Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό....

 

Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη.Βασικά δέν είχε διευκρινιστεί πουθενά και το είχα απορία.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να διαγράψεις τον λογαριασμό google ποθ έχεις σπο το κινητό.Θα σβηστούν επαφές μηνύματα και ότι έχεις με αυτόν τον λογσριασμο.restart και μετα ξαναβαζεις τα στοιχεια σου. Σε εμενα δουλεψε .

 

Το δοκιμασα και αυτο τιποτα δυστηχως σκευτομαι να ξαναπερασω την ρομ με odin χωρις να κανω wipe λετε να φτιαξει?? δεν θελω να χασω της εφαρμογες και να ξαναστηνω το κινητο :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

μια συντομη ερωτηση!!

που ειναι η επιλογη επαναφορα ρυθμισεων γιατι δεν το βρισκω?? :O

θελω να το δωσω με αυτη την επιλογη διαγραφονται τα παντα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

μια συντομη ερωτηση!!

που ειναι η επιλογη επαναφορα ρυθμισεων γιατι δεν το βρισκω?? :O

θελω να το δωσω με αυτη την επιλογη διαγραφονται τα παντα σωστα?

 

Ρυθμισεις =》Λογαριασμοί =》Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

μια συντομη ερωτηση!!

που ειναι η επιλογη επαναφορα ρυθμισεων γιατι δεν το βρισκω?? :O

θελω να το δωσω με αυτη την επιλογη διαγραφονται τα παντα σωστα?

 

Αν επτρέπεται τι δεν σου άρεσε και θέλεις να το δώσεις; σαν πιθανός αγοραστής ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί για να κάνει update θα πρέπει να έχεις το αρχείο της αναβάθμισης χύμα στην sdcard. Αφού δεν βρίσκει κάτι σου αφήνει την ίδια έκδοση. Τουλάχιστον έτσι λειτουργούσε σε προηγούμενα μοντέλα της Samsung.

 

Ψάξε στο Google εάν υπάρχει update για το module της κάμερας σου (αμφιβάλλω πως έχει βγει κάτι).

 

Προσωπικά θα σου συνιστούσα όπως σου είπε και ο Μιχάλης Factory Reset μέσα από recovery (συγχρόνισε επαφές, μηνύματα, εφαρμογές εάν δεν θες να τα χάσεις).

 

Edit: Μην ψάχνεις τζάμπα, με μία γρήγορη αναζήτηση η έκδοση " S13F0SAGB39 " είναι και η τελευταία. Εάν δεν διορθωθεί με Factory Reset μάλλον πας για Service.

Edit2: Από περιέργεια, δοκίμασες κανένα άλλο πρόγραμμα κάμερας από το market?

 

Εκανα φακτορυ ρεσετ,ανοιξα την καμερα κ δουλευε κανονικα,με το που την γυρναω στην καμερα που κοιταει εμενα παλι μαυριλα κ μετα το ιδιο κ στην κανονικη,εκανα παλι φακτορυ κ η κανονικη καμερα δουλευε,δν επιχειρησα να την ξαναγυρισω στην μπροστα γιατι παλι θα γινοταν μαυρο κ το αφησα ως εχει!πριν κανω φακτορυ δοκιμασα αλλες εφαρμογες απο το μαρκετ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φακτορυ ρεσετ,ανοιξα την καμερα κ δουλευε κανονικα,με το που την γυρναω στην καμερα που κοιταει εμενα παλι μαυριλα κ μετα το ιδιο κ στην κανονικη,εκανα παλι φακτορυ κ η κανονικη καμερα δουλευε,δν επιχειρησα να την ξαναγυρισω στην μπροστα γιατι παλι θα γινοταν μαυρο κ το αφησα ως εχει!πριν κανω φακτορυ δοκιμασα αλλες εφαρμογες απο το μαρκετ!!!

 

Αν έγινε factory reset και ενώ είναι "καθαρό " απο εφαρμογές το πρόβλημα συνεχίζεται ,τότε πας στο service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναγυρισα την μπροστα καμερα,γτ δεν εχω ορεξη να ξανακανω factory reset!εφοσον ειδα οτι λειτουργει κανονικα η κανονικη καμερα το αφησα ως εχει!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναγυρισα την μπροστα καμερα,γτ δεν εχω ορεξη να ξανακανω factory reset!εφοσον ειδα οτι λειτουργει κανονικα η κανονικη καμερα το αφησα ως εχει!!!

 

Έχεις ελαττωματική μπροστά κάμερα (hw) η οποία προκαλεί το κρασάρισμα και της κανονικής..

Όσο είναι νωρίς και εγώ θα σου πρότεινα πάντως να το στείλεις στο service .

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6μηνες εβγαλε το προβλημα???τι να πω!ειναι εντος εγγυησης???

 

2 χρόνια έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φακτορυ ρεσετ,ανοιξα την καμερα κ δουλευε κανονικα,με το που την γυρναω στην καμερα που κοιταει εμενα παλι μαυριλα κ μετα το ιδιο κ στην κανονικη,εκανα παλι φακτορυ κ η κανονικη καμερα δουλευε,δν επιχειρησα να την ξαναγυρισω στην μπροστα γιατι παλι θα γινοταν μαυρο κ το αφησα ως εχει!πριν κανω φακτορυ δοκιμασα αλλες εφαρμογες απο το μαρκετ!!!

 

Περασε την 4.3 η οποια εχει update στην καμερα.Πιστευω θα λυθει το προβλημα σου.

το factory reset δεν κανει τιποτα στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ , ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ . . ! ! ΣΥΧΝΕΣ ΦΟΡΤΙΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ . . ? ? Η ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ . . ? ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΤΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΝ ΖΟΡΙΖΩ Η ΟΧΙ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ . . ? ? ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΙΧΕ ΦΟΥΣΚΩΣΘΙ Ι ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ........................... ΑΠΟ ΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΠΙΑ ...............

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το φορτίζεις πριν πέσει κάτω από το 15%. Το φορτίζεις όσο συχνά χρειάζεσαι. Καλό είναι να μην κάνεις εντατική χρήση όταν φορτίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις =》Λογαριασμοί =》Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

 

ευχαριστω παρα πολυ!!!!!

 

Αν επτρέπεται τι δεν σου άρεσε και θέλεις να το δώσεις; σαν πιθανός αγοραστής ρωτάω...

το τηλεφωνο ειναι ΤΕΛΕΙΟ το καλυτερο τηλ που εχω παρει απλα με κουρασε το μεγεθος !!!!:p κατα τ'αλλα ειναι αψογο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να αποφυγο το φορματ!! τωρα κατεβαζω οτι θελω απο το play store και ενημερωσεις και ολα αλλα μετα το φορματ απεκτησα αλλο κουσουρι καθε φορα που κανω restart το κινητο χανω το πληκτρολογιο που εχω βαλει προεπιλογη και μπενει το πληκτρολογιο samsung......... καμια ιδεα πως διορθονεται αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λειτουργία που εμφανίζει τα SMS και στην εφαρμογή των mail πώς απενεργοποιείται;

Πρέπει να είναι τικαρισμενο το συγχρονισμός sms .Ρυθμίσεις λογαριασμού > λογαριασμός mail >περισσότερες ρυθμίσεις > και θα το δεις (αν δεν κάνω λάθος ) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πως βλεπω αν μετρησε ο Knox;Τι πρεπει να πατησω καποιο συνδυασμο κουμπιων; Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πως βλεπω αν μετρησε ο Knox;Τι πρεπει να πατησω καποιο συνδυασμο κουμπιων;

 

Πρέπει να μπεις σε download mode.

Απενεργοποίησε το τηλέφωνο.

Κουμπί έντασης κάτω - κουμπί κλειδώματος πατημένα παρατεταμένα.

Σε αυτό που θα σου βγάλει πατάς κουμπί έντασης επάνω και διαβάζεις στα μικρά γράμματα για ένδειξη KNOX 0x0 ή 0x1.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εχω to galaxy s4 και εχω ενα πρωβλημα στις ρυθμισεις του facebook δεν μου βγαζει επιλογη Συνθετες ρυθμισεις ειδοποιησεων και συνεχεις ειδοποιησεις τι πρεπει να κανω γνωρηζει κανενας?..Στο galaxy s4 του φιλου μου υπαρχει αυτοι ι επιλογη και εχουμε την ιδια verson στο facebook τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Εχω to galaxy s4 και εχω ενα πρωβλημα στις ρυθμισεις του facebook δεν μου βγαζει επιλογη Συνθετες ρυθμισεις ειδοποιησεων και συνεχεις ειδοποιησεις τι πρεπει να κανω γνωρηζει κανενας?..Στο galaxy s4 του φιλου μου υπαρχει αυτοι ι επιλογη και εχουμε την ιδια verson στο facebook τι γινεται?

 

Σου είχα γράψει τι να κάνεις αλλα μάλλον δεν το είδες.Μπές εφαρμογές και βρές το fb σβήσε προσωρινή μνήμη και δεδομένα εφαρμογής και ξαναπέρασε τα στοιχεία σου.Αν δεν δουλεψει ξανα κάνε τα ίδια βήματα και μετά απεγκατεστησέ την τελείως.Ξανακατέβασε την και κάνε επαννεκίνηση το κινητό και μετά πέρνα τα στοιχεία σου.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι τικαρισμενο το συγχρονισμός sms .Ρυθμίσεις λογαριασμού > λογαριασμός mail >περισσότερες ρυθμίσεις > και θα το δεις (αν δεν κάνω λάθος ) .

 

Το ψάχνω αλλά στις επιλογές του mail δεν βλέπω τις περισσότερες ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω αλλά στις επιλογές του mail δεν βλέπω τις περισσότερες ρυθμίσεις...

 

Για δοκίμασε mail >ρυθμίσεις>λογαριασμός mail >ρυθμίσεις διακομιστή

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...