Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ρώτησα πόση ώρα είναι ενεργοποιημένη.

Επίσης απάντησε και στα υπόλοιπα και κάνε αυτό που σου είπα με το screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η οθονη κλεινει στα 30 δευτερα. Η φωτεινοτητα στο 0. Μιλαω περιπου κανενα 2ωρο τη μερα. Sorry που αργω αλλα δεν το χω κ πολυ με το θεμα οπως καταλαβαινεις οποτε μου παιρνει λιγο περισσοτερο χρονο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το έχεις να γίνω πιο κατανοητός.

Πάτα πάνω εκεί που λέει "Οθόνη" και γράψε μας πόση χρόνο λέει. Κάνε το ίδιο και στις "Φωνητικές κλήσεις" και στο "Internet".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπορώ να σου πω ότι η μπαταρία σου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

Με όλα αυτά έχεις χάσει μόνο 20% και παραπονιέσαι; Θα μας πάρουν με τις πέτρες!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χασει 20% αλλα 33% κ αφου με αυτη τη χρηση ειναι νορμαλ, πως γινεται να διαβαζω για 8 ωρες σερφαρισμα + παιχνιδια κ η μπαταρια να κραταει σχεδον μια μερα κ σε μενα με λιγοτερη χρηση να φορτιζει το κινητο 2 φορες τη μερα; Μου κανει εντυπωση γιατι το iphone το 3gs μετα απο 2 χρονια η μπαταρια κραταει περισσοτερο. Γι'αυτο ρωταω....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο screenshot γράφει 77% άρα σίγουρα είχες χάσει μέχρι εκείνη τη στιγμή 23%.

Τα ξεχνάς αυτά για τις 8 ώρες. Ο σημαντικότερος παράγοντας για την κατανάλωση τις μπαταρίας είναι η οθόνη και πόσο χρησιμοποιείς τα Data για να σερφάρεις. Εννοείται πως αν παίζεις παιχνίδια θα έχεις μεγάλη κατανάλωση αφού δουλεύει συνέχεια η CPU και η GPU.

Αν το κινητό σου βγάζει 4-5 ώρες οθόνης ανοικτής την ημέρα με εντατική χρήση πρέπει να είσαι ικανοποιημένη. Τα ποσοστά που μου δείχνεις είναι εντατικής χρήσης οπότε κατά την άποψή μου είσαι εντάξει.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η κατανάλωση της μπαταρίας είναι φυσιολογική είναι η πρώτη φόρτιση και χωρίς να κάνω πολλά πράγματα έχω χάσει 59% της μπαταρίας Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Dream αυτή η rom είναι pre- rooted ή θέλει ξανα root?

 

Είναι είδη Rooted απλός πρέπει να περάσεις το update 1.51 του chainfire (binary file) για να δουλέψει σωστά στην έκδοση του android 4.3

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η κατανάλωση της μπαταρίας είναι φυσιολογική είναι η πρώτη φόρτιση και χωρίς να κάνω πολλά πράγματα έχω χάσει 59% της μπαταρίας

 

Αν δεν δίνετε παραπάνω πληροφορίες είναι αδύνατον να καταλάβουμε!

Πρέπει να γράφετε πόση ώρα είναι ανοικτό το κινητό από την τελευταία φόρτιση, πόση ώρα είναι ενεργοποιημένη η οθόνη, χρόνο κλήσεων και γενικά ότι άλλο βλέπετε ότι είναι ψηλά στα ποσοστά της μπαταρίας.

Επίσης να αναφέρετε πως συνήθως χρησιμοποιείτε το κινητό.

Τέλος αν θέλετε μπορείτε να βάζετε και κανένα screenshot από τα ποσοστά της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δίνετε παραπάνω πληροφορίες είναι αδύνατον να καταλάβουμε!

Πρέπει να γράφετε πόση ώρα είναι ανοικτό το κινητό από την τελευταία φόρτιση, πόση ώρα είναι ενεργοποιημένη η οθόνη, χρόνο κλήσεων και γενικά ότι άλλο βλέπετε ότι είναι ψηλά στα ποσοστά της μπαταρίας.

Επίσης να αναφέρετε πως συνήθως χρησιμοποιείτε το κινητό.

Τέλος αν θέλετε μπορείτε να βάζετε και κανένα screenshot από τα ποσοστά της μπαταρίας.

 

μόλις ανέβασα τις φωτογραφίες

http://imageupload.co.uk/files/gh5xocrt4pv3vf0hoylu.png

http://imageupload.co.uk/files/5eggtxnwxjdndccxe2f9.png

http://imageupload.co.uk/files/hug048akdikdg8hrky1y.png

Edited by alma1
Link to comment
Share on other sites

Με 3,5 ώρες οθόνη ανοικτή και με τέτοιο χάλια σήμα νομίζω πως είσαι και κάτι παραπάνω από εντάξει από τη στιγμή που είναι και η πρώτη φόρτιση!

 

Άσχετο αλλά αυτές οι λάθος ενδείξεις της 4.2.2 στην "Αφύπνιση" πραγματικά με εκνευρίζουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με 3,5 ώρες οθόνη ανοικτή και με τέτοιο χάλια σήμα νομίζω πως είσαι και κάτι παραπάνω από εντάξει από τη στιγμή που είναι και η πρώτη φόρτιση!

 

Άσχετο αλλά αυτές οι λάθος ενδείξεις της 4.2.2 στην "Αφύπνιση" πραγματικά με εκνευρίζουν...

 

όσο για το σήμα έχω ένα άλλο smarthphone στη ίδιο δίκτυο είναι αυτό έχει σταθερά 3 γραμμές ενώ αυτό παίζει από 2 έως 3 γραμμές μήπως έχει πρόβλημα η κεραία?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε κινητό είναι διαφορετικό. Δεν έχουν όλα το ίδιο σήμα παντού ούτε είναι ρυθμισμένα να σου δείχνουν τα ίδια ποσοστά σήματος.

Μην σε απασχολεί αυτό, δεν νομίζω να έχει κανένα πρόβλημα το κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε κινητό είναι διαφορετικό. Δεν έχουν όλα το ίδιο σήμα παντού ούτε είναι ρυθμισμένα να σου δείχνουν τα ίδια ποσοστά σήματος.

Μην σε απασχολεί αυτό, δεν νομίζω να έχει κανένα πρόβλημα το κινητό σου.

 

και εγώ έτσι το σκέφτομαι αλλα ηπα να κάνω μια ερώτηση.

και κάτι ακόμα που ξέχασα ποτε να το βάζο να φορτίζει μόλις βγάλει το σήμα ότι χρειάζεται???

είχα κάνει και ένα λάθος με τις φωτογραφίες έλειπε μια το διόρθωσα

 

και ευχάριστο για το χρόνο σου :):)

Edited by alma1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετσι κι αλλοιως το κινητο καταντησε ειδος πρωτης ανσγκης...μη τη λυπαστε τη μπαταρια...φορτωνε το οποτε ξεμενεις.....αντε και ισως του χρονου η σε 2 χρονια να χρειαστεις καινουργια μπαταρια...και???.20ε

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος δεν είχε πριν smartphone. Η αυτονομία του S4 είναι η καλύτερη στην κατηγορία.

Δεν χρειάζεται να κλεινε τίποτα εκτός GPS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος δεν είχε πριν smartphone. Η αυτονομία του S4 είναι η καλύτερη στην κατηγορία.

Δεν χρειάζεται να κλεινε τίποτα εκτός GPS.

+1

Διαβάζω τα posts και απορώ γιατί τους φαίνεται περίεργη η κατανάλωση μπαταρίας. Αλλά αν έχει κάποιος feature Phone πριν, έχει άλλα δεδομένα στο μυαλό του.

Link to comment
Share on other sites

 

3.30 οθόνη ενεργή και 41% η μπαταρία δεν είσαι απλώς καλά είσαι κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω μόνο wifi για ιντερνέτ πιάνω 6 ώρες με άνεση. Εννοείται χωρίς games.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς lte και games δύο μέρες με 5+ 6 ώρες οθόνη αν ανοίξω lte με τπτ δεν βγάζει ούτε μέχρι το απόγευμα

Γενικός οποίος θέλει lte παίρνει συσκευή με 3000mha και πάνω αλλιώς θα είναι μόνιμα στην πρίζα δυστυχώς είναι εξαιρετικά ενεργοβόρο λες και δεν είναι για Mobile συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς lte και games δύο μέρες με 5+ 6 ώρες οθόνη αν ανοίξω lte με τπτ δεν βγάζει ούτε μέχρι το απόγευμα

Γενικός οποίος θέλει lte παίρνει συσκευή με 3000mha και πάνω αλλιώς θα είναι μόνιμα στην πρίζα δυστυχώς είναι εξαιρετικά ενεργοβόρο λες και δεν είναι για Mobile συσκευές

 

Δύο μέρες αναμονη με 5+ οθονη μου φαινεται πραγματικα απιστευτο , Μην με κανεις τωρα να αρχιζω να ψαχνομαι τι φταιει στο κινητο μου , θα μπορουσες σε παρακαλώ να στείλεις ενα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες αναμονη με 5+ οθονη μου φαινεται πραγματικα απιστευτο , Μην με κανεις τωρα να αρχιζω να ψαχνομαι τι φταιει στο κινητο μου , θα μπορουσες σε παρακαλώ να στείλεις ενα screenshot.

 

ε μα αφου σου λεει οτι τα εχει ολα κλειστα βρε συ... :lol:

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...