Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Knox, Knox store...αφαιρεσε τα απο το συστημα.

 

Παιδια πως μπορω να σβησω απο το συστημα στην 4.2.2 το knox,know store??πριν απο 3 σελιδες,εγραψα για το προβλημα που εχω...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να σβησω απο το συστημα στην 4.2.2 το knox,know store??πριν απο 3 σελιδες,εγραψα για το προβλημα που εχω...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Me root explorer μπες στο system/app και σβησε το preloadinstaller.apk.Reboot.

ξανα μπες στο system/app και σβησε ολα τα Knox.reboot

Link to comment
Share on other sites

Me root explorer μπες στο system/app και σβησε το preloadinstaller.apk.Reboot.

ξανα μπες στο system/app και σβησε ολα τα Knox.reboot

 

Δεν ειμαι ροοτ φιλε..Επισης ειδα στη διαχειριση εφαρμογων οτι εχει επιβολη ασφαλισης και διαγραφη μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων...μπορω να το σταματισω καπως ετσι?Και εχει διαφορα αρχεια knox οπως ειπα και σε αλλο μηνυμα..ολα πρεπει να τα σβησω?ειδα οτι το root explorer ειναι επι πληρωμη.,.Αν θελεις εξηγησε μου λιγο καλυτερα και ισως απο πμ..Ευχαριστω

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

@fits13

 

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου οφείλεις να συμμορφώνεσαι με τις προτροπές της Ομάδας Διαχείρισης.

Αν δεν είσαι διατεθειμένος να ακολουθήσεις τις οδηγίες της Ο.Δ. και τους Ο.Π.Χ. μπορείς να αποχωρήσεις ζητώντας την απενεργοποίηση του λογαριασμού σου. Αν ωστόσο θέλεις να παραμείνεις θα πρέπει να αποδεχτείς τα προβλεπόμενα.

 

Επίσης τα επαναλαμβανόμενα μηνύματά σου κουράζουν τα υπόλοιπα μέλη και διαταράσσουν πολλές φορές τις συζητήσεις με προσωπικές αντιπαραθέσεις που δημιουργούνται.

 

Ως εκ τούτου μπορείς να εκλάβεις αυτό το μήνυμα ως την τελευταία προειδοποίηση που σου γίνεται. Στην επόμενη εκτός των Ο.Π.Χ. συμπεριφορά σου θα απομακρυνθείς.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται :cool:

Το μόνο που ψήνεται είναι το κινητό σου :p

 

Ε φτιαξε μια pulse ψυκτικη για να ειναι κρυο :lol:

Πλακα πλακα παιζει το δικο μου να ειναι το μονο που 9505 που εχει κανονικες θερμοκρασιες.Ουτε lags εχω ουτε τιποτα φτου φτου.

Ισως επειδη του φοραω παναλαφρη ρομ στυλ pulse.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ροοτ φιλε..Επισης ειδα στη διαχειριση εφαρμογων οτι εχει επιβολη ασφαλισης και διαγραφη μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων...μπορω να το σταματισω καπως ετσι?Και εχει διαφορα αρχεια knox οπως ειπα και σε αλλο μηνυμα..ολα πρεπει να τα σβησω?ειδα οτι το root explorer ειναι επι πληρωμη.,.Αν θελεις εξηγησε μου λιγο καλυτερα και ισως απο πμ..Ευχαριστω

 

Δεν γινετε χωρις root.Πρεπει να αποκτησεις προσβαση στ' αρχεια συστηματος.

Δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα χωρις root.

Link to comment
Share on other sites

Ε φτιαξε μια pulse ψυκτικη για να ειναι κρυο :lol:

Πλακα πλακα παιζει το δικο μου να ειναι το μονο που 9505 που εχει κανονικες θερμοκρασιες.Ουτε lags εχω ουτε τιποτα φτου φτου.

Ισως επειδη του φοραω παναλαφρη ρομ στυλ pulse.

 

Το δικο σου και το δικο μου...ειμαστε δυο ηδη....

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Antutu benchmark με την 4.3

 

Εδώ δείχνει θεαματική αύξηση νομίζω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δείχνει θεαματική αύξηση νομίζω.

 

ναι ετσι ειναι...εδω με την 4.2.2 εγω εβγαζα γυρω στις 25000

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ρε παιδια ειναι πραγματικα αυτα τα νουμερα?

Γιατι με βαση αυτο πολλοι λενε οτι το νεο android 4.3 εχει μεσα και κολπακια ωστε να βγαζουν μεγαλυτερα νουμερα ολων των ειδων τα benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ρε παιδια ειναι πραγματικα αυτα τα νουμερα?

Γιατι με βαση αυτο πολλοι λενε οτι το νεο android 4.3 εχει μεσα και κολπακια ωστε να βγαζουν μεγαλυτερα νουμερα ολων των ειδων τα benchmarks.

 

Δε είναι θέμα του android.Είναι θέμα Samsung και συγκεκριμένων μοντέλων κινητών της (όπως και άλλων εταιριών βέβαια).

Και τα παιδιά έτρεξαν το benchmark και στα 2 λειτουργικά.

Μπορεί να πει κάποιος ότι είναι μια βάση αναφοράς αυτή η σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι...εδω με την 4.2.2 εγω εβγαζα γυρω στις 25000

 

Εγω με την echoe βγαζω 28800 αρα δεν εχει αυξηση...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα αρχιζω να πιστευω οτι εσεις εχετε S4 κι εγω S0

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με στοκ prerooted 4.2.2 27k+

Αλλου θα ειναι η διαφορα παιδες.

Πραγματικα πιστευω πως το κινητο θα ειναι βουτυρο.

Παοκαρα, πες μας αλλες διαφορες που βλεπεις.

Μπαταρια, λαγκ, dialer λαγκ κλπ κλπ

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα αρχιζω να πιστευω οτι εσεις εχετε S4 κι εγω S0

 

Το θέμα είναι να ειναι απροβληματιστο στη καθημερινή χρηση, τωρα εαν βγάζεις 25000 η 28000 μικρό το κακό. Προσωπικά τα σβησα ολα τα benchmark και δεν ξανα ασχολούμαι..Τωρα εαν η 4.3 δίνει την αισθηση ενος nexus στην απροβληματιστη αποκριση του, ας βγάζει και 20000, δε με αφορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καθε επαφή που καλώ προστιθεται αυτοματα στα αγαπημενα, πως μπορώ να το απενεργοποιήσω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι. Μερικές φορές το κινητό δείχνει να χάνει το σήμα, δεν εχει δηλαδή καμία γραμμή. Μόλις πατήσω να κάνει κλήση επανέρχεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι. Μερικές φορές το κινητό δείχνει να χάνει το σήμα, δεν εχει δηλαδή καμία γραμμή. Μόλις πατήσω να κάνει κλήση επανέρχεται...

 

Εάν στο κάνει παντού έχεις πρόβλημα. Εάν στο κάνει σε ένα μόνο σημείο μάλλον δεν έχεις καλή κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με στοκ prerooted 4.2.2 27k+

Αλλου θα ειναι η διαφορα παιδες.

Πραγματικα πιστευω πως το κινητο θα ειναι βουτυρο.

Παοκαρα, πες μας αλλες διαφορες που βλεπεις.

Μπαταρια, λαγκ, dialer λαγκ κλπ κλπ

 

ειλικρινα παιδια...πιο smooth πεθαινει.

Δεν υπαρχουν lag και η ROM ειναι πολυ γρηγορη.Με βαριες εφαρμογες ανοιχτες (καμερα, asphalt 8 κ.τ.λ)

πατωντας το home button σε πηγαινει στην επιφανεια εργασιας ακαριαια χωρισ να σκαλωνει καθολου.

Η καμερα ανοιγει πολυ γρηγορα και προτου ολοκληρωθει η φωτο την βλεπεις κατω αριστερα στο preview.

To lag στον dialer υπαρχει ακομα...το smearing δεν εχει εξαφανιστει.Για μπαταρια θελω μερικες μερες ακομα να τεσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καθε επαφή που καλώ προστιθεται αυτοματα στα αγαπημενα, πως μπορώ να το απενεργοποιήσω?

Ευχαριστώ

 

Δεν προστίθεται στα αγαπημένα, απλα σου δείχνει τα ατομα με ''πιο συχνη επικοινωνία'' ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι. Μερικές φορές το κινητό δείχνει να χάνει το σήμα, δεν εχει δηλαδή καμία γραμμή. Μόλις πατήσω να κάνει κλήση επανέρχεται...

 

Μηπως το έχεις με ενεργό το 4G?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...