Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

έχει κανένας HDR στο βίντεο? (είναι αυτό που λέει σταθεροποίηση εικόνας?) και υπάρχει κάποιος τρόπος να τραβάει σε HD βίντεο με slow motion? μου έχει λήψει πολύ η λειτουργία του htc one που μπορούσες να τραβήξεις βίντεο και να επιλεξεις εσύ τι φάση που θα είναι σε slow motion... και σε υψηλη αναλυση.... είναι ότι πρέπει για τις σούπερ ντούπερ βουτιές στη θάλασσα....:lol:

 

hdr στο βιντεο δεν υπαρχει.

Slow motion σε 800*450 τραβαει αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες για root χρησιμοποιώ και πάλι το odin?η έχει βγει κάτι άλλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω προβλημα με το root της συσκευης ,ενω ολλα γινονται κανονικα odin download mod cf root στην επανεκινηση κανονικα κοκκινα γραμματα εγκατασταση cu κλπ...δεν ειμαι πρωταρης θελω να πω, το τηλ δεν γινεται root.Καποια βοηθεια αν ειναι ευκολο.Σσς ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με omega v5 κ στο άσχετο ψάχνει για δορυφόρο για αρκετή ώρα χωρίς να κάνω κάτι εγω. Ξέρει κανεις κάτι;

 

Εγώ δεν εχω αυτό το πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω προβλημα με το root της συσκευης ,ενω ολλα γινονται κανονικα odin download mod cf root στην επανεκινηση κανονικα κοκκινα γραμματα εγκατασταση cu κλπ...δεν ειμαι πρωταρης θελω να πω, το τηλ δεν γινεται root.Καποια βοηθεια αν ειναι ευκολο.Σσς ευχαριστω.

Το κανεις μέσο odin?! Το cf auto root (πως λεγεται) κανεις?!

Το αφηνεις να ολοκληρώσει?! Μέχρι να σε γραψει pass στο odin?!

Θα κανει επανακινηση το κινητο θα σε βγαλει αυτα που ειπες θα ξανα κανει επανακινηση θα μπει στο μενου κανονικά αλλα θελει μετα κανα 1-2λεπτα μέχρι να τελειωσει η διαδικασία. ...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει ποτε οτι ενω ειναι στο τερμα η φωτεινότητα κάποιες φορές μειώνεται ένα κλικ σαν να προσαρμόζετε με κάποιο τρόπο. Υπάρχει τροπος να μένει πάντα στο τέρμα
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει ποτε οτι ενω ειναι στο τερμα η φωτεινότητα κάποιες φορές μειώνεται ένα κλικ σαν να προσαρμόζετε με κάποιο τρόπο. Υπάρχει τροπος να μένει πάντα στο τέρμα

 

Έχεις ξετικαρει την αυτόματη φωτεινότητα;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει ποτε οτι ενω ειναι στο τερμα η φωτεινότητα κάποιες φορές μειώνεται ένα κλικ σαν να προσαρμόζετε με κάποιο τρόπο. Υπάρχει τροπος να μένει πάντα στο τέρμα

 

Έχεις ξετικαρει την αυτόματη φωτεινότητα;

 

αν δεν ειναι απο την φωτεινοτητα μπορει να ειναι απο την λειτουργια οθονης-βελτιστοποιηση προβολης.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το κανεις μέσο odin?! Το cf auto root (πως λεγεται) κανεις?!

Το αφηνεις να ολοκληρώσει?! Μέχρι να σε γραψει pass στο odin?!

Θα κανει επανακινηση το κινητο θα σε βγαλει αυτα που ειπες θα ξανα κανει επανακινηση θα μπει στο μενου κανονικά αλλα θελει μετα κανα 1-2λεπτα μέχρι να τελειωσει η διαδικασία. ...

 

Λες να ειναι αυτο; Eχει μαλλον αλλαξει σε σχεση με το 3ρι. Ευχαριστω θα το δω το βραδυ.

 

παιδια ειμαι με τελευταια spain rom. Στην επανεκινηση σε σχεση με το s3 αργει. Και τα δυο με official rom. Kαμια απαντηση;

Καθε μερα και ενα θεμα εχω.

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με omega v5 κ στο άσχετο ψάχνει για δορυφόρο για αρκετή ώρα χωρίς να κάνω κάτι εγω. Ξέρει κανεις κάτι;

 

+1 και σε εμενα το κανει! απλα απενεργοποιω το gps και σβηνει ακαριαια!

ωστοσο με εχει προβληματισει και εμενα οτι πολλες φορες στο ξεκαρφωτο συμβαινει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν ποσταρω στο σωστο σημειο αλλα μου λετε... Μια φιλη εχει βρει καπως ενα demo s4 απο οτι μου ειπε. Απο οτι ξερω αυτο δεν εχει κεραια μεσα? Γιατι μου ειπε οτι εχει παραγγειλει την κεραια απο ebay. Επισης μου ειπε οτι εκανε την εξης βλακεια: Με την demo rom το root-αρε και τωρα μαλλον εφαγε soft brick το κινητο. Ξερει κανεις τι παιζει με αυτη τη φαση?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν ποσταρω στο σωστο σημειο αλλα μου λετε... Μια φιλη εχει βρει καπως ενα demo s4 απο οτι μου ειπε. Απο οτι ξερω αυτο δεν εχει κεραια μεσα? Γιατι μου ειπε οτι εχει παραγγειλει την κεραια απο ebay. Επισης μου ειπε οτι εκανε την εξης βλακεια: Με την demo rom το root-αρε και τωρα μαλλον εφαγε soft brick το κινητο. Ξερει κανεις τι παιζει με αυτη τη φαση?

 

καλά ποιος της είπε ότι αν αγοράσει κεραία θα δουλέψει στο demo? δεν υπάρχει περίπτωση, έχει άλλο hardware μέσα. μόνο για κάμερα και βίντεο. σαν ipod μπορεί να το δουλέψει. τζάμπα παιδεύεται.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλά ποιος της είπε ότι αν αγοράσει κεραία θα δουλέψει στο demo? δεν υπάρχει περίπτωση, έχει άλλο hardware μέσα. μόνο για κάμερα και βίντεο. σαν ipod μπορεί να το δουλέψει. τζάμπα παιδεύεται.

 

Δεν ξερω ποιος το ειπε αυτο. Ειναι 100% οτι ισχυει αυτο που λες? Δεν εχω ψαξει xda κτλ γιαυτο ρωταω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

μιας και επιτέλους έχω κανονικό ίντερνετ...τώρα κατέβασα να περάσω TWRP recovery,αν χρειαστούμε το original recovery από που το βρίσκουμε για odin?
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μιας και επιτέλους έχω κανονικό ίντερνετ...τώρα κατέβασα να περάσω TWRP recovery,αν χρειαστούμε το original recovery από που το βρίσκουμε για odin?

 

Φλασαρεις μια official rom μέσο οντιν και τα περναει αυτοματα ..

Κάνεις και ενα μηδενισμο τον counter με το triangle πριν και γινεσαι μαμά. ..

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις μια official rom μέσο οντιν και τα περναει αυτοματα ..

Κάνεις και ενα μηδενισμο τον counter με το triangle πριν και γινεσαι μαμά. ..

:)

αααα οκ..μια χαρά...γιατί στο sIII mini που είχα,έπρεπε να περάσεις το recovery ξεχωριστά για να έρθει στα ίσα του...ευχαριστώ :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

Γιαννη για εμας που εχουμε την 5αρα ηδη θα χρειαστει wipe?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο wipe? Εγώ υποψιάζομαι ότι πάλι θα πρέπει να φλασάρουμε stock με odin, μετά recovery και μετά την OMEGA. Γενικά στο S4 η αλλαγή ROM έγινε πιο χρονοβόρα απ' ότι στους προηγούμενους γαλαξίες.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μόνο wipe? Εγώ υποψιάζομαι ότι πάλι θα πρέπει να φλασάρουμε stock με odin, μετά recovery και μετά την OMEGA. Γενικά στο S4 η αλλαγή ROM έγινε πιο χρονοβόρα απ' ότι στους προηγούμενους γαλαξίες.

 

Α θελει ολα αυτα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

και εγω κατεβάζω την Omega τώρα...διάβασα τις οδηγίες...όμως φαντάστηκα ότι θα κάνω μόνο όλα τα wipe...γιατί το κινητό έχει την BMEA (γερμανική) δουλεύει άψογα και έχω κάνει μόνο root και πέρασα το recovery,άρα πάλι από την αρχή???:confused:
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να βάζουμε την ανίστοιχη stock στην οποία είναι βασισμένη η εκάστοτε OMEGA. Αλλιώς παίζουν κάποια προβλήματα. Ειδικά με το Wi-Fi και το LTE. Ακολουθήστε τις οδηγίες. Είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...