Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παρήγγειλα ενα s4 σε artic blue απο το phonegallery.εχει καποιος εμπειρία απο αυτο το καταστημα?παντα επερνα απο το birdphone αλλα εδω και λιγο καιρο δεν ειναι καθολου ανταγωνιστικο στις τιμες .τους πηρα τηλ και τους ειπα για πιο λογο ειναι πλεον τοσο πανω απο τα αλλα και μου ειπαν οτι παρελαβαν καινουρια κομμάτια με καπελο και ετσι τα βαζουν πιο ακριβα.

 

Συγνωμη για την ερωτηση αλλα ποσα s4 εχεις?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξήγησε μου παρακαλώ γιατι το πουλάνε 423 στα σκρουτζομαγαζα κ στην cosmote πχ 690€. Γιατι να πληρώσω τα παραπάνω χρήματα τι θα κερδισω

 

Τα σκρουτζομάγαζα κάνουν εισαγωγές από όλη την Ευρώπη και δεν θα είναι Ελληνικό το κινητό. Όχι ότι πειράζει. Συνήθως τα Γερμανικά, Γαλλικά κλπ παίρνουν πιο γρήγορα τις ενημερώσεις.

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε ελληνικό πάρε με 520€ το παρακάτω.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-i9505-16gb-Ellinikis-Antiprosopeias-se-Leyko-CHroma.812306.html

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

'Εφτασε και ο καιρός και για μένα για να το αποκτήσω.Μία απορία έχω όμως..έχω 2 φίλους οι οποίοι το έχουν.ο ένας το έχει πάρει με εταιρικη επιδότηση από την cosmote και ο άλλος απο γνωστό skroutzoμάγαζο.Στον έναν απο την cosmote κάνανε δώρο στο dropbox 25GB αποθηκευτικό χώρο ενώ στον άλλο όχι.Τι ακριβώς ισχύει πάνω σε αυτό το θέμα γιατι πραγματικά αυτός ο extra χώρος στο dropbox είναι πολύ σημαντικός για εμένα και μου λύνει αρκετά τα χέρια
Link to comment
Share on other sites

'Εφτασε και ο καιρός και για μένα για να το αποκτήσω.Μία απορία έχω όμως..έχω 2 φίλους οι οποίοι το έχουν.ο ένας το έχει πάρει με εταιρικη επιδότηση από την cosmote και ο άλλος απο γνωστό skroutzoμάγαζο.Στον έναν απο την cosmote κάνανε δώρο στο dropbox 25GB αποθηκευτικό χώρο ενώ στον άλλο όχι.Τι ακριβώς ισχύει πάνω σε αυτό το θέμα γιατι πραγματικά αυτός ο extra χώρος στο dropbox είναι πολύ σημαντικός για εμένα και μου λύνει αρκετά τα χέρια

 

Κάθε S4 έχει δωρεαν 50gb δώρο στο dropbox για 2 χρόνια ανεξαρτήτως χώρας/καταστήματος. Αρκεί να δημιουργήσεις λογαριασμό στο dropbox, αυτόματα αναγνωρίζει οτι είσαι κάτοχος S4 και ακολουθώντας τις οδηγίες, σε 5 λεπτα ,λαμβάνεις 50gb

Link to comment
Share on other sites

Κάθε S4 έχει δωρεαν 50gb δώρο στο dropbox για 2 χρόνια ανεξαρτήτως χώρας/καταστήματος. Αρκεί να δημιουργήσεις λογαριασμό στο dropbox, αυτόματα αναγνωρίζει οτι είσαι κάτοχος S4 και ακολουθώντας τις οδηγίες, σε 5 λεπτα ,λαμβάνεις 50gb

 

Σε ήδη υπάρχων λογαρισμό σου τα προσθέτει τα 50GB?Στον φίλο μου πάντως 25 του έδωσε,28GB έχει συνολικό χώρο

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορο να βρω το σ4 με το παλιο bootloader?

στης αγγελιες δεν εχω προσβαση για να δω αν καποιος εχει.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Σε ήδη υπάρχων λογαρισμό σου τα προσθέτει τα 50GB?Στον φίλο μου πάντως 25 του έδωσε,28GB έχει συνολικό χώρο

 

Φυσικά, δεν χρειάζεται να δημιουργήσεις αλλον λογαριασμο.Τα 50gb, θα προστεθουν στον υπάρχων λογαριασμό. Για να πάρεις και τα 50gb, θα πρέπει να ακολουθήσεις 5 απλά βήματα που θα σου ζητηθούν. Απ τα 5, χρειάζεται να ολοκληρώσεις αν δεν κάνω λάθος μόνο τα 3. Ισως ο φιλος σου απλα δεν ακολούθησε τα 3 αυτα βήματα γι αυτο να κέρδισε λιγότερο χώρο, αλλά ετσι κι αλλιώς πάντα μπορείς να μπεις και να τα ολοκληρώσεις, ακόμα κι αν στο ξεκίνημα ολοκλήρωσες μόνο το 1 βήμα π.χ

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα κάνουν εισαγωγές από όλη την Ευρώπη και δεν θα είναι Ελληνικό το κινητό. Όχι ότι πειράζει. Συνήθως τα Γερμανικά, Γαλλικά κλπ παίρνουν πιο γρήγορα τις ενημερώσεις.

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε ελληνικό πάρε με 520€ το παρακάτω.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-i9505-16gb-Ellinikis-Antiprosopeias-se-Leyko-CHroma.812306.html

 

Όχι δεν έχω λόγω να πάρω ελληνικο. Πήρα απο γνωστο απο Γερμανία ένα s4 k μου έδωσε το s/n όπου τον έβαλα σε μια σελίδα που σου το αναλύει κ έβγαλε τα εξής: κατασκευή 8 του 2013 κ άρα εγγύηση μέχρι τον 8/15 κ εργοστάσιο παραγωγής Vietnam. Αυτα.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω λόγω να πάρω ελληνικο. Πήρα απο γνωστο απο Γερμανία ένα s4 k μου έδωσε το s/n όπου τον έβαλα σε μια σελίδα που σου το αναλύει κ έβγαλε τα εξής: κατασκευή 8 του 2013 κ άρα εγγύηση μέχρι τον 8/15 κ εργοστάσιο παραγωγής Vietnam. Αυτα.

 

Μη χρησιμοποιείς τους κωδικούς ή το imei σε οτι σελίδα βρεθεί μπροστά σου. Με ενα τηλέφωνο στη samsung hellas μπορείς να μάθεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και βρηκα Γαλικο s4 σφραγισμενο.με τον παλιο bootloader.σε μαγαζι στην ομονοια..
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ιδεα μου η το s4 εδω και 1 εβδομαδα ανεβαζει καθημερινα τιμη...?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ιδεα μου η το s4 εδω και 1 εβδομαδα ανεβαζει καθημερινα τιμη...?

 

ανβενει η τιμη αλλα με παρα πολυ αργους ρυθμους.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

ανβενει η τιμη αλλα με παρα πολυ αργους ρυθμους.

 

Βασικά έχει "κάτσει η μπίλια" στα 424 ευρώ. Όσο κατέβηκε, κατέβηκε, περαιτέρω μείωση μετά την έλευση του S4 LTE-A ή του S5. Καλά χριστούγεννα δηλαδή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχει "κάτσει η μπίλια" στα 424 ευρώ. Όσο κατέβηκε, κατέβηκε, περαιτέρω μείωση μετά την έλευση του S4 LTE-A ή του S5. Καλά χριστούγεννα δηλαδή! :lol:

 

Θα αρχισουν παλι τα εξοδα μετα....

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω καιρό να γράψω εδώ, και λέω να ξεκινήσω με μία ερώτηση.

 

Σύντομα έχω μία επιδότηση και θέλω να αλλάξω το S2 μου για 3 λόγους...

1) Θέλω λίγο μεγαλύτερη οθόνη

2) Θέλω Infrared (πολύ σημαντικό)

3) Θέλω NFC

 

To HTC One δεν το σκέφτομαι λόγω μεγέθους, βάρους, δεν μ'αρέσει το νέο Sense, δεν βγαίνει η μπαταρία και δεν παίρνει έξτρα μνήμη.

Οπότε μένω με την επιλογή μου στην Samsung. (Δεν έχω παράπονο μέχρι τώρα).

 

Το πρόβλημα τώρα...

Ξέρω ότι το 9505 είναι 4πύρηνο οκ, ξέρω ότι το 9500 είναι ψευτό-8πύρηνο, αλλά απο ότι έχω ακούσει και έχω δεί, το 9500 είναι καλύτερο σε όλα τα test (όχι μόνο ταχύτητα). Μέχρι πρόσφατα το 9500 δεν ερχόταν Ελλάδα απο επίσημα μαγαζιά, (δεν ξέρω αν αυτό άλλαξε τελευταία). Μιας και θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότησή μου, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος - κατάστημα που να μπορώ να πάρω το 9500 με την χρήση της επιδότησης?

 

Σας ευχαριστώ

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει γιατί δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα σε arctic blue απο kaizer και λογικα πρεπει να ειναι γαλλικο μιας και οταν το ανοιξα η προεπιλεγμενη γλωσσα ηταν τα γαλλικα και στον browser με παει στη γαλλικη σελιδα της samsung
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω καιρό να γράψω εδώ, και λέω να ξεκινήσω με μία ερώτηση.

 

Σύντομα έχω μία επιδότηση και θέλω να αλλάξω το S2 μου για 3 λόγους...

1) Θέλω λίγο μεγαλύτερη οθόνη

2) Θέλω Infrared (πολύ σημαντικό)

3) Θέλω NFC

 

To HTC One δεν το σκέφτομαι λόγω μεγέθους, βάρους, δεν μ'αρέσει το νέο Sense, δεν βγαίνει η μπαταρία και δεν παίρνει έξτρα μνήμη.

Οπότε μένω με την επιλογή μου στην Samsung. (Δεν έχω παράπονο μέχρι τώρα).

 

Το πρόβλημα τώρα...

Ξέρω ότι το 9505 είναι 4πύρηνο οκ, ξέρω ότι το 9500 είναι ψευτό-8πύρηνο, αλλά απο ότι έχω ακούσει και έχω δεί, το 9500 είναι καλύτερο σε όλα τα test (όχι μόνο ταχύτητα). Μέχρι πρόσφατα το 9500 δεν ερχόταν Ελλάδα απο επίσημα μαγαζιά, (δεν ξέρω αν αυτό άλλαξε τελευταία). Μιας και θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότησή μου, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος - κατάστημα που να μπορώ να πάρω το 9500 με την χρήση της επιδότησης?

 

Σας ευχαριστώ

Θοδωρής

 

Θοδωρη δεν θα το βρεις Ελλαδα το 9500.εγω τα εχω και τα δυο και στην αρχη η διαφορα ηταν μεγαλη υπερ του 9500.τωρα με την 4.3 ειναι σχεδον τα ιδια .παρε το 9505 .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη δεν θα το βρεις Ελλαδα το 9500.εγω τα εχω και τα δυο και στην αρχη η διαφορα ηταν μεγαλη υπερ του 9500.τωρα με την 4.3 ειναι σχεδον τα ιδια .παρε το 9505 .

Πρέπει να χουν διαφορά και στον αισθητήρα της κάμερας. R 9505 RS 9500.

Για κάνε μια σύγκριση στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χουν διαφορά και στον αισθητήρα της κάμερας. R 9505 RS 9500.

Για κάνε μια σύγκριση στις φωτογραφίες.

 

βρε το ξερω αυτο .δεν ειναι ομως καμια διαφορα που θα σε κανει να διαλεξεις το ενα η το αλλο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω καιρό να γράψω εδώ, και λέω να ξεκινήσω με μία ερώτηση.

 

Σύντομα έχω μία επιδότηση και θέλω να αλλάξω το S2 μου για 3 λόγους...

1) Θέλω λίγο μεγαλύτερη οθόνη

2) Θέλω Infrared (πολύ σημαντικό)

3) Θέλω NFC

 

To HTC One δεν το σκέφτομαι λόγω μεγέθους, βάρους, δεν μ'αρέσει το νέο Sense, δεν βγαίνει η μπαταρία και δεν παίρνει έξτρα μνήμη.

Οπότε μένω με την επιλογή μου στην Samsung. (Δεν έχω παράπονο μέχρι τώρα).

 

Το πρόβλημα τώρα...

Ξέρω ότι το 9505 είναι 4πύρηνο οκ, ξέρω ότι το 9500 είναι ψευτό-8πύρηνο, αλλά απο ότι έχω ακούσει και έχω δεί, το 9500 είναι καλύτερο σε όλα τα test (όχι μόνο ταχύτητα). Μέχρι πρόσφατα το 9500 δεν ερχόταν Ελλάδα απο επίσημα μαγαζιά, (δεν ξέρω αν αυτό άλλαξε τελευταία). Μιας και θέλω να χρησιμοποιήσω την επιδότησή μου, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος - κατάστημα που να μπορώ να πάρω το 9500 με την χρήση της επιδότησης?

 

Σας ευχαριστώ

Θοδωρής

 

Και μόνο που δεν θα έχεις εγγύηση με το 9500 στην Ελλάδα, νομίζω ξεκαθαρίζει το δίλημμα σου. Εμένα το S3 μου μια μέρα χάλασε στο ξεκούδουνο, χωρίς να του κάνω τίποτα. Χρειάστηκα αλλαγή πλακέτας (στην ουσία το μισό τηλέφωνο) αν δεν είχα εγγύηση τι θα έκανα οεο;

Link to comment
Share on other sites

βρε το ξερω αυτο .δεν ειναι ομως καμια διαφορα που θα σε κανει να διαλεξεις το ενα η το αλλο.

 

Πολύ σημαντική διαφορά. Εκτός αν κάποιος δεν ασχολείται πολύ με τη φωτογραφία.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713998#post4713998

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντική διαφορά. Εκτός αν κάποιος δεν ασχολείται πολύ με τη φωτογραφία.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713998#post4713998

 

ok ξερεις εσυ και δεν ξερω εγω που τα εχω και τα δυο?με τις αναβαθμισεις σου λεω που εγιναν εχουν ερθει σχεδον στο ιδιο επιπεδο...αν και συνεχιζει να ειναι λιγο καλητερο το 9500.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Εφόσον οι διαφορές είναι πραγματικά μικρές καλύτερα να πάω προς το 9505 το οποίο έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

 

Κάθομαι και μπαίνω στις σκέψεις του στυλ... να περιμένω το S5. Αλλά η επιδότηση ισχύει μέχρι αρχές του χρόνου. το S5 δεν θα έχει έρθει και όταν θα έρθει θα κάνει καμιά 700+ άνετα ως συνήθως. Το S4 έχει ότι χρειάζομαι, μ'αρέσει οπτικά, εγώ προσωπικά το θεωρώ διαφορετικό απο το S3, και θα το πάρω και σε μία νορμάλ τιμή ελπίζω...

 

Βλέπω κάτι μαγαζιά που το πουλάνε 600+. Τώρα η εγώ κάνω λάθος, ή αυτοί λένε π@π@ρ1ες. Ελπίζω η Wind να μου πεί γύρω στα 450.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...