Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Δηλαδη ουτε καν να μην την χρησιμοποιησω..?

 

Φιλε μου εγω ειχα πάρει τετοια μπαταρία για το s2 (οταν το ειχα βέβαια). Την δούλευα καμποσο καιρό σαν δευτερη και δεν μου ειχε δημιουργήσει πρόβλημα. Βέβαια παρόλο που ελεγε οτι ηταν μεγαλύτερη απο την ορίτζιναλ, κραταγε λιγότερο (τι περίεργο ε?):D

 

Μέχρι που το πούλησα δεν ειχα κάποιο θεμα.

 

Αυτο που εχω καταλάβει εγω, είναι ότι μοιάζει λιγο τζόγος με τις ιμιτασιόν. Μπορεί να σου βγουν καλούτσικες (κατώτερες βεβαια από τις ορίτζιναλ) αλλα μπορεί να σου βγουν και μάπα τελείως!

 

Καλο θα ειναι βέβαια να μην παίρνεις και τις τελείως ξεφτιλέ σε τιμή γιατί μπορεί να φτασουν να είναι ακομη και επικίνδυνες.(Οι λιθιου ξέρεις παίρνουν φωτια)! :confused:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι μια spigen neo hybrid με μεταλλικο πισω μερος (που αφαιρειται ομως οπως καταλαβα το καπακι του κινητου. Ομορφη φαινεται γενικα αλλα φοβαμαι οτι το μεταλλο θα σου πεθαινει τα σηματα (wifi-data) και οτι αν πεσει δεν θα κραταει κραδασμους που σημαινει οτι μπορει να μην εχει εμφανες εξωτερικο προβλημα το τηλεφωνο αλλα στο εσωτερικο...dunno.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς την παρακάτω SPIGEN. Η 1η που ήρθε σπασμένη στην άρθρωση. Είχε θήκη κανονικά και έδειχνε γνηιότατη. Πήρα από ebay 2η και ήρθε χωρίς θήκη, σκέτη, μαζί με 4 προστασίες οθόνης. Δείχνουν ολόϊδιες, αλλά μέσα σε μια εβδομάδα και χωρίς λόγο έσπασε και αυτή σιγά-σιγά στις αρθρώσεις! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;; Εκτός και αν ήταν ιμιτασιόν! Κατά τα άλλα και σε συνδιασμό με το S-VIEW ήταν εξαιρετική. Λέω να ρισκάρω να παραγγείλω κατευθείαν από την SPIGEN μήπως και δεν ήταν γνήσιες οι άλλες 2, αλλά είναι πολλά τα λεφτά για να το ρισκάρω...:worry:

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-case-slim-armor-view.html

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια spigen neo hybrid με μεταλλικο πισω μερος (που αφαιρειται ομως οπως καταλαβα το καπακι του κινητου. Ομορφη φαινεται γενικα αλλα φοβαμαι οτι το μεταλλο θα σου πεθαινει τα σηματα (wifi-data) και οτι αν πεσει δεν θα κραταει κραδασμους που σημαινει οτι μπορει να μην εχει εμφανες εξωτερικο προβλημα το τηλεφωνο αλλα στο εσωτερικο...dunno.

 

ευχαριστώ,

πρέπει όντως να επηρεάζει την λήψη των σημάτων κ να μην παρέχει προστασία αφού είναι όλη μεταλλική ...μάλλον καλύτερη η αυθεντική spigen neo hybrid

http://gr.mobilefun.com/39272-spigen-sgp-neo-hybrid-case-for-samsung-galaxy-s4---slate.htm?video_id=mYu37F_BgmI#videos

Link to comment
Share on other sites

 

Την παρήγγειλα από 25/9. Την περιμένω από μέρα σε μέρα! Μου φαίνεται πολύ ωραία!

Τώρα είδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα από 25/9. Την περιμένω από μέρα σε μέρα! Μου φαίνεται πολύ ωραία!

Τώρα είδωμεν!!!

 

Αναμένω και εγώ εντυπώσεις σου, φαίνεται πολύ όμορφη όντως :-)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δω την τεχνολογία των NFC tag που αγόρασα από ebay? Θέλω να δω ποιά τεχνολογία χρησιμοποιούν για να ξέρω με ποιά κινητά είναι συμβατά.
Link to comment
Share on other sites

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

 

Οχι δεν είναι, γι αυτό μη την πάρεις, κι αν την εχεις παραγγείλει πέτα την.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι, γι αυτό μη την πάρεις, κι αν την εχεις παραγγείλει πέτα την.

 

Να είσαι καλά! Όχι δεν την πήρα, απλά ρώτησα! Πάντως επειδή δοκίμασα μεγαλύτερη μπαταρία, κατάλαβα ότι πρέπει να χρησιμοποήσουμε το BATTERY CALIBRATION για να δουλέψει καλύτερα. Πχ με μια μεγαλύτερη που είχα βάλει ενώ φόρτιζε στο 100% και όχι πάντα, με το που αποσύνδεα τον φορτιστή έπεφτε κάπου στο 92% και γενικά δεν κρατούσε....:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είχα υποσχεθεί ενα μίνι review για το μεταλλικό bumber.

 

http://img197.imageshack.us/img197/4268/rtpr.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/7975/rnbr.jpg

 

Είναι πανέμορφο και λειτουργικό.

Δεν επηρεάζει το σήμα.

Έχει μικρό χείλος πάνω και κάτω ώστε αν πέσει να μην ακουπίσει η οθονη η το πίσω μέρος.

Είναι όλο από αλουμίνιο. Στις άκρες είναι μαύρο.

Δεν δείχνει να γρατσουνιεται εύκολα. Θα δούμε ακόμα είναι καινούργιο.

Δεν δίνει περισσότερο όγκο στα πλαϊνά περισσότερο απο μια απλή θήκη.

Θα πρέπει όμως να συνηθίσετε το επίπεδο προφιλ του.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είχα υποσχεθεί ενα μίνι review για το μεταλλικό bumber.

 

http://img197.imageshack.us/img197/4268/rtpr.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/7975/rnbr.jpg

 

Είναι πανέμορφο και λειτουργικό.

Δεν επηρεάζει το σήμα.

Έχει μικρό χείλος πάνω και κάτω ώστε αν πέσει να μην ακουπίσει η οθονη η το πίσω μέρος.

Είναι όλο από αλουμίνιο. Στις άκρες είναι μαύρο.

Δεν δείχνει να γρατσουνιεται εύκολα. Θα δούμε ακόμα είναι καινούργιο.

Δεν δίνει περισσότερο όγκο στα πλαϊνά περισσότερο απο μια απλή θήκη.

Θα πρέπει όμως να συνηθίσετε το επίπεδο προφιλ του.

 

Η κάμερα έρχεται σε επαφή όταν το αφήνεις κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έρχεται σε επαφή όταν το αφήνεις κάπου;

 

Ναι εννοείται ότι ακουμπάει. Θα έπρεπε να έχει πολύ μεγάλο προφίλ για την καλύψει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξερω την απαντηση θα κανω την ερωτηση.

 

Υπαρχει θηκη flip που να ανοιγει απο αριστερα αλλα να δεχεται το κινητο αν του εχει βαλει την ΕΠΙΣΗΜΗ extended μπαταρια που το κανει ποιο παχυ?

 

Αν υπαρχει τετοιου ειδους θηκη μπορει να μου πει το λινκ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή γραφει ότι είναι 2900.Λέτε να είναι τόσο?http://www.ebay.com/itm/Akku-Li-Ion-fur-Samsung-Galaxy-S4-GT-I9500-ersetzt-EB-B600BEBECWW-mit-NFC-/231006321695?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item35c90cbc1f
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δω την τεχνολογία των NFC tag που αγόρασα από ebay? Θέλω να δω ποιά τεχνολογία χρησιμοποιούν για να ξέρω με ποιά κινητά είναι συμβατά.

 

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς.

Η τεχνολογία είναι η NFC.

Δοκίμασέ τα με οποιοδήποτε τηλέφωνο με MFC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις καμια ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ θηκη/μπαραρια για το κινητο?

 

Αν ναι μπορει να μου πει τις εντυπωσεις του και ειδικα οσο αφορα το nfc αν με αυτου του ειδους τη θηκη αχρηστευεται ή οχι.

 

Αξιζει να παρω μια τετοια αν θελω να κραταει περισσοτερο η μπαταρια του κινητου απο 1-2 μερες?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις καμια ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ θηκη/μπαραρια για το κινητο?

 

Αν ναι μπορει να μου πει τις εντυπωσεις του και ειδικα οσο αφορα το nfc αν με αυτου του ειδους τη θηκη αχρηστευεται ή οχι.

 

Αξιζει να παρω μια τετοια αν θελω να κραταει περισσοτερο η μπαταρια του κινητου απο 1-2 μερες?

 

Δε βάζουμε ποτε μπαταρίες που ισχυρίζονται οτι ειναι 3000/3200/3600ma γιατι δεν ισχυει προφανως και μπορει να προκαλέσουν και ζημια στη συσκευη. Μονο γνησιες και τιποτα αλλο.

Οσο για θηκη που ανοιγει απο αριστερα (απανταω σε πιο πανω ερωτηση σου), λιγακι δυσκολο να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει συμφωνω αλλα αυτου του ειδους η θηκη στην ουσια ειναι σαν να εχεις 2 μπαταριες την ιδια στιγμη στο κινητο σου και οχι μια μιας και αυτη η θηκη/μπαταρια χρησιμοποιει την ενεργεια που εχει μεσω της μαμα μπαταριας του κινητου και οταν εχαντληθει απο ενεργεια αναλαμβανει η μαμα μπαταρια οποτε οχι μονο διπλασιαζεται ο χρονος αυτονομιας του κινητου αλλα μπορει και παραπανω....

 

Τελος εγω ρωτησα για θηκη που να μπορει να ταιριαξει στην ΕΠΙΣΗΜΗ μεν μεγαλυτερη μπαταρια για το s4 και οχι απλα μια θηκη που να ανοιγει απο αριστερα και να ταιριάζει στο κινητο με τη μαμα μπαταρια του.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει συμφωνω αλλα αυτου του ειδους η θηκη στην ουσια ειναι σαν να εχεις 2 μπαταριες την ιδια στιγμη στο κινητο σου και οχι μια μιας και αυτη η θηκη/μπαταρια χρησιμοποιει την ενεργεια που εχει μεσω της μαμα μπαταριας του κινητου και οταν εχαντληθει απο ενεργεια αναλαμβανει η μαμα μπαταρια οποτε οχι μονο διπλασιαζεται ο χρονος αυτονομιας του κινητου αλλα μπορει και παραπανω....

 

Τελος εγω ρωτησα για θηκη που να μπορει να ταιριαξει στην ΕΠΙΣΗΜΗ μεν μεγαλυτερη μπαταρια για το s4 και οχι απλα μια θηκη που να ανοιγει απο αριστερα και να ταιριάζει στο κινητο με τη μαμα μπαταρια του.

 

Με μπερδεψες! Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς ψάχνεις, παντως την γνωμη μου σου την είπα. Απο κει και πέρα κανε οτι καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απ' οτι λες τετοιου ειδους μπαταριες δεν ειναι και τοσο ευμπιστες ψαχνω να βρω μια θηκη η οποια να μπορει να κουμπωσει στις 4 γωνιες του κινητου ακομα και αν εχεις βαλει πανω του την ΕΠΙΣΗΜΗ μεγαλυτερη μπαταρια της samsung γι' αυτο το κινητο. Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απ' οτι λες τετοιου ειδους μπαταριες δεν ειναι και τοσο ευμπιστες ψαχνω να βρω μια θηκη η οποια να μπορει να κουμπωσει στις 4 γωνιες του κινητου ακομα και αν εχεις βαλει πανω του την ΕΠΙΣΗΜΗ μεγαλυτερη μπαταρια της samsung γι' αυτο το κινητο.

 

Δε νομίζω οτι υπάρχει επισημη μεγαλυτερη μπαταρια για το s4:worry: ...

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει συμφωνω αλλα αυτου του ειδους η θηκη στην ουσια ειναι σαν να εχεις 2 μπαταριες την ιδια στιγμη στο κινητο σου και οχι μια μιας και αυτη η θηκη/μπαταρια χρησιμοποιει την ενεργεια που εχει μεσω της μαμα μπαταριας του κινητου και οταν εχαντληθει απο ενεργεια αναλαμβανει η μαμα μπαταρια οποτε οχι μονο διπλασιαζεται ο χρονος αυτονομιας του κινητου αλλα μπορει και παραπανω....

 

Τελος εγω ρωτησα για θηκη που να μπορει να ταιριαξει στην ΕΠΙΣΗΜΗ μεν μεγαλυτερη μπαταρια για το s4 και οχι απλα μια θηκη που να ανοιγει απο αριστερα και να ταιριάζει στο κινητο με τη μαμα μπαταρια του.

Αν ανοίγει από τα δεξιά έχεις πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...