Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και επιστροφή σε official 4.2.2 θα μπορούσε να γίνει?:blink:

 

Επιστροφή από την 4.3 υπάρχει, μόνο σε ρομ που περιλαμβάνει το knox (Όχι όλες οι 4.2.2)

Μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο, είσαι εκτός.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι.

Επιστροφή από την 4.3 δεν υπάρχει.

Αν την βάλεις, θα πρέπει μετά να βάλεις επίσημη 4.3 για να μπορέσει να πάει στο σέρβις.

Μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο, είσαι εκτός.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.:)

 

Βιάστηκα και το διόρθωσα τώρα.

Ναι υπάρχει επιστροφή αν αυτή περιλαμβάνει το knox.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα μτχ το s4, αλλα

βλεπω σε ακυρες φασεις

μια δυο φορες τη μερα οταν το χρησιμοποιω

κολλαει κ κρασαρει,επανεκκινει μονο του..

 

καποιο σχολιο?:confused:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα μτχ το s4, αλλα

βλεπω σε ακυρες φασεις

μια δυο φορες τη μερα οταν το χρησιμοποιω

κολλαει κ κρασαρει,επανεκκινει μονο του..

 

καποιο σχολιο?:confused:

 

 

Οταν το πήρες είδες αν είναι με knox και αν έχει γράψει σε state 0x1?Έκανες πρίν το στήσεις εσύ ένα factory reset ?Πές και τι έκδοση φοράει τώρα που σου κάνει επαννεκινήσεις και fc's.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα τσεκαρει με knox αλλα ειναι

πλ αξιοπιστο μελος απο εδω.

οταν ανοιγω με κουμπι power k vol down

απλα μου λεει μην περασεις αλλη ρομ κλπ

τα της σαμσουγκ και οχι 0×1 η κατι τετοιο..

καπου αλλου το κοιταω το κνοξ?

 

ναι factory reset εκανα.

 

και βλεπω I9505XXUDMH6422.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα τσεκαρει με knox αλλα ειναι

πλ αξιοπιστο μελος απο εδω.

οταν ανοιγω με κουμπι power k vol down

απλα μου λεει μην περασεις αλλη ρομ κλπ

τα της σαμσουγκ και οχι 0×1 η κατι τετοιο..

καπου αλλου το κοιταω το κνοξ?

 

ναι factory reset εκανα.

 

και βλεπω I9505XXUDMH6422.

 

Το πιό πιθανό είναι κάποια εφαρμογή να σου κάνει τα κολλήματα και τα FC's.Αν επανέφερες από κάποιο άλλο titanium back up εφαρμογές κτλ μάλλον αυτό φταίει.Κάνε back up ότι χρειάζεσαι και ξανά factory reset.Πέρνα ότι απολύτως χρειάζεσαι απο εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους και δές πώς πάει.

 

Η έκδοση που φοράς έχει τον νέο bootloader με τον ΚΝΟΧ counter.Για να δείς το state του πατάς vol down+menu+power και μετά με τα vol + - πηγαίνεις κάτω και βλέπεις το state και πρέπει να είναι 0x0 για έχεις εγγύηση.(αν δεις 0x1 ξεχνάς εγγύηση)

 

Aν είναι 0x0 και έχεις σκοπό να το κάνεις root πρέπει να διαβάσεις καλά τις οδηγίες με τις νέες prerooted 4.2.2 και 4.3 για να μήν ανέβει ο counter.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το πιό πιθανό είναι κάποια εφαρμογή να σου κάνει τα κολλήματα και τα FC's.Αν επανέφερες από κάποιο άλλο titanium back up εφαρμογές κτλ μάλλον αυτό φταίει.Κάνε back up ότι χρειάζεσαι και ξανά factory reset.Πέρνα ότι απολύτως χρειάζεσαι απο εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους και δές πώς πάει.

 

Η έκδοση που φοράς έχει τον νέο bootloader με τον ΚΝΟΧ counter.Για να δείς το state του πατάς vol down+menu+power και μετά με τα vol + - πηγαίνεις κάτω και βλέπεις το state και πρέπει να είναι 0x0 για έχεις εγγύηση.(αν δεις 0x1 ξεχνάς εγγύηση)

 

Aν είναι 0x0 και έχεις σκοπό να το κάνεις root πρέπει να διαβάσεις καλά τις οδηγίες με τις νέες prerooted 4.2.2 και 4.3 για να μήν ανέβει ο counter.

 

Το τσεκαρα εχω 0×0 οποτε οκ εγγυηση.

αλλα δεν ειχα περασει απο τιτανιουμ μπακαπ εφαρμογες..

να αρχισω να σβηνω εφαρμογες?

 

στο σαιτ της σαμμυ λεει να μπω σε σειφ μοουν

για να τσεκαρω αν πραγματι ειναι καποια εφαρμογη..

 

εντωμεταξει δεν μπαινει σε safe mode με το κουμπι το

αριστερο..

 

ευχαριστω για την βοηθειαααα

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό γιατί οι περισσότεροι αυτό αναφέρουν αλλά δεν διορθώθηκε. Έχω παρατηρήσει ότι αυξάνεται με την χρήση του 3g και όχι του wifi. Αυτό που έκανα είναι να κάνω uninstall το google play services, το ίδιο και το maps. Έκανα clear data και πάλι install. Ψιλο έστρωσε αλλά στο 3g πάλι καταναλώνει! Τι να πω; Αν δω τα ζόρικα θα του πετάξω το google play services αλήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω είναι το reporting location και το απενργοποιηείς στις ρυθμίσεις google καθώς και στην εφαρμογή maps. Έτσι δεν θα το έχεις και δεν θα έχεις drain στην μπαταρία! Δεν υπάρχει και λόγος του reportinhg έτσι κ αλλιώς. Κατά την δική μου γνώμη. Δεν ελπίζω για την 4.3 γιατί ουσιαστικά προέρχεται από εφαρμογή(Maps).

 

Το έκανα αυτό γιατί οι περισσότεροι αυτό αναφέρουν αλλά δεν διορθώθηκε. Έχω παρατηρήσει ότι αυξάνεται με την χρήση του 3g και όχι του wifi. Αυτό που έκανα είναι να κάνω uninstall το google play services, το ίδιο και το maps. Έκανα clear data και πάλι install. Ψιλο έστρωσε αλλά στο 3g πάλι καταναλώνει! Τι να πω; Αν δω τα ζόρικα θα του πετάξω το google play services αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό γιατί οι περισσότεροι αυτό αναφέρουν αλλά δεν διορθώθηκε. Έχω παρατηρήσει ότι αυξάνεται με την χρήση του 3g και όχι του wifi. Αυτό που έκανα είναι να κάνω uninstall το google play services, το ίδιο και το maps. Έκανα clear data και πάλι install. Ψιλο έστρωσε αλλά στο 3g πάλι καταναλώνει! Τι να πω; Αν δω τα ζόρικα θα του πετάξω το google play services αλήθεια...

 

Έχεις απανεργοποιήσει και τις 2 επιλογές (εκτός του GPS) στην υπηρεσίες τοποθεσίας;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απανεργοποιήσει και τις 2 επιλογές (εκτός του GPS) στην υπηρεσίες τοποθεσίας;

 

Την επιλογή για χρήση θέσης από wifi ή 3g την έχω γιατί χρειάζεται σε κάποια app ή δεν παίζει ρόλο?

 

Και κάτι άσχετο:

Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι περίπου στο 32% με χρήση οθόνης 2 ώρες (50%περίπου), wif όλη μέρα, spotify περίπου 20λεπτά να ακούσω 20 λεπτά κλήσεις. Γενικά μου κρατάει περίπου 2-3 ώρες οθόνη. Επειδή βλέπω κάτι 4 -6 ώρες εδώ μέσα να ανησυχήσω ή είμαι καλά? Να πω ότι αν δεν είμαι σε wifi μπαίνω σε 3g όλη μέρα συνδεδεμένος δηλαδή και δεν έχω power saving.

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή για χρήση θέσης από wifi ή 3g την έχω γιατί χρειάζεται σε κάποια app ή δεν παίζει ρόλο?

 

Και κάτι άσχετο:

Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι περίπου στο 32% με χρήση οθόνης 2 ώρες (50%περίπου), wif όλη μέρα, spotify περίπου 20λεπτά να ακούσω 20 λεπτά κλήσεις. Γενικά μου κρατάει περίπου 2-3 ώρες οθόνη. Επειδή βλέπω κάτι 4 -6 ώρες εδώ μέσα να ανησυχήσω ή είμαι καλά? Να πω ότι αν δεν είμαι σε wifi μπαίνω σε 3g όλη μέρα συνδεδεμένος δηλαδή και δεν έχω power saving.

 

Απενεργοποίησέ την, κάνε reboot και ξανακάνε 2-3 μέρες δοκιμές, για να δεις τα nlpwakelock .

Αν έχεις όλη μέρα wifi-3g ανοιχτά, για μένα είναι φυσιολογικό.

Άλλοι θα σου πουν όχι.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησέ την, κάνε reboot και ξανακάνε 2-3 μέρες δοκιμές, για να δεις τα nlpwakelock .

Αν έχεις όλη μέρα wifi-3g ανοιχτά, για μένα είναι φυσιολογικό.

Άλλοι θα σου πουν όχι.

 

Σε υπερ ευχαριστώ για όλα!!! Το τσεκάρω και θα σου πω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή για χρήση θέσης από wifi ή 3g την έχω γιατί χρειάζεται σε κάποια app ή δεν παίζει ρόλο?

 

Και κάτι άσχετο:

Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι περίπου στο 32% με χρήση οθόνης 2 ώρες (50%περίπου), wif όλη μέρα, spotify περίπου 20λεπτά να ακούσω 20 λεπτά κλήσεις. Γενικά μου κρατάει περίπου 2-3 ώρες οθόνη. Επειδή βλέπω κάτι 4 -6 ώρες εδώ μέσα να ανησυχήσω ή είμαι καλά? Να πω ότι αν δεν είμαι σε wifi μπαίνω σε 3g όλη μέρα συνδεδεμένος δηλαδή και δεν έχω power saving.

 

για τη χρηση 3g δεν ξερω...αλλα μονο με wifi δεν πρεπει να πεφτεις κατω απο 4 ωρες οθονη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω.... Κολλάει στις κλήσεις το έχω κάνει reset full...πολλές φορές αλλά τπτ κολλάει και όταν μιλάς για να τελειώσεις την κλήση κάνει 1λ συνεχόμενο πάτημα.....υπάρχει λύση ..?

 

προς το παρον οχι.το εστειλα και στα κεντρικα περασανε παλι το λογισμικο και παλι τα ιδια.μου ειπαν οτι μαλλον με την 4.3 θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σχετικά με Knox μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα. Θα παρακαλέσω (πάλι) να περιοριστούν μόνο εκεί τα περί Knox. Eδω είναι πια off topic.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα αλλα με ενα καθαρισμο λυθηκε.εχεις ακουσει αν υπαρχει προβλημα σε s4 να κολλαει μονο οταν ειναι να κανεις κλησεις?ειναι γερμανικο

 

πως ακριβως καθαρισες το home button φιλε μου??

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον οχι.το εστειλα και στα κεντρικα περασανε παλι το λογισμικο και παλι τα ιδια.μου ειπαν οτι μαλλον με την 4.3 θα στρωσει.

 

Ποιό αποτυχημένη εξήγηση δεν θα μπορούσαν να σου δώσουν. Τί καραγκιοζιλίκια είναι αυτά; Δηλαδή όλοι οι άλλοι με 4.2 γιατί δεν έχουν αυτό το πρόβλημα και εσύ το έχεις. Τί με 4.3 θα στρώσει και βλακίες είναι αυτές. Πές τους δεν με ενδιαφέρει. Κοιτάξτετο καλύτερα γιατί προφανώς αν δεν φτιάχνει με τίποτα από θέμα λογισμικού σαφώς και ίσως φταίει το hardware

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω.το κινητο ειναι γερμανικο παιζει να εχει διαφορετικη εκδοση λογισμικου?παντως εχω ακουσει οτι το εχουν παθει και αλλοι
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως καθαρισες το home button φιλε μου??

 

με ενα σπρευ αερα με ακροφυσιο.αλλα προσοχη θελει ξηρου αερα οχι αυτα που πουλανε στο εμποριο γτ εχουν μεσα και λιπαντικο.αν το ψαξεις υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

Ποιό αποτυχημένη εξήγηση δεν θα μπορούσαν να σου δώσουν. Τί καραγκιοζιλίκια είναι αυτά; Δηλαδή όλοι οι άλλοι με 4.2 γιατί δεν έχουν αυτό το πρόβλημα και εσύ το έχεις. Τί με 4.3 θα στρώσει και βλακίες είναι αυτές. Πές τους δεν με ενδιαφέρει. Κοιτάξτετο καλύτερα γιατί προφανώς αν δεν φτιάχνει με τίποτα από θέμα λογισμικού σαφώς και ίσως φταίει το hardware

 

δεν ξερω τι να πω.το κινητο ειναι γερμανικο παιζει να εχει διαφορετικη εκδοση λογισμικου?παντως εχω ακουσει οτι το εχουν παθει και αλλοι

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω.το κινητο ειναι γερμανικο παιζει να εχει διαφορετικη εκδοση λογισμικου?παντως εχω ακουσει οτι το εχουν παθει και αλλοι

κοιτα την μπαταρια...αν ειναι κινεζικη πολυ πιθανον εχει προβλημα...

τα ιδια εκανε και το δικο μου...τρελαθηκα να αλλαζω ρομ και να σβηνω εφαρμογες.το τηλ δεν εμπαινε σε deep sleep με τιποτα και ετρωγε την μπαταρια για πλακα.

την αλλαξα και ολα εστρωσαν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που το αγόρασε από Ελλάδα να μας πει τι μπαταρία φοράει...;;;

Όλα έχουν εργοστασιακή κινέζικη ή μόνο αυτά που είναι αγορασμένα από σκρουτζομάγαζα;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που το αγόρασε από Ελλάδα να μας πει τι μπαταρία φοράει...;;;

Όλα έχουν εργοστασιακή κινέζικη ή μόνο αυτά που είναι αγορασμένα από σκρουτζομάγαζα;;;

 

Δε νομίζω οτι έχει σχεση απο που ειναι αγορασμένο, ουτε εαν είναι κινεζική...κι εμενα είχε φουσκωσει πριν κανα μήνα, χωρις να μου παρουσιάσει ομως καποιο προβλημα, ουτε κολλούσε, ουτε τελειωνε αμεσως. Φυσικά πήγα service και μου την αλλαξαν. Αυτη που είχα αρχικα δεν είχα προσεξει το 'made in'. Αυτη που μου εδωσε η samsung αλλα και αλλη μια που αγορασα απο καταστημα με αξεσουαρ ειναι 'made in korea' αν και θα μπορουσαν κάλλιστα να ειναι και made in china, μιας κι ειναι γνησιες και επισημες και οι 2 εκδοχες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...