Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

 

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό? Με τον dev τα εχουν? Παιζει να εχει φάει μπαν και ο friedrich420? Μια μερα δεν διαβασα το θεμα και εγινε χαμος ρε ****το?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ελληνικά τα έχω ήδη κατεβασμένα. Smileys δεν βλέπω πουθενά:p

παρατεταμενα τις ρυθμισεις οταν γραφεις μηνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό? Με τον dev τα εχουν? Παιζει να εχει φάει μπαν και ο friedrich420? Μια μερα δεν διαβασα το θεμα και εγινε χαμος ρε ****το?

ναι ρε γ....ο,και πρεπει να ηταν καλη.!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γ....ο,και πρεπει να ηταν καλη.!

 

Αν και μονιμος εχθρος του TW με εκανε να μεινω σε TW based rom. Ισως η πιο σταθερη, γρηγορη και με μεγαλη αυτονομια ρομ που εχω βαλει στο S4.

Ειδικά με 4.3 ανεβηκε ακομα πιο πολυ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ολα κομπλε..

Mga rooted καθως ολες οι custom - kernels που εβαλα κατα καιρους ήταν χάλια!!

 

στην omega 4.3,δουλευουν ολα?την εχει δοκιμασει κανεις?

 

Την δοκίμασα και μου έκανε 4 - 5 fc

 

 

Όσοι είχατε reboot και προβλήματα μπορείτε να δοκιμάσετε την νεα omega 13.2!! Λύνει όλα τα προβληματα.

Επίσης έφτιαξα ένα stock kernel ο οποίος είναι ήδη στην Omega 13.2 αλλά μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες και να τον κατεβάσετε και απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502714

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε reboot και προβλήματα μπορείτε να δοκιμάσετε την νεα omega 13.2!! Λύνει όλα τα προβληματα.

Επίσης έφτιαξα ένα stock kernel ο οποίος είναι ήδη στην Omega 13.2 αλλά μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες και να τον κατεβάσετε και απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502714

 

Μετα απο επικοινωνια με τον dev της echoe rom, με πληροφορησε οτι το κλειδωμα ηταν για 24 ωρες. Το απογευμα θα ξανανοιξει... Ωστοσο τα download links υπαρχουν στο tweeter @EchoeRom

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Κώστα και έψαχνα να τα βρω!
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει πριν λίγες μέρες την OMEGA 13.1 και μου έκανε πολλά παράξενα. Αποφάσισα να γυρίσω στη 12 (είχα κρατήσει back up) αλλά είδα νωρίτερα ότι βγήκε 13.2 οπότε πέρασα αυτήν. Την έχω εδώ και λίγες ώρες και δεν παρουσιάζει προβλήματα. Κάθε άλλο καλύπτει και απουσίες της προηγούμενης! Οπότε μια χαρά.

 

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω themes συμβατά με την OMEGA 13.2 ?? (αν υπάρχουν...)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω themes συμβατά με την OMEGA 13.2 ?? (αν υπάρχουν...)

 

Για αυτόν τον λόγο δεν έχω βάλει ακόμα καμία 4.3....

Περιμένω να βγει (αν βγει...) έκδοση της MAD για 4.3 η έστω κανένα ανάλογο ωραίο.

Προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα :(

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την echo v6(non themed) περασμένη από χτες και ομολογώ ότι είναι πολύ καλή. Περισσότερες εντυπώσεις το απόγευμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι???Αν εχεις τον παλιο bootloader π.χ της mga και περασεις το μοντεμ της 4,3 ΜJ5 περνας και τον κνοχ?
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι???Αν εχεις τον παλιο bootloader π.χ της mga και περασεις το μοντεμ της 4,3 ΜJ5 περνας και τον κνοχ?

 

Οχι ...οτιδηποτε custom περασεις τοτε γραφει ο Knox

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι???Αν εχεις τον παλιο bootloader π.χ της mga και περασεις το μοντεμ της 4,3 ΜJ5 περνας και τον κνοχ?

 

Οχι ειναι διαφορετικο πραγμα το μοντεμ-baseband και αλλο ο bootloader!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι ...οτιδηποτε custom περασεις τοτε γραφει ο Knox

 

Τι σχεση εχει το modem ρε παιδια με το knox αν εχει τον παλιο bootloader? Οτι γουσταρεις κανεις. Το μονο που χανεις με το παλιο bl ειναι οτι δεν θα ειναι πια official status και θα γραψει το counter (οχι του knox) και θα θελει μετα μηδενισμο με tr. away και factory defaults...

 

ΥΓ. Δοκιμασε κανεις σε αλλη rom εκτος του omega τον κερνελ του talexop να δει τι γινεται?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι ...οτιδηποτε custom περασεις τοτε γραφει ο Knox

 

Πριν απαντησεις με τοση σιγουρια, διαβασε και να εισαι σιγουρος. Knox εχει σχεση με τονbootloader και μονο με αυτον! Αφου εχει τον παλιο δεν γραφει τπτ, παρα ο counter που μηδενιζει με triangle away.

Edited by Superuser

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση....λογω του οτι ειχα προβλημα με τη διαρκεια μπαταριας το εκανα επαναφορα....μπορω να πω οτι εφτιαξε λιγακι..ΑΛΛΑ εξαφανιστηκε αυτο (επειδη δεν το εχω μπροστα μου δε θυμαμαι πως λεγοταν)που εδινε καποια δικαιωματα developer...πανω απο την εντολη των αναβαθμισεων....μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει σε σας?

Edit:θυμηθηκα πως το εμφανιζω.... sorry

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Echoe v6 τι παίζει; κανείς που να την έχει δοκιμάσει να μας πει; και για να είμαι ειλικρινής ποίες οι διαφορές με την 5 PLUS;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Echoe v6 τι παίζει; κανείς που να την έχει δοκιμάσει να μας πει; και για να είμαι ειλικρινής ποίες οι διαφορές με την 5 PLUS;

 

Οι διαφορες δεν ξερω ποιες ειναι γιατι πριν ειχα FH 2.0 αλλά εγω που έβαλα χθες την 6 είναι μια χαρά με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Echoe v6 τι παίζει; κανείς που να την έχει δοκιμάσει να μας πει; και για να είμαι ειλικρινής ποίες οι διαφορές με την 5 PLUS;

 

Υπάρχει σχετικό changelog για να δεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες δεν ξερω ποιες ειναι γιατι πριν ειχα FH 2.0 αλλά εγω που έβαλα χθες την 6 είναι μια χαρά με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας ...

 

Η σημαντικοτερη νομίζω είναι ο κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετικό changelog για να δεις!

 

ωραία το είδα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα στην 4.2.2 δεν είχα αυτό το πρόβλημα όμως στην 4.3 όταν είμαι ροοτ και έχω περάσει κάποιο custom recovery, όταν ανοίγει το κινητό έχει μια γραμμή πάνω αριστερά με κόκκινα γράμματα δεν θυμάμαι τι ακριβώς λέει και από κάτω με κίτρινα μου βγάζει ανάλογα αν θέλω να μπω recovery και έχω πατήσει τα κουμπιά από πριν λέει recovery και όταν ανοίγει απλά το κινητό γράφει kernel γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς ρυθμίζω ώστε τα download που κάνω στη συσκευή να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα?

 

Άλλαξε τις ρυθμίσεις απο την εφαρμογή my files .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...