Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Να ξαναφλασάρεις μία φορά ακόαμ δοκίμασες. Έβαλες τον κέρνελ που λέει για παλιό bootloader? Και φυσικά θα την κάνω και αυτή την ερώτηση. Έβαλες το FNAD μόντεμ?

Δοκιμή ρομ πάντως, δεν λέγεται την έβαλα, α δεν μου έκατσε την έβγαλα. Δοκιμάζεις τουλάχιστον μία φορά ακόμα καθαρή εγκατάσταση. Και κάνεις πάντα καθαρή να είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει κάποιο conflict. Καθαρή ακόμα και με format system.

 

την ξανά φλασαρα αλλα πάλι το ίδιο έκανε τώρα διάβασα για τον κέρνελ που είναι για τον παλιό bootloader αλλα δεν ξέρω ποιος είναι??

 

ποιο ειναι το FNAD μόντεμ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την ξανά φλασαρα αλλα πάλι το ίδιο έκανε τώρα διάβασα για τον κέρνελ που είναι για τον παλιό bootloader αλλα δεν ξέρω ποιος είναι??

 

ποιο ειναι το FNAD μόντεμ

 

Συγγνώμη αν ακουστεί/φανεί ειρωνικό αλλά είναι με εντελώς φιλική διάθεση! Διάβασες καθόλου τι χρειάζεται για την v15?

 

Ή απλά κατέβασες την ρομ και λες ας φλασάρω χύμα.

 

1) 3 κέρνελ έχει μέσα. Το δικό του, το στοκ και ενός άλλου που είναι για τον παλιό bootloader.

2) Ωστόσο το λέει ρητά ότι θες το FNAD μόντεμ για να παίξει η ρομ αλλιώς σήμα καπούτ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ακουστεί/φανεί ειρωνικό αλλά είναι με εντελώς φιλική διάθεση! Διάβασες καθόλου τι χρειάζεται για την v15?

 

Ή απλά κατέβασες την ρομ και λες ας φλασάρω χύμα.

 

1) 3 κέρνελ έχει μέσα. Το δικό του, το στοκ και ενός άλλου που είναι για τον παλιό bootloader.

2) Ωστόσο το λέει ρητά ότι θες το FNAD μόντεμ για να παίξει η ρομ αλλιώς σήμα καπούτ.

 

Εγώ είμαι με μόντεμ ΜΚΕ και μου δουλεύει μια χαρά. Μάλλον ο φίλος δεν φλασαρε τον σωστό κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με μόντεμ ΜΚΕ και μου δουλεύει μια χαρά. Μάλλον ο φίλος δεν φλασαρε τον σωστό κερνελ.

 

Πάντως το θέμα σήματος μπορεί να έχει θέματα χωρίς τελευταίο μόντεμ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετά από πάρα πολλές φορές προσπάθειες να κάνω vroot μου βγάζει αυτό συνεχεία.

ειδοποίηση ασφάλειας.

αποκλείστηκε μια προσπάθεια πρόσβασης σε μια ασφαλή περιοχή στην συσκευή σας χωρίς εξουσιοδότηση.

και δεν γίνεται root καμιά βοήθεια?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω root με το vroot στον πρώτο οδηγό σε XXUENA4 άλλα δεν γίνεται.έχει κάποιο κλείδωμα ασφάλειας που δεν αφήνει να προχωρήσει.μετά ζητάει το πρόγραμμα να πάρω backup άλλα τίποτα.έχει τύχει σε κανέναν?

 

Κάνε downgrade σε παλιότερη 4.3 Rom, κάνε root και μετά ξανά Κάνε update στην ena4 μέσω mobile ODin ώστε να παραμείνει το root

Link to comment
Share on other sites

Κάνε downgrade σε παλιότερη 4.3 Rom, κάνε root και μετά ξανά Κάνε update στην ena4 μέσω mobile ODin ώστε να παραμείνει το root

 

το έχεις δοκιμάσει?δεν θα ρίξω τον knox?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ακουστεί/φανεί ειρωνικό αλλά είναι με εντελώς φιλική διάθεση! Διάβασες καθόλου τι χρειάζεται για την v15?

 

Ή απλά κατέβασες την ρομ και λες ας φλασάρω χύμα.

 

1) 3 κέρνελ έχει μέσα. Το δικό του, το στοκ και ενός άλλου που είναι για τον παλιό bootloader.

2) Ωστόσο το λέει ρητά ότι θες το FNAD μόντεμ για να παίξει η ρομ αλλιώς σήμα καπούτ.

 

 

 

 

 

 

Εγώ είμαι με μόντεμ ΜΚΕ και μου δουλεύει μια χαρά. Μάλλον ο φίλος δεν φλασαρε τον σωστό κερνελ.

 

 

 

 

 

 

 

Πάντως το θέμα σήματος μπορεί να έχει θέματα χωρίς τελευταίο μόντεμ.

 

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση για παρεξήγηση αλλά λογο οτι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά μπορείτε να μου πείτε ωτι ακριβώς να κανω. Ευχαριστω και σορρυ...ωραία για αρχή φλασαρω παλι τι Ρομ με τα τη κάνω πείτε πως να επιλεξω τον κερνελ για τον παλιό bootloader και μετα που θα το FNAD μόντεμ !!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση για παρεξήγηση αλλά λογο οτι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά μπορείτε να μου πείτε ωτι ακριβώς να κανω. Ευχαριστω και σορρυ...ωραία για αρχή φλασαρω παλι τι Ρομ με τα τη κάνω πείτε πως να επιλεξω τον κερνελ για τον παλιό bootloader και μετα που θα το FNAD μόντεμ !!!!

 

Πρέπει να επιλέξεις custom installation της ρομ και να επιλέξεις το τρίτο kernel, jeebo ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι.

Το μόντεμ το έχει στην σελίδα της ρομ. Αν είσαι με παλιό bootloader φλασάρεις μέσω Odin μόνο το modem.bin και είσαι κομπλέ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις custom installation της ρομ και να επιλέξεις το τρίτο kernel, jeebo ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι.

Το μόντεμ το έχει στην σελίδα της ρομ. Αν είσαι με παλιό bootloader φλασάρεις μέσω Odin μόνο το modem.bin και είσαι κομπλέ

 

Αδερφέ σε ευχαριστώ πολύ ξεκινάω πάλι από την αρχή και sorry αν σας έβαλα σε κόπο λέω αποτέσματα σε λίγο!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ σε ευχαριστώ πολύ ξεκινάω πάλι από την αρχή και sorry αν σας έβαλα σε κόπο λέω αποτέσματα σε λίγο!

 

Δεν είναι κόπος... Απλά πρέπει να διαβάζεις τις οδηγίες πάντα. Έστω με ένα google translate να καταλάβεις έστω τα βασικά που θέλει. Όχι μόνο για σένα αλλά και για εμάς να ξέρουμε σε τι να απαντήσουμε ακριβώς/

Αλλιώς μην πειράζεις το κινητό σου και άστο στοκ, άντε με ένα ρουτάρισμα.

Και με άλλο μόντεμ μπορεί να παίξει, απλώς πάντα προτείνεται το τελευταίο για σίγουρο αποτέλεσμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κόπος... Απλά πρέπει να διαβάζεις τις οδηγίες πάντα. Έστω με ένα google translate να καταλάβεις έστω τα βασικά που θέλει. Όχι μόνο για σένα αλλά και για εμάς να ξέρουμε σε τι να απαντήσουμε ακριβώς/

Αλλιώς μην πειράζεις το κινητό σου και άστο στοκ, άντε με ένα ρουτάρισμα.

Και με άλλο μόντεμ μπορεί να παίξει, απλώς πάντα προτείνεται το τελευταίο για σίγουρο αποτέλεσμα

 

Ξέρεις τι γίνετε είχα ένα lg p500 και τους είχα περάσεις άπειρες rom αλλα τότε ήταν απλά τα πράγματα εδώ το s4 είναι δυσκολο όσο για μένα που δεν γνωρίζω και καλά αγγλικά αυτός που λες δεν το σκέφτηκα το google translate!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνετε είχα ένα lg p500 και τους είχα περάσεις άπειρες rom αλλα τότε ήταν απλά τα πράγματα εδώ το s4 είναι δυσκολο όσο για μένα που δεν γνωρίζω και καλά αγγλικά αυτός που λες δεν το σκέφτηκα το google translate!!!!

 

Καλά δεν κάνει και τις καλύτερες μεταφράσεις αλλά τα βασικά θα τα πιάσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν κάνει και τις καλύτερες μεταφράσεις αλλά τα βασικά θα τα πιάσεις.

 

σίγουρα να σου πω μπορείς να σου πει η να στείλεις ένα link γιατί δεν βρίσκω το modem?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα κατι αυτο εδω ειναι?

 

https://mega.co.nz/#!ftwQESiK!vhPa5G-RdcOj6TbmEf8kq-81x8Qg-5ImQvNpAFjnvt4

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα να σου πω μπορείς να σου πει η να στείλεις ένα link γιατί δεν βρίσκω το modem?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα κατι αυτο εδω ειναι?

 

https://mega.co.nz/#!ftwQESiK!vhPa5G-RdcOj6TbmEf8kq-81x8Qg-5ImQvNpAFjnvt4

 

Νομίζω ναι. Εδώ το έχει! http://echoerom.com/roms/echoefull/s4/i9505/

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Εδώ το έχει! http://echoerom.com/roms/echoefull/s4/i9505/

 

ναι αυτο κατεβασα !!!!

 

λοιπόν την πέρασα φανταστική επέλεξα και τον σωστό kernel αυτή τι φορα και έχω και full σήμα και 4g κανονικά δίχως διακοπές τώρα να περάσω και τον FNAD MODEM?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν την πέρασα φανταστική επέλεξα και τον σωστό kernel αυτή τι φορα και έχω και full σήμα και 4g κανονικά δίχως διακοπές τώρα να περάσω και τον FNAD MODEM?

 

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην προχωρήσεις σε κάποια αλλαγή από τη στιγμή που Wi-Fi/data σου δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην προχωρήσεις σε κάποια αλλαγή από τη στιγμή που Wi-Fi/data σου δουλεύουν απροβλημάτιστα.

 

Το φλασαρα προληπτικά αφού το συστήνει και ο Dev!!! Δεν είδα διαφορα αλλα για την κακια την ώρα!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το έχεις δοκιμάσει?δεν θα ρίξω τον knox?

 

Ναι το έχω κάνει. Ετσι έκανα και εγώ root.Βάλε την mk9 ,Κάνε root με το saferoot και μετά ξανάβάλε την ena4 με mobile odin και ενεργοποιημένο το everroot και inject superuser

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τελείωσα με το κινητό του πέρασα ότι είχα και κοιτάω ότι έχω θέμα με το κλείδωμα [ATTACH]41555[/ATTACH]

 

και ούτε αυτες η 2 επιλογές δουλεύουν

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τελείωσα με το κινητό του πέρασα ότι είχα και κοιτάω ότι έχω θέμα με το κλείδωμα [ATTACH]41555[/ATTACH]

 

και ούτε αυτες η 2 επιλογές δουλεύουν

 

Είναι γνωστό αυτό το προβλημα με παλιό boot loader.... συν το ότι δεν δουλεύει και το vpn.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό αυτό το προβλημα με παλιό boot loader.... συν το ότι δεν δουλεύει και το vpn.

 

και τι δεν φτιάχνεται?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

και τι δεν φτιάχνεται?

 

Μόνο αν βάλεις τον νέο boot loader...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει. Ετσι έκανα και εγώ root.Βάλε την mk9 ,Κάνε root με το saferoot και μετά ξανάβάλε την ena4 με mobile odin και ενεργοποιημένο το everroot και inject superuser

 

ok μια άχαρα πέρασε όπως μου είπες.το wanam xpsosed δουλεύει η ρίχνει τον knox?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...