Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!!

μια ερωτηση στο πληκτρολογιο στα μηνυματα προστεθηκε μετα την αναβαθμιση μια επιλογη που εχει διαφορα emoticons αλλα οταν βαζουμε καποιο σε μηνυμα το χρεωνει σαν mms εχει καπου επιλογη να αλλαζει η ετσι ειναι? :O

 

Αν βάλεις emoticon είναι mms

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιαδήποτε Samsung based custom rom εκτός από 4.3 και οποιαδήποτε cyanogenmod.

 

Αυτήν μπορώ να την περάσω χωρίς πρόβλημα εγγύησης?

Δεν περιέχει από ότι λέει τον νέο bootloader, αλλά σε κάποιο σημείο αναφέρεται

"I would be surprised if anyone browsing this thread doesn't realize that:

Flashing this Rom voids your warranty. "

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ηθελα να ρωτησω αν κανω μεσω odin update official της 4.3 γερμανικης χανω εγγυηση . . ? ? ota uipdate θα παιρνω . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ηθελα να ρωτησω αν κανω μεσω odin update official της 4.3 γερμανικης χανω εγγυηση . . ? ? ota uipdate θα παιρνω . . ? ?

 

Διάβασε το FAQ να δεις τι ισχύει για την εγγύηση ,αν το csc είναι το ίδιο με το firmware θα δέχεσαι ΟΤΑ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αυτή την στιγμή έκανα μια ανακάλυψη . Στις 22/08 αγόρασα ένα samsung S4 . Πήρα τηλέφωνο την samsung hellas πριν την αγορά για να μου επιβεβαιώση με βάση το IMEI την προέλευση του κινητού . Η απάντηση ήταν Γερμανίας και έγινε η αγορά . Το έβαλα στο ΚΙΕS και ο κωδικός ήταν DTU . Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια . Μετά από λίγες ημέρες μου έκανε κάποια κολήματα στο software . Το πήγα σε επίσημο service samsung το οποίο η ίδια η samsung μου σύστησε σαν ποιό κοντινό μου και πήγα. Όταν το πήρα μου ανακοίνωσαν ότι έγινε αναβάθμιση του κινητού . Σε ερώτηση μου ότι το έχω ήδη κάνει μου απάντησαν ότι έβαλαν version που δεν υπάρχει ακόμα στο kies . Τώρα που βγήκε η έκδοση του andoid 4.3 πήγα για να του κάνω αναβάθμιση αφού στο myphone ανακοινώθηκε ότι η αναβάθμιση ξεκίνησε από τα Γερμανικά . Όταν όμως το έβαλα μου βγάζει κωδικός χώρας BTU που σύμφωνα με αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4275734#post4275734 είναι από Αγγλία εισαγωγή . Πείτε σας παρακαλώ μπορεί να αλλάξει το επίσημο service samsung το firmware και από Γερμανικό να το κάνει Αγγλικό ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν μπορώ να την περάσω χωρίς πρόβλημα εγγύησης?

Δεν περιέχει από ότι λέει τον νέο bootloader, αλλά σε κάποιο σημείο αναφέρεται

"I would be surprised if anyone browsing this thread doesn't realize that:

Flashing this Rom voids your warranty. "

 

Αμα εισαι σε MGA δεν εχεις θεμα, μπορεις να γυρισεις σε 4.2.2

Aν οχι τοτε δεν, αλλα δεν ξερω αν θα αρχισει να μετρα ο counter. Παντως με MGA ο counter δεν εκανε την εμφανηση του ουτε και ο ρουφιανος (knox). την εχω καμμια ωρα τωρα.. Αυριο θα γραψω εντυπωσεις.. (περα απο το bootanimation με εκνευριζει και το εστειλα, προτειμω στοκ!!! Αρε SotMax που εισαι..! :P )

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω δεχεται update::

Όχι ,έχει το τελευταίο που έχει βγει (MJ5)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,έχει το τελευταίο που έχει βγει (MJ5)

 

αλλο λεω,, αν βλαλει η γερμαν update νεο ,θα το παρω΄;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι σε MGA δεν εχεις θεμα, μπορεις να γυρισεις σε 4.2.2

Aν οχι τοτε δεν, αλλα δεν ξερω αν θα αρχισει να μετρα ο counter. Παντως με MGA ο counter δεν εκανε την εμφανηση του ουτε και ο ρουφιανος (knox). την εχω καμμια ωρα τωρα.. Αυριο θα γραψω εντυπωσεις.. (περα απο το bootanimation με εκνευριζει και το εστειλα, προτειμω στοκ!!! Αρε SotMax που εισαι..! :P )

 

Οποιαδηποτε cuatom rom και να βαλεις προφαμως χανεται η εγγυηση! Αν πχ καει η οθονη και πας ετσι το κονητο εισαι εκτος εγγυησης. Ασχετο σε σχεση με τον bootloader. Απλα αν εχεις τον παλιο που δεν εχει knox μπορεις να γυρισεις σε κατασταση στοκ οπψς ρο πηρες. Αυτο δεν αναιρει ομως οτι οσο εχεις custom rom εισαι εκτος εγγυησης. Αυτο εννοει ο friedrich420

 

Αυτήν μπορώ να την περάσω χωρίς πρόβλημα εγγύησης?

Δεν περιέχει από ότι λέει τον νέο bootloader, αλλά σε κάποιο σημείο αναφέρεται

"I would be surprised if anyone browsing this thread doesn't realize that:

Flashing this Rom voids your warranty. "

 

Animation αμα διαβασεις θα δεις οτι αλλαζεις πολυ ευκολα. Δεν ειναι τιποτα!

Εηω παντως δεν την αλλαζω με τιπορα. Μακραν η καλυρερη ρομ που εχω βαλει ποτε καθως και εκπληκτικο support.

Τωρα ειμαι με v5 και ausdim με 45% μπαταρια 2,5 ρες οθονη, 3g,data,sync,wifi ολα ανοιχτα!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι σε MGA δεν εχεις θεμα, μπορεις να γυρισεις σε 4.2.2

Aν οχι τοτε δεν, αλλα δεν ξερω αν θα αρχισει να μετρα ο counter. Παντως με MGA ο counter δεν εκανε την εμφανηση του ουτε και ο ρουφιανος (knox). την εχω καμμια ωρα τωρα.. Αυριο θα γραψω εντυπωσεις.. (περα απο το bootanimation με εκνευριζει και το εστειλα, προτειμω στοκ!!! Αρε SotMax που εισαι..! :P )

 

Θα περιμένω τότε μέχρι αύριο για να δω τις εντυπώσεις σου.

Έχω την I9505XXUBMGA. Είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τότε μέχρι αύριο για να δω τις εντυπώσεις σου.

Έχω την I9505XXUBMGA. Είναι εντάξει?

 

Ακριβώς από επάνω στο κείμενο που εσύ ο ίδιος κάνεις QUOTE λέει ότι είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς παιδιά να υπενθυμίσω ότι το συζητάμε σε λάθος θέμα! Custom rom στις τροποποιήσεις! Ας το συνεχίσουμε εκεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικος ιμει ΔΕΙΧΝΕΙ οτι ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ μοντελο ΕΝΩ στο ΚΙΕS ο κωδικός ΕΙΝΑΙ DTU ( ΑΓΓΛΙΚΟ ) ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ . . ? ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τότε μέχρι αύριο για να δω τις εντυπώσεις σου.

Έχω την I9505XXUBMGA. Είναι εντάξει?

Μια χαρα εισαι παλικαρε.. Βασικα βαλτην να κατεβαινει.. ;) Πολυ καλη μεχρι στιγμης.. :P ρολαρει καλα χωρις να κολλαει. θελω να δω την καμερα ομως. Στις φωτο φαινεται με αρκετο θορυβο.. Θα πεσει day test..

 

Οποιαδηποτε cuatom rom και να βαλεις προφαμως χανεται η εγγυηση! Αν πχ καει η οθονη και πας ετσι το κονητο εισαι εκτος εγγυησης. Ασχετο σε σχεση με τον bootloader. Απλα αν εχεις τον παλιο που δεν εχει knox μπορεις να γυρισεις σε κατασταση στοκ οπψς ρο πηρες. Αυτο δεν αναιρει ομως οτι οσο εχεις custom rom εισαι εκτος εγγυησης. Αυτο εννοει ο friedrich420

 

 

 

Animation αμα διαβασεις θα δεις οτι αλλαζεις πολυ ευκολα. Δεν ειναι τιποτα!

Εηω παντως δεν την αλλαζω με τιπορα. Μακραν η καλυρερη ρομ που εχω βαλει ποτε καθως και εκπληκτικο support.

Τωρα ειμαι με v5 και ausdim με 45% μπαταρια 2,5 ρες οθονη, 3g,data,sync,wifi ολα ανοιχτα!!!

 

Nαι ρε παιδι μου, οτι καστομιζια να κανεις στο κινητο σου παπαλα η εγγυηση. το θεμα ειναι οτι και με κλειστη την οθονη αν το κινητο ανοιγει (θεωριτικα) μπορεις να γυρισεις σε 4.2.2 και να πακεταρεις χωρις να δουν τον ρουφη οτι κατι εκανες.. Το animation το αλλαξα, δεν ειπα οτι ειναι κατι δυσκολο εκνευριστικο ειπα οτι ειναι. :P

Ναι αυτη εχω και εγω, δειχνει να δουλευει ρολοι με ολες τις λειτουργειες.

Αντε να δω και το μπαταριονι.. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αυτή την στιγμή έκανα μια ανακάλυψη . Στις 22/08 αγόρασα ένα samsung S4 . Πήρα τηλέφωνο την samsung hellas πριν την αγορά για να μου επιβεβαιώση με βάση το IMEI την προέλευση του κινητού . Η απάντηση ήταν Γερμανίας και έγινε η αγορά . Το έβαλα στο ΚΙΕS και ο κωδικός ήταν DTU . Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια . Μετά από λίγες ημέρες μου έκανε κάποια κολήματα στο software . Το πήγα σε επίσημο service samsung το οποίο η ίδια η samsung μου σύστησε σαν ποιό κοντινό μου και πήγα. Όταν το πήρα μου ανακοίνωσαν ότι έγινε αναβάθμιση του κινητού . Σε ερώτηση μου ότι το έχω ήδη κάνει μου απάντησαν ότι έβαλαν version που δεν υπάρχει ακόμα στο kies . Τώρα που βγήκε η έκδοση του andoid 4.3 πήγα για να του κάνω αναβάθμιση αφού στο myphone ανακοινώθηκε ότι η αναβάθμιση ξεκίνησε από τα Γερμανικά . Όταν όμως το έβαλα μου βγάζει κωδικός χώρας BTU που σύμφωνα με αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4275734#post4275734 είναι από Αγγλία εισαγωγή . Πείτε σας παρακαλώ μπορεί να αλλάξει το επίσημο service samsung το firmware και από Γερμανικό να το κάνει Αγγλικό ;

 

Ευχαριστώ

Πρεπει να πας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151 και μετα θα πατήσεις πάνω που λεει ''αυτα τα βήματα'' ...οταν εισαι συνδεδεμένος στο kies και ακολουθήσεις τα βήματα ,δεν θα σου βγάλει τι λογισμικό εχεις, αλλα τι θα έπρεπε να έχεις. Εαν σου βγάζει οτι αυτο που επρεπε να εχεις ειναι αγγλικό, σημαίνει οτι εκανε λάθος η samsung hellas που σου είπε γερμανικο και οτι η συσκευη σου ειναι αγγλικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αυτή την στιγμή έκανα μια ανακάλυψη . Στις 22/08 αγόρασα ένα samsung S4 . Πήρα τηλέφωνο την samsung hellas πριν την αγορά για να μου επιβεβαιώση με βάση το IMEI την προέλευση του κινητού . Η απάντηση ήταν Γερμανίας και έγινε η αγορά . Το έβαλα στο ΚΙΕS και ο κωδικός ήταν DTU . Το είδα με τα ίδια μου τα μάτια . Μετά από λίγες ημέρες μου έκανε κάποια κολήματα στο software . Το πήγα σε επίσημο service samsung το οποίο η ίδια η samsung μου σύστησε σαν ποιό κοντινό μου και πήγα. Όταν το πήρα μου ανακοίνωσαν ότι έγινε αναβάθμιση του κινητού . Σε ερώτηση μου ότι το έχω ήδη κάνει μου απάντησαν ότι έβαλαν version που δεν υπάρχει ακόμα στο kies . Τώρα που βγήκε η έκδοση του andoid 4.3 πήγα για να του κάνω αναβάθμιση αφού στο myphone ανακοινώθηκε ότι η αναβάθμιση ξεκίνησε από τα Γερμανικά . Όταν όμως το έβαλα μου βγάζει κωδικός χώρας BTU που σύμφωνα με αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4275734#post4275734 είναι από Αγγλία εισαγωγή . Πείτε σας παρακαλώ μπορεί να αλλάξει το επίσημο service samsung το firmware και από Γερμανικό να το κάνει Αγγλικό ;

 

Ευχαριστώ

 

Αυτό που σου είπε ο hic, αλλά να συμπληρώσω ότι κωδικός DTU δεν υπάρχει. Μήπως ήταν BTU εξ'αρχής και θυμάσαι λάθος; :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβαθμιση σε 4.3 αν πλησιαζα (χωρις να ακουμπησω) το δαχτυλο κοντα στην οθονη κλειδωματος εμφανιζοταν μια φωτεινη κυλιδα που το ακολουθουσε.

Την αφαιρεσαν ?

Link to comment
Share on other sites

αλλο λεω,, αν βλαλει η γερμαν update νεο ,θα το παρω΄;;

 

Ναι θα το παρέις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι παλικαρε.. Βασικα βαλτην να κατεβαινει.. ;) Πολυ καλη μεχρι στιγμης.. :P ρολαρει καλα χωρις να κολλαει. θελω να δω την καμερα ομως. Στις φωτο φαινεται με αρκετο θορυβο.. Θα πεσει day test..

 

Απλά να μην ξεχάσει να περάσει και το modem MJ5 αλλιώς θα χάνει τα data με κλειστή οθόνη και γενικά θα έχει προβλήματα με το δίκτυο και wifi.

 

Nαι ρε παιδι μου, οτι καστομιζια να κανεις στο κινητο σου παπαλα η εγγυηση. το θεμα ειναι οτι και με κλειστη την οθονη αν το κινητο ανοιγει (θεωριτικα) μπορεις να γυρισεις σε 4.2.2 και να πακεταρεις χωρις να δουν τον ρουφη οτι κατι εκανες.. Το animation το αλλαξα, δεν ειπα οτι ειναι κατι δυσκολο εκνευριστικο ειπα οτι ειναι. :P

Ναι αυτη εχω και εγω, δειχνει να δουλευει ρολοι με ολες τις λειτουργειες.

Αντε να δω και το μπαταριονι.. :D

 

Σκέψου όμως να σου καεί η θύρα USB. Τότε τι κάνεις? Αυτό θέλει να πεί λοιπόν ο dev της ρομ. Όσο φλασάρεις custom rom, recovery και τέτοια κουραφέξαλα είσαι εκτός εγγύησης. Η διαφορά είναι ότι ο παλίός bootloader σε άφηνε να τα κάνεις αυτά και να γύρίσεις σε στοκ κατάσταση μετά ενώ ο καινούριος όχι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβαθμιση σε 4.3 αν πλησιαζα (χωρις να ακουμπησω) το δαχτυλο κοντα στην οθονη κλειδωματος εμφανιζοταν μια φωτεινη κυλιδα που το ακολουθουσε.

Την αφαιρεσαν ?

 

Οχι δεν αφαιρέθηκε. Πηγαινε ρυθμισεις-η συσκευη μου-κλειδωμα οθόνης-εφε ξεκλειδωματος και επελεξε 'εφε φωτισμου'

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν αφαιρέθηκε. Πηγαινε ρυθμισεις-η συσκευη μου-κλειδωμα οθόνης-εφε ξεκλειδωματος και επελεξε 'εφε φωτισμου'

 

Και ομως εχει δικιο το παληκαρι. Δεν λεει αυτο. Λεει μια μικρη κουκιδα που χωρις να ακουμπησεις το χερι σου οθονη σε ακολουθουσε. Δεν υπαρχει πια...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και ομως εχει δικιο το παληκαρι. Δεν λεει αυτο. Λεει μια μικρη κουκιδα που χωρις να ακουμπησεις το χερι σου οθονη σε ακολουθουσε. Δεν υπαρχει πια...

 

Σε μένα υπάρχει κανονικά! Κι οχι μόνο υπάρχει αλλα είναι πιο συνεπής απο ποτε, ακολουθει πιο πιστα και ταχύτατα την κινηση του δαχτύλου μου απ οτι με την 4.2.2

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αυτη η κουκιδα δεν υπαρχει πλεον στην οθονη κλειδωματος.Πηγα και στα εφε ειναι επιλεγμενο το εφε φωτισμου. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τα στοιχεία της συσκευής για συγκριση με τα δικά σας που δεν υπάρχει η κουκίδα.https://www.dropbox.com/s/tmr9ay30clq5ohv/2013-10-22%2012.02.33.png https://www.dropbox.com/s/j20d4j6y4kgqdun/2013-10-22%2012.02.52.png Σε οσους δεν υπάρχει η κουκίδα είστε επίσημα αναβαθμισμένοι με γερμανική συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...