Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Α καλα αυτο το εχουμε ολοι... Ετσι οπως το εγραψε νομιζα οτι ηταν αλλο widget...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κατεβασεις το αναλογο προγραμμα για το nova launcher για να σου δειχνει και στα εικονιδια τα badges.Παιζει σε nova pro ομως

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.notifier&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlc2xhY29pbHN3Lm5vdGlmaWVyIl0.

 

Δηλαδή με τον nova prime κάνει μόνο δουλειά? Μ@λακιούλα δεν είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την bobcatrom με το τελευταιο uodate στην εκδοση MEA... εχω 2-3 θεματακια μόνο. .

1) μετα την αναβαθμιση βλέπω οτι στο σκρολ στην αρχική οθόνη μετακινείτε και η φωτογραφία. .. αυτό πως το ακυρώνουμε?! Να είναι σταθερή η φώτο?!

 

2)όταν ανοίγω sbeam και nfc κολλάει και βγάζει μήνυμα γ πληρωμή nfc διακόπηκε. .. αυτο πως το σβήνουμε?!

 

3) υπάρχει κάνα τουικακι κάτι που να παίρνει για φόντο ολόκληρη την φώτο και όχι ένα μέρος μόνο?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα καλό προγραμματάκι που να μην καίει την μπαταρία του κινητού και να δείχνει την θερμοκρασία ή και άλλες πληροφορίες (ραμ κατανάλωση μπαταρίας κ.λ.π) υπάρχει? δεν εννοώ τα builtin sensors για θερμοκρασία υγρασία περιβάλλοντος αλλά του κινητού...

με θήκη backcase στο πίσω μέρος του κινητου΄θα έχουν πρόβλημα οι ενδύξεις? δηλαδή ο αισθητήρας είναι μπροστά στο κινητό? είναι αξιόπιστος?

 

και υπάρχει samsung tts greek διαθέσιμο για να μιλάς στα ελληνικά και να σου το μεταφράζει σε άλλες γλώσσες (και φωνητικά)?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το widget της Asus εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και το έχω για βασικό.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το widget της Asus εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και το έχω για βασικό.

 

Φίλε πως μπορω να κάνω και το δικο μου τηλέφωνο ετσι ; Εννοω το εορτολόγιο και τον καιρο ;; ΠΕΣΜΟΥ σε παρακαλω τι πρεπει να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως μπορω να κάνω και το δικο μου τηλέφωνο ετσι ; Εννοω το εορτολόγιο και τον καιρο ;; ΠΕΣΜΟΥ σε παρακαλω τι πρεπει να κάνω

 

Γιατι δυσκολευετε τη ζωη σας?Ολα στα χερια σας ειναι.Με μια απλη αναζητηση στο google το εορτολογιο για παραδειγμα

https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdhbmRldnMuZW9ydG9sb2dpbyJd

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση η απ ενεργοποίηση ήχου στην κάμερα ενώ βγαίνει στο menu δεν περνει την αλλαγή. Υπάρχει κάτι νεότερο;
Link to comment
Share on other sites

Το widget της Asus εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και το έχω για βασικό.

 

Το widget της asus που το βρισκουμε;

 

Επισης αυτος ο dialer που τον ειχα συνηθισει οπτικα στο s3, υπαρχει για το s4;

http://i.imgur.com/zjolY.pnghttp://i.imgur.com/f2Xmq.png

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως μπορω να κάνω και το δικο μου τηλέφωνο ετσι ; Εννοω το εορτολόγιο και τον καιρο ;; ΠΕΣΜΟΥ σε παρακαλω τι πρεπει να κάνω

 

Το widget της asus που το βρισκουμε;

 

Το έδωσα πριν, σχόλιο 481

Edited by menios
Link to comment
Share on other sites

Στην νεα rom ΜF2 ξερεις καποιος αν υπαρχουν διαφορες με την MEA ???

 

Απ'ότι διάβασα καμια διαφορα, μονο η Χωρα αλλάζει CSC κτλ

Link to comment
Share on other sites

Περασα την Omega και δεν μπορω να μπω στο service menu να ενεργοποιησω το Lte

Εσεις μπαινετε κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Περασα την Omega και δεν μπορω να μπω στο service menu να ενεργοποιησω το Lte

Εσεις μπαινετε κανονικα?

 

Το κλειδωσε κι αυτο η Samsung

Link to comment
Share on other sites

για όσους είναι COSMOTE και συνομιλούν μόνο με cosmote, σε δίκτυο 3G, και είχαν χάσει το HD VOICE με τη γερμανική αναβάθμιση ή απλά δεν τo"έζησαν" ποτέ το HD VOICE....flash to I9505XXUAMDM_MODEM.tar.md5 modem με ODIN και μετά ενεργοποίηση με το *#0011#

 

μόνο η cosmote το έχει ενεργοποιημένο, για αυτό αναφέρω πως είναι εφικτό με cosmote σε cosmote κλήση (σε 3G και σε LTE MONO)

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την omega 5 και έχουν αφαιρέσει τα Original wallpapers. Γιατί ρε ****το. Φεύγω όπως είναι τρέχοντας.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την omega 5 και έχουν αφαιρέσει τα Original wallpapers. Γιατί ρε ****το. Φεύγω όπως είναι τρέχοντας.

 

:)

Στη thread της Omega στο opening post τα έχω δώσει.

Για την επόμενη έκδοση το έχω φτιάξει και θα έχει και το samsung και το omega wallpapers.

 

Περασα την Omega και δεν μπορω να μπω στο service menu να ενεργοποιησω το Lte

Εσεις μπαινετε κανονικα?

 

Βάλε ποιο παλιό modem και θα έχεις το service menu .

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:)

Βάλε ποιο παλιό modem και θα έχεις το service menu .

 

Κι αν θελω να κρατησω το καινουργιο (που λογικα θα ειναι καλυτερο) δεν μπορω να ορισω το hd voice και το lte;

 

Επισης ο es explorer δεν δεχεται δικαιωματα root. Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει λογω του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Κι αν θελω να κρατησω το καινουργιο (που λογικα θα ειναι καλυτερο) δεν μπορω να ορισω το hd voice και το lte;

 

Επισης ο es explorer δεν δεχεται δικαιωματα root. Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει λογω του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

 

γραψε το μηνυμα που σου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Κι αν θελω να κρατησω το καινουργιο (που λογικα θα ειναι καλυτερο) δεν μπορω να ορισω το hd voice και το lte;

 

 

το HD voice το ξεχνάς..... με το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...