Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Έχω το s4 εδώ και 10 μέρες, όλα καλά μέχρι σήμερα που άρχισε να μου κάνει "νούμερα". Κάθε λίγο το Touch αντιλαμβάνεται οτι επιλέγω οτιδήποτε στην οθόνη (χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως) και μου ανοίγει μενού, υπομενού, αρχεία, εικόνες κλπ. Σαν να υπάρχει ένα "αόρατο" δάκτυλο και επιλέγει οτι να'ναι στην οθόνη. HELP!!!

 

Σημειωτέων, οτι έχω κάνει factory reset 2 φορές, format την SD, εννοείται οτι έχω ανενεργές τις εφαρμογές ανίχνευσης κίνησης χεριών, ματιών κλπ. και πάλι μου κάνει τα ίδια.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο? Τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Έχω το s4 εδώ και 10 μέρες, όλα καλά μέχρι σήμερα που άρχισε να μου κάνει "νούμερα". Κάθε λίγο το Touch αντιλαμβάνεται οτι επιλέγω οτιδήποτε στην οθόνη (χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως) και μου ανοίγει μενού, υπομενού, αρχεία, εικόνες κλπ. Σαν να υπάρχει ένα "αόρατο" δάκτυλο και επιλέγει οτι να'ναι στην οθόνη. HELP!!!

 

Σημειωτέων, οτι έχω κάνει factory reset 2 φορές, format την SD, εννοείται οτι έχω ανενεργές τις εφαρμογές ανίχνευσης κίνησης χεριών, ματιών κλπ. και πάλι μου κάνει τα ίδια.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο? Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Δεν ξέρω αν το είχες ξανα γράψει εσύ αλλά κάποτε το είχε αναφέρει κάποιος ως πρόβλημα. Πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Έχω το s4 εδώ και 10 μέρες, όλα καλά μέχρι σήμερα που άρχισε να μου κάνει "νούμερα". Κάθε λίγο το Touch αντιλαμβάνεται οτι επιλέγω οτιδήποτε στην οθόνη (χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως) και μου ανοίγει μενού, υπομενού, αρχεία, εικόνες κλπ. Σαν να υπάρχει ένα "αόρατο" δάκτυλο και επιλέγει οτι να'ναι στην οθόνη. HELP!!!

 

Σημειωτέων, οτι έχω κάνει factory reset 2 φορές, format την SD, εννοείται οτι έχω ανενεργές τις εφαρμογές ανίχνευσης κίνησης χεριών, ματιών κλπ. και πάλι μου κάνει τα ίδια.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο? Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Κανα Screen Protector ?

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε νικο συναντιωμαστε και εδω :P

 

Απο εδω να της παρεις 9500 θα ειναι δυσκολο. Ελλαδα μονο το 9505 υπαρχει. Απο abu dhabi μαλλον μονο το 9500 θα βρεις εκει. Κοιτα το 9500 εχει σιγουρα καλυτερο αισθητηρα στην καμερα. Κατα τα αλλα παρομοια εμπειρια χρησης θα εχει και στα 2. Απλα το 9500 δεν εχει 4g ενω το 9505 εχει. Εφοσον μιλαμε για εκει μαλλον το 9500 θα επαιρνα...

 

καλως τον φιλο icy20 που ταλαιπωρειται..

αρα συμφερει σε ολα το 9505..

εν τω μεταξυ βλεπω και κατι τετοια:

http://www.gsmarena.com/android_for_43_caught_in_the_wild_nexus_4_system_dump_available-news-6406.php

και ξενερωνω

 

Ο αισθητηρας τι διαφορα εχει δηλαδη??

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω παιδιά. Η συσκευή έχει κάτι ή το Android 4.2.2 θέλει ακόμα δουλειά διότι προφανώς το κυκλοφορήσανε λίγο γρήγορα;Εχώ το Ι9505 γερμανικό. Είχα την ΜΕΑ και πέρασα την MF8 DBT ήταν και η προηγούμενη και αυτή. Διακρίνω κάποια λάγκς στις εναλαγές οθονών home screens και menu. Επίσης δεν δουλεύει με τίποτα το Smart Screen.Ενώ κοιτάω το βίντεο που παίζει και ξαφνικά κοιτάζω αλλού δεν κάνει παύση αλλά συνεχίζει να παίζει. Το δοκίμασα και σε ένα παιδί που το αγοράσαμε μαζί. Το ίδιο επίσης. Έχω όλους τους αισθητήρες ενεργοποιημένους. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση; Καμιά ιδέα; Επίσης μόλις το έβγαλα από φόρτιση νυχτερινή 2η πλήρης αποφόρτιση-φόρτιση και μέσα σε 10 λεπτά με tethering και Mobile Data πήγε η μπαταρία 96% από 100. Κοιτάζω το Note II και λέω πώς πάει πιο γρήγορα. Λέτε να έχει κάτι ή θέμα software είναι όλο το θέμα;Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλως τον φιλο icy20 που ταλαιπωρειται..

αρα συμφερει σε ολα το 9505..

εν τω μεταξυ βλεπω και κατι τετοια:

http://www.gsmarena.com/android_for_43_caught_in_the_wild_nexus_4_system_dump_available-news-6406.php

και ξενερωνω

 

Ο αισθητηρας τι διαφορα εχει δηλαδη??

Εγώ είχα επιλογή και για τα 2 και πήγα σε 9505 για το 4G (καλύτερη μεταπώληση εδώ) και καλύτερη υποστήριξη στο xda από ότι κατάλαβα. Επίσης όπως λέει και ο σοφός μου φίλος, "πειραματόζωο της Samsung εγώ δεν γίνομαι" :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα επιλογή και για τα 2 και πήγα σε 9505 για το 4G (καλύτερη μεταπώληση εδώ) και καλύτερη υποστήριξη στο xda από ότι κατάλαβα. Επίσης όπως λέει και ο σοφός μου φίλος, "πειραματόζωο της Samsung εγώ δεν γίνομαι" :D

 

σωστος! εξαλλου για μενα, αν δεν κανεις ακραια πραγματα, τα cpu Μια χαρα ειναι! απο ραμ επασχαν τα κινητα, οποτε τωρα ειμαστε οκ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που ενεργοποιησα το 4g COSMOTE μου τρωει παρα πολυ μπαταρια και τελειωνει πολυ γρηγορα εχετε προσεξει εσεις κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που ενεργοποιησα το 4g COSMOTE μου τρωει παρα πολυ μπαταρια και τελειωνει πολυ γρηγορα εχετε προσεξει εσεις κατι τετοιο?

Λογικό. Περισσότερο μπαταρία τρως και με ανοικτό 3g σε σχέση με το 2g.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω παιδιά. Η συσκευή έχει κάτι ή το Android 4.2.2 θέλει ακόμα δουλειά διότι προφανώς το κυκλοφορήσανε λίγο γρήγορα;Εχώ το Ι9505 γερμανικό. Είχα την ΜΕΑ και πέρασα την MF8 DBT ήταν και η προηγούμενη και αυτή. Διακρίνω κάποια λάγκς στις εναλαγές οθονών home screens και menu. Επίσης δεν δουλεύει με τίποτα το Smart Screen.Ενώ κοιτάω το βίντεο που παίζει και ξαφνικά κοιτάζω αλλού δεν κάνει παύση αλλά συνεχίζει να παίζει. Το δοκίμασα και σε ένα παιδί που το αγοράσαμε μαζί. Το ίδιο επίσης. Έχω όλους τους αισθητήρες ενεργοποιημένους. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση; Καμιά ιδέα; Επίσης μόλις το έβγαλα από φόρτιση νυχτερινή 2η πλήρης αποφόρτιση-φόρτιση και μέσα σε 10 λεπτά με tethering και Mobile Data πήγε η μπαταρία 96% από 100. Κοιτάζω το Note II και λέω πώς πάει πιο γρήγορα. Λέτε να έχει κάτι ή θέμα software είναι όλο το θέμα;Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Το έξυπνη παύση από το μενού το έχεις ενεργοποιημενο ..

Ρυθμίσεις - συσκευή - έξυπνη οθόνη και το τικαρεις...

Και εγώ με mf8 είμαι αλλά λαγκ δεν βλέπω. .. Βέβαια είμαι και με ν

custom rom...

:)

 

 

 

 

παιδια καλησπερα

 

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που ενεργοποιησα το 4g COSMOTE μου τρωει παρα πολυ μπαταρια και τελειωνει πολυ γρηγορα εχετε προσεξει εσεις κατι τετοιο?

Εννοείται αυτό δεν είναι κάτι το παράξενο. .. Το 4g κάνει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. ... και το 3g κανει παραπανω κατανάλωση μπαταριας αποτι με απλο σημα...

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω παιδιά. Η συσκευή έχει κάτι ή το Android 4.2.2 θέλει ακόμα δουλειά διότι προφανώς το κυκλοφορήσανε λίγο γρήγορα;Εχώ το Ι9505 γερμανικό. Είχα την ΜΕΑ και πέρασα την MF8 DBT ήταν και η προηγούμενη και αυτή. Διακρίνω κάποια λάγκς στις εναλαγές οθονών home screens και menu. Επίσης δεν δουλεύει με τίποτα το Smart Screen.Ενώ κοιτάω το βίντεο που παίζει και ξαφνικά κοιτάζω αλλού δεν κάνει παύση αλλά συνεχίζει να παίζει. Το δοκίμασα και σε ένα παιδί που το αγοράσαμε μαζί. Το ίδιο επίσης. Έχω όλους τους αισθητήρες ενεργοποιημένους. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση; Καμιά ιδέα; Επίσης μόλις το έβγαλα από φόρτιση νυχτερινή 2η πλήρης αποφόρτιση-φόρτιση και μέσα σε 10 λεπτά με tethering και Mobile Data πήγε η μπαταρία 96% από 100. Κοιτάζω το Note II και λέω πώς πάει πιο γρήγορα. Λέτε να έχει κάτι ή θέμα software είναι όλο το θέμα;Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Δεν υπάρχουν lag. Δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση.

Πριν μέρες εβαλα στο δικό μου την τελευταία επίσημη για I9500 και επανέφερα back up από titanium που το είχα κρατήσει από το Note2.

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά παρόλο που μετέφερα μόνο εφαρμογές και δεδομένα, έκαιγε το σύμπαν και ηταν λιγότερο smooth απο την παλαιότερη.

Χθες την ξαναπέρασα αλλά πλέον είχα νέο backup στο titanium από την προηγούμενη rom.

Καμιά σχέση. Είναι σαν να φλασαρα άλλη ρομ. Το τηλέφωνο δεν ζεσταίνεται με τίποτα και γενικά είναι καλύτερο από ποτέ.

Αρχίζω να πιστεύω ότι για πολλά από τα προβλήματα ευθύνονται εκτός από κάποιες εφαρμογές που βάζουμε, τα διάφορα backup.

 

Κάνε λοιπόν ένα στήσιμο από την αρχή και αν είναι δυνατόν κάνε πριν wipe από την official recovery ώστε να σβήσουν τα πάντα από την εσωτερική μνήμη.

Μόνο αντέγραψε πριν στον υπολογιστή σου ότι χρειάζεσαι γιατί θα διαγραφούν τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν lag. Δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση.

Πριν μέρες εβαλα στο δικό μου την τελευταία επίσημη για I9500 και επανέφερα back up από titanium που το είχα κρατήσει από το Note2.

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά παρόλο που μετέφερα μόνο εφαρμογές και δεδομένα, έκαιγε το σύμπαν και ηταν λιγότερο smooth απο την παλαιότερη.

Χθες την ξαναπέρασα αλλά πλέον είχα νέο backup στο titanium από την προηγούμενη rom.

Καμιά σχέση. Είναι σαν να φλασαρα άλλη ρομ. Το τηλέφωνο δεν ζεσταίνεται με τίποτα και γενικά είναι καλύτερο από ποτέ.

Αρχίζω να πιστεύω ότι για πολλά από τα προβλήματα ευθύνονται εκτός από κάποιες εφαρμογές που βάζουμε, τα διάφορα backup.

 

Κάνε λοιπόν ένα στήσιμο από την αρχή και αν είναι δυνατόν κάνε πριν wipe από την official recovery ώστε να σβήσουν τα πάντα από την εσωτερική μνήμη.

Μόνο αντέγραψε πριν στον υπολογιστή σου ότι χρειάζεσαι γιατί θα διαγραφούν τα πάντα.

 

Φίλε εσύ έχεις και το Ι9500 που είναι σε απόδοση καλύτερο. Δεν ξέρω τί να πώ. Όταν πέρασα την MF8 με Odin μετά έκανα wipe cache και wipe data/fatory reset από το stock recovery. Όσο για την έξυπνη παύση. Το έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις. Δεν ξέρω. Μακάρι να σας το έδιχνα να βλέπατε κάτι μικρό λαγκάκια που έχει. Λέτε να το στείλω doa;Κώστα τί λές εσύ. Εφαρμογές δεν πέρασα καθόλου ακόμα. Έσβησα ίσα ίσα κάτι δικές του που είχε my taxi smartphoto και κάτι τέτοια

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα ρωτήσει πιο πριν για το flash που δεν παίζει μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; και μια ερώτηση ακόμη το status bar πώς το πειράζουμε;; να βάλουμε άλλες εφαρμογες η άμα δεν γίνεται στο status bar ακριβώς από κάτω..;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

πως συγχρονιζουμε τις τηλεφωνικες επαφες απο το gmail στην συσκευη??

 

Αν κάνεις login από το κινητό στον λογαριασμό google (ρυθμίσεις, λογαριασμοί) και δεν έχεις απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό, θα φορτώσει όλες τις επαφές αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω παιδιά. Η συσκευή έχει κάτι ή το Android 4.2.2 θέλει ακόμα δουλειά διότι προφανώς το κυκλοφορήσανε λίγο γρήγορα;Εχώ το Ι9505 γερμανικό. Είχα την ΜΕΑ και πέρασα την MF8 DBT ήταν και η προηγούμενη και αυτή. Διακρίνω κάποια λάγκς στις εναλαγές οθονών home screens και menu. Επίσης δεν δουλεύει με τίποτα το Smart Screen.Ενώ κοιτάω το βίντεο που παίζει και ξαφνικά κοιτάζω αλλού δεν κάνει παύση αλλά συνεχίζει να παίζει. Το δοκίμασα και σε ένα παιδί που το αγοράσαμε μαζί. Το ίδιο επίσης. Έχω όλους τους αισθητήρες ενεργοποιημένους. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση; Καμιά ιδέα; Επίσης μόλις το έβγαλα από φόρτιση νυχτερινή 2η πλήρης αποφόρτιση-φόρτιση και μέσα σε 10 λεπτά με tethering και Mobile Data πήγε η μπαταρία 96% από 100. Κοιτάζω το Note II και λέω πώς πάει πιο γρήγορα. Λέτε να έχει κάτι ή θέμα software είναι όλο το θέμα;Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Εμένα παίζει κανονικά το Smart Screen με Γερμανικό και εγώ με MF8.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα ρωτήσει πιο πριν για το flash που δεν παίζει μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; και μια ερώτηση ακόμη το status bar πώς το πειράζουμε;; να βάλουμε άλλες εφαρμογες η άμα δεν γίνεται στο status bar ακριβώς από κάτω..;;

 

Googlare flash player for android. Κατεβασε το αρχειακι βαλτο στο κινητο και καντο install απο εκει! Δεν υπαρχει αλλη λυση!

Link to comment
Share on other sites

Googlare flash player for android. Κατεβασε το αρχειακι βαλτο στο κινητο και καντο install απο εκει! Δεν υπαρχει αλλη λυση!

 

Το εκανα και εβαλα ακομη rom omega 7.1 που το εχει απο μονη της αλλα τιποτα..... μου λεει η εφαρμογη διακοπηκε οταν παω να την ανοιξω σαν ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εβαλα ακομη rom omega 7.1 που το εχει απο μονη της αλλα τιποτα..... μου λεει η εφαρμογη διακοπηκε οταν παω να την ανοιξω σαν ρυθμισεις.

 

Διάβασες αυτά που γράφονται στο FAQ σχετικά με τον flash ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη να ρωτησω κατι??εστειλα sms στη vodafone να μου ενεργοποιησει το 4G ..Μου εστειλε πισω μηνυμα οτι ΟΚ...και δεν γινετε ???παλι ειμαι Η+ ?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες αυτά που γράφονται στο FAQ σχετικά με τον flash ?

 

Ναι εχω και τον boat και τον mozila αλλα τπτ.. σκεφτομαι οτι η εφαρμογη flash καπου κολλαει στο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα κινητό από Ρουμανία έχει την Ευρωπαική εγγύηση σίγουρα; Το Kies έβγαλε : COA Romania (Cosmote).
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω παιδιά. Η συσκευή έχει κάτι ή το Android 4.2.2 θέλει ακόμα δουλειά διότι προφανώς το κυκλοφορήσανε λίγο γρήγορα;Εχώ το Ι9505 γερμανικό. Είχα την ΜΕΑ και πέρασα την MF8 DBT ήταν και η προηγούμενη και αυτή. Διακρίνω κάποια λάγκς στις εναλαγές οθονών home screens και menu. Επίσης δεν δουλεύει με τίποτα το Smart Screen.Ενώ κοιτάω το βίντεο που παίζει και ξαφνικά κοιτάζω αλλού δεν κάνει παύση αλλά συνεχίζει να παίζει. Το δοκίμασα και σε ένα παιδί που το αγοράσαμε μαζί. Το ίδιο επίσης. Έχω όλους τους αισθητήρες ενεργοποιημένους. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση; Καμιά ιδέα; Επίσης μόλις το έβγαλα από φόρτιση νυχτερινή 2η πλήρης αποφόρτιση-φόρτιση και μέσα σε 10 λεπτά με tethering και Mobile Data πήγε η μπαταρία 96% από 100. Κοιτάζω το Note II και λέω πώς πάει πιο γρήγορα. Λέτε να έχει κάτι ή θέμα software είναι όλο το θέμα;Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Pane settings/developer options/ οπου λεει animation scale καντο 0.5

και force gpu rendering τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...