Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Μα και ο επιτραπέζιος φορτιστής 2.0Α είναι.

Οπότε με έναν 2.0Α ή 2.5Α για το αυτοκίνητο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία, απλώς ζητάω κάποιον δοκιμασμένο γιατί έναν που παρήγγειλα και τον χρησιμοποιώ τώρα ενώ στα χαρακτηριστικά έγραφε για 2.0Α δεν νομίζω να είναι, μάλων για 1.0Α τον κόβω, οπότε δεν μου κάνει.

 

Πριν αγοράσεις άλλον, δες τι κάνει αυτός που έχεις. Κατέβασε από το store το" Galaxy charging current" και δες με τι ρεύμα φορτίζει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν αγοράσεις άλλον, δες τι κάνει αυτός που έχεις. Κατέβασε από το store το" Galaxy charging current" και δες με τι ρεύμα φορτίζει.

 

Το κατέβασα το πρόγραμμα και θα το δοκιμάσω.

Στον desktop φορτιστή του που το δοκίμασα μου βγάζει 1200mA και στο usb από το υπολογιστή 460mΑ.

Θα επανέλθω για του αυτοκινήτου.

 

 

Έκανα τις δοκιμές και έπαθα πλάκα με τους δύο φορτιστές που είχα στο αυτοκίνητο αλλά και με κάποια usb καλώδια που είχα παραγγείλει από το internet.

Ο ένας φορτιστής αυτοκινήτου ήταν με δικό του καλώδιο (αυτός που τον νόμιζα για 2.0Α) έδινε μόλις 300mA.

Ο άλλος που είχα πάρει παλιότερα και έβγαζε 2 εξόδους usb με το καλώδιο που είχα στο αυτοκίνητο μου έδινε και αυτός 300mA και με το καλώδιο που έβγαλα από τον desktop φορτιστή μου έδινε στην μια usb μέχρι 760mA και στην άλλη μέχρι 860mA (γράφω μέχρι γιατί το καλώδιο επειδή έμπαινε χαλαρά κάποιες φορές προφανώς δεν έκανε καλή επαφή οπότε μου έδινε και λιγότερο ρεύμα ποτέ όμως κάτω από 500mA).

Οπότε εκτός από φορτιστή πρέπει να ψάχνω και για καλώδιο.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το πρόγραμμα και θα το δοκιμάσω.

Στον desktop φορτιστή του που το δοκίμασα μου βγάζει 1200mA και στο usb από το υπολογιστή 460mΑ.

Θα επανέλθω για του αυτοκινήτου.

 

 

Έκανα τις δοκιμές και έπαθα πλάκα με τους δύο φορτιστές που είχα στο αυτοκίνητο αλλά και με κάποια usb καλώδια που είχα παραγγείλει από το internet.

Ο ένας φορτιστής αυτοκινήτου ήταν με δικό του καλώδιο (αυτός που τον νόμιζα για 2.0Α) έδινε μόλις 300mA.

Ο άλλος που είχα πάρει παλιότερα και έβγαζε 2 εξόδους usb με το καλώδιο που είχα στο αυτοκίνητο μου έδινε και αυτός 300mA και με το καλώδιο που έβγαλα από τον desktop φορτιστή μου έδινε στην μια usb μέχρι 760mA και στην άλλη μέχρι 860mA (γράφω μέχρι γιατί το καλώδιο επειδή έμπαινε χαλαρά κάποιες φορές προφανώς δεν έκανε καλή επαφή οπότε μου έδινε και λιγότερο ρεύμα ποτέ όμως κάτω από 500mA).

Οπότε εκτός από φορτιστή πρέπει να ψάχνω και για καλώδιο.

 

Από καλώδιο να χρησιμοποιείς πάντα το δικό του. Έχει να κάνει με τη γείωση και τη γύρω γύρω προστασία νομίζω. Επίσης όταν λες desktop φορτιστή εννοείς τον δικό του που είχε στο κουτί? Γιατί αυτός αποκλείεται να δίνει μόνο 1200mAh.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καμια καλη καρτα μνημης 32 ή 64 gb που να ειναι φτηνη και αρκετα γρηγορη?

Ακομα και απο ebay δεν με απασχολει.

Τι θα λεγατε για αυτη ή αυτη(Λεει οτι ειναι αυθεντικη samsung αλλα ειναι???) και γιατι.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

και εγω ψαχνω καμια καλη σελιδα να παρω μνημη 32 ή 64 αλλα να ερθει σχετικα συντομα.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Από καλώδιο να χρησιμοποιείς πάντα το δικό του. Έχει να κάνει με τη γείωση και τη γύρω γύρω προστασία νομίζω. Επίσης όταν λες desktop φορτιστή εννοείς τον δικό του που είχε στο κουτί? Γιατί αυτός αποκλείεται να δίνει μόνο 1200mAh.

 

Και όμως αυτόν εννοώ.

Τόσο μου βγάζει, δοκίμασα και άλλους φορτιστές από άλλα κινητά κανένας δε μου έδωσε παραπάνω ρεύμα.

Δεν ξέρω αν το πρόγραμμα δείχνει σωστά πάντως από τρεις άλλους που δοκίμασα οι δύο γράφανε περίπου 1.0Α και μου δίναν 1200mA και ο άλλος, έχουν σβηστεί τα στοιχεία του και εδεινε 880mA.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψαχνω καμια καλη σελιδα να παρω μνημη 32 ή 64 αλλα να ερθει σχετικα συντομα.καμια ιδεα?

 

Στα 22 ευρώ βγαίνει από Αγγλία (mymemory.co.uk) με τα μεταφορικά η Samsung 32 gb plus class 10.

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Samsung/Samsung-32GB-Micro-SDHC-Plus-up-to-48MB_s-Class-10-UHS-1

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να αλλάξω την οθόνη και το bezel του κινητού που έγιναν χαλκομανία από πτώση..το bezel έχει χτυπήματα και η οθόνη έχει γεμίσει γρατζουνιές..ξέρει κανεις κανένα εμπιστευσιμο site με γνήσια ανταλλακτικά?καλά για το bezel η οθόνη θέλω να είναι αυθεντική γιατί δεν θέλω να περνώ δάχτυλο από πάνω και να νιώθω ότι κάνω ανάβαση στο βουνό..από το e bay φοβάμαι να το ρισκάρω εκτος αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία να μου προτείνει ...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχςι αγορασει κανεις απο εκει?ποσο κανει ναρθει?

 

Η κάρτα είναι κορυφαία. Δες αν παίρνει κουπόνι VC5 για έκπτωση 5%. Σε μια εβδομάδα έρχεται ταχυδρομικά στην πόρτα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και την UHS-1 Pro που έχει μεγαλύτερες ταχύτητες. Εγώ έχω πάρει την 32άρα και είμαι αρκετά ευαριστημένος.

Έχει άσπρα γράμματα αντί για πορτοκαλί της plus

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αυτός εδώ έχει γνήσια ανταλλακτικά από αρκετές μάρκες αλλά δεν έχω ψάξει εαν στέλνει Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Και όμως αυτόν εννοώ.

Τόσο μου βγάζει, δοκίμασα και άλλους φορτιστές από άλλα κινητά κανένας δε μου έδωσε παραπάνω ρεύμα.

Δεν ξέρω αν το πρόγραμμα δείχνει σωστά πάντως από τρεις άλλους που δοκίμασα οι δύο γράφανε περίπου 1.0Α και μου δίναν 1200mA και ο άλλος, έχουν σβηστεί τα στοιχεία του και εδεινε 880mA.

 

Σωστά δείχνει γιατί διαβάζει καταχωρητες της cpu που ελέγχει την φόρτιση. Εγώ το φόρτιζω με έναν της σάμμυ από ακουστικά που γράφει επάνω 800ma και όντως μου δείχνει 790ma.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον ξέρει: Αγόρασα απο το πλαίσιο ενα αξεσουάρ σήμερα, το άνοιξα, το δοκίμασα και είδα οτι δεν μου κάνει. Μπορώ να το επιστρέψω κανονικά και να πάρω κάτι άλλο στα χρήματα που έδωσα;;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον ξέρει: Αγόρασα απο το πλαίσιο ενα αξεσουάρ σήμερα, το άνοιξα, το δοκίμασα και είδα οτι δεν μου κάνει. Μπορώ να το επιστρέψω κανονικά και να πάρω κάτι άλλο στα χρήματα που έδωσα;;

 

Νομίζω, Ναι. Αν και παίζει ρόλο και το αξεσουάρ τι είναι και φυσικά δεν έχεις καταστρέψει την συσκευασία του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις για το κινητο το sony bluetooth radio mw1(Ή sbh50 το ιδιο ακριβως μοντελο ειναι) να μου πει εντυπωσεις γιατι σκεφτομαι να το παρω.

Π.χ. το nfc το χρησιμοποιουμε μονο για να δει το κινητο το headset και μετα αναλαμβανει το bluetooth ή ειναι μονιμα συνδεδεμενο με το nfc?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την θήκη samsung smart view στο S4 9500.

Από τον καιρό που πήραμε την 4.3 σε ανύποπτο χρόνο δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων. Συνέρχεται μετά από ώρες η κάνοντας restart.

Έχω κάνει δύο φορές επαναφορά ρυθμίσεων και στησιμο από την αρχή χωρίς αποτέλεσμα.

Την τελευταία φορά που το έστησα από την αρχή ήταν πριν 15 μέρες.

Κατα σύμπτωση του φόρεσα μια backcover και οχι την smart.

Όλες αυτές τις μέρες δεν κόλλησε η μπάρα ούτε μια φορά.

Προχθές ξανά έβαλα την smart και αυτομάτως επέστρεψε το πρόβλημα. Στην διάρκεια της μέρας κόλλησε 4 φορές η μπάρα. Την έβγαλα και πέρασα ξανά την backcover. 24 ώρες τώρα δεν μου εχει κολλήσει ούτε μια φορά.

Μάλλον και γινεται με τους σενσορες και την smart view.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από καλώδιο να χρησιμοποιείς πάντα το δικό του. Έχει να κάνει με τη γείωση και τη γύρω γύρω προστασία νομίζω. Επίσης όταν λες desktop φορτιστή εννοείς τον δικό του που είχε στο κουτί? Γιατί αυτός αποκλείεται να δίνει μόνο 1200mAh.

Και ο δικος μου φορτιστης της samsung βγαζει 1200 και το USB του pc 460

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα αυτόν http://www.ebay.com/itm/5V-2A-Mini-Car-Charger6ft-2M-Micro-USB-Cable-for-Samsung-Galaxy-S4-LTE-4G-I9505-/300916952829 τον φορτιστή και ο θεός βοηθός.

Όταν έρθει με το καλό θα σας πω τι πουλιά πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα αυτόν http://www.ebay.com/itm/5V-2A-Mini-Car-Charger6ft-2M-Micro-USB-Cable-for-Samsung-Galaxy-S4-LTE-4G-I9505-/300916952829 τον φορτιστή και ο θεός βοηθός.

Όταν έρθει με το καλό θα σας πω τι πουλιά πιάνει.

Αυτό που παραγγειλες είναι πολύ κινεζικο !

Εγω αυτό θα παραγγελνα !

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-ORIGINAL-OEM-SAMSUNG-GALAXY-S4-S3-S2-S-4-3-2-1-CAR-CHARGER-ADAPTER-CABLE-/130973466866?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item1e7ea080f2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα αυτόν http://www.ebay.com/itm/5V-2A-Mini-Car-Charger6ft-2M-Micro-USB-Cable-for-Samsung-Galaxy-S4-LTE-4G-I9505-/300916952829 τον φορτιστή και ο θεός βοηθός.

Όταν έρθει με το καλό θα σας πω τι πουλιά πιάνει.

 

Αυτό που παραγγειλες είναι πολύ κινεζικο !

Εγω αυτό θα παραγγελνα !

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-ORIGINAL-OEM-SAMSUNG-GALAXY-S4-S3-S2-S-4-3-2-1-CAR-CHARGER-ADAPTER-CABLE-/130973466866?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item1e7ea080f2

 

Θα συμφωνούσα με τον νταλικερη!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παραγγειλες είναι πολύ κινεζικο !

Εγω αυτό θα παραγγελνα !

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-ORIGINAL-OEM-SAMSUNG-GALAXY-S4-S3-S2-S-4-3-2-1-CAR-CHARGER-ADAPTER-CABLE-/130973466866?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item1e7ea080f2

 

Το είδα και αυτό αλλά με δελέασε η περιγραφή για το καλώδιο και το ότι έχει μεγαλύτερο μήκος καλωδίου μιας και εκεί που έχω βάλει την βάση χρειάζομαι γύρω στο 1.5μ καλώδιο.

Κυριακή κοντή γιορτή που λένε όταν θα έρθει θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Μια τετοια εχω εγω αλλα εχει και μαγνητη, και προστατευει το κινητο και ειναι και πανεμορφη. Δεν εχει φθειρει τπτ μεχρι στιγμης και δε νομιζω να το κανει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια και καλη χρονια!

Επειδη τα μαμισια hands free παρέδωσαν πνεύμα,ψάχνω κατι ποιοτικό σε hands free μέχρι 15 ευρώ.Κάθε πρόταση δεκτή!Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...