Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα...ειναι να παρω ενα samsung galaxy s4 apo dubai...αξιζει τον κοπο?? ξερει κανεις τα πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα??

και φυσικα το μεγαλο διλλημα!!! s4 i9500 η s4 i9505???

ευχαριστω

Αν αγοράσεις το κινητό από το dubai δεν πρόκειται να ισχύει η εγγύησή του εδώ. Θα πρέπει να το στείλεις εκεί για service αν υπάρξει πρόβλημα.

Στο δεύτερο, η δική μου επιλογή είναι το 505. Ο snapdragon δεν υστερεί σημαντικά του exynos, υποστηρίζει αυτήν την στιγμή lte και πιο σημαντικό για μένα είναι πολύ πιο developer friendly από τον exynos. Και σαν κερασάκι στην τούρτα, το galaxy s4 που θα βγάλει η google θα είναι βασισμένο στον snapdragon, με ότι αυτό συνεπάγεται σε όσους θέλουν ένα nexus με αποσπώμενη μπαταρία, κάρτα sd και καλή αυτονομία.

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/92802305e8f241d48ad2be59de52532f/productinfo.aspx Aξιζει η αγορα galaxy s4 t-mobile? η καλυτερα να το παρω ελληνικης αντιπροσωπειας...

Το κινητό που αναφέρεις θα είναι branded στο δίκτυο της t-mobile. Τι σημαίνει αυτό πρακτικά: λογότυπο της t-mobile κατά την εκκίνηση της συσκευής και διάφορες άχρηστες εφαρμογές της εταιρίας περασμένες στο τηλέφωνο. Κατά τα άλλα είναι πλήρως λειτουργικό και με ελληνικά σαν γλώσσα. Το μεγαλύτερο μειονέκτημά του θα είναι ότι θα παίρνει πολύ αργά τις αναβαθμίσεις σε σχέση με τα άλλα unbranded κινητά της κεντρικής ευρώπης (σχεδόν όσο αργά θα τις παίρνει το κινητό της ελληνικής αντιπροσωπείας :p ). Εγώ δεν θα επέλεγα κανένα από τα δύο. Θα προτιμούσα unbranded από αγγλία (BTU), γαλλία (XEF) ή την γερμανία (DBT).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν αγοράσεις το κινητό από το dubai δεν πρόκειται να ισχύει η εγγύησή του εδώ. Θα πρέπει να το στείλεις εκεί για service αν υπάρξει πρόβλημα.

Στο δεύτερο, η δική μου επιλογή είναι το 505. Ο snapdragon δεν υστερεί σημαντικά του exynos, υποστηρίζει αυτήν την στιγμή lte και πιο σημαντικό για μένα είναι πολύ πιο developer friendly από τον exynos. Και σαν κερασάκι στην τούρτα, το galaxy s4 που θα βγάλει η google θα είναι βασισμένο στον snapdragon, με ότι αυτό συνεπάγεται σε όσους θέλουν ένα nexus με αποσπώμενη μπαταρία, κάρτα sd και καλή αυτονομία.

 

Το κινητό που αναφέρεις θα είναι branded στο δίκτυο της t-mobile. Τι σημαίνει αυτό πρακτικά: λογότυπο της t-mobile κατά την εκκίνηση της συσκευής και διάφορες άχρηστες εφαρμογές της εταιρίας περασμένες στο τηλέφωνο. Κατά τα άλλα είναι πλήρως λειτουργικό και με ελληνικά σαν γλώσσα. Το μεγαλύτερο μειονέκτημά του θα είναι ότι θα παίρνει πολύ αργά τις αναβαθμίσεις σε σχέση με τα άλλα unbranded κινητά της κεντρικής ευρώπης (σχεδόν όσο αργά θα τις παίρνει το κινητό της ελληνικής αντιπροσωπείας :p ). Εγώ δεν θα επέλεγα κανένα από τα δύο. Θα προτιμούσα unbranded από αγγλία (BTU), γαλλία (XEF) ή την γερμανία (DBT).

 

παιδια σας ευχαριστω πολυ...νομιζω πως τελικα θα περιμενω να πεσει κ αλλο η τιμη του απο ευρωπη...απλα ειχα βρει να δωσω το siii μου πολυ καλη τιμη για τωρα...

δεν καταλαβα πολυ καλα βεβαια τα του επεξεργαστη που μου ειπες φιλε παραπανω...σορυ κιολας!

 

πληροφοριακα παντως...600$ το i9500 k 500$ το i9505 απο ντουμπαι....μεγαλη διαφορα ρε παιδεες!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι αν αγορασεις το κινητο με εταιρικο αφμ γλυτωνεις το φπα? ισχυει κατι τετοιο καταλαβα καλα? και αν ναι ισχυει σε ολα τα καταστηματα και μεσω web?
Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/92802305e8f241d48ad2be59de52532f/productinfo.aspx Aξιζει η αγορα galaxy s4 t-mobile? η καλυτερα να το παρω απο ελληνικη αντιπροσωπεια.....

Πάντως πρέπει να καθιερωθεί να το γράφουν στο σάιτ τους τα σκρουτζομάγαζα αν είναι unbranded, ή ξένου φορέα κλπ.

Ορισμένα το κάνουν για ορισμένα μοντέλα, αλλά κάπως πρέπει να καθιερωθεί παντού.

 

(θυμάστε πριν κάποια χρόνια που ψάχναμε τα μικρά γράμματα να δούμε αν έχει τον ΦΠΑ? Τότε 18%)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολυ...νομιζω πως τελικα θα περιμενω να πεσει κ αλλο η τιμη του απο ευρωπη...απλα ειχα βρει να δωσω το siii μου πολυ καλη τιμη για τωρα...

δεν καταλαβα πολυ καλα βεβαια τα του επεξεργαστη που μου ειπες φιλε παραπανω...σορυ κιολας!

 

πληροφοριακα παντως...600$ το i9500 k 500$ το i9505 απο ντουμπαι....μεγαλη διαφορα ρε παιδεες!!!

Εγώ πάντως θα το αγόραζα. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά γιατί σε ευρώ οι τιμές τους είναι 390 και 465 ευρώ. Πιστεύω ότι αξίζει το ρίσκο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα παιδια.Αυτο το site το ξερει κανεις σας?

http://www.handy-deutschland.de/samsung-galaxy-s4-i9500-datenblatt.html#daten

 

Καθως θελω το i9500 και μου απαντησαν πως το εχει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε στελνει ελλαδα ?? ειναι σιγουρα εγκυρο πως εχει το 9500 ??? αμα εχει paypal ειναι εμπιστο ας μας πουνε τα παιδια

 

ναι αλλα με συμβολαια απο οτι βλεπω δεν ειναι ξεκλειδωτα ..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι αν αγορασεις το κινητο με εταιρικο αφμ γλυτωνεις το φπα? ισχυει κατι τετοιο καταλαβα καλα? και αν ναι ισχυει σε ολα τα καταστηματα και μεσω web?

ναι,κανονικά!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με συμβολαια απο οτι βλεπω δεν ειναι ξεκλειδωτα ..

 

Εχει και χωρις συμβολαιο με 619€.Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι και πωλητης στο amaxon.de. Το θεμα ειναι κατα ποσο εγκυρο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα παιδια.Αυτο το site το ξερει κανεις σας?

http://www.handy-deutschland.de/samsung-galaxy-s4-i9500-datenblatt.html#daten

 

Καθως θελω το i9500 και μου απαντησαν πως το εχει.

 

619E σκέτη συσκευή.Αν θεωρείς ότι σε συμφέρει,τότε κάντο!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο ξαδερφος μου για 10 μερες Καναδα και του ειπα να μου φερει ενα.δεν ξερω πμως που θα το βρω φθηνα, απο expansys ειναι στα 620 κα με φορο στα 700 ενω το amazon λεει no warranty και ειναι απο τη samsung εχει κανεις ιδεα γιατι δεν εχει εγγυηση η απο που μπορω να το αγορασω φθηνα.εγω ηθελα να το πληρωσω απο εδω με καρτα μηπως αυτο παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτουμε οτι το συγκεκριμενο τηλ. το εχουν μονο στην Κυπρο με τιμη γυρω στα 739€,τοτεπιστευω πως συμφερει.Απο την αλλη,το i9500 Γερμανια το βρισκω στα 550€.
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτουμε οτι το συγκεκριμενο τηλ. το εχουν μονο στην Κυπρο με τιμη γυρω στα 739€,τοτεπιστευω πως συμφερει.

στειλε μας το σαιτ απο γερμανια αν μπορεις!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι το Kaisershop ειναι εξισου αξιοπιστο!;)

Παντως απο τη στιγμη που ηδη φλερτατει στα 599,τη Δευτερα στα πιο πιο γνωστα σκρουτομαγαζα θα δουμε αυτη τη τιμη(598-599)

Δηλ.Καηζερ,birdphone,ebw etc

 

Αξιόπιστο δεν ξέρω. Απρόθυμοι να εξυπηρετήσουν σίγουρα. Ιδίως μια κοπέλα που κάθεται ταμείο, με τα μούτρα εκεί κάτω, σαν να την κουράζουν οι ερωτήσεις. Θέλει μόνο πωλήσεις μάλλον τσακ μπαμ χωρίς πολλά πολλά..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο δεν ξέρω. Απρόθυμοι να εξυπηρετήσουν σίγουρα. Ιδίως μια κοπέλα που κάθεται ταμείο, με τα μούτρα εκεί κάτω, σαν να την κουράζουν οι ερωτήσεις. Θέλει μόνο πωλήσεις μάλλον τσακ μπαμ χωρίς πολλά πολλά..

 

Απο οτι θυμάμαι απο τα παιδια που έλεγαν,υπαρχουν 2 Καηζερ στην ίδια περιοχή τη κέντρου της Αθήνας,με διαφορετικα αφεντικά.Αναλογα σε πιο πηγές.Παντως απο πρόσφατη εμπειρια φίλου με το Καηζερ,που αγόρασε ενα Ζ,εμεινε πολυ ευχαριστημένος.:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τις συσκευές που πουλάει αυτός στο χόντο και απόδεοξη και όλα κομπλέ αλλά όταν είχα πάει εγώ πέρυσι το καλοκαίρι μου έκανε άσχημη εντύπωση το γεγονός ότι ενώ δεν με έφταναν τα λεφτά για ένα δεκάρικο, δεν μου έκοψε το αφεντικό του μαγαζιου το δεκάρικο και πήγα στο απέναντι, πανεπιστημίου δηλαδή και έκανα τη δουλειά μου. Ξέρει ότι είναι ο φτηνότερος και το λέει. Σε ανταλλαγές όμως δεν συμφέρει γιατί παίρνει την παλιά συσκευή φτηνότερα από τους άλλους. Μιλάω από προσωπική εμπειρία πάντα. Βέβαια δεν αποκλείω να ξαναπάω για έρευνα αγοράς και αν μου δίνει συσκευή που προορίζεται για καλύτερη αγορά πχ Γερμανία, Γαλλία σε φτηνότερη τιμή από τους άλλους, να τον προτιμήσω τελικά.
Link to comment
Share on other sites

619E σκέτη συσκευή.Αν θεωρείς ότι σε συμφέρει,τότε κάντο!

αμα το παρουμε εμεις που το θελουμε θα ειναι ξεκλειδωτο το δικτυο του η θα εχουμε κανα προβλημα ?? επισης η εγυυηση θα ισχυει διοτι ειναι ευρςπαικο σωστα? το γνωριζει κανεις το site \?? εχει ψωνισει?

 

ειναι αξιοπιστο site????

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το καταστημα,αλλα για να πεφτει το ελληνικο στα 587,8 μαλλον δεν φταιει και τοσο η Σαμμυ Ελλας,αλλα οι εξυπνοι publicoplaisiocosmotevodafonowindaκηδες με τα καρτελ τους και τα υψηλα περιθωρια κερδους.:X

 

Αντε τρελανε μας και κατρακυλα και αλλο μεσα στο καλοκαιρι...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το καταστημα,αλλα για να πεφτει το ελληνικο στα 587,8 μαλλον δεν φταιει και τοσο η Σαμμυ Ελλας,αλλα οι εξυπνοι publicoplaisiocosmotevodafonowindaκηδες με τα καρτελ τους και τα υψηλα περιθωρια κερδους.:X

 

Αντε τρελανε μας και κατρακυλα και αλλο μεσα στο καλοκαιρι...:rolleyes:

 

Μάλλον δεν ξερεις ποσο αγοραζουν οι "μεγαλοι" και το λες αυτο. Η samsung hellas δεν θελει να πεσει γρηγορα η τιμη του και τους πουλαει αρκετα ακριβοτερα αποτι νομιζεις και ας αγοραζουν τεραστιες ποσοτητες. Δεν ειπα οτι δεν βγαζουν αλλα δεν εχουν περιθωρια παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ας αγορασουν κι αυτοι απο κανενα skroutzoμαγαζο:D Σιγουρα η εμπορικη πολιτικη της εταιριας παιζει ρολο αλλα οπως σε ολα τα προιοντα στην Ελλαδα παιζει αισχροκερδικο κερδος.Δεν σου κανει εντυπωση που στις μεγαλες αλυσιδες η τιμη κλειδωσε τυχαια σε ολους στα 739Ε; Ενω ελληνικες συσκευες (ετσι λενε) διαφημιζονται πια στα 590Ε; Φιλικα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...