Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση (υποκειμενικη): Το Galaxy S4 κρατιεται ανετα με το ενα χερι πχ στην οδηγηση, μπορεις να ψαξεις για μια επαφη για να καλεσεις απο τον καταλογο επαφων?

Με το ΝΟΤΕ 2, δυσκολα το κανω αυτο...

 

Οχι ...με το ενα χερι δεν δουλευεται...οσο μεγαλα δαχτυλα κι αν εχεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Έχω βάλει μια κάρτα μνήμης transcend 32 gb class 10 και προσπαθώ να περάσω κάποια μεγάλα παιχνίδια εκεί. Ενώ μου βγάζει την επιλογή για μετακίνηση και από το application manager τα παιχνίδια φαίνονται να περνάνε, τελικά δεν περνάει τπτ και τα αρχεία παραμένουν στο τηλέφωνο, μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει;

 

Stock Android 4.2.2

 

Ερωτηση (υποκειμενικη): Το Galaxy S4 κρατιεται ανετα με το ενα χερι πχ στην οδηγηση, μπορεις να ψαξεις για μια επαφη για να καλεσεις απο τον καταλογο επαφων?

Με το ΝΟΤΕ 2, δυσκολα το κανω αυτο...

 

νομίζω ότι ειδικά με τις επαφές λόγω swype και κλήσης δεν θα έχεις πρόβλημα

Edited by epamiz
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (υποκειμενικη): Το Galaxy S4 κρατιεται ανετα με το ενα χερι πχ στην οδηγηση, μπορεις να ψαξεις για μια επαφη για να καλεσεις απο τον καταλογο επαφων?

Με το ΝΟΤΕ 2, δυσκολα το κανω αυτο...

 

 

 

 

 

 

 

Οχι ...με το ενα χερι δεν δουλευεται...οσο μεγαλα δαχτυλα κι αν εχεις

 

Παοκ μην είσαι απόλυτος σε όλα.....

Μίλα για τον εαυτό σου.

 

Μια χαρά δουλεύετε με ένα χερι.... Και με ένα χερι το χρησιμοποιώ απο την στιγμή που το αγόρασα....

 

Και μηνύματα στέλνω σε ώρα οδήγησης... Αυτό το swipe βοηθάει πολύ....

Και οσο που λες για να ψάξεις μια επαφή για να πάρεις τηλ. Αυτό είναι το μόνο εύκολο....

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του galaxy S4 I9505 εδω και τρεις μηνες. Το τελευταιο διαστημα το τηλεφωνο "γκρινιαζει" οτι δεν βρισκει την καρτα Sim σε ανυποπτες στιγμες και χρειαζεται να κανω reboot για να την ξαναδιαβασει. Το φαινομενο δεν ειναι καθημερινο αλλα εχει τυχει να μου το βγαλει και 3 φορες μεσα σε μια μερα. Η καρτα Sim ειναι καινουργια. Το γαλαξια το εχω κανει root και φοραει την Omega. Γνωριζει κανενας απο που μπορει να πηγαζει το θεματακι μου?

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό. Όπως ακριβώς το γράφεις. Αλλά δεν έχω βρει κάποια εξήγηση ακόμα. Εγώ απλά βγάζω και ξαναβάζω την κάρτα. Έχει να μου συμβεί πάνω από 3 βδομάδες.

:D
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό. Όπως ακριβώς το γράφεις. Αλλά δεν έχω βρει κάποια εξήγηση ακόμα. Εγώ απλά βγάζω και ξαναβάζω την κάρτα. Έχει να μου συμβεί πάνω από 3 βδομάδες.

 

Εγω που το ψαχνω τωρα σε διαφορα φορουμ δεν εχω βρει κατι ξεκαθαρο. Μια λυση που βρηκα ειναι να βαλω ενα χαρτακι στην θηκη της Sim ετσι ωστε να την πιεζει και να εχει καλυτερη επαφη με τους ακροδεκτες. Ωραια λυση για συσκευη 700 ευρο. Παντως ο τυπος που το εκανε λεει πως βρηκε την υγεια του. ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι εγινε με την 4,3;;μας εχει γραψει η σαμη η ειναι ιδεα μου...:confused:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε....αμα ειναι να στραμπουληξεις κανα δαχτυλο...τοτ ε δουλευεται και μ'ενα χερι.

 

Συγγνώμη αλλά αν δεν μπορείς να χειριστείς το s4 με το ένα χέρι τότε κάτι δεν κάνεις σωστά. Εγώ το χρησιμοποιώ στο 95% με το ένα χέρι. Σε αυτό το μέγεθος είναι για μένα το ίδιο άνετο όσο και το 4s της γυναίκας μου. Απλά στο s4 βλέπω τι γράφει η οθόνη ενώ στο 4s θέλω μεγεθυντικό φακό!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η αλήθεια είναι κάπου στην μέση, δεν είναι δύσκολο να το χειριστείς με το ένα χέρι, ειδικά αν το έχεις συνηθίσει, άλλα παρουσιάζει ορισμένες δυσκολίες, όπως είναι το πάτημα του κεντρικού κουμπιού (Hard button) άλλα και του back εφόσον το χρησιμοποιείς με το αριστερό!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!Σημερα το touchwiz μου διακοπεται συνεχεια οταν μεταφερω μια εφαρμογη σε ενα φακελο η μια εφαρομγη σε μια σελιδα!!!Μετα εβαλα το nova και μου το ξανακανε και ας εβαλα το nova default!!
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε....αμα ειναι να στραμπουληξεις κανα δαχτυλο...τοτε δουλευεται και μ'ενα χερι.

 

Παιδια μην πλακωθουμε για το ποιος τα εχει ...πιο μεγαλα τα δαχτυλα , αλλα και η δικια μου αποψη ειναι με το s4 ειμαι οριακα στο να το δουλευω αρκετα καλα με το ενα χερι πλην καποιων εργασιων.Για αυτο και μαλλον δεν θα παω προς g2 το οποιο ειναι απλα ελαχιστα πιο μεγαλο αλλα θα το νιωσω στην καθημερινοτητα πχ στην οδηγηση ισως.Αν και καλα κανει εκει καο δεν μπορω να το δουλεψω

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται με το ενα χερι να πατας το home button και να κατεβαζεις και το notification screen...γι' αυτο ο Θεος μας εδωσε δυο χερια.

 

Κι εγω με ενα χερι το δουλευω συνεχεια βρε:) οριστε το βιντεο που τραβηξα τωρα εχοντας κανονικά δαχτυλα :p https://www.dropbox.com/s/ngggy5ilsd7t5bm/2013-10-30%2001.51.16.mp4

*η ποιοτητα του βιντεο ειναι χαλια αλλα ηταν σκοτεινά και βαρεθηκα να τραβηξω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με ενα χερι το δουλευω συνεχεια βρε:) οριστε το βιντεο που τραβηξα τωρα εχοντας κανονικά δαχτυλα :p https://www.dropbox.com/s/ngggy5ilsd7t5bm/2013-10-30%2001.51.16.mp4

*η ποιοτητα του βιντεο ειναι χαλια αλλα ηταν σκοτεινά και βαρεθηκα να τραβηξω αλλο.

 

ωραια! αυτο ηταν το καλυτερο πιστευω για να φανει με ακριβεια πως μπορει να δουλευτει με ο ενα χερι, σαν το galaxy S2 που εχω!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει σχετικα με το πως μπορω να κανω φωνητικη κληση καποιας επαφης.Καποιος μου απντησε οτι γινεται μονο στα Αγγλικα.Ξερει καποιος ποιος ειναι ο τροπος να κανω φωνητικη κληση σε μια επαφη στα Ελληνικα λιγο αναλυτικα μεσω ποιας εφαρμογης και με ποια διαδικασια πατωντας ποιο κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν μηνύματά ,θα παρακαλέσω να προσέχετε πως εκφράζεστε και να σέβεστε τον χώρο που είστε, όπως και τους συμφουρίτες σας ,την επόμενη φορά θα υπάρξουν ποινές . :!:

 

Το θέμα του χειρισμού με το ένα χέρι το εξαντλήσαμε ,πάμε παρακάτω .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν τους ελεγες να μη σου κανουν αναβαθμιση δηλαδη παλι θα σου εκαναν εφοσον ηταν εμφανεστατο το προβλημα του κινητου? Τι ακυρο ειναι αυτο?

τους είπα να μην κάνουνε αναβάθμιση αλλα δεν μίλησα με τον τεχνικό. η γραμματέας μου είπε ότι αν κρίνει ο τεχνικός οτι χρειάζεται θα γίνει. αλλα πάντα έτσι κάνουν όλοι. εδώ θυμάμαι εποχές 3310 που ότι πρόβλημα και αν είχε σε έκαναν αναβάθμιση. τι αναβαθμίζανε στο 3310? καινούργιες πίστες στο φιδάκι?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNG S4 I9505. ΣΤΟ NETWORK MODE ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ LTE. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ 4G. ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ COSMOTE. ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΕΛΛΑΔΑ ΟΚ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟ 4G. ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ? ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ SERVICE ΤΗΣ SAMSUNG ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ROOT ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ? ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TOGGLE4G ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μολις αγορασα εναν canon εκτυπωτή με wifi που σημενει οτι μπορω να τυπονο φωτογραφιες απο το κινητο μας το θεμμα ειναι οτι ψαχνω τοση ωρα πως να στειλω απο το κινητο την φωτογραφια στον εκτυπωτη και δεν βρισκω πως!!! νομιζω ειχε ενα προγραμμα μεσα για εκτυπωση ετσι δεν ειναι?? θυμαται κανεις πως το λενε???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μολις αγορασα εναν canon εκτυπωτή με wifi που σημενει οτι μπορω να τυπονο φωτογραφιες απο το κινητο μας το θεμμα ειναι οτι ψαχνω τοση ωρα πως να στειλω απο το κινητο την φωτογραφια στον εκτυπωτη και δεν βρισκω πως!!! νομιζω ειχε ενα προγραμμα μεσα για εκτυπωση ετσι δεν ειναι?? θυμαται κανεις πως το λενε???

 

Δες εδώ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

 

Για τις φωτογραφίες εντάξει.

Αλλά εάν θέλεις να εκτυπώσεις κάτι άλλο πώς γίνεται;

Έχω δει να μου βγάζει κάποιες φορές αναβάθμιση για κάποιο πρόγραμμα που αναφέρεται σαν "Προσθήκη υπηρεσίας εκτύπωσης HP" ή κάπως έτσι αλλά από πού χρησιμοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες εντάξει.

Αλλά εάν θέλεις να εκτυπώσεις κάτι άλλο πώς γίνεται;

Έχω δει να μου βγάζει κάποιες φορές αναβάθμιση για κάποιο πρόγραμμα που αναφέρεται σαν "Προσθήκη υπηρεσίας εκτύπωσης HP" ή κάπως έτσι αλλά από πού χρησιμοποιείται;

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hp.android.print

 

Τυπώνω από pdf μεχρι εξελοφιλα χωρίς κανενα πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια το κινητο το πηρα σημερα στα χερια μου.ηταν και επισημα μπαταρια!!ολα πηγαν μια χαρα.εγινε αντικατασταση και μεχρι στιγμης δουλευει ρολοι και φαινεται να μην ζεστανεται.(βεβαια ακομα ειναι νωρις για συμπερασματα θερμοκρασιας)αφου λυθηκαν τα σοβαρα θα ηθελα να ρωτησω για 2 πραγματα.επειδη το πισω πλαστικο μου καπακι εχει κατι μικρες γρατζουνιες που φαινονται μονο στον ηλιο θα ηθελα να το αντικαταστησω αν το εχει κανει καποιος φιλος ας μου πει τιμη και που το πηρε...και δευτερον το και καλα μεταλικο πλαισιο αντικαταστηται γιατι και εκει εχω μια μικρη(μαρεσει που εχω και θηκη.....)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση.Απο την εμπειρια σας ειναι κσλυτερα να βαζω την ρυθμιση anti-shake στην καμερα η οχι;γιατι δεν εχει επθλογη Iso οταν ενεργοποιητε;
Link to comment
Share on other sites

αν το παρω απο εξω για παραδειγμα γαλλια. θα παιρνω τις ενημερωσεις ας πουμε την 4.3 οταν ερθει στη γαλλια? δλδ παρολο που θα ειμαι στην ελλαδα αν δεν βγει ενημρωση για τη γαλλια και κανω αναβαθμιση λογισμικου δεν θα μου βγαλει κατι. υπαρχει ομως περιπτωση να ερθει μια ενημερωση για την ελλαδα μονο και να μην ερθει για τη γαλλια?

τη γαλλια την εβαλα σαν παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...