Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Ρυθμίσεις> Λογαριασμοί>Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Προσοχή γιατί μετά από αυτό θα διαγραφούν τα πάντα από τη συσκευή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις> Λογαριασμοί>Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Προσοχή γιατί μετά από αυτό θα διαγραφούν τα πάντα από τη συσκευή!

 

ευχαριστω,

οταν λες τα παντα,φανταζομαι ρυθμισεις και οχι φωτο τηλ μυνηματα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

οταν λες τα παντα,φανταζομαι ρυθμισεις και οχι φωτο τηλ μυνηματα

 

οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα, αρα και φωτο και μηνυματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι το τελευαταιο καιρο εχω παρατηρησει ότι το κινητο όταν προσπαθω να ρολαρω οθονη δεξια η αριστερα για να δω τις εφαρμογες μου κολαει.Μπορει να με βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι το τελευαταιο καιρο εχω παρατηρησει ότι το κινητο όταν προσπαθω να ρολαρω οθονη δεξια η αριστερα για να δω τις εφαρμογες μου κολαει.Μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

Λάθος θέμα. Εδώ μιλάμε για τροποποιημένα κινητά! Πρώτη λύση είναι να κάνεις clear cache, clear davlik από recovery. Μετά factory reset άμα δεν στρώσει. Και αν ούτε με αυτό τότε haed reset(πέρασμα official firmware με odin)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τους προχωρημένους του αθλήματος, ο Alucard στον τελευταίο του kernel φαίνεται να έχει καταφέρει να ανοίγει η συσκευή ακόμα και αν την έχετε κλείσει εντελώς σε περίπτωση που έχετε βάλει ξυπνητήρι :-P

Περιττό θα μου πείτε αλλά προσωπικά ενθουσιάστηκα!

 

Edit: Τον μάτιαξα.. Δεν δουλεύει το συγκεκριμένο feature.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για τους προχωρημένους του αθλήματος, ο Alucard στον τελευταίο του kernel φαίνεται να έχει καταφέρει να ανοίγει η συσκευή ακόμα και αν την έχετε κλείσει εντελώς σε περίπτωση που έχετε βάλει ξυπνητήρι :-P

Περιττό θα μου πείτε αλλά προσωπικά ενθουσιάστηκα!

 

Edit: Τον μάτιαξα.. Δεν δουλεύει το συγκεκριμένο feature.

 

Τα περίεργο ότι 2 κινέζικες συσκευές που είδα από κοντά, το κάνουν αυτό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τα περίεργο ότι 2 κινέζικες συσκευές που είδα από κοντά, το κάνουν αυτό.

 

Δυστυχώς καμία από τις γνωστές εταιρείες δεν το προσφέρει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Yamal Google Play Edition Rom.Απλά το κινητό έγινε αγνώριστο :)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Yamal Google Play Edition Rom.Απλά το κινητό έγινε αγνώριστο :)

 

Άφησε την 5-7 ημέρες πάνω και δώσε μας εντυπώσεις. Γιατί έλεγα και εγώ να την δοκιμάσω αλλά έλεγα να μην βιαστώ. Ειδικά αν έκανες καθαρή εγκατάσταση τότε η αίσθηση είναι καθαρά placebo και όχι πραγματική. Και χρόνους αυτονομίας!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ψαχνεται για ρομ συστηνω ανεπιφυλακτα liquidsmooth. Δοκιμασα σχεδον ολες τις stock, GE, AOSP αλλα παλι ξαναγυρισα και πιστευω πως ειναι η πιο smooth και πρακτικη απ'ολες.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ψαχνεται για ρομ συστηνω ανεπιφυλακτα liquidsmooth. Δοκιμασα σχεδον ολες τις stock, GE, AOSP αλλα παλι ξαναγυρισα και πιστευω πως ειναι η πιο smooth και πρακτικη απ'ολες.

 

Είναι, αλλά πρέπει να σημειωθεί ότι επειδή έχει CM σαν source υπάρχουν μερικά bugs. Πχ θυμάμαι χρησιμοποιούσα third party εφαρμογή Κάμερα και πολλές φορές πάγωνε και δεν έκανε τίποτα.

Αν θέλει κάποιος stock Android χωρίς bugs ας δοκιμάσει GE. Απλά είναι πολύ βασικές σε λειτουργίες (και για αυτό τόσο αποκρίσιμες) αλλά τα περισσότερα υπάρχουν σαν XPOSED Modules.

Link to comment
Share on other sites

Είναι, αλλά πρέπει να σημειωθεί ότι επειδή έχει CM σαν source υπάρχουν μερικά bugs. Πχ θυμάμαι χρησιμοποιούσα third party εφαρμογή Κάμερα και πολλές φορές πάγωνε και δεν έκανε τίποτα.

Αν θέλει κάποιος stock Android χωρίς bugs ας δοκιμάσει GE. Απλά είναι πολύ βασικές σε λειτουργίες (και για αυτό τόσο αποκρίσιμες) αλλά τα περισσότερα υπάρχουν σαν XPOSED Modules.

 

Συμφωνώ αλλά έχουν 20% χειρότερη αυτονομία από την liquidsmooth!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά έχουν 20% χειρότερη αυτονομία από την liquidsmooth!

 

Η αυτονομία είναι όντως απλά τραγική. Δε ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι όντως απλά τραγική. Δε ξέρω τι να κάνω.

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να διορθώσει πολλά δοκιμή με άλλο kernel. Οι περισσότερες έχουν KT πάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποιος λινκ με Kt kernel για 4.4.2 kit kat οmega rom;

 

Αναζήτησε στο xda... Θα το βρείς αμέσως! Είναι όλα στο αρχικό ποστ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να διορθώσει πολλά δοκιμή με άλλο kernel. Οι περισσότερες έχουν KT πάνω.

 

Η 4.4.3 έκδοση της AOSB έχει τον Original Kernel του CyanogenMod.Έχει αρκετή παραμετροποίηση και εδώ και τρεις μέρες που την έχω η μπαταρία είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα από τις Google Edition ROMS.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.4.3 έκδοση της AOSB έχει τον Original Kernel του CyanogenMod.Έχει αρκετή παραμετροποίηση και εδώ και τρεις μέρες που την έχω η μπαταρία είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα από τις Google Edition ROMS.

 

Χαίρω πολύ... Με Liquidsmooth βγάζω 5+ ώρες οθόνης! Με μεγαλύτερη μπαταρία πιάνω και 6 και κάτι... Αυτά όμως με AOSP.

Με τις GE είναι διαφορετικά τα πράγματα και φαίνεται ότι έχουν θέμα στην αυτονομία!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει OTG Ethernet καλώδιο στο κινητό για να συνδεθώ ενσύρματα σε τοπικό δίκτυο; Είμαι με official android και unrooted

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει OTG Ethernet καλώδιο στο κινητό για να συνδεθώ ενσύρματα σε τοπικό δίκτυο; Είμαι με official android και unrooted

 

Μπορείς να κάνεις κάτι πιο απλό. Συνδέεις μια κάρτα δικτύου usb2ethernet στο USB OTG που λογικά ήδη θα έχεις και είσαι έτοιμος.

 

Κάπως έτσι δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις κάτι πιο απλό. Συνδέεις μια κάρτα δικτύου usb2ethernet στο USB OTG που λογικά ήδη θα έχεις και είσαι έτοιμος.

 

Κάπως έτσι δηλαδή

Μα αυτό έχω και δεν μου δουλεύει.Έχω αντάπτορα από micro USB σε ethernet και δεν παίζει στο S4.Αντίθετα, σε ταμπλέτα παίζει μια χαρά.

Μάλον πρέπει να φταίει το android ή που δεν είμαι root

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα χωρις να γραψει ο knox στη 4.4.2 ειναι γεγονος πλεον.

Με towelroot και τελευταία γερμανικη ο knox παραμένει 0

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα χωρις να γραψει ο knox στη 4.4.2 ειναι γεγονος πλεον.

Με towelroot και τελευταία γερμανικη ο knox παραμένει 0

 

Δηλαδή πρέπει να μπει κι άλλη rom?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...