Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Εσύ θα μπορούσες να είσαι συνεχώς στο 100 % αφού είσαι συνέχεια στο αυτοκίνητο.

 

Εγώ μ'ένα απλό φορτιστή αυτοκινήτου της LG που είχα από παλιότερη συσκευή και είναι του ενός αμπέρ, το παω 20% πάνω σε μισής ώρας διαδρομή όταν γυρνάω σπίτι και παράλληλα ακούω μουσική μέσω ΒΤ από το στερεοφωνικό του αυτοκινήτου, η απαντώ σε κλήσεις.

 

Έχω μια βάση μανταλάκι που ταιριάζει σε όλες τις συσκευές. Από iPhone 4 μέχρι Note 2.

Το βάζω κατευθείαν εκεί και κουμπώνω τον φορτιστή.

 

Για μένα το S4 από την στιγμή που έχει αφαιρούμενη μπαταρία και σχετικά καλή αυτονομία, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μια δεύτερη μπαταρία για ταξίδια με μέσα μαζικής μεταφοράς και τέλος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά κοίτα να δείς που παίζει να είμαι ευχαριστημένος απο την μπαταρία του s4....

 

Screenshot_2013-12-01-00-12-30.png

Link to comment
Share on other sites

Omega 16, με το δικό του kernel, και MK9 modem.

 

κλειστές όλες οι χαζές εφαρμογές. ο περισσότερος χρόνος ήταν με wifi, infrared, μερικά τηλέφωνα, αρκετά sms, οθόνη αρκετά σε λειτουργία, λίγο browsing, λίγο παιχνίδι, και μερικά videakia.

 

και δεν είμαι απο χθές σε μέρος με καλό σήμα..... αν ήμουν πιστεύω ότι μέχρι Κυριακή βράδυ, θα με έβγαζε η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη μπαταρια και αν ναι εχει μηπως βρει κανενας και καμια flip case που να κουμπωνει με αυτη τη μπαταρια?

Ή αν εχει παρει κανεις καμια τετοιου ειδους θηκη/μπαταρια για να μας πει εντυπωσεις.

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

Κι ενω γενικως εχω παραπονα απο τη μπαταρια και το νεο update, σημερα το ΡΗΜΑΞΑ στη χρηση γενικως με τα ΠΑΝΤΑ ανοιχτα...οθονη..4G.... games...ξεπερασα τις 14 ωρες χρησης και ειμαι στο 60%.....Απιστευτο....και παραξενο..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

MK8.........

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παντως με την MKE , πρωτη φορά μετα απο πολυ καιρο που δεν το φορτισα το βραδυ , παω για την δευτερη μέρα .
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σκεψη μολις εβαλα και την ΜΚΕ....για να δουμε.

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν πηγαμε στην σειρα ΜΚ και εγω βλεπω καλυτερη συμπεριφορα μπαταριας. Γυρναω το βραδυ και εχω πανω απο 40% πια...Μπορει και 60 αν δεν παιξω πολυ με το κινητο
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλαξει η τεχνολογια της μπαταριας οτιδηποτε και να κανουμε προσπαθωντας να κραταει περισσοτερο χρονο ειναι απλα παρηγορια στον αρρωστο και τιποτα παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Παλευουμε για λιγο μεγαλυτερη αυτονομια με τα υπαρχοντα μεσα.....αλλοιως κι αν η γιαγια μας ειχε ροδες......

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 οι περισσότεροι είχαμε προβλήματα με την μπαταρία όπως και εγώ επίσης. Με την μίνι αναβάθμιση όμως που έγινε πρόσφατα τα πράγματα βελτιώθηκαν σημαντικά θα έλεγα. Τώρα κρατάει 3-4 μέρες. Εγώ έχω γαλλικό με ....EMKF
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 οι περισσότεροι είχαμε προβλήματα με την μπαταρία όπως και εγώ επίσης. Με την μίνι αναβάθμιση όμως που έγινε πρόσφατα τα πράγματα βελτιώθηκαν σημαντικά θα έλεγα. Τώρα κρατάει 3-4 μέρες. Εγώ έχω γαλλικό με ....EMKF

 

 

3-4 μερες!!:eek:

 

Σε αναμονη το εχεις συνεχως?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει από 2-4 μέρες ανάλογα με τη χρήση
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει από 2-4 μέρες ανάλογα με τη χρήση

 

Α, ετσι ναι!

Απο 2 με light χρηση μεχρι 4 με χρηση ....... standby!:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια με μια απλη αναβαθμηση της εκδοσης android να αλλαξε τοσο πολυ η διαρκεια του κινητου με ελαφρια χρηση σε τοσο μεγαλα επιπεδα????????

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο πως καταφεραν και εκαναν το κινητο s4 να μην θελει φορτισει για 2 ή 4 μερες?????

 

Απ' οτι ξερω συνηθως καθε μερα θελει φορτιση ακομα και αν δεν το δουλευεις πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια με μια απλη αναβαθμηση της εκδοσης android να αλλαξε τοσο πολυ η διαρκεια του κινητου με ελαφρια χρηση σε τοσο μεγαλα επιπεδα????????

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο πως καταφεραν και εκαναν το κινητο s4 να μην θελει φορτισει για 2 ή 4 μερες?????

 

Απ' οτι ξερω συνηθως καθε μερα θελει φορτιση ακομα και αν δεν το δουλευεις πολυ.

 

Ετσι και σε εμενα αλλα με παντα ανοιχτα wifi , δεδομενα κινητης , bluetooth και gps

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω προσωπικα δεν το εχω το το κινητο τουλαχιστον οχι ακομα.

Αλλα το εχει ο κολλητος μου γι' αυτο και λεω τι συμβαινει σε αυτον που δεν το εχει πειραξει ποτε απ' οταν το αγορασε και εχει την τελευταια εκδοση android.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια με μια απλη αναβαθμηση της εκδοσης android να αλλαξε τοσο πολυ η διαρκεια του κινητου με ελαφρια χρηση σε τοσο μεγαλα επιπεδα????????

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο πως καταφεραν και εκαναν το κινητο s4 να μην θελει φορτισει για 2 ή 4 μερες?????

 

Απ' οτι ξερω συνηθως καθε μερα θελει φορτιση ακομα και αν δεν το δουλευεις πολυ.

 

Ασε.. τα χάλια τους...

 

Εγω τελικά το πηφα σημερα στο ΣΜΑΡΤΕΚ, και μου είπαν το κιν. ειναι μια χαρα, φταιει η μπαταρία και μου έδωσαν καινουργια... τι να πώ! Ήταν Κορέας (το λέω γιατι διάβασα περι Κίνας) και EURO (Greece)... Θα δούμε αν η καινουργια φτιάχνει το θέμα, ή μήπως το software update τα έκανε όλα (πρίν ήταν φισιολογικά)...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ρε παιδια με μια απλη αναβαθμηση της εκδοσης android να αλλαξε τοσο πολυ η διαρκεια του κινητου με ελαφρια χρηση σε τοσο μεγαλα επιπεδα????????

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο πως καταφεραν και εκαναν το κινητο s4 να μην θελει φορτισει για 2 ή 4 μερες?????

 

Απ' οτι ξερω συνηθως καθε μερα θελει φορτιση ακομα και αν δεν το δουλευεις πολυ.

 

Ε οχι και ετσι φιλε μου. Με light χρηση ανετα βγαζεις 2 μερες. (Το βραδυ ομως κλειστο.) Και χωρις ουτε καν την 4.3. Με απειραχτη 422.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα κραταει τοσο πολυ η μαμα μπαταρια του s4 i9505???

 

Εισται απολυτα σιγουροι οτι σε αναμονη κραταει αφορτιστο 2 μερες ενω με χρηση 1 μερα?

 

Και απλα η 4.3 εκανε τα πραγματα λιγο καλυτερα απ' οτι ητανε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έβαλα την 4.3 ήθελα σχεδόν κάθε μέρα φόρτιση. Μόλις έγινε το μικρό update της 4.3 οι φορτίσεις γίνονται κάθε 3 με 4 μέρες με αρκετή χρήση τηλεφώνου και του διαδικτύου καθόσον το έχω μόνο 1,5 μήνες και ακόμα παίζω για να το μάθω. Το WiFi και το GPS τα έχω κλειστά και τα ανοίγω μόνο όταν τα χρησιμοποιώ το δε BT το ανοίγω το πρωί και το κλείνω το βράδυ.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οι φιλοι που λενε για 3-4 μερες το εχουν για μοστρα μονο το κινητο. Αποκλειεται να το χρησιμοποιεις και να ξεπερασει τη 1.5-2 μερες η μπαταρια του (που ειναι και πολυ φυσιολογικο βεβαια καθως δεν εχει μπαταρια 5000mah αλλα 2600). Απλα στις αρχες του 4.3 αντεχε 1 μερα και κατι ωρες μαξ με το βραδυ airplane mode...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...