Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

True.Το είχα διαβάσει και σε μερικα reviews οτι με αυτόματο και τέρμα φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο με ήλιο,έχουμε περισσότερη φωτεινότητα απο οτι στο μη αυτόματο και γινεται για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Ακομα και με την εξτρα φωτεινοτητα...αυτη η εντυπωσιακη οθονη κατω απο δυνατο ηλιο δεν βλεπεις την μυτη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα πο μια εβδομαδα εξαντλητικης χρησης...να πω οτι η συσκευη ειναι απιστευτη.

Παρολα αυτα θα σταθω στα αρνητικα

 

1).Η οθονη κατω απο δυνατο ηλιο ειναι αισχος.

2).Τα 7gb ελευθερης μνημης απο τα 16 ειναι απαραδεκτο απο τη Samsung.

3).Τελικα υπαρχει lag στο τηλεφωνο και ειναι και καμποσο μαλιστα.

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που γράφεις μιας και ανταποκρίνονται πλήρως στην πραγματικότητα...

Το S4 είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συσκευή , υπάρχουν όμως μερικά ΑΛΛΑ...

Μακάρι να είχες και το HTC One για να δοκιμάσεις την κάμερα που είναι και το πλέον αδύνατο σημείο του...

Βλέποντας το πόσο καλές είναι οι φώτο που ανεβάζεις με το S4 είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι αποτελέσματα θα είχε η κάμερα του One στα χέρια σου...

 

Στα αρνητικά που αναφέρεις θα πρόσθετα και την αδικαιολόγητη αφαίρεση του FM radio...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα διαγράφτηκαν. Επαναλαμβάνω, προσέχουμε τους τόνους και τη γλώσσα μας για να αποφύγουμε ποινές. :!::mad:

 

Eπίσης η συζήτηση περι 4G μεταφέρθηκε στο θέμα του I9505.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα κάνεις το καλύτερο :)

 

Προσωπικα μιλωντας ουτε με wifi ουτε με θερμοκρασια εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που γράφεις μιας και ανταποκρίνονται πλήρως στην πραγματικότητα...

Το S4 είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συσκευή , υπάρχουν όμως μερικά ΑΛΛΑ...

Μακάρι να είχες και το HTC One για να δοκιμάσεις την κάμερα που είναι και το πλέον αδύνατο σημείο του...

Βλέποντας το πόσο καλές είναι οι φώτο που ανεβάζεις με το S4 είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι αποτελέσματα θα είχε η κάμερα του One στα χέρια σου...

 

Στα αρνητικά που αναφέρεις θα πρόσθετα και την αδικαιολόγητη αφαίρεση του FM radio...

 

Μαλλον ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια... Εγω συνεχιζω να λεω οτι το κινητο στο αυτοματο και +5 ειχε την ιδια ευκολια (μικρη) να διαβαζεις με τον ηλιο φουλ με μια slcd2... Η 3 που ειχα δει ειχε μεν διαφορα απο την 2 αλλα οχι τραγικη.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μετα πο μια εβδομαδα εξαντλητικης χρησης...να πω οτι η συσκευη ειναι απιστευτη.

Παρολα αυτα θα σταθω στα αρνητικα

 

1).Η οθονη κατω απο δυνατο ηλιο ειναι αισχος.

2).Τα 7gb ελευθερης μνημης απο τα 16 ειναι απαραδεκτο απο τη Samsung.

3).Τελικα υπαρχει lag στο τηλεφωνο και ειναι και καμποσο μαλιστα.

 

Ρε αδερφέ, sorry κιόλας και χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας, αλλά πως ορίζεις το "απίστευτη συσκευή" όταν το κινητό έχει lag (και πολύ μάλιστα όπως αναφέρεις) και δεν έχει καλή οθόνη κάτω από τον ήλιο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα πρωτα προβληματα της συσκευης που θα διορθωθουν μην τα λεμε τωρα παλι ολο τα ιδια http://www.google.gr/search?hl=el&gs_rn=12&gs_ri=psy-ab&cp=5&gs_id=i&xhr=t&q=%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%82&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45960087,d.d2k&biw=1920&bih=989&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=wRmJUaGSL-en0AWv-oC4DA#imgrc=ytKFkxyqA01RpM%3A%3BrkNV8dsUbP1NWM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F_bDQdEEC7Lwg%252FS8sVzghymdI%252FAAAAAAAABg4%252Fgrd1R5iUo9Q%252Fs1600%252Fpaoprotathlitis2010.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgreenvoice13.blogspot.com%252F2010%252F04%252F2009-10.html%3B866%3B649
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα γράψω ολοκληρωμένη άποψη για το κινητό.

Το θέμα ήλιου και οθόνης πάντως με αφήνει παγερά διάφορο καθώς δεν δουλεύω ποτέ κινητό με κόντρα τον ήλιο όπως.

Στο φως της μέρας πάντως η οθόνη του one είναι καλύτερη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα πω και εγώ την άποψη μου ως χρήστης όλων των galaxy s μέχρι σήμερα αλλά και με εμπειρία λίγων ημερών και με to htc one..διαφωνίες πάντα καλοδεχούμενες..αφού όλοι εμείς γι αυτές τις διαφωνίες ζούμε και όχι για τα κινητά..χαχαχαχαχα

 

1/ πρώτη φορά οι 2 ναυαρχίδες είναι τόσο ίσες..γενικά νομίζω κανένα δεν είναι καλύτερο από το άλλο...

 

2/το htc ναι υπερτερεί κατά πολύ σε κατασκευή..για όσους όμως βάζουν 200 θήκες σαν εμένα λίγη σημασία έχει..από τη άλλη μεριά το galaxy θα διατηρηθεί καλύτερα στον χρόνο, καθώς το πιο ευαίσθητο κομμάτι του δλδ το πίσω πλαστικό αλλάζει με 10 ευρό..επίσης μπορείς να βρεις επιμέρους κομμάτια του πολύ εύκολα και να τα αλλάξεις..

 

3/ το galaxy κάθεται καλύτερα στην τσέπη..καλύτερα και από το s3.

.το htc λόγω της καμπύλης είναι καλύτερο στο χέρι..όχι όμως στη τσέπη..

 

4/ οι οθόνες είναι και οι 2 πολύ καλές..όχι όμως τόσο καλύτερες από τις περσινές ..στα σύν του galaxy ότι είναι 5ρα με το κινητό να μην έχει μεγαλώσει..απίστευτη στον ήλιο όμως η lcd 3..ανώτερο το galaxy se ταινίες..

 

5/για όποιον παίζει παιχνίδια gameloft μονόδρομος το htc λόγω χωρητικότητας..ο τρομερός του ήχος χωρίς τα ακουστικά αλλάζει την εμπειρία..με τα ακουστικά το ίδιο είναι και στα 2 κινητά..δεν βρήκα διαφορές εκεί..

για όποιον βλέπει ταινίες μονόδρομος΄το galaxy λόγω micro sd και video player της sammy..είναι ο καλύτερος από όλους..

η χωρητικότητα του galaxy θα ενοχλήσει κατά την γνώμη μου μόνο όσους είναι gamers των πολλών Gb...για όλα τα άλλα και 9 gb είναι μια χαρά..

 

6/ τα φετινά software έχτρα της samsung είναι μόνο για χαβαλέ και επίδειξη..ελάχιστα έχουν νόημα..η htc έδωσε βάρος στον ήχο και μπράβο της..

 

7/ to galaxy έχει dd3 ram kai to one ddr 2...δεν φαίνεται τώρα..δεν ξέρω στο μέλλον...

 

8/για τα λεφτά τους και τα 2 είναι για κλάματα..το nexus στα μισά λεφτά εννοείται πως είναι καλύτερη αγορά

 

9/δεν θυμάμαι κάτι άλλο...αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και με την εξτρα φωτεινοτητα...αυτη η εντυπωσιακη οθονη κατω απο δυνατο ηλιο δεν βλεπεις την μυτη σου.

 

 

Μια ερώτηση.Είδα οτι είπες 7 και οχι 9γβ.Έκανες λάθος να υποθέσω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κάνει λάθος καθώς τα διαθέσιμά είναι 9 και κάτι ψιλά gb.

Μακάρι να βρεθεί τρόπος χωρίς να χάσουμε την εγγύηση και να ξεφορτωθούμε την σαβούρα της samsung.

Μακάρι να μπορούσα να ξεφορτωθω και τα άχρηστα προς εμένα extra με αισθητήρες κίνησής

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Είδα οτι είπες 7 και οχι 9γβ.Έκανες λάθος να υποθέσω?

 

γραψε λαθος...9Gb

 

Panorama Shoot με το S4

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/panor2.jpg

 

http://i39.tinypic.com/1624ggn.jpg

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Τσίμπησα SPIGEN SGP Samsung Galaxy S4 Case Slim [ultra Fit]

Και

SPIGEN SGP Galaxy S4 Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass

 

Και τα 2 μαζί 38,22 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά.

 

Άντε όμως να δω πότε θα αποφασίσω να πάρω και το ίδιο το κινητό με αυτά που ακούω....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κάνει λάθος καθώς τα διαθέσιμά είναι 9 και κάτι ψιλά gb.

Μακάρι να βρεθεί τρόπος χωρίς να χάσουμε την εγγύηση και να ξεφορτωθούμε την σαβούρα της samsung.

Μακάρι να μπορούσα να ξεφορτωθω και τα άχρηστα προς εμένα extra με αισθητήρες κίνησής

 

Αν τα κλείσεις δεν τα ξεφορτώνεσαι ουσιαστικά?Αν και έμενα μου αρέσουν (παρόλο που δεν με βλέπω να το παίρνω, ειδικά αν μετακομίσουν μερικά απο τα εχτρα στο 3αρι).Τι άλλη σαβούρα έχει βάλει η σαμμυ?Κάτι τσατ κτλπ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Τελικά δεν έχει πάρει θέση η samsung για το θέμα της υπερθερμανσης; Πάρα πολλοί χρήστες έχουν το πρόβλημα.:wacko:

Έστω να πει έρχεται update αλλά κάνει τον Κινέζο σαν να μην τρέχει τίποτα και εγω φοβάμαι οτι παίζει να υπάρχει hardware θέμα...

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχει πάρει θέση η samsung για το θέμα της υπερθερμανσης; Πάρα πολλοί χρήστες έχουν το πρόβλημα.:wacko:

Έστω να πει έρχεται update αλλά κάνει τον Κινέζο σαν να μην τρέχει τίποτα και εγω φοβάμαι οτι παίζει να υπάρχει hardware θέμα...

 

Ρε παιδια σορρυ,αλλα μιλατε ολοι για υπερθερμανση... μιλαμε για μια συσκευη-κινητο τηλεφωνο.εαν το λιωνετε στην χρηση,λογικο ειναι να υπερθερμανθει.ακομα και στα ελικοπτερα υπερθερμαινετε η μηχανη τους...ηρεμηστε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Μάλλον δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάμε, με μια απλή αναζήτηση στο youtube θα καταλάβεις. Μιλάμε για απλά πράγματα web browsing, να παίξεις ένα mp3 ή να πάρεις ένα τηλέφωνο. Ένα απο αυτα τα απλά πράγματα να κάνεις και φτάνει 50++C
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΡΙΑ .Γιατι εχουν ανοιχτη δυο νηματα για το ιδιο κινητο??
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΠΟΡΙΑ .Γιατι εχουν ανοιχτη δυο νηματα για το ιδιο κινητο??

 

Δεν είναι το ίδιο ακριβώς, πρόκειται για συσκευές με διαφορετικό επεξεργαστή. Στην Ελλάδα έρχεται μόνο το i9505.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάμε, με μια απλή αναζήτηση στο youtube θα καταλάβεις. Μιλάμε για απλά πράγματα web browsing, να παίξεις ένα mp3 ή να πάρεις ένα τηλέφωνο. Ένα απο αυτα τα απλά πράγματα να κάνεις και φτάνει 50++C

 

δεν εχω ιδεα γιατι εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το s4.λογικα καποια παρτιδα θα εχει προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο ακριβώς, πρόκειται για συσκευές με διαφορετικό επεξεργαστή. Στην Ελλάδα έρχεται μόνο το i9505.

 

Την βλεπω να γινετε μπερδεμα,γιατι εγω τοσο καιρο νομιζα οτι ποσταρα σε ενα νημα του s4 δηλ.

Απλα νομιζω, η γνωμη μου δηλ ειναι οτι ισως να γινει ενα νημα γιατι καποια πληροφορια καποιου μελους που μπορει να ειναι σημαντικη αν γραφτει στο ενα νημα δεν θα την γνωριζει.Αν λεω βλακειες να με συνχωρνατε...:)

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάμε, με μια απλή αναζήτηση στο youtube θα καταλάβεις. Μιλάμε για απλά πράγματα web browsing, να παίξεις ένα mp3 ή να πάρεις ένα τηλέφωνο. Ένα απο αυτα τα απλά πράγματα να κάνεις και φτάνει 50++C

 

Με βαρια χρηση (παιχνιδια, Live streaming)...maximum 37 βαθμους.Παντως και στο xda που το βλεπω υπαρχει προβλημα με θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

Την βλεπω να γινετε μπερδεμα,γιατι εγω τοσο καιρο νομιζα οτι ποσταρα σε ενα νημα του s4 δηλ.

Απλα νομιζω, η γνωμη μου δηλ ειναι οτι ισως να γινει ενα νημα γιατι καποια πληροφορια καποιου μελους που μπορει να ειναι σημαντικη αν γραφτει στο ενα νημα δεν θα την γνωριζει.Αν λεω βλακειες να με συνχωρνατε...:)

 

Δεν ισχύουν τα ίδια και για τις 2 συσκευές. Το κάθε μέλος λοιπόν γράφει και κοιτάει στο νήμα της δικιάς του συσκευής... βρες ποια έκδοση έχεις και κοίτα εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον παιζει προβλημα με παρτιδες γτ δεν μπορει καποιοι να μην εχουν καθολου θεμα κ καποιοι να εχουν σοβαρο.

 

Μηπως να γραφαμε αυτοι που το πηραν κ δεν εχουν προβλημα απο που το πηραν μηπως κ βοηθησουν καποιο επιδοψο αγοραστη;

 

Αυτοι που εχουν προβλημα καλύτερα να μην γραψουν απο που το πηραν καλυτερα να μην γραψουν τπτ για να μην δυσφημισουνε το μαγαζι, ειναι κριμα για το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...