Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς φεύγουν πιο γρήγορα? Εφόσον κανείς την ίδια χρήση, ίδια data καταναλώνεις.

Υπάρχει βέβαια η περίπτωση, λόγω μεγαλύτερης ταχύτητας στο 3g του s4, να καταναλώνεις παραπάνω data γιατί απλά προλαβαίνεις να βλέπεις τωρα περισσότερα πράγματα στον ίδιο χρόνο. Αυτό γίνεται σε σερφάρισμα κυρίως. Αν δεν του κανείς τέτοια χρήση τότε δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να μην φαινεσαι οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ καποιου αλλου?

Π.χ,υπαρχουν προγραμματα που δειχνουν ποιοι ειναι συνδεδεμενοι οπως το Fing! Υπαρχει η δυνατοτητα να "κρυφτεις"?? :lol:

 

Είσαι σοβαρός? Περιμένεις απάντηση τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω...Παω να στειλω mms με WF2G μ ενεργποιημενα τα δεδομενα φυσικα.αλλα δε στελνει!!Μου βγαζει μνμ στην οθονη:Δε βρεθηκε σημα για δικτυα κινητης τηλεφωνιας!!!!!!!!Φυσικα τηλεφωνει κανονικα!!!Το εκανα κι επανεκινηση,τιποτα!!!Τι μπορει να φταιει??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω...Παω να στειλω mms με WF2G μ ενεργποιημενα τα δεδομενα φυσικα.αλλα δε στελνει!!Μου βγαζει μνμ στην οθονη:Δε βρεθηκε σημα για δικτυα κινητης τηλεφωνιας!!!!!!!!Φυσικα τηλεφωνει κανονικα!!!Το εκανα κι επανεκινηση,τιποτα!!!Τι μπορει να φταιει??

 

Οι ρυθμίσεις για το mms ίσως?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για το mms ίσως?

 

Δε ξέρω αλλά μέχρι τώρα με όσες συσκευές είχα στέλνανε κανονικά!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αλλά μέχρι τώρα με όσες συσκευές είχα στέλνανε κανονικά!!!

 

Γενικά αυτό μην το λέτε. Και οι άλλες συσκευές δεν έχουν τον knox και γυρνάς σε στοκ μορφή άμα θες.

Τεσπα αυτό συμβαίνει και δεν είχες θέμα καθώς συνήθως τις ρυθμίσεις τις παίρνει αυτόματα το κινητό με το που αναγνωρίσει την εταιρεία της SIM ή είναι αποθηκευμένες στην SIM. Ίσως για κάποιο λόγο δεν έχουν περάσει στο κινητό. Μπορείς να τσεκάρεις στα Access Points να δείς αν υπάρχει ρύθμιση και αν είναι σωστή. Αλλιώς απευθύνσου αρχικά στην εταιρεία κινητής, και κατά δεύτερον σε επίσημο service αν δεν λυθεί.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω...μου ηρθε μηνυμα οτι η προσβαση στο δικτυο 4g ειναι ενεργοποιημενη αλλα...οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν μου βγαζει το 4G παρα μονο H/H+ 3G.....μενω Πειραια....

 

1) είναι παλιά η SIM σου (πριν βγει το 4G): απλά άλλαξε την σ'ένα μαγαζί τους τζάμπα

2) Δεν έχεις καλή κάλυψη εκεί που είσαι: πήγαινε αλλού :) :P

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι και πολυ μεγαλος χακερ... πειτε μου σας παρακαλω πως θα κανω back up και πως θα κανω factory reset;;;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτό μην το λέτε. Και οι άλλες συσκευές δεν έχουν τον knox και γυρνάς σε στοκ μορφή άμα θες.

Τεσπα αυτό συμβαίνει και δεν είχες θέμα καθώς συνήθως τις ρυθμίσεις τις παίρνει αυτόματα το κινητό με το που αναγνωρίσει την εταιρεία της SIM ή είναι αποθηκευμένες στην SIM. Ίσως για κάποιο λόγο δεν έχουν περάσει στο κινητό. Μπορείς να τσεκάρεις στα Access Points να δείς αν υπάρχει ρύθμιση και αν είναι σωστή. Αλλιώς απευθύνσου αρχικά στην εταιρεία κινητής, και κατά δεύτερον σε επίσημο service αν δεν λυθεί.

 

Λοιπον,πηρα τη Wind και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω ενεργοποιημενα δεδομενα-οκ,ουτο το ηξερα-ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΗΣ(!!!)για να μπορω να στειλω και να λαβω!!!Τι κουφο ειναι αυτο???Μεχρι τωρα,με ολες μου τις συσκευες(Note 1,note 2 κλπ.)εστελνα κανονικα χωρις να χρειαζεται ιντερνετ!!Που σημαινει,1+ευρω για καθε mms,αν δεν εχω ενεργοποιημενο καποιο πακετο ιντερνετ!!Ξερει αληθεια,κανεις απο σας αν ισχειει αυτο για το ς4???

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηρα τη Wind και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω ενεργοποιημενα δεδομενα-οκ,ουτο το ηξερα-ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΗΣ(!!!)για να μπορω να στειλω και να λαβω!!!Τι κουφο ειναι αυτο???Μεχρι τωρα,με ολες μου τις συσκευες(Note 1,note 2 κλπ.)εστελνα κανονικα χωρις να χρειαζεται ιντερνετ!!Που σημαινει,1+ευρω για καθε mms,αν δεν εχω ενεργοποιημενο καποιο πακετο ιντερνετ!!Ξερει αληθεια,κανεις απο σας αν ισχειει αυτο για το ς4???

 

Πρωτον αποκλειεται να συμβαινει αυτο ειδικα στο s4.και δευτερον με το s3 καποτε που ειχε χρειαστει να στειλω mms,για να μην χρεωθω το 1 ευρω απο την wind εσβησα εντελως τις ρυθμισεις για ιντερνετ,και κρατησα μονο τις ρυθμίσεις για mms και εστειλε κανονικα,εννοειται με ανοιχτα τα δεδομενα.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το πηρες?ειχε κανα θεμα με το αριθμο των χαρακτηρων στα μυνηματα με βαση τα οποιο φαινεται αν το μηνυμα ειναι μονο,διπλο ή κατι αλλο?πως ειναι στο χερι?

323,99

κανενα προβλημα δεν παρατηρησα με τα μυνηματα και δεν ξερω αν εχει σχεση οτι μολις το συνδεσα με wifi εκανε 298 μβ ενημερωση στο λειτουργικο (παντως δεν ειναι η κιτκατ(ακομη)).

οσο αφορα το μεγεθος ειχα μια επιφυλαξη με τις 5" μιας και ειχα κινητο με 4" αλλα σε μεγεθος ειναι ιδια σε πλατος και μονο 1 ποντο μεγαλυτερο σε μηκος μιας και το s4 εχει ελαχιστα bezels και φυσικα πιο λεπτο οποτε ειναι σαν να εχω το παλιο.νομιζω οτι αυτη η συσκευη ειναι το οριο μεγεθους που μπορεις να κρατας στο ενα χερι απο εκει και πανω πρεπει να εχεις παλαμη μπασκεμπολιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνει σε κανέναν το proximity sensor νερά; Κλείνει κανονικά μόλις το βάλω στο αυτί και ανοίγει όταν το κατεβάσω αλλά μερικές φορές η οθόνη είναι κλειδωμένη όταν το κατεβάζω και ανάβει. Θέλει 2 δευτερόλεπτα να αρχίσει να ανταποκρίνεται. Παίζει και να είναι θέμα Air Gesture ή Palm Motion γιατί τα απενεργοποίησα και δεν μου το ξαναέκανε. Και στο τεστ mode λειτουργεί κανονικά και βγάζει τα values που πρέπει να βγάζει. Κάτι μου λέει είναι software glitch. Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

323,99

κανενα προβλημα δεν παρατηρησα με τα μυνηματα και δεν ξερω αν εχει σχεση οτι μολις το συνδεσα με wifi εκανε 298 μβ ενημερωση στο λειτουργικο (παντως δεν ειναι η κιτκατ(ακομη)).

οσο αφορα το μεγεθος ειχα μια επιφυλαξη με τις 5" μιας και ειχα κινητο με 4" αλλα σε μεγεθος ειναι ιδια σε πλατος και μονο 1 ποντο μεγαλυτερο σε μηκος μιας και το s4 εχει ελαχιστα bezels και φυσικα πιο λεπτο οποτε ειναι σαν να εχω το παλιο.νομιζω οτι αυτη η συσκευη ειναι το οριο μεγεθους που μπορεις να κρατας στο ενα χερι απο εκει και πανω πρεπει να εχεις παλαμη μπασκεμπολιστα.

 

αρα γενικα εισαι ικανοποιημενος?ευρωπαικης αντιπροσωπειας ειναι?απο που το πηρες γιατι θελω και γω να το παρω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το τηλεφωνο με 4.2.2 οπως ω=βλεπετε στην φωτο..... σκευτομαι για αναβαθμιση οχι πως εχω και τρελο θεμα δηλαδη αλλα ετσι για αλαγη... μπορω να το ξανακανω ρουτ μετα αν παω σε αυτες της ρομ

1 XXUENA4 Eλληνικό (EUR) firmware 4.3 (9 Ιανουαρίου 2014)

2 XXUFNB9 Eλληνικό (EUR) firmware 4.4 (14 Φεβρουαρίου 2014)

τι προτηνει καπιος που εχει δοκιμασει???????? αξιζει η να κατσω στα αυγα μου??? θελει στησιμο απο την αρχη μετα??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το τηλεφωνο με 4.2.2 οπως ω=βλεπετε στην φωτο..... σκευτομαι για αναβαθμιση οχι πως εχω και τρελο θεμα δηλαδη αλλα ετσι για αλαγη... μπορω να το ξανακανω ρουτ μετα αν παω σε αυτες της ρομ

1 XXUENA4 Eλληνικό (EUR) firmware 4.3 (9 Ιανουαρίου 2014)

2 XXUFNB9 Eλληνικό (EUR) firmware 4.4 (14 Φεβρουαρίου 2014)

τι προτηνει καπιος που εχει δοκιμασει???????? αξιζει η να κατσω στα αυγα μου??? θελει στησιμο απο την αρχη μετα??

 

Μπορείς να κάνεις root όποια έκδοση θέλεις, δες όμως αν έχεις αυτή τη στιγμή KNOX γιατί οι καινούριες έχουν και αν κάνεις root ο KNOX γράφει :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις root όποια έκδοση θέλεις, δες όμως αν έχεις αυτή τη στιγμή KNOX γιατί οι καινούριες έχουν και αν κάνεις root ο KNOX γράφει :mad::mad::mad::mad:

 

πως θα το δω αυτο???????????????????????:O

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν έχεις Knox εφόσον είσαι 4.4.2

 

4.2.2 ειμαι !!!!!!!!! οποτε αν παω σε αναβαθμηση και το κανω ροοτ χανω την εγγυηση σωστα??? αν ειναι ετσι λεω να κατσω εδω που ειμαι το κινητο δουλευει μια χαρα και δεν εχω θεμα ιδιετερο

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 ειμαι !!!!!!!!! οποτε αν παω σε αναβαθμηση και το κανω ροοτ χανω την εγγυηση σωστα??? αν ειναι ετσι λεω να κατσω εδω που ειμαι το κινητο δουλευει μια χαρα και δεν εχω θεμα ιδιετερο

 

ναι αυτό σου προτείνω (να μείνεις στην 4.2.2)αν θέλεις να κάνεις root και να μην χάσεις την εγγύηση.

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 ειμαι !!!!!!!!! οποτε αν παω σε αναβαθμηση και το κανω ροοτ χανω την εγγυηση σωστα??? αν ειναι ετσι λεω να κατσω εδω που ειμαι το κινητο δουλευει μια χαρα και δεν εχω θεμα ιδιετερο

 

Εχεις τόσο μεγάλη ανάγκη το rootarisma;; Αποψή μου φυσικά αλλά καμιά ναυαρχίδα πια δεν εχει ανάγκη να rootaristei για να λειτουργήσει όπως πρέπει. Η 4.2.2 με την 4.4.2 είναι η μέρα με την νύχτα, με την Kitkat να είναι πολλά σκαλιά ανώτερη.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τόσο μεγάλη ανάγκη το rootarisma;; Αποψή μου φυσικά αλλά καμιά ναυαρχίδα πια δεν εχει ανάγκη να rootaristei για να λειτουργήσει όπως πρέπει. Η 4.2.2 με την 4.4.2 είναι η μέρα με την νύχτα, με την Kitkat να είναι πολλά σκαλιά ανώτερη.

 

Το ρουταρισμα ειναι απαραιτητο για εναν android power user.Τα πλεονεκτηματα απειρα.Να τη βρασω την εγγυηση αν ειναι να χασω τα adaway,greenify,titanium backup,folder mount,lucky patcher,root explorer και ενα σωρο αλλες εφαρμογες.2 android κινητα εχω παρει τους εχω περασει πανω απο 50 ρομς το καθενα και ακομα δουλευουν απροσκοπα χωρις κανενα προβλημα.Το note 3,s4 ειναι ακομα πιο ανθεκτικα απο τα αλλα κινητα σε θεμα φλασαρισματος οποτε γιατι καποιος να εχει προβλημα με το κινητο του?

 

Αν χαλασει καμια μπαταρια η κανα αλλο μερος που δεν οφειλετε στο ρουτ λογικα εισαι μεσα στην εγγυηση.Αλλα note 3,s4 χωρις ρουτ η custom rom ειναι να εχεις γυναικα μοντελο ντυμενη καλογρια.

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα ειναι απαραιτητο για εναν android power user.Τα πλεονεκτηματα απειρα.Να τη βρασω την εγγυηση αν ειναι να χασω τα adaway,greenify,titanium backup,folder mount,lucky patcher,root explorer και ενα σωρο αλλες εφαρμογες.2 android κινητα εχω παρει τους εχω περασει πανω απο 50 ρομς το καθενα και ακομα δουλευουν απροσκοπα χωρις κανενα προβλημα.Το note 3,s4 ειναι ακομα πιο ανθεκτικα απο τα αλλα κινητα σε θεμα φλασαρισματος οποτε γιατι καποιος να εχει προβλημα με το κινητο του?

 

Αν χαλασει καμια μπαταρια η κανα αλλο μερος που δεν οφειλετε στο ρουτ λογικα εισαι μεσα στην εγγυηση.Αλλα note 3,s4 χωρις ρουτ η custom rom ειναι να εχεις γυναικα μοντελο ντυμενη καλογρια.

 

Με παρερμήνευσες. Η αποψή μου είναι οτι οι official rom είναι πολύ καλές πια για να χρειάζεται κάποιος root για να βάλει 1 καλύτερη rom. Δεν ανέφερα οτι καταστρέφεις την συσκευή με το root. Απο κει και πέρα καθείς κρίνει ανάλογα με τις ανάγκες του και προφανώς δεν μπορείς δίχως root. Εγω απ την άλλη δεν βρίσκω λόγο για root. Υποκειμενικά είναι ολα αυτά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα ειναι απαραιτητο για εναν android power user.Τα πλεονεκτηματα απειρα.Να τη βρασω την εγγυηση αν ειναι να χασω τα adaway,greenify,titanium backup,folder mount,lucky patcher,root explorer και ενα σωρο αλλες εφαρμογες.2 android κινητα εχω παρει τους εχω περασει πανω απο 50 ρομς το καθενα και ακομα δουλευουν απροσκοπα χωρις κανενα προβλημα.Το note 3,s4 ειναι ακομα πιο ανθεκτικα απο τα αλλα κινητα σε θεμα φλασαρισματος οποτε γιατι καποιος να εχει προβλημα με το κινητο του?

 

Αν χαλασει καμια μπαταρια η κανα αλλο μερος που δεν οφειλετε στο ρουτ λογικα εισαι μεσα στην εγγυηση.Αλλα note 3,s4 χωρις ρουτ η custom rom ειναι να εχεις γυναικα μοντελο ντυμενη καλογρια.

Νομιζω οτι αν γραψει ο knox χανεις οποιαδηποτε εγγυηση μπορει να εχει το κινητο σου οτι και να παθει μετα.

Ακομα και κατι μηχανικο να χαλασει εχεις χασει την εγγυηση αφου εχει γραψει ο μετρητης knox.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry που επαναλαμβανω παλι την ιδια ερωτηση αλλα σε 1-2 μερες μεσα πηγε ηδη στην 3η σελιδα το μηνυμα μου και δεν πηρα απαντηση :(

 

Ειχα κανει το κινητο μου root επειδη δεν επαιζε σωστα το 4G της Vodafone στην αρχη.

 

Εχω 2 ερωτησεις να κανω:

1) Πως μπορω να αναιρεσω το root και να επαναφερω το κινητο στην εργοστασιακη μορφη (ωστε να μπορω να παιρνω τα official updates)? Υπαρχει κανενα tutorial?

2) Aν περασω την τελευταια ROM απο τη Samsung, το 4G θα παιζει κανονικα? Ή πρεπει να ξανακανω root παλι και να ακολουθησω το ιδιο modification που ειχα βρει στο myphone?

Link to comment
Share on other sites

πως θα το δω αυτο???????????????????????:O

Μπαίνεις σε download mode και βλεπεις το knox warranty .

Παιδια sorry που επαναλαμβανω παλι την ιδια ερωτηση αλλα σε 1-2 μερες μεσα πηγε ηδη στην 3η σελιδα το μηνυμα μου και δεν πηρα απαντηση :(

 

Για unroot δες εδω ,για το δεύτερο που ρωτάς δεν γνωρίζω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...