Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Και πως εγινε αυτο;

Το γνωστο φλασαρισμα εκανε με Full reset

 

Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες του Γιάννη :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω κανει την διαδικασια 4 φορες αλλα τιποτα.

Οταν λενε οι οδηγιες να φλασαρω τα 2 modem, τι ακριβως εννοει;

Εγω ενα αρχειο tar βαζω στο mobile odin.

Μηπως πρεπει να το βαλω 2 φορες και στα 2 Modem που εχει το προγραμμα;

 

Edit

Ναι, αυτο επρεπε να κανω τελικα. Να βαλω 2 φορες το ιδιο αρχειο.

Τωρα ενημερωθηκε σωστα

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την Omega v6.0 XXUBMF4

Στον αριθμο κατασκευης μου γραφει Omega v6.0 - XXUBMF4, ολα μια χαρα

Στην εκδοση βασικου φασματος ομως γραφει I9505XXUBMEA

 

Ειναι σωστο αυτο;

 

Ναι ειναι σωστο,

η εκδοση βασικου φασματος ειναι το modem.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παιρνάω την omega 6, πάνω από την 5 μόνο με wipe cache/dalvic cache, αλλά όταν τελειώνει το φλασάρισμα μέσω cwm, πατάω reboot phone και μου βγάζει ένα μήνυμα you are not rooted. root now? πατάω yes κάνει reboot και κολλάει στο samsung galaxy s4. ξαναέκανα τη διαδικασια γράφοντας όχι εκεί που λέει root και πάλι κολλάει εκεί..... γιατί? μήπως θέλει full wipe? και το αστείο είναι ότι τελειώνει σε 10 δευτερόλεπτα να την παιρνάει.... (μάλλον δεν την παιρνάει την έκδοση)

 

γυρισα στην 5.... θα περιμένω την 7 αργότερα να περάσω.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παιρνάω την omega 6, πάνω από την 5 μόνο με wipe cache/dalvic cache, αλλά όταν τελειώνει το φλασάρισμα μέσω cwm, πατάω reboot phone και μου βγάζει ένα μήνυμα you are not rooted. root now? πατάω yes κάνει reboot και κολλάει στο samsung galaxy s4. ξαναέκανα τη διαδικασια γράφοντας όχι εκεί που λέει root και πάλι κολλάει εκεί..... γιατί? μήπως θέλει full wipe? και το αστείο είναι ότι τελειώνει σε 10 δευτερόλεπτα να την παιρνάει.... (μάλλον δεν την παιρνάει την έκδοση)

 

γυρισα στην 5.... θα περιμένω την 7 αργότερα να περάσω.

από την omega 5 , σε omega 6 θέλει , full wipe και εγκατάσταση 2 φορές το modem , και όλα δουλεύουν σωστά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς Paranoid Android ή Pac Man να μου πει τη γνώμη του?
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Perseus kernel και εδώ,μια από τις καλύτερες βελτιώσεις,ειδικά σε θέμα χρωματικής απόδοσης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Perseus kernel και εδώ,μια από τις καλύτερες βελτιώσεις,ειδικά σε θέμα χρωματικής απόδοσης.

στο xda είναι στο thread του i9500,στο download λέει universal,άρα υποθέτω μας κάνει :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

στο xda είναι στο thread του i9500,στο download λέει universal,άρα υποθέτω μας κάνει :p

 

κανει και για i9505??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Perseus kernel και εδώ,μια από τις καλύτερες βελτιώσεις,ειδικά σε θέμα χρωματικής απόδοσης.

 

στο xda είναι στο thread του i9500,στο download λέει universal,άρα υποθέτω μας κάνει :p

 

Αναφέρει κάπου ο dev ότι είναι και για το 9505?Θέλουν λίγο προσοχή αυτά τα θέματα μην καταλήξει κανενά από τα παιδιά με stand για βιβλία

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει κάπου ο dev ότι είναι και για το 9505?Θέλουν λίγο προσοχή αυτά τα θέματα μην καταλήξει κανενά από τα παιδιά με stand για βιβλία

μα αυτό είναι το θέμα και γι'αυτο ρώτησα...ο dev αναφέρει τον kernel σαν universal o gorgona λέει ότι είναι καταπληκτικός,αλλά μήπως έχει το i9500 ή μήπως αναφέρεται πχ στο SIII...γιατί ο συγκεκριμένος kernel έχει ιστορία σε όλα galaxy s...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είναι το θέμα και γι'αυτο ρώτησα...ο dev αναφέρει τον kernel σαν universal o gorgona λέει ότι είναι καταπληκτικός,αλλά μήπως έχει το i9500 ή μήπως αναφέρεται πχ στο SIII...γιατί ο συγκεκριμένος kernel έχει ιστορία σε όλα galaxy s...

 

Καταλαβαίνεις ότι το θέμα kernel είναι ευαίσθητο, και σε έκανα quote για το πώς μπορεί να μπερδευτεί κάποιος :)

Ο arfi από ότι ξέρω δεν έχει το τηλέφωνο και ο perseus είναι δηλωμένος για το 9500 (τουλάχιστον αυτά γνωρίζω)

 

 

@Claire

Και σου απάντησαν! Stay away

Αν κάνεις search στο thread του xda, το αναφέρει ξεκάθαρα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι το θέμα kernel είναι ευαίσθητο, και σε έκανα quote για το πώς μπορεί να μπερδευτεί κάποιος :)

Ο arfi από ότι ξέρω δεν έχει το τηλέφωνο και ο perseus είναι δηλωμένος για το 9500 (τουλάχιστον αυτά γνωρίζω)

ναι καταλάβα πως το είπες...no worries...είδα το "universal" και μπερδεύτηκα...βέβαια εγω την ερώτηση την έθεσα στο σχετικό thread του kernel,κάποιοι μάλλον θα γελάσουν αλλά εντάξει,ας το σιγουρέψω τουλάχιστον :)

*update* εμείς που έχουμε το i9505 ΔΕΝ φλασάρουμε τον perseus...τώρα αν στο μέλλον ο dev κάνει κάτι και για εμάς..καλά θα ήταν,γιατί όντως ο συγκεκριμένος kernel είναι φημισμένος!!!

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ναι καταλάβα πως το είπες...no worries...είδα το "universal" και μπερδεύτηκα...βέβαια εγω την ερώτηση την έθεσα στο σχετικό thread του kernel,κάποιοι μάλλον θα γελάσουν αλλά εντάξει,ας το σιγουρέψω τουλάχιστον :)

*update* εμείς που έχουμε το i9505 ΔΕΝ φλασάρουμε τον perseus...τώρα αν στο μέλλον ο dev κάνει κάτι και για εμάς..καλά θα ήταν,γιατί όντως ο συγκεκριμένος kernel είναι φημισμένος!!!

 

πάντως για χρωματα εχει ρυθμισεις και ο ktoonz kernel .αυτον χρησιμοποιώ ποκυ καλός γενικά.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

φλάσαρα την omega 7 πάνω από την 5 χωρίς να κάνω full wipe. όλα περάστηκαν κανονικά. φλάσαρα με odin και το μόντεμ. πέτυχε με την πρώτη. όλα καλά! θα βγάλω τώρα τα σκουπίδια μέσω titanium backup. δεν μου πηρε η όλη διαδικασία πάνω από 5 λεπτά. εμπιστεύομαι μόνο OMEGA for the win! :lol:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Wanam και παλεύω να περάσω μέσω Odin το αντίστοιχο radio (καθώς μένει σε MEA, αλλά ενώ το έχω περάσει 3-4 φορές δεν λέει να αλλάξει το baseband. Κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Wanam και παλεύω να περάσω μέσω Odin το αντίστοιχο radio (καθώς μένει σε MEA, αλλά ενώ το έχω περάσει 3-4 φορές δεν λέει να αλλάξει το baseband. Κανείς καμιά ιδέα;

 

περασε πρωτα την official stock και μετα την wanam

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα περασα την ω7 και εκανα επαναφορα εργοστασιακων για να το καθαρισω πριν τη βαλω, μεσα απ το κινητο, αλλα απ την sd δεν εσβησε τιποτα, με το s3 που ειχα την καθαριζε εχετε ιδεα τι γινεται.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα περασα την ω7 και εκανα επαναφορα εργοστασιακων για να το καθαρισω πριν τη βαλω, μεσα απ το κινητο, αλλα απ την sd δεν εσβησε τιποτα, με το s3 που ειχα την καθαριζε εχετε ιδεα τι γινεται.Ευχαριστω

s3 καιο s4 : Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (διαγραφή δεδομένων, προγραμμάτων κ.λ.π)

Δεν θα χαθεί η rom που είχαμε θα έχουμε δικαιώματα root (αν είχαμε), θα μείνουν οι φάκελοι και τα αρχεία που είχαμε στην εσωτερική μνήμη sdcard

 

δοκίμασε αυτό¨: *2767*3855# (δεν θα μείνει τίποτα , θα γίνει όπως το αγοράσαμε με τους φακέλους που είχε στην αρχή κ.λ.π., (μεταφέρουμε φακέλους στον υπολογιστή μας από την sdcard , όχι από την καρτούλα)

θα είμαστε root , θα μείνει όμως η τελευταία ρομ (ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΆΝΟΥΜΕ , ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΑΣ , ΑΠΟ ΤΗΝ sdcard)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιζει ακομα το *2767*3855#?Θυμαμαι οτι το εχει απενεργοποιησει η samsung.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ακομα το *2767*3855#?Θυμαμαι οτι το εχει απενεργοποιησει η samsung.

το δοκίμασα , δεν παίζει

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s4-hard-reset.html

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χτες είμαι με deodexed BMF8 από τις πιο smooth Rom που έχω δοκιμάσει :D

Και σε μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια, καλύτερα από την BMF4 .

Καθόλου lags, άψογη υλοποίηση από τη Samsung.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από χτες είμαι με deodexed BMF8 από τις πιο smooth Rom που έχω δοκιμάσει :D

Και σε μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια, καλύτερα από την BMF4 .

Καθόλου lags, άψογη υλοποίηση από τη Samsung.

 

Στοκ rom εχεις?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στοκ rom εχεις?

 

Ναι του djempsey αν γράφω σωστά το όνομα του και έχω βάλει την deodex.

Δεν υπάρχει....δοκίμασε την τρέχει άψογα, την έχω φορτώσει με όλες μου τις εφαρμογές, με mods, με θέμα, με 6 οθόνες γεμάτες widget και συμπεριφέρεται τέλεια :cool:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...