Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

1) Πάντα backup! Φυσικά το efs σε περίπτωση που χαθεί κάνα IMEI να κάνεις επαναφορά. Και φυσικά πάντα ένα nandroid αν κάτι πάει στραβά να γυρίσεις γρήγορα και ακόμα πίσω στην κατάσταση πριν φλασάρεις. Δεν έχει να κάνει καινούριο ή παλιό.

2)Αφου λέει ότι θέλει bootloader της 4.4.2 για να λειτουργήσει σωστά η ρομ τότε αν δεν τον έχεις τον βάζεις. Δεν έχει να κάνει με το τι χρήστης είσαι.

3) ε ναι. Στο λέει κιόλας. Flash via odin bootloader and modems.

4)αφου δε έχεις πρέπει να βάλεις ναι.

5)δεν τρέχεις τίποτα. Κλεινεις το κινητό και μπαίνεις σε recovery mode με το combo των τριών κουμπιών. (vol up+power+home)

 

1. Ok πήρα backup με efs και nandroid.

 

2. αφού μπω σε download mode(voldown+power+home κτλ) ανοιγω odin, συνδέω usb και επιλέγω bootloader = BL_I9505XXUFNAD_481100_REV06_user_low_ship_MULTI_C ERT.tar.md5 και παταω Start.

(πειράζει που το κινητό μου είναι έκδοση 4.3 αριθμ.κατ.JSS15J.I9505XXUEMKF ?? Το ρωτάω γιατί στην αρχή λέει : Based on firmware XXUFNC9 Android 4.4.2 (Date: 19/03/2014) Kernel talexop v2.5)

 

2. Μετά μολις δείξει PASS, κλικαρω PDA και επιλέγω I9505XXUFNC9_GSM_LTE_Modems.tar και πάλι Start?

Then boot to android and check if the new modem XXUFNC9 flashed ok .. αυτό πως το κάνω?

 

3. Μετά κλικαρω παλι PDA και επιλέγω το openrecovery-twrp-2.7.0.1-jfltexx.tar και Start για να εγκαταστήσω αυτό το recovery που είναι το πιο καινούργιο. Μόλις δείξει PASS κάνω paste την OMEGA ROM 1,7GB στη συσκευή και το κλείνω.

Μπαίνω σε recovery mode επιλέγω το αρχείο της ROM πηγαινοντας πανω κατω με το Volume keys και το εγκαθιστώ?

 

Παρακαλώ πες μου εάν υπάρχει κάποιο λάθος για να προχωρήσω σε αυτά τα βήματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέμπτη μέρα με το S4 και εξακολουθώ να το γουστάρω όλο και πιο πολύ.

Αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, η συσκευή..

Αλλά το software είναι σκέτο... bloatware. Πρέπει να χει καμιά εκατοστή σαβουροεφαρμογές :wacko:

To ότι περιορίζεται η RAM είναι το λιγότερο... Η μπαταρία τελειώνει ως το απόγευμα και έχω την εντύπωση ότι καταναλώνονται παραπάνω ΜΒ από το 3g δίκτυο απ ότι θα ήταν φυσιολογικό.

Θα περνούσα αμέσως cyanogenmod αλλά θα χάσω το apk της κάμερας που τα σπάει.

Στο thread για τροποποιήσεις διάβασα ότι μπορούν να αφαιρεθούν αυτές οι εφαρμογές:

ChatONV_J.apk

ChatON_feature.apk

TravelService.apk

TravelWidget.apk

TripAdvisor.apk

YahoonewsPhone2013.apk

Com2usPoker_ASGC.apk...

 

1.Σκέφτομαι να τις κάνω freeze με titanium back up (είμαι root). Θα προτιμούσα όμως να τις αφαιρέσω τελείως. Θα ήταν καλύτερα ή μπορεί να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα?

2.Σήμερα διαπίστωσα ότι μπορώ να τις κάνω turn off από τα settings του κινητού (κιτ κατ). Είναι το ίδιο πράγμα (το turn off) με το freeze του titanium?

3.Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που μπορώ να παγώσω χωρίς πρόβλημα? Από αυτό το link πάντως δε κατάλαβα τίποτα: https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0ApUQpspiZeBTdHotUXJ5bTQycHJLMHA1U0ROQ1NpZ1E&usp=sharing

Thanks in advance

 

δεν γίνεται να πάρεις το apk της μαμάς κάμερας και να το εγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται να πάρεις το apk της μαμάς κάμερας και να το εγκαταστήσεις?

 

Όχι δεν παίζει. Μόνο σε TW ρομ παίζει η μαμά εφαρμογή! Αλλά υπάρχουν στο play φοβερές εφαρμογές αν σε δεν σου αρέσει καθόλου η AOSP ή h focal του CM.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη μέρα με το S4 και εξακολουθώ να το γουστάρω όλο και πιο πολύ.

Αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, η συσκευή..

Αλλά το software είναι σκέτο... bloatware. Πρέπει να χει καμιά εκατοστή σαβουροεφαρμογές :wacko:

To ότι περιορίζεται η RAM είναι το λιγότερο... Η μπαταρία τελειώνει ως το απόγευμα και έχω την εντύπωση ότι καταναλώνονται παραπάνω ΜΒ από το 3g δίκτυο απ ότι θα ήταν φυσιολογικό.

Θα περνούσα αμέσως cyanogenmod αλλά θα χάσω το apk της κάμερας που τα σπάει.

Στο thread για τροποποιήσεις διάβασα ότι μπορούν να αφαιρεθούν αυτές οι εφαρμογές:

ChatONV_J.apk

ChatON_feature.apk

TravelService.apk

TravelWidget.apk

TripAdvisor.apk

YahoonewsPhone2013.apk

Com2usPoker_ASGC.apk...

 

1.Σκέφτομαι να τις κάνω freeze με titanium back up (είμαι root). Θα προτιμούσα όμως να τις αφαιρέσω τελείως. Θα ήταν καλύτερα ή μπορεί να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα?

2.Σήμερα διαπίστωσα ότι μπορώ να τις κάνω turn off από τα settings του κινητού (κιτ κατ). Είναι το ίδιο πράγμα (το turn off) με το freeze του titanium?

3.Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που μπορώ να παγώσω χωρίς πρόβλημα? Από αυτό το link πάντως δε κατάλαβα τίποτα: https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0ApUQpspiZeBTdHotUXJ5bTQycHJLMHA1U0ROQ1NpZ1E&usp=sharing

Thanks in advance

 

δεν χρειαζεται να αλλαξεις ρομ.το root ειναι υπερ αρκετο..αν σβησεις καποιες εφαρμογες θα ειναι καλυτερα..απο το να της κλεισεις η να τις παγωσεις

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να δείτε ποιες μπορείτε να σβήσετε χωρίς να έχετε θέμα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2514703

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να δείτε ποιες μπορείτε να σβήσετε χωρίς να έχετε θέμα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2514703

 

Όλες αυτές οι εφαρμογές μπρούν να σβηστούν και το κινητό να δουλεύει χωρίς πρόβλημα?

π.χ. έχει τα παρακάτω:

Gmail2.apk ------------------------------------- Google E-Mail App

SNS.apk --------------------------------------- Social Network Service (Facebook App)

Hangouts.apk -------------------------------- Google Chat App (formerly Google Talk)

SPlannerAppWidget.apk ---------------- Calendar Widget

 

Όχι ότι θα σβήσω το gmail μια και το χρειάζομαι, αλλά μου κάνει εντύπωση...

Θα πίστευα τα παραπάνω είναι απαραίτητα για τις λειτουργίες του κινητού μας.

Link to comment
Share on other sites

1. Ok πήρα backup με efs και nandroid.

 

2. αφού μπω σε download mode(voldown+power+home κτλ) ανοιγω odin, συνδέω usb και επιλέγω bootloader = BL_I9505XXUFNAD_481100_REV06_user_low_ship_MULTI_C ERT.tar.md5 και παταω Start.

(πειράζει που το κινητό μου είναι έκδοση 4.3 αριθμ.κατ.JSS15J.I9505XXUEMKF ?? Το ρωτάω γιατί στην αρχή λέει : Based on firmware XXUFNC9 Android 4.4.2 (Date: 19/03/2014) Kernel talexop v2.5)

 

2. Μετά μολις δείξει PASS, κλικαρω PDA και επιλέγω I9505XXUFNC9_GSM_LTE_Modems.tar και πάλι Start?

Then boot to android and check if the new modem XXUFNC9 flashed ok .. αυτό πως το κάνω?

 

3. Μετά κλικαρω παλι PDA και επιλέγω το openrecovery-twrp-2.7.0.1-jfltexx.tar και Start για να εγκαταστήσω αυτό το recovery που είναι το πιο καινούργιο. Μόλις δείξει PASS κάνω paste την OMEGA ROM 1,7GB στη συσκευή και το κλείνω.

Μπαίνω σε recovery mode επιλέγω το αρχείο της ROM πηγαινοντας πανω κατω με το Volume keys και το εγκαθιστώ?

 

Παρακαλώ πες μου εάν υπάρχει κάποιο λάθος για να προχωρήσω σε αυτά τα βήματα!

 

Μπορεί ένας έμπειρος να δώσει οκ για να προχωρήσω?

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι εφαρμογές μπρούν να σβηστούν και το κινητό να δουλεύει χωρίς πρόβλημα?

π.χ. έχει τα παρακάτω:

Gmail2.apk ------------------------------------- Google E-Mail App

SNS.apk --------------------------------------- Social Network Service (Facebook App)

Hangouts.apk -------------------------------- Google Chat App (formerly Google Talk)

SPlannerAppWidget.apk ---------------- Calendar Widget

 

Όχι ότι θα σβήσω το gmail μια και το χρειάζομαι, αλλά μου κάνει εντύπωση...

Θα πίστευα τα παραπάνω είναι απαραίτητα για τις λειτουργίες του κινητού μας.

 

Γιατί να είναι απαραίτητα? Σχετίζεται κανένα με το σύστημα ή το δίκτυο ή κάτι άλλο! Ότι είναι εφαρμογή δεν επηρρεάζει. Το SNS είναι για μην σου βγάζει κάθε φορά link στις επαφές για το facebook και τις κανονικές σου επαφές. Gmail είναι η εφαρμογή του gmail. Αν θες βάζεις άλλη εφαρμογή. hangouts είναι και αυτό εφαρμογή για chat μέσω email και πρόσφατα άμα θες για sms. Πάλι όποια εφαρμογή θες το βάζεις.

Και το widget είναι widget!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε βλεπω που παιδευεσε , θα σου πω εναν τροπο που ναι μεν ειναι μπακαλικος , ειναι ομως ευκολος και σιγουρος

 

Εαν εισαι στην 4.3

 

1 . κατεβασε την official 4.4.2 και φλασαρε το μεσο odin , ετσι θα περαστει και ο bootloader οπου και θελουμε , μολις τελιωσει ασε να ξεκινησει το τηλεφωνο .

 

2.κατεβασε απο εδω https://support.google.com/accounts/answer/3265955?hl=en το εργαλειο για να κανεις root την συσκευη σου , θα το περασεις μεσο odin

 

3.κατεβασε αυτο http://www.android-hilfe.de/root-custom-roms-modding-fuer-samsung-galaxy-s4/422771-recovery-cwm-advanced-edition-philz-touch-cwm-6-0-4-7-31-03-2014-a.html , για να περασεις τον CWN Recovery θα το περασεις μεσο odin και αυτο

 

4. κατεβασε την εκδοση omega rom s4 που θες και περνα την στην καρτα μνημης

 

αυτα!

 

Τωρα ξεκινας σε recovery και κανεις install zip from extend SD βρισκεις την rom και προχορας

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση..είμαι ήδη root.

 

Αλλά είδα στις οδηγίες του, ότι μας βάζει να διπλο τσεκάρουμε και την version των modem..

Αν δεις τις οδηγίες της omega v28...Μήπως είναι σημαντικό και το ξεχνάμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω...Καλά κανείς δεν έχει περάσει την omega σε s4? Ο πρώτος είμαι?

Edited by danil0
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου..Αλλά είδα στις οδηγίες του, ότι μας βάζει να διπλο τσεκάρουμε και την version των modem..

Αν δεις τις οδηγίες της omega v28...Μήπως είναι σημαντικό και το ξεχνάμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω...Καλά κανείς δεν έχει περάσει την omega σε s4? Ο πρώτος είμαι?

 

εγω παντως φοβαμαι κ θελω να κρατησω το knox για εγγυηση αλλιως απο την πρωτη μερα θα την ειχα βαλει την omega

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως φοβαμαι κ θελω να κρατησω το knox για εγγυηση αλλιως απο την πρωτη μερα θα την ειχα βαλει την omega

Εγώ είμαι εκτός ...έκανα αμέσως root με τον παλιό τρόπο...οπότε

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επίσης ήθελα να ρωτήσω...Καλά κανείς δεν έχει περάσει την omega σε s4? Ο πρώτος είμαι?

 

Την πέρασα εγώ, την κράτησα περίπου μια βδομάδα και έφαγε σουτ μετά.

Ο λόγος; απίστευτο lag στο πληκτρολόγιο, σε όλες τις εφαρμογές που το χρειάζονται (e-mail, μηνύματα κ.λ.π) έκανε πάνω από 4 δεύτερα να εμφανιστεί.

Τώρα τρέχω την echoe 20 kit kat και μέχρι στιγμής πάει περίφημα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγώ, την κράτησα περίπου μια βδομάδα και έφαγε σουτ μετά.

Ο λόγος; απίστευτο lag στο πληκτρολόγιο, σε όλες τις εφαρμογές που το χρειάζονται (e-mail, μηνύματα κ.λ.π) έκανε πάνω από 4 δεύτερα να εμφανιστεί.

Τώρα τρέχω την echoe 20 kit kat και μέχρι στιγμής πάει περίφημα.

Και εγώ αυτή τρέχω και είναι άψογη..Το κινητό είναι στα καλύτερα του.

Επίσης ένα πολύ σημαντικό στην σε αυτή την ρομ είναι ότι έχει απίστευτη υποστήριξη από την echoe team.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή τρέχω και είναι άψογη..Το κινητό είναι στα καλύτερα του.

Επίσης ένα πολύ σημαντικό στην σε αυτή την ρομ είναι ότι έχει απίστευτη υποστήριξη από την echoe team.

 

Με ξυνει το χερι μου :p να περασω μια custom rom και να παει να γ.....ει το knox αλλα το εχω 2 εβδομαδες το κινητο . Απο την αλλη ολοι λενε οτι το κινητο πεταει με custom ,,, τι να πω ειμαι πολυ μπερδεμενος . Και προερχομενος απο το S2 οπου του ειχα βγαλει τα ματια με flashaρισματα μαλλον δεν θα αντεξω για πολυ ακομα . Εσεις τι προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι απαραίτητα? Σχετίζεται κανένα με το σύστημα ή το δίκτυο ή κάτι άλλο! Ότι είναι εφαρμογή δεν επηρρεάζει. Το SNS είναι για μην σου βγάζει κάθε φορά link στις επαφές για το facebook και τις κανονικές σου επαφές. Gmail είναι η εφαρμογή του gmail. Αν θες βάζεις άλλη εφαρμογή. hangouts είναι και αυτό εφαρμογή για chat μέσω email και πρόσφατα άμα θες για sms. Πάλι όποια εφαρμογή θες το βάζεις.

Και το widget είναι widget!!!

Σε ευχαριστώ. Απεγκατέστησα καμιά εικοσαριά με πρώτο και καλύτερο το chrome.

Πρέπει να τσίμπησα καμιά 150MB RAM, για να δούμε πώς θα τα πάμε και με τη μπαταρία...

 

Την πέρασα εγώ, την κράτησα περίπου μια βδομάδα και έφαγε σουτ μετά.

Ο λόγος; απίστευτο lag στο πληκτρολόγιο, σε όλες τις εφαρμογές που το χρειάζονται (e-mail, μηνύματα κ.λ.π) έκανε πάνω από 4 δεύτερα να εμφανιστεί.

Τώρα τρέχω την echoe 20 kit kat και μέχρι στιγμής πάει περίφημα.

Δείχνει καλή φάση η echoe, τρέχει και το original apk της samsung για τη κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει καλή φάση η echoe, τρέχει και το original apk της samsung για τη κάμερα...

 

Πριν την AOSP είχα όλες τις μεγάλες TW. Omega,FH, Echoe. Η Echoe με την Omega καλύτερες με ένα προβάδισμα εγώ στην echoe και για το φοβερό support team της. Πραγματικά το καλύτερο που έχω δει 5 χρόνια τώρα το xda.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση..είμαι ήδη root.

 

Αλλά είδα στις οδηγίες του, ότι μας βάζει να διπλο τσεκάρουμε και την version των modem..

Αν δεις τις οδηγίες της omega v28...Μήπως είναι σημαντικό και το ξεχνάμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω...Καλά κανείς δεν έχει περάσει την omega σε s4? Ο πρώτος είμαι?

 

 

Το μόντεμ είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε αγχώνει. Είτε αλλάξει πριν την ρομ είτε μετά το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις. Το πιο πιθανό είναι πως να περάσεις μία 4.4.2 ολόκληρη οπότε θα έχεις και modem από έκδοση της 4.4.2 να μην σου κάνει καν θέματα η echoe που να χρειάζεται το modem. Απλά μερικές φορές συνδεσιμότητα δικτύων και wifi σχετίζεται με αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Πέρασα την τελευταία έκδοση Ω στο κινητό και δεν βλέπει καμιά κάρτα μνήμης οποία και να βάλω. ..Τι κάνω λαθος;
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανε factory reset

 

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εννοεις??Εκανα αλλα και παλι τιποτα....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω το s4 μια εβδομαδα τωρα και προσπαθω να το μαθω χωρις να το πειραζω με διαφορα που ακουω εδώ γιατι είμαι λιγο ασχετος και περισσοτερο ζημια θα κανω παρα καλο.Θελω όμως να μου πει καποιος αν πρεπει να κανω απεγκατασταση καποιω εφαρμογών που δεν είναι και τοσο απαραιτητες και αν θα βοηθησει στη ζωη της μπαταριας αυτό.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν επειδή έχω μείνει λίγο μεταξεταστεος στην τεχνολογια των κινητων, θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο. Αγορασα σημερα το σ4 και θα ηθελα να μου πειτε πως κανω hard reset στο κινητο, για να προχωρησω μετα στην ενημερωση σε κιτ κατ.

Ακόμα δεν βρισκω απο που θα κλεισω τις εφραμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο

Επισης θελω να πω οτι το κινητο ζεσταινεται...

Δεν ξερω αν ειναι ίδιον των τοσο δυνατων τηλεφωνων αυτο, αλλα μου κανει εντυπωση.

Edited by Mihalisgggg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω σχετικό φόρουμ για custom ROM για το S4? Ψάχνω να ακούσω εμπειρίες από την χρήση των διάφορων ROM's. Οπότε ψάχνω σε γενικές γραμμές μια ασφαλή και δοκιμασμένη λύση. Έχετε να προτείνεται κάποια ROM? Χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν:

όμορφο UI, εύχρηστο και γρήγορο, μα πάνω από όλα αξιόπιστο και απροβλημάτιστο.

Έχω μπερδευτεί. Έχω βρει πάρα πολλές ROM και δεν ξέρω τι μου πάει καλύτερα. Καμιά πρόταση με βάσει τις προτεραιότητές μου?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω σχετικό φόρουμ για custom ROM για το S4? Ψάχνω να ακούσω εμπειρίες από την χρήση των διάφορων ROM's. Οπότε ψάχνω σε γενικές γραμμές μια ασφαλή και δοκιμασμένη λύση. Έχετε να προτείνεται κάποια ROM? Χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν:

όμορφο UI, εύχρηστο και γρήγορο, μα πάνω από όλα αξιόπιστο και απροβλημάτιστο.

Έχω μπερδευτεί. Έχω βρει πάρα πολλές ROM και δεν ξέρω τι μου πάει καλύτερα. Καμιά πρόταση με βάσει τις προτεραιότητές μου?

 

Στο xda-developers.com έχει αυτό που ζητάς.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω σχετικό φόρουμ για custom ROM για το S4? Ψάχνω να ακούσω εμπειρίες από την χρήση των διάφορων ROM's. Οπότε ψάχνω σε γενικές γραμμές μια ασφαλή και δοκιμασμένη λύση. Έχετε να προτείνεται κάποια ROM? Χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν:

όμορφο UI, εύχρηστο και γρήγορο, μα πάνω από όλα αξιόπιστο και απροβλημάτιστο.

Έχω μπερδευτεί. Έχω βρει πάρα πολλές ROM και δεν ξέρω τι μου πάει καλύτερα. Καμιά πρόταση με βάσει τις προτεραιότητές μου?

 

Εδώ είναι το θέμα για να μιλάμε για custom. Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις. Ξεκίνησε και δοκίμασε διάφορες και όποια σου αρέσει περοσσότερο κρατάς.

Από TW based οι πιο γνωστές και καλές είναι οι Echoe, Omega, Foxhound.

Υπάρχουν οι GE επίσης από δίαφορους dev(jamal,echoe και άλλοι)

Και για μένα οι καλύτερες από όλες οι AOSP. Ειδικά η Liquidsmooth είναι ότι καλύτερο έχω δει στο κινητό σε απόδοση, ταχύτητα και αυτονομία. Έχω καταλήξει σε αυτή και δεν την αλλάζω μετά από δοκιμή πολλών.

 

Omega, Foxhound, Echoe(ήταν η σταθερή μου σε TW), στοκ pre-rooted, GE jamal, GE echoe, GE danvd, slimkat, CM, carbon, Liquidsmooth.

 

Όλες αυτές θα τις βρεις φυσικά στο xda developers και με οδηγίες για το πως θα βάλεις την κάθε μια.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ας μου πει καποιος πως κανουμε hard reset να καθαρισω το κινητο, για να περασω την κιτ κατ.

Επισης μεχρι ποση θερμοκρασια μπορει να ανεβαζει ο επεξεργαστης.

Απο τελειως κρυο το κινητο, με 5 λεπτα ιντερνετ παιρνει φωτια.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ας μου πει καποιος πως κανουμε hard reset να καθαρισω το κινητο, για να περασω την κιτ κατ.

Επισης μεχρι ποση θερμοκρασια μπορει να ανεβαζει ο επεξεργαστης.

Απο τελειως κρυο το κινητο, με 5 λεπτα ιντερνετ παιρνει φωτια.

 

Αν και είσαι σε λάθος θέμα.

Factory reset κάνεις από τις ρυθμίσεις στο backup & reset. Αλλά hard reset είναι το πέρασμα του firmware με odin για να φορμάρει όλο το κινητό.

 

Ο επεξεργαστής μπορεί να ανεβάσει και 70+ αλλά όχι με 5 λεπτά ιντερνετ. Με κιτ κατ έχει βελτιωθεί αυτό. Σε πολύ παλιές εκδόσεις και μερικές όχι όλες υπήρχε τέτοιο πρόβλημα. Μιλάμε για 4.2.2 όμως. Όχι 4.3. Αν συνεχίσει πρέπει να το πας στο σερβις

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...