Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

+1 κι απο μένα,πιο smooth rom ερχόμενος απο Omega και με πολλές παραμετροποιήσεις.

Το κάνει και σε μένα φίλε μου αυτό με το πλήκτρο της έντασης.

 

Και εγω απο omega φλασαρα αλλα λεω μηπως κατι δεν εκατσε καλα και ημουν ετοιμος να ξεκινησω διαδικασιες απο την αρχη.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρεπει τωρα καποιος να φτιαξει και διάφανο τον καιρο της samsung

 

Στην νεα ρομ ειναι διαφανος.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν εδώ σόρρυ, χαίρομαι που το βρήκες. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι με το root explorer, ή κάποιο άλλο file explorer με root δικαιώματα, πχ total commander ή fx file explorer.

 

με το root explorer το εκανα φιλε μου απλα δεν εβρισκα εκει που ελεγες root:root αλλα ολα καλα. τωρα φτιαξε μας και διαφανω τον καιροοοοοο:):)

 

Στην νεα ρομ ειναι διαφανος.

 

δεν θελω να βαλω αλλη rom φιλε μου εαν μπορουσε καποιος να μας την φτιαξει για την stock καλα θα ηταν

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

με το root explorer το εκανα φιλε μου απλα δεν εβρισκα εκει που ελεγες root:root αλλα ολα καλα. τωρα φτιαξε μας και διαφανω τον καιροοοοοο:):)

 

 

 

δεν θελω να βαλω αλλη rom φιλε μου εαν μπορουσε καποιος να μας την φτιαξει για την stock καλα θα ηταν

Search στο xda.Δοκιμασε απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2288116

 

Οπως και το transparent στο notification bar του Doc μπορεις να το βρεις στο xda

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

+1 Συμφωνώ!!!

https://www.dropbox.com/s/yrbukdsfwtn8sqj/transparent.zip

Εδώ είσαι ,φλασαρε απο recovery ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ακουστώ "οπαδός" εγώ θα παραμείνω στην OMEGA. Θεωρώ ότι ο Γιάννης θα τη βελτιώσει πολύ σταδιακά, κι ελπίζω και γρήγορα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/yrbukdsfwtn8sqj/transparent.zip

Εδώ είσαι ,φλασαρε απο recovery ;)

 

Προσοχή όμως γιατί αυτό είναι για deodexed roms. Για να δουλέψει κανονικά πρέπει να σβήσεις το AccuWeather2013.odex από το /system/app, γιατί το ζιπάκι δεν το κάνει αυτόματα (κακώς :p)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως γιατί αυτό είναι για deodexed roms. Για να δουλέψει κανονικά πρέπει να σβήσεις το AccuWeather2013.odex από το /system/app, γιατί το ζιπάκι δεν το κάνει αυτόματα (κακώς :p)

 

εγω εχω κανει root με CF-Αuto-Root μπορω να το εγκαταστησω? με το Mobile Odin?

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει root με CF-Αuto-Root μπορω να το εγκαταστησω?

 

Ναι, απλά αντίγραψε το apk αρχείο που είναι στο ζιπάκι στο /system/app με το root explorer και σβήσε το .odex που υπάρχει εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά αντίγραψε το apk αρχείο που είναι στο ζιπάκι στο /system/app με το root explorer και σβήσε το .odex που υπάρχει εκεί.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου ολα καλα.το mobile odin δεν δουλευει φιλε μου; ασχετο τωρα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου ολα καλα.το mobile odin δεν δουλευει φιλε μου; ασχετο τωρα

 

Δυστυχώς όχι ακόμα. Άγνωσται αι βουλαί του Chainfire.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και το αγορασα φτουυυυυυυ

 

Καλά μην αγχώνεσαι δώστου λίγο καιρό, ήταν διακοπές... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το triangle away δεν δουλευει στο s4 ακομα?

 

edit : μου δουλεψε μετα την 6 φορα

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

το triangle away δεν δουλευει στο s4 ακομα?

 

edit : μου δουλεψε μετα την 6 φορα

 

Σού κόλλησε καθόλου κι έκανε restart?

Τι πρέπει να λέει ο counter για να είναι μηδενισμένος?κάποια εικόνα του πριν και μετά παρακαλώ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σού κόλλησε καθόλου κι έκανε restart?

Τι πρέπει να λέει ο counter για να είναι μηδενισμένος?κάποια εικόνα του πριν και μετά παρακαλώ?

 

τις πιο πολλες φορες κολλησε και εκανε restart. μεσα οταν ανοιγω την εφαρμογη μου εγραφε count 6 οταν ξεκολλησε μετα εγραφε count 0 . το βασικο που εκανα και μαλλον ειχε θεμα ειναι εβγαλα την καρτα sd

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

εχω το s4 απο ελλαδα και δεν δουλεύει καθόλου μεσα στο λαγγ ειναι.Τωρα με ρουτ και πάγωμα εφαρμογών θα δουλεύει?αξίζει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση για το I9505, Omega v3.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253528

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

εχω το s4 απο ελλαδα και δεν δουλεύει καθόλου μεσα στο λαγγ ειναι.Τωρα με ρουτ και πάγωμα εφαρμογών θα δουλεύει?αξίζει να το κανω?

Το τηλέφωνο του Avatar και της υπογραφής είναι το HTC One.

Μήπως μπερδεύεσαι για τα lag?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο του Avatar και της υπογραφής είναι το HTC One.

Μήπως μπερδεύεσαι για τα lag?

 

Γιατί? :lol::lol:

Το one δεν έχει lag.Τα δουλεύω παράλληλα :)

 

τις πιο πολλες φορες κολλησε και εκανε restart. μεσα οταν ανοιγω την εφαρμογη μου εγραφε count 6 οταν ξεκολλησε μετα εγραφε count 0 . το βασικο που εκανα και μαλλον ειχε θεμα ειναι εβγαλα την καρτα sd

 

Δεν έχει να κάνει η sd.To δοκίμασα και χωρίς extsd,γιατί πέρασα τον Adam kernel.Το βασικό για μένα είναι να δουλέψει σωστά το restart μετά το reset του counter

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

εχω το s4 απο ελλαδα και δεν δουλεύει καθόλου μεσα στο λαγγ ειναι.Τωρα με ρουτ και πάγωμα εφαρμογών θα δουλεύει?αξίζει να το κανω?

 

Τοσο χαλια ε?δεν δουλευει καθολου απο το λαγγ;τη θα ακουσουμε αλλο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Δεν έχει να κάνει η sd.To δοκίμασα και χωρίς extsd,γιατί πέρασα τον Adam kernel.Το βασικό για μένα είναι να δουλέψει σωστά το restart μετά το reset του counter

 

λογικα δεν εχει να κανει απλα σε μενα τωρα μαλλον απο τυχη μετα απο 7 φορες που κολλησε οταν εβγαλα την καρτα το εκανε.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Hταν να μην γινει η αρχη !! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2298165 και ερχονται κι αλλες rom !!

 

 

Kαι λιγα λογια την bomcatrom. Απο εχθες που την εχω βαλει δουλευει παρα πολυ καλα και smooth (οχι ακομα τελεια ομως ) και τα χρωματα με τα εικονιδια που εχει ειναι παρα πολυ ωραια. Λες και εχεις αλλο κινητο. Εχω την εντυπωση οτι δουλευει σε χαμηλοτερες θερμοκρασιες ο kernel που εχει rom και γενικα δεν βρισκω κατι κακο μεχρι στιγμης. Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσε το οποιο το αναφερω κανα 2 σελιδες πισω εφτιαξε ενα zip ο ανθρωπος το φλασαρα και εφτιαξε !! Με βλεπω να μενω εδω μεχρι να βγει κατι ουσιαστικα πολυ καλυτερο .Αντικειμενικα παντος ειναι πολυ καλυτερο το κινητο ετσι (στο δουλεμα εννοω) παρα οπως το εχει η samsung. Η προβλεψη που εκανα πριν λιγες μερες οτι σε ενα μηνα θα εχουν λυθει ολα τα προβληματα βλεπω να βγαινει αληθινη, οπως και να εχει φτασει στο επιθυμητο επιπεδο smoothens που επρεπε να ειχε το κινητο out of the box !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...