Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν περάσεις την ίδια εφαρμογή δεν σου δίνει επιλογή για restore lost files?

Ειδάλλως θα τις βρεις κρυπτογραφημένες είτε στο φάκελο android είτε στο φάκελο data στον ανάλογο φάκελο της εφαρμογής.

Φίλε μου καλημέρα της βρίσκω μέσα στην εφαρμογή του τηλεφώνου όμως εγώ θέλω να της αντιγράψω στον υπολογιστή και να της επαναφέρω με αντιγραφή και επικόλληση όταν ξανακατεβασω την ίδια εφαρμογή. Πως γίνετε αυτό; Γιατί μου δίνει την δυνατότητα Για μια μια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου καλημέρα της βρίσκω μέσα στην εφαρμογή του τηλεφώνου όμως εγώ θέλω να της αντιγράψω στον υπολογιστή και να της επαναφέρω με αντιγραφή και επικόλληση όταν ξανακατεβασω την ίδια εφαρμογή. Πως γίνετε αυτό; Γιατί μου δίνει την δυνατότητα Για μια μια

 

Καλημέρα. :-)

Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς ότι τις βρίσκεις "μέσα στην εφαρμογή του τηλεφώνου "και ότι σου "δίνει τη δυνατότητα για μια μια". Αν εννοείς μέσα από την εφαρμογή που τις "κρύβει" τότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει την εν λόγω εφαρμογή.

Γενικότερα αν τις βρήκες τελικά τις φωτογραφίες καλύτερα από εκεί και πέρα να απευθυνθείς είτε στον δημιουργό της εφαρμογής είτε στις Εφαρμογές Android Γενικά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω αγορασα εχθες το galaxy s4 black edition και θα ηθελα να ρωτησω πηρα το συγκεκριμένο κινητο επειδη μου αρεσει ετσι εμφανισιακα αλλα και για τα wallpaper ringtones τα μαυρα παρελκομενα του ομως το κινητο μονο το καλωδιο και ο φορτηστεις ειναι μαυρα τα ακουστικα ειναι λευκα. Οταν ανοιξα το κινητο για πρωτη φορα γαλλικο ευρωπαικο δεν ειχε το μενου του black edition wallpaper ringtones αλλα οπως το απλο. Μπορειτε να μου δωσετε μια αξηγησει για αυτο το θεμα? . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

προχτες εκανα update σε kit kat 4.4.2. εχω προβλημα με την "περιστοφη οθονης" καθως οταν πλαγιαζω το κινητο κανει περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα να προσαρμοστει. εκνευριστικο μεχρι αηδιας.

 

δευτερον: το δικο μου s4 ειναι αγορασμενο απο εταιρια κινητης τηλεφωνιας. της γυναικας μου ειναι μοντελο EU και εχει ενα shortcut στην οθονη κλειδωματας που μπορεις να εχεις αγαπημενες εφαρμογες στην κεντρικη οθονη κλειδωματος και οταν τις σερνεις στο κεντρο να ανοιγουν οι αντιστοιχες εφαρμογες. σημειωνω οτι στο μενου που μπορεις να το ρυθμισεις αυτο εμενα λειπει ενα πεδιο. μπορει καποιος να με διαφωτισει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω αγορασα εχθες το galaxy s4 black edition και θα ηθελα να ρωτησω πηρα το συγκεκριμένο κινητο επειδη μου αρεσει ετσι εμφανισιακα αλλα και για τα wallpaper ringtones τα μαυρα παρελκομενα του ομως το κινητο μονο το καλωδιο και ο φορτηστεις ειναι μαυρα τα ακουστικα ειναι λευκα. Οταν ανοιξα το κινητο για πρωτη φορα γαλλικο ευρωπαικο δεν ειχε το μενου του black edition wallpaper ringtones αλλα οπως το απλο. Μπορειτε να μου δωσετε μια αξηγησει για αυτο το θεμα? . Ευχαριστω

 

Μήπως πήρες το black mist;

Αν όχι τότε δυστυχώς κάτι άλλο έπαιξε. Στη θέση σου θα το γυρνούσα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρες το black mist;

Αν όχι τότε δυστυχώς κάτι άλλο έπαιξε. Στη θέση σου θα το γυρνούσα πίσω.

 

επειδη κι εγω εχω το deep black edition faux leather μπορω να σε διαβεβαιώσω οτι ολα τα παρελκομενα ειναι καταμαυρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν αναφέρει αρκετοί βασικά και νομίζω είναι αναλόγως τον προμηθευτή (χώρα), αν και δεν είναι κάτι ανησυχητικό φυσικά δεν χάνεις και κάτι να πας από το μαγαζί και να ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

προχτες εκανα update σε kit kat 4.4.2. εχω προβλημα με την "περιστοφη οθονης" καθως οταν πλαγιαζω το κινητο κανει περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα να προσαρμοστει. εκνευριστικο μεχρι αηδιας.

 

δευτερον: το δικο μου s4 ειναι αγορασμενο απο εταιρια κινητης τηλεφωνιας. της γυναικας μου ειναι μοντελο EU και εχει ενα shortcut στην οθονη κλειδωματας που μπορεις να εχεις αγαπημενες εφαρμογες στην κεντρικη οθονη κλειδωματος και οταν τις σερνεις στο κεντρο να ανοιγουν οι αντιστοιχες εφαρμογες. σημειωνω οτι στο μενου που μπορεις να το ρυθμισεις αυτο εμενα λειπει ενα πεδιο. μπορει καποιος να με διαφωτισει;

Γιατι πριν σε ποση ωρα γυρναγε?

Για εμενα προσωπικα αυτο δεν ειναι και κατι το τοσο τρομερο.

 

Οσο αφορα τις συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος μαλλον ειναι γιατι δεν τις εχεις ενεργοποιησεη απο το μενου:

ρυθμησεις -> η συσκευη μου -> κλειδωμα οθονης -> συντομευσεις -> προσαρμοσμενη

 

και ακριβως απο κατω πλεον σου εχει το μενου "επεξεργασια συντομευσεων" και εδω διαλεγεις ποιες συντομευσεις θα εχει στην οθονη κλειδωματος το κινητο σου.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Edited by mobileakias
Link to comment
Share on other sites

προχτες εκανα update σε kit kat 4.4.2. εχω προβλημα με την "περιστοφη οθονης" καθως οταν πλαγιαζω το κινητο κανει περιπου 2 με 3 δευτερολεπτα να προσαρμοστει. εκνευριστικο μεχρι αηδιας.

 

δευτερον: το δικο μου s4 ειναι αγορασμενο απο εταιρια κινητης τηλεφωνιας. της γυναικας μου ειναι μοντελο EU και εχει ενα shortcut στην οθονη κλειδωματας που μπορεις να εχεις αγαπημενες εφαρμογες στην κεντρικη οθονη κλειδωματος και οταν τις σερνεις στο κεντρο να ανοιγουν οι αντιστοιχες εφαρμογες. σημειωνω οτι στο μενου που μπορεις να το ρυθμισεις αυτο εμενα λειπει ενα πεδιο. μπορει καποιος να με διαφωτισει;

 

Προφανώς έχεις ενεργοποιημένη την ''έξυπνη περιστροφή'' γι αυτό και αργεί να περιστραφεί. Απενεργοποιησέ την και θα περιστρέφεται ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχεις απόλυτο δίκιο.

Η επιλογή είναι στο ρυθμίσεις -> η συσκευή μου -> έξυπνη οθόνη -> έξυπνη περιστροφή.

 

Τι ακριβώς κάνει και καλά αυτή η επιλογή ξέρει να μου εξηγήσει κανείς γιατί με βάσει τη περιγραφή που λέει το κινητό δεν κατάλαβα και πολλά.

Edited by mobileakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηγα πισω το κινητο και για το μαγαζι συγχαρητηρια το παιδι που με εξυπηρετησε πολυ ευγενικο δεν το εχει ξαναδει το πηρε πισω και μου εδωσε τα λεφτα. ομωςςςςςςςςςς πηγα σε αλλο μαγαζι πηρα παλι το black edition αυστρια αυτο το πρωιγουμενο γαλλικο αλλα και παλι δεν εχει τα wallpaper ringtones οποτε το πηρα και πιστευω αυτες οι τελευταιες παρτηδες θα ειναι ετσι παιδια. εαν περασω τo αγγλικο black edition firmware θα μετρησει ο knox? θα χασω την εγγυηση?:(:(:( Edited by wagon1975
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχεις απόλυτο δίκιο.

Η επιλογή είναι στο ρυθμίσεις -> η συσκευή μου -> έξυπνη οθόνη -> έξυπνη περιστροφή.

 

Τι ακριβώς κάνει και καλά αυτή η επιλογή ξέρει να μου εξηγήσει κανείς γιατί με βάσει τη περιγραφή που λέει το κινητό δεν κατάλαβα και πολλά.

 

Στην ουσία ακολουθεί την κίνηση του προσώπου σου, οπότε δεν περιστρέφεται εαν γυρνάς το κεφάλι σου μαζί με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα θέμα με την s view θήκη όταν την γυρνάω τερμα πίσω στο σημείο της κάμερας μερικές φορές κλειδώνει και εμφανίζει την ώρα ακριβώς όπως στο παραθυρο της sview.Στις ρυθμίσεις κλείδωμα εχω την κυλιση και στο χρονικό όριο το έχω 2 λεπτά , καμία γνώμη γιατί το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Ο μαγνητης που εχει η sview ετσι λειτουργει...σαν διακοπτης....στην ουσια "ξεγελιετε"ο αισθητηρας και νομιζει οτι κλεινεις το καπακι κανονικα

 

 

Edit..παλια μου το εκανε κι εμενα..τωρα που το δοκιμασα ολα κανονικα...πρεπει να πιεσω αρκετα τη θηκη απο πισω για να κλεισει σα να ειναι απο μπροστα

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ο μαγνητης που εχει η sview ετσι λειτουργει...σαν διακοπτης....στην ουσια "ξεγελιετε"ο αισθητηρας και νομιζει οτι κλεινεις το καπακι κανονικα

 

 

Edit..παλια μου το εκανε κι εμενα..τωρα που το δοκιμασα ολα κανονικα...πρεπει να πιεσω αρκετα τη θηκη απο πισω για να κλεισει σα να ειναι απο μπροστα

 

Άρα είναι λογικό και ίσως να στρώσει στο μέλλον;γιατί πρώτη φορά δουλεύω s view.Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις ενεργοποιημένη την ''έξυπνη περιστροφή'' γι αυτό και αργεί να περιστραφεί. Απενεργοποιησέ την και θα περιστρέφεται ακαριαία.

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ αυυο ηταν. ειχα κολλησει και ειχα ξεχασει οτι υπαρχει αυτο.. πωωω κ ειχα φρικαρει. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ΣΟΣ απο εχθες ενας φιλος μου ανάφερε οτι ξαφνικα το τηλεφωνο του κανει επανεκκίνηση μονο του χωρις να εχει καποια αλλαγή..(και ειναι επαγγελματικο) και σήμερα το ιδιο συμβαίνει και στης γυναίκας μου το s4... Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αν η μπαταρια και στα 2 κινητα ειναι λιγο φουσκωμενη ή αν ειναι "made in china" αν ειναι λιγο φουσκωμενη θα σου προτεινα να παρεις μια αλλη μπαταρια κατα προτημηση "made in korea" και πιστευω το προβλημα σου θα λυθει.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω κατοχος S4 χωρις (φτου φτου) κανενα προβλημα. Απλά εχω μια απορια, βάζουμε καποιες επαφες στη λιστα αποριψης απο τις επιλογες καταλογου, μετα τι κανουμε; Κανουμε κάποια αλλη ενεργεια για να ενεργοποιηθει η απορριψη κλησεων;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ΣΟΣ απο εχθες ενας φιλος μου ανάφερε οτι ξαφνικα το τηλεφωνο του κανει επανεκκίνηση μονο του χωρις να εχει καποια αλλαγή..(και ειναι επαγγελματικο) και σήμερα το ιδιο συμβαίνει και στης γυναίκας μου το s4...

 

Κοίταξε μήπως έχει ενεργοποιημένο το αυτόματο update λογισμικού και έκανε το τελευταίο update που υπάρχουν παράπονα για επανεκκινησεις...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα πληκτρολογιο! Σε εναν γνωστο μου ενω εχει κατεβασμενες κ τα ελληνικα και τα αγγλικα στις γλωσσες πληκτρολογιου δεν μπορει με το space να αλλαξει γλωσσα.Το κινητο μεχρι προτινος δουλευε κανονικα με τις δυο γλωσσες...Στις ρυθμισεις στις γλωσσες εισαγωγης υπαρχουν τα αγγλικα και τα ελληνικα.Γνωριζει κανεις κατι;;
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα πληκτρολογιο! Σε εναν γνωστο μου ενω εχει κατεβασμενες κ τα ελληνικα και τα αγγλικα στις γλωσσες πληκτρολογιου δεν μπορει με το space να αλλαξει γλωσσα.Το κινητο μεχρι προτινος δουλευε κανονικα με τις δυο γλωσσες...Στις ρυθμισεις στις γλωσσες εισαγωγης υπαρχουν τα αγγλικα και τα ελληνικα.Γνωριζει κανεις κατι;;

 

Κόλλημα με greenify ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που έχει πρόσβαση στο accessibility. Μόνη λύση η εγκατάσταση άλλου keyboard από το store εκτός του stock Samsung .

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα πληκτρολογιο! Σε εναν γνωστο μου ενω εχει κατεβασμενες κ τα ελληνικα και τα αγγλικα στις γλωσσες πληκτρολογιου δεν μπορει με το space να αλλαξει γλωσσα.Το κινητο μεχρι προτινος δουλευε κανονικα με τις δυο γλωσσες...Στις ρυθμισεις στις γλωσσες εισαγωγης υπαρχουν τα αγγλικα και τα ελληνικα.Γνωριζει κανεις κατι;;

 

Να αφαιρέσεις από το accessibility κάποιο πρόγραμμα που έχει επιλογή On.

Πρέπει να είναι όλα Off.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας. Είχα ξαναδιαβάσει για κάποιο φαινόμενο κατά το οποίο μερικές φορές κλήσεις, δεν με ακούει ο συνομιλητής μου, ούτε και εγώ, ενώ η γραμμή έχει ανοίξει, αφού τρέχει ο μετρητής χρόνου και άλλωστε μου το βεβαιώνει σε επόμενη προσπάθεια ο συνομιλητής μου.

Αυτό συνέβαινε μέχρι τώρα σε συχνότητα μια - δύο φορές την ημέρα. Τώρα όμως συμβαίνει στις μισές κλήσεις, καθιστώντας αδύνατη την επικοινωνία μου.

Συνήθως μετά από επανεκκίνηση λειτουργεί για μια - δύο κλήσεις, και κατόπιν τα ίδια.

Υποψιάζεστε κάποια εφαρμογή, οπότε να προχωρήσω σε οδυνηρό χαρντ ρεσετ, η πάει μυαλό σας σε πρόβλημα συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...