Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά λέμε ..

η ενεργοποίηση χρεώνεται,

αλλά τα SMS μετά δεν νομίζω.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mapa to mycosmos mail.

 

Yeap..μάπα το mycosmos.. :cool: ,τόσο μάπα που με 5 διαφορετικούς λογαριασμούς cosmote που έχω απο φίλους,έχω καθημερινά δυνατότητα για 50 free sms :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Yeap..μάπα το mycosmos.. :cool: ,τόσο μάπα που με 5 διαφορετικούς λογαριασμούς cosmote που έχω απο φίλους,έχω καθημερινά δυνατότητα για 50 free sms :rolleyes:

 

Πέστα!! Καλά πετάνε μιά κουβέντα και τα αναθεματίζουμε όλα!! Σίγουρα τίποτα δεν είναι τέλοιο αλλά εμένα προσωπικά το Mycosmos Email με έχει βολέψει αφάνταστα!!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν και είναι καλό. Απλά συνεχίζει να μη στέλνει σε διάφορα domains και μερικά άλλα δεν το δέχονται και το γυρνάνε πίσω. Επίσης έκοψε το pop3 λες και θα σπεύσουν να πληρώσουν όλοι να συνδεθούν over GPRS για να πάρουν το mail τους! Προσωπικά με αφήνει αδιάφορο λόγω dsl...

Τα sms είναι καλή κίνηση. Κρίμα που δεν δουλεύουν μέσα από firefox !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

καλά λέμε ..

η ενεργοποίηση χρεώνεται,

αλλά τα SMS μετά δεν νομίζω.. :)

Ρε φιλαρακο που το ειδες γραμμενο αυτο;

Για να μην σε κουραζω πηγαινε ΕΔΩ και στις χρεωσεις για το e-mail.

Καπου λεει "Διαχείριση θυρίδας (Επαφές, Φίλτρα, Ρυθμίσεις, Πληροφορίες)" και διπλα στις χρεωσεις δεν γραφει τιποτα δηλαδη δεν χρεωνει τις εντολες διαχειρισης οπως ενεργοποιηση, διαγραφη email, αλλαγη κωδικου κτλ.

Μεγαλη πικρα η υπηρεσεια email για καποιους. Ονοματα δεν λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το gmail σε φακελλώνει κανονικότατα από τότε που το άνοιξες. Αν δεν σε πειράζει τότε ΟΚ. Το mycosmos είναι πολύ καλό. Μπορεί να μην μας άρεσε που έκοψαν το pop3, όμως αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι ανάλογο. Μην μου πείτε το vodafone mail, έχει γεμίσει spam (και χωρίς να κάνω κάτι), ενώ η UK voda δίνει και spam filter...

Για προβλήματα αποστολής και λήψης δεν γνωρίζω κάτι, είχα την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

δλδ η αποστολή sms σε κινητά χρεώνεται;..¨ :(

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δλδ η αποστολή sms σε κινητά χρεώνεται;..¨ :(

μπα από ότι είδα όχι.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ!!!Διαβάζετε τα προηγούμενα Posts!ΠΟΤΕ δεν χρεώθηκαν από τότε που ξεκίνησε η υπηρεσία τα μηνύματα που στέλνουμε σε άλλα κινητά!Πόσες φορές θα το λέμε πια;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΕΒΑΙΟ ότι η αποστολή γραπτών μηνυμάτων μέσα από το mycosmos δεν χρεώνεται, όπως δεν χρεώθηκε ΠΟΤΕ από τότε που λειτουργεί...

Η μόνη τροποποίηση είναι ότι μετά την ανανέωση του mycosmos δεν μπορείς να τραβάς με pop3 το mail σου παρά μόνο μέσω cosmote gprs/3G data σύνδεσης !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΕΒΑΙΟ ότι η αποστολή γραπτών μηνυμάτων μέσα από το mycosmos δεν χρεώνεται, όπως δεν χρεώθηκε ΠΟΤΕ από τότε που λειτουργεί...

Η μόνη τροποποίηση είναι ότι μετά την ανανέωση του mycosmos δεν μπορείς να τραβάς με pop3 το mail σου παρά μόνο μέσω cosmote gprs/3G data σύνδεσης !

Άλλη μια τροποποίηση είναι οτι μπορείς πλέον και από το κινητό σου να στέλνεις sms ΔΩΡΕΑΝ κάτι που δεν μπορούσες να κάνεις παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια τροποποίηση είναι οτι μπορείς πλέον και από το κινητό σου να στέλνεις sms ΔΩΡΕΑΝ κάτι που δεν μπορούσες να κάνεις παλαιότερα.

Πώς εννοείς δηλαδή; Μέσω GPRS; Αυτό υπήρχε από την πρώτη στιγμή. Απλά στις αρχές ήταν εντελώς δωρεάν και η πλοήγηση στο wap, οπότε ήταν όντως δωρεάν. Τώρα όμως δεν είναι πλέον δωρεάν η πλοήγηση, οπότε δεν βγαίνουν τζάμπα τα μηνύματα.

 

Εννοείς κάτι άλλο μήπως; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πώς εννοείς δηλαδή; Μέσω GPRS; Αυτό υπήρχε από την πρώτη στιγμή. Απλά στις αρχές ήταν εντελώς δωρεάν και η πλοήγηση στο wap, οπότε ήταν όντως δωρεάν. Τώρα όμως δεν είναι πλέον δωρεάν η πλοήγηση, οπότε δεν βγαίνουν τζάμπα τα μηνύματα.

 

Εννοείς κάτι άλλο μήπως; :confused:

Εννοώ ότι παλαιότερα δεν μπορούσες να στέλνεις μηνύματα και email από το κινητό με ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης παλαιότερα δεν είχες πρόσβαση στο ημερόλόγιο και στις άλλες υπηρεσείες από το κινητό κάτι που γίνεται σήμερα. Τέλος και στην ειδοποίηση που έρχεται για τα νέα email ο κωδικός του email είναι ποιό απλός-κατανοητός και απομνημονεύεται ποιό εύκολα για κάποιον που θλελει να διαβάσει το email από το κινητό του με sms.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια τροποποίηση είναι οτι μπορείς πλέον και από το κινητό σου να στέλνεις sms ΔΩΡΕΑΝ κάτι που δεν μπορούσες να κάνεις παλαιότερα.

Εννοώ ότι παλαιότερα δεν μπορούσες να στέλνεις μηνύματα και email από το κινητό με ελληνικούς χαρακτήρες.

Υπάρχει μια διαφορά στα όσα λες. :O Το δεύτερο ναι ισχύει. Ελληνικούς χαρακτήρες δε δεχόταν παλιά. Αλλά το δωρεάν υπήρχε και παλιότερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Παλαιότερα μπορούσε κάποιος να στείλει sms από το κινητό του; Μην μπερδεύεσαι με το αν χρεώνονταν το gprs η όχι για το δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Παλαιότερα μπορούσε κάποιος να στείλει sms από το κινητό του; Μην μπερδεύεσαι με το αν χρεώνονταν το gprs η όχι για το δωρεάν.

 

Μάλλον εννοούν μέσα από το mail.mycosmos.gr με το browser του κινητού. Η παλιά μορφή του mycosmos ήταν ελαφριά, οπότε προφανώς το έκαναν έτσι.

Με το GPRS να χρεώνεται, και με τη νέα μορφή, σίγουρα πιο βαριά, δεν ξέρω αν αξίζει !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ήταν και είναι καλό. Απλά συνεχίζει να μη στέλνει σε διάφορα domains και μερικά άλλα δεν το δέχονται και το γυρνάνε πίσω.

Μπορείς να ενημερώσεις το Customer Care ούτως ώστε να κοιτάξουν σε ποια domain δεν μπορεί να στείλει; Ας βοηθήσουμε το service να γίνει καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενημερώσεις το Customer Care ούτως ώστε να κοιτάξουν σε ποια domain δεν μπορεί να στείλει; Ας βοηθήσουμε το service να γίνει καλύτερο...

 

Νομίζω ότι το ξέρουν εδώ και καιρό. Άλλωστε την τελευταία φορά που τους έστειλα mail (μία από τις πολλές) με έγραψαν κανονικά. Είπαμε, κοσμοτέ είναι αυτή, έχει και μια βαριά κληρονομιά του δημοσίου να διατηρήσει !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και στην ειδοποίηση που έρχεται για τα νέα email ο κωδικός του email είναι ποιό απλός-κατανοητός και απομνημονεύεται ποιό εύκολα για κάποιον που θέλει να διαβάσει το email από το κινητό του με sms.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις του mycosmos.gr για να μπορώ να διαβάζω με sms κάποιο μήνυμα (μόνο κείμενο, χωρίς attachments) που μου στέλνουν?

Έχω δοκιμάσει στέλνοντας e-mail στο χχχχ@mycosmos.gr e-mail μου, αλλά το μόνο που γράφει το sms ειδοποίησης είναι το θέμα του μηνύματος, κι αυτό διαβάζεται μόνο αν είναι σε greeklish... :blink:

Δωρεάν είναι τα sms υποθέτω που λέτε ότι στέλνει το mycosmos.gr με το περιεχόμενο του e-mail ... :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, όταν λαμβάνεις E-mail μέσω sms λαμβάνεις αρχικά την ειδοποίηση με το θέμα αποστολέα κ.τ.λ, επιλέγεις απάντηση στην ειδοποίηση και στο κείμενο γράφεις ή την λέξη ΑΝ (από την λέξη ανάγνωση), ή στέλνεις κενή οθόνη, και σου έρχεται αμέσως το κείμενο του e-mail.... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, όταν λαμβάνεις E-mail μέσω sms λαμβάνεις αρχικά την ειδοποίηση με το θέμα αποστολέα κ.τ.λ, επιλέγεις απάντηση στην ειδοποίηση και στο κείμενο γράφεις ή την λέξη ΑΝ (από την λέξη ανάγνωση), ή στέλνεις κενή οθόνη, και σου έρχεται αμέσως το κείμενο του e-mail.... :)

 

Σ' ευχαριστώ LIB, θα το δοκιμάσω! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...