν δεν το θελεις πια.

 

Σ`ευχαριστω;);)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα μετα απο φλασαρισμα την ιδια ρομ που ηδη ειχα αλλα φλασαρα γιατι ειχα κολληματα ανακαλυψα πως το σημε του κινητου ειναι πολυ χαλια απο πριν ενω φλασαρα την ιδια ρομ!!! υπαρχει τροπος να φλασαρω μονο το Mόντεμ????????και που θα το βρω ξερει κανεις??? Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη χθες.αν πάρω μια των 20-40 που βρήκα θα κάνουμε δουλειά;

 

Με 40 δεν παίρνεις καινουργια amoled με τιποτα!

Ή θα ειναι μαιμου, οποτε κατα πασα πιθανοτητα ουτε amoled ή θα ειναι μεταχειρισμένη με οτι αυτο συνεπαγεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι μπροστά μόνο.φυσικά και δεν περιμένω να είναι γνήσια.απλά 170€ για γνήσια δεν δίνω για το κινητό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Με μεταφορικά στα 20€ θα βγει σχεδόν αν προλάβει κ έρθει Ελλάδα όσο θα είμαι εδώ.Αλλιώς θα το κάνω Γερμανία. Θα έχει ανταπόκριση καλή?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χαλασε η καρτα η εχει προβλημα ο reader της συσκευης,σε πρωτη φαση αν δεν το εχεις κανει βγαλε και βαλε την καρτα απο την συσκευη να δεις,σε δευτερη φαση δοκιμαζεις αλλη καρτα
Link to comment
Share on other sites

Με μεταφορικά στα 20€ θα βγει σχεδόν αν προλάβει κ έρθει Ελλάδα όσο θα είμαι εδώ.Αλλιώς θα το κάνω Γερμανία. Θα έχει ανταπόκριση καλή?

 

το μπροστινο front glass λεγεται..γυρω στα 9 ευρω στοιχιζει...

 

Παει μονο του το τζαμι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το βγαλεις προσεκτικα ,δες video να δεις πως γινεται,,εγω εχω ενα front glass bluenαλλα δεν ειναι το γνησιο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσφατα πηγα το κινητο μου για ελεγχο στη samsung σχετικα με κατι προβλήματα που δημιουργηθηκαν μετα από την τελευταια αναβαθμιση.

Συγκεκριμενα μου ανοιγε από μονο του τα δεδομενα κινητης και με χρεωνε χωρις να το καταλαβω , εμφανισε το εικονιδιο της τοποθεσιας αντι το σημα του gps στις ρυθμισεις , εκανε κατι κολληματα κλπ. Μου ειπε λοιπον ο υπεύθυνος στην samsung ότι αυτό οφείλεται από το γεγονος ότι εκανα αναβαθμιση του λογισμικού ασυρματα μεσω του ελεγχου που κανει κατά καιρους η συσκευη. Του απαντησα ναι με ρωτησε το κινητο μια μερα ότι υπαρχει ενημερωση λογισμικού και επελεξα το yes δηλαδή να κατεβει ασυρματα η νεα εκδοση.

Μου ειπε λοιπον ότι αυτό είναι το λαθος μου και ότι πρεπει ΟΛΕΣ οι αναβαθμίσεις να γινονται μεσω του kies προκειμενου να γινουν σωστα και επειδή το κινητο μου είναι απο χωρα προελευσης Αυστρια μπαινουν καποιες ενημερώσεις που αφορουν αυτή την χωρα και όχι την Ελλαδα και σχετικα.

 

Μου εκανε λοιπον ένα factory reset και μου εγκατεστησε όπως ειπε το πρόγραμμα που αφορα την συσκευη για Ελλαδα. Το ολο γεγονος δεν πηρε πανω απο 1 ωρα και μου εδωσε το κινητο πισω και εφυγα.

 

Σημερα 3 μερες μετα συνδεσα το κινητο μου με τον υπολογιστη και μου βγαζει το kies ότι υπαρχει νεα ενημερωση για το κινητο μου.Καθε φορα που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μου εμφανιζει αυτό το μηνυμα.Προχωρησα για λιγο την διαδικασια να δω τι θα συμβει και κλικαρα ότι αποδεχομαι τους ορους κλπ και μετα μου εμφανιζει ένα κειμενο στα γερμανικα .Βασικα λεει "Σημειωση" και κατοπιν εχει ένα κειμενο που αναγνωρίζω μονο ότι αναφερει το ΚΝΟΧ v1.0 auf v2.0.

 

Θελω να σας ρωτησω λοιπον αν θα πρεπει να προχωρήσω στην αναβαθμιση που λεει το kies ότι υπαρχει για την συσκευη μου η θα μπλέξω παλι και καλυτερα να μην το προχωρήσω? Σημειωστε ότι ξεκλικαρα απο την συσκευη (κατοπιν προτροπης απο την samsung) την εντολη να κατεβαινουν οι ενημερώσεις ασυρματα στην συσκευη μου μιας και μου εξηγησε ότι ασυρματα κατεβαινουν ενημερώσεις που αφορουν το κινητο για την Αυστρια όπως ειπε που είναι και η χωρα προελευσης της συσκευης.

 

Καμια γνωμη?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αυτο που διαβάζεις στα γερμανικά είναι αναβάθμιση. Knox 2.0, kids mode και βελτιωση σταθεροτητας.

Εδω και τοσα χρόνια 1 μονο φορα εκανα αναβάθμιση μεσω kies. Ολες τις αλλες φορες OTA. Ουδεμια σχεση δεν εχει το συγκεκριμένο θεμα που πιθανόν να ειναι bug ή να χρειαζοσουν ενα factory reset, με το πως αναβαθμιζεις εσυ.

 

Με λιγα λόγια σου περασαν Ελληνικό filmware;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα σχεδόν τα update ΟΤΑ τα έχω πάρει και χωρίς factory reset και δεν έχω απολύτως κανένα προβλημα σε γερμανική συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Μου περασε λεει το πρόγραμμα που αφορουσε την Ελλαδα και όχι ότι κατεβαινει ασυρματα και πιθανον αφορα την χωρα προελευσης όπως ειπε.

Παντως σε γενικες γραμμες σε κάθε πρόβλημα που παρουσιάζεται παντα προτεινουν ένα factory reset την ευκολη λυση δηλαδή και μετα αναλαμβανει ο κάθε κατοχος να ξαναστησει το κινητο συμφωνα με τις επιθυμιες του δηλαδή με λιγα λογια σε δουλεια να βρισκόμαστε..Εμενα το μονο πρόβλημα ηταν ότι μου ανοιγε απο μονο του τα δεδομενα κινητου και με χρεωνε.

 

Τωρα τι μου προτείνετε να κανω? Να κανω την αναβαθμιση που μου προτεινει το kies με το που συνδεω την συσκευη η θα μπλέξω παλι με τα γνωστα προβλήματα? Μου εμφανιζει : Μια νεα εκδοση υλικολογισμικου είναι διαθεσιμη. Η αναβαθμιση ενδεχτεται να βελτιώσει την αποδοση του 'GALAXY S4(GT-i9505)' Θελετε να προχωρήσετε στην αναβαθμιση; Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου: PDA:NCA / PHONE:NC4 / CSC:NC1 (ATO) Πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικο : PDA:NF1 / PHONE:NF1 / CSC:NF1

 

Τι μου προτείνεις να κανω?

 

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αυτο που διαβάζεις στα γερμανικά είναι αναβάθμιση. Knox 2.0, kids mode και βελτιωση σταθεροτητας.

Εδω και τοσα χρόνια 1 μονο φορα εκανα αναβάθμιση μεσω kies. Ολες τις αλλες φορες OTA. Ουδεμια σχεση δεν εχει το συγκεκριμένο θεμα που πιθανόν να ειναι bug ή να χρειαζοσουν ενα factory reset, με το πως αναβαθμιζεις εσυ.

 

Με λιγα λόγια σου περασαν Ελληνικό filmware;;;

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να την κάνεις. Απο κει και περα κανε οτι καταλαβαινεις. Πριν το πας στο service ειχες κανει μονο σου factory reset;;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειχα κανει factory reset εγω γιατι βασικα στο service pηγα για να μου αντικαταστησουν ένα σετ ακουστικων που χαλασε για 2η!!! φορα και η δικαιολογια τους ηταν ότι τραβάω λεει τα ακουστικα για να τα αφαιρεσω απο το καλωδιο και κόβονται τα συρματα μεσα...Αστεια δικαιολογια μιας και τοσα χρονια με διαφορα κινητα στην κατοχη μου μονο τωρα με το Galaxy μου εχουν αντικαταστησει ηδη 2 φορες τα ακουστικα τα οποια κι ολας κοστιζουν 22€ περιπου.Εφοσον πηγα λοιπον για τα ακουστικα και περιεγραψα και το πρόβλημα με την ενεργοποηση των δεδομενων μου ειπε ότι πρεπει να γινει ένα factory reset για τον λογο που ανεφερα στο προηγουμενο μηνυμα

 

Τελικα εκανα την ενημερωση και ειδα παλι ότι αντικατεστησε το εικονιδιο του gps με το εικονιδιο τοποθεσιας.. Φοβάμαι βεβαια μην αρχισει παλι να μου ενεργοποιεί απο μονο του τα δεδομενα κινητου και με χρεωνει με mb.....Αν δεν τα ενεργοποιεί δεν εχω σοβαρο πρόβλημα με κατι άλλο. Η αναβαθμιση αυτή την φορα εγινε μεσω του kies

 

 

Εγω θα σου πρότεινα να την κάνεις. Απο κει και περα κανε οτι καταλαβαινεις. Πριν το πας στο service ειχες κανει μονο σου factory reset;;;
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Σορρυ για το σπαμ να ρωτήσω κάτι ένας φίλος χάλασε το ακουστικό του s4 ποίο είναι ποιο εμπιστοσύνης μαγαζί για να τι πάμε?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειχα κανει factory reset εγω γιατι βασικα στο service pηγα για να μου αντικαταστησουν ένα σετ ακουστικων που χαλασε για 2η!!! φορα και η δικαιολογια τους ηταν ότι τραβάω λεει τα ακουστικα για να τα αφαιρεσω απο το καλωδιο και κόβονται τα συρματα μεσα...Αστεια δικαιολογια μιας και τοσα χρονια με διαφορα κινητα στην κατοχη μου μονο τωρα με το Galaxy μου εχουν αντικαταστησει ηδη 2 φορες τα ακουστικα τα οποια κι ολας κοστιζουν 22€ περιπου.Εφοσον πηγα λοιπον για τα ακουστικα και περιεγραψα και το πρόβλημα με την ενεργοποηση των δεδομενων μου ειπε ότι πρεπει να γινει ένα factory reset για τον λογο που ανεφερα στο προηγουμενο μηνυμα

 

Τελικα εκανα την ενημερωση και ειδα παλι ότι αντικατεστησε το εικονιδιο του gps με το εικονιδιο τοποθεσιας.. Φοβάμαι βεβαια μην αρχισει παλι να μου ενεργοποιεί απο μονο του τα δεδομενα κινητου και με χρεωνει με mb.....Αν δεν τα ενεργοποιεί δεν εχω σοβαρο πρόβλημα με κατι άλλο. Η αναβαθμιση αυτή την φορα εγινε μεσω του kies

 

Ναι με την τελευταία αναβάθμιση αλλαζει το εικονιδιο, ετσι ειναι. Δεν μπορω να το ξερω εγω γιατι εχω παντα ανοιχτά τα δεδομενα αλλα εαν ηταν bug θα το εκανε και σε άλλους. Πιθανότατα κατι σου το προκαλούσε και ηθελε ενα reset. Thats all

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε (σε έκδοση το ίδιο 4.4.2) άπλα άλλαξε η έκδοση του kernel JUL 5 … η αυτονομία της μπαταριάς έπεσε δραματικά… με την ιδία χρήση που έκανα πάντα από 1,5 ημέρα κρατεί μίση.. μπορω να γυρισω πισω ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...