Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Ελα ρε Νικολααααα!!! :D:D:D

Jordan εδω!!!

Ελπιζω να εισαι καλα!!!

 

 

 

Ναι mike! Δεν εχω! Εχω ρωτησει στο αλλο νημα αν ειναι οκ μια συγκεκριμενη που εχω ποσταρει αλλα δεν εχω παρει απαντηση και ετσι το εχω αφησει πισω.

Περναω philz λοιπον. Κλασσικα απο recovery install fm zip κλπ κλπ...

 

Είμαι μια χαρά

Δεν το θυμόμουν με τίποτα το ονομα.. :))

Θα τα λέμε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ειμαι στο ρεκοβερι παταω install from sd card φορτωνει και μετα λεει failure signature failed με κοκκινα γραμματα και κανει reboot

 

Το θεμα ειναι οτι ξερω την διαδικασια αλλα για καποιο λογω δεν γινεται και εχω σκασει

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειμαι στο ρεκοβερι παταω install from sd card φορτωνει και μετα λεει failure signature failed με κοκκινα γραμματα και κανει reboot

 

Το θεμα ειναι οτι ξερω την διαδικασια αλλα για καποιο λογω δεν γινεται και εχω σκασει

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

Ποιο custom recovery έχεις βάλει ;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειμαι στο ρεκοβερι παταω install from sd card φορτωνει και μετα λεει failure signature failed με κοκκινα γραμματα και κανει reboot

 

Το θεμα ειναι οτι ξερω την διαδικασια αλλα για καποιο λογω δεν γινεται και εχω σκασει

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

 

μπορεί το αρχείο να είναι κατεστραμμένο και γι'αυτό να στο βγάζει αυτό!!!

μήπως να το κατεβάσεις πάλι??και να κάνεις όλα τα wipes...system/data/cache/dalvik

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να προτείνει μια aosp rom που να λειτουργούν όλα απροβληματιστα και με καλή μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να προτείνει μια aosp rom που να λειτουργούν όλα απροβληματιστα και με καλή μπαταρία;

 

Super nexus by faryab, αυτήν που λένε ότι δεν υπάρχει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλρι το cyanomod καπως ετσι.:cry:

 

Clockworkmod εννοείς φαντάζομαι... CWM δηλαδή. Του Philz?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες θελω να περασω την google edition μπορει κσποιος να με βοηθησει;;;;

 

Οριστε. Ποια αναλυτικα δεν θα βρεις οποτε ακολουθησε τις οδηγιες και θα εισαι οκ.

 

http://www.technobuffalo.com/videos/how-to-turn-a-galaxy-s4-into-a-google-edition-phone/

 

Φυσικα μπορεις να διαλεξεις οποια GE ROM θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος ποιο ειναι το ονομα του αρχειου, για διαγραψω εντελως τον TW launcher. Εχω κανει ηδη εφαρμογη του συστηματος τον Nova prime, οποτε δεν θελω να τον εχω καθολου τον αλλον, τον αθλιο!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην διαγράψεις τον TW. Αν πας να κάνεις αναβάθμιση τον Nova τι θα γίνει αφού θα κλείσει για την αναβάθμιση;

Καλύτερα να μην πειράζετε κάποια αρχεία και εφαρμογές.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, δεν ξερω που εχει παει. Εγω απλα εκανα μεταφορα του tw launcher απο αρχειο συστηματος σε αρχειο χρηστη, και δεν υπαρχει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Touchwiz δεν ειναι μονο ο launcher αλλα κι ο dialer,τα μηνυματα κτλ. οποτε μην τα πειραζετε αν δεν ξερετε τι κανετε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουνε μια χαρα. Αυτο που αλλαξα σε εφαρμογη χρηστη ητανε το Αρχικη TouchWiz και απλη αρχικη (καπως ετσι). Τωρα δεν τα βρισκω. Και μονο τον nova βλεπει σαν launcher. Δεν με πειραζει ιδιαιτερα, εχω και τον holo hd για backup, σε περιπτωση που θελει να κανει update ο nova.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, δεν ξερω που εχει παει. Εγω απλα εκανα μεταφορα του tw launcher απο αρχειο συστηματος σε αρχειο χρηστη, και δεν υπαρχει τωρα.

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι το αρχείο SecLauncher2.apk. Κάνε μία αναζήτηση με κάποιον File Explorer όπως ο Root Explorer και μόλις το βρεις επανέφερέ το στο system/app δίνοντας και τα κατάλληλα δικαιώματα στο αρχείο.

 

Ολα δουλευουνε μια χαρα. Αυτο που αλλαξα σε εφαρμογη χρηστη ητανε το Αρχικη TouchWiz και απλη αρχικη (καπως ετσι). Τωρα δεν τα βρισκω. Και μονο τον nova βλεπει σαν launcher. Δεν με πειραζει ιδιαιτερα, εχω και τον holo hd για backup, σε περιπτωση που θελει να κανει update ο nova.

 

Ο TW είναι απαραίτητος. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά και να τον αναζητήσει το σύστημα και αν δεν τον βρει θα σου κάνει συνέχεια Force Close και ίσως να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Τον επανεφερα σαν αρχειο συστηματος, ολα καλα. Δεν εχει χρειαστει ποτε, αλλα θα τον αφησω ετσι για να υπαρχει. Τελος καλο, ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι το αρχείο SecLauncher2.apk. Κάνε μία αναζήτηση με κάποιον File Explorer όπως ο Root Explorer και μόλις το βρεις επανέφερέ το στο system/app δίνοντας και τα κατάλληλα δικαιώματα στο αρχείο.

 

 

 

Ο TW είναι απαραίτητος. Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά και να τον αναζητήσει το σύστημα και αν δεν τον βρει θα σου κάνει συνέχεια Force Close και ίσως να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Τον επανεφερα σαν αρχειο συστηματος, ολα καλα. Δεν εχει χρειαστει ποτε, αλλα θα τον αφησω ετσι για να υπαρχει. Τελος καλο, ολα καλα!

 

Δεν παθαίνει τίποτα και δεν στον ζητά ποτέ! Ο launcher δεν θα ζητηθεί για κάτι... Το διαγράφεις άφοβα! SecLauncher3.apk καθώς και τα EasyLauncher.apk και Easysettings.apk που είναι για την λειτουργία του TW Launcher σε easy mode. Τα διαγράφεις και δεν είνια πλεόν μέσα στο κινητό.

Με τα updates του Nova δεν έχεις κανένα απολύτως θέμα! Εγώ έχω μόνο Nova μέσα στο κινητό και τίποτα απολύτως άλλο!

 

**** Πρώτα όμως έχει βάλει κάποιον άλλο launcher στο κινητό εννοείται! Και μετά κάνεις τη διαγραφή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαίνει τίποτα και δεν στον ζητά ποτέ! Ο launcher δεν θα ζητηθεί για κάτι... Το διαγράφεις άφοβα! SecLauncher3.apk καθώς και τα EasyLauncher.apk και Easysettings.apk που είναι για την λειτουργία του TW Launcher σε easy mode. Τα διαγράφεις και δεν είνια πλεόν μέσα στο κινητό.

Με τα updates του Nova δεν έχεις κανένα απολύτως θέμα! Εγώ έχω μόνο Nova μέσα στο κινητό και τίποτα απολύτως άλλο!

 

**** Πρώτα όμως έχει βάλει κάποιον άλλο launcher στο κινητό εννοείται! Και μετά κάνεις τη διαγραφή!

 

Σωστος! Αυτο εκανα κι εγω χθες, και ειχα και για καβατζα τον Holo HD. Αλλα ειπα μηπως στραβωσει κατι. Βεβαια, απλα φλασαρω την ρομ κατευθειαν απο το κινητο, και ολα ειναι οπως πριν.

 

Και που ειναι τα αρχεια μεσα και καθονται, με επιβαρυνουν σε κατι; Αν ναι, τα διαγραφω με την μια!!!

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαίνει τίποτα και δεν στον ζητά ποτέ! Ο launcher δεν θα ζητηθεί για κάτι... Το διαγράφεις άφοβα! SecLauncher3.apk καθώς και τα EasyLauncher.apk και Easysettings.apk που είναι για την λειτουργία του TW Launcher σε easy mode. Τα διαγράφεις και δεν είνια πλεόν μέσα στο κινητό.

Με τα updates του Nova δεν έχεις κανένα απολύτως θέμα! Εγώ έχω μόνο Nova μέσα στο κινητό και τίποτα απολύτως άλλο!

 

**** Πρώτα όμως έχει βάλει κάποιον άλλο launcher στο κινητό εννοείται! Και μετά κάνεις τη διαγραφή!

 

Σωστος! Αυτο εκανα κι εγω χθες, και ειχα και για καβατζα τον Holo HD. Αλλα ειπα μηπως στραβωσει κατι. Βεβαια, απλα φλασαρω την ρομ κατευθειαν απο το κινητο, και ολα ειναι οπως πριν.

 

Και που ειναι τα αρχεια μεσα και καθονται, με επιβαρυνουν σε κατι; Αν ναι, τα διαγραφω με την μια!!!

 

Αν το έχετε δοκιμάσει τότε δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω. Προσωπικά θέλω να είμαι καλυμμένος από την στιγμή που ο TW δεν καταναλώνει πόρους αν ενεργοποιήσεις άλλον Launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστά για το καθένα

δεν έχω.

Αν θες όλο το firmware (MGA τελευταία επίσημη γερμανική) εδώ :

 

http://www.hotfile.com/dl/238629914/68357aa/I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_DBT.zip.html

 

Μολις την περασα με odin και δεν μου δουλευει το wifi. στην εκδοση βασικου φασματος δεν επρεπε να αλλαξει κατι εφοσον

ειναι ολο το firmware? κανονικα απο recovery factory και wipe.

Ημουν με wanam πρωτα. Η κατασταση δεν εχει αλλαξει και σε official παρολο που εχω στοκ?!

επισης μου πεταει πανω αριστερα την ασπιδα και μου βγαζει κατι για μια εφαρμογη.

:(:(

Τι κανω?

 

 

edit: βρηκα οτι ειναι ενα knox notification manager αυτο που βαραει. Τωρα απο που κ ως που, ειλικρινα δεν καταλαβαινω

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν θυμαμαι.

ειχα την μαμα rom (βουλγαρικη), περασα wanam lite επειτα και ειπα μπας και αξιωθω και βαλω τωρα την τελευταια γερμανικη.

Εκανα κατι λαθος?

 

παιδακια βοηθατε γιατι το κεφαλι μου παει να σπασει....:(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την πάλι με Odin μήπως και δεν έκατσε κάτι καλά αφού κάνεις πάλι ένα Factory Reset.

Επίσης η "Έκδοση βασικού φάσματος" μπορεί να είναι η ίδια με κάποια άλλη έκδοση Firmware οπότε μην σε προβληματίζει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...