Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμμιά άκρη να στέλνουμε από opera?... :(

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι εννοείς ακριβώς..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

...Εννοώ ότι εάν συνδέεσε στο Internet με Provider, αφού δεν μπορείς πλέον να λαμβάνεις τα e-mail μέσω Pop3, συνδέεσε μέσω του site της Cosmote, και βλέπεις ότι έχεις λάβει στο Mycosmos...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορείς να στείλεις SMS από opera..

για τα mail εν ξέρω.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

...Η αναβάθμιση θα διαρκέσει 3 μέρες, μέτρα από χτες, που σημαίνει ότι θα γνωρίζουν τα τυχόν πρόβλήματα ή ασυμβατότητες που πιθανόν υπάρχουν, μάλλον αυτό συμβαίνει στην περίπτωση σου πιθανολογώ.... :!:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να καταλαβω... μπορω να τα παιρνω τα μαιλ μου με ουτλουκ η μας τελειωσε?

με το outlook μπορείς να παίρνεις και να στέλνεις αν μπαίνεις στο ιντερνετ με gprs, δηλαδή μέσω του κινητού ή μεσω της νέας κάρτας 3G. Αν παίρνεις τα mail σου από το κινητό σου, χρησιμοποιώντας ως pop3 και smtp το "mail.mycosmos.gr" θα μπορείς και πάλι να τα παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως έτσι όπως έγινε δεν στέλνει τα free sms μέσω του Sms Send προγράμματος... :O

Ακόμα μπορείς να στείλεις SMS (μέχρι 10 δωρεάν). Δες κάτω αριστερά (έχει επιλογή SMS). Πρέπει να χρησιμοποιείς IE 5.5 ή νεώτερο για να έχεις πρόσβαση σε αυτές τις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μπορείς να στείλεις SMS (μέχρι 10 δωρεάν). Δες κάτω αριστερά (έχει επιλογή SMS). Πρέπει να χρησιμοποιείς IE 5.5 ή νεώτερο για να έχεις πρόσβαση σε αυτές τις επιλογές

Δεν εννοώ ότι δεν μπορείς να στείλεις γενικώς. Ναι το ξέρω αυτό. Απλά μέχρι πριν μπορούσες να στείλεις free sms και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις log in κάθε φορά χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα Sms Send. Τώρα με το νέο σύστημα δεν στέλνει από κει. :worry:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να καταλαβω... μπορω να τα παιρνω τα μαιλ μου με ουτλουκ η μας τελειωσε?

 

Φυσικά!! Γινόταν μέχρι πρίν την αναβάθμιση!!

Απο τότε που έγινε η αναβάθμιση δεν μου κατεβάζει με το Outlook Express!!

Αν κάποιος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στο πρόγραμμα η υποστήριξη για τον firefox ή να αρχίσουμε απο τώρα ομαδικώς τα emails διαμαρτυρίας; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στο πρόγραμμα η υποστήριξη για τον firefox ή να αρχίσουμε απο τώρα ομαδικώς τα emails διαμαρτυρίας; :confused:

Και πάλι ευχαριστώ να λέμε που δεν κόψανε τα free sms. Φάγαμε μια κρυάδα μέχρι να καταλάβουμε ότι μόνο με τον firefox δεν τα εμφάνιζε... :cry:

 

Από τώρα, από τώρα τα παράπονα... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να βρώ την δυνατότητα που είχε παλιά να κάνεις τικ στο αριστερό κουτάκι του κάθε e-mail και να το δια χειριστείς με άλλα τικαρισμένα,να το διαγράψεις,μεταφέρεις κ.τ.λ.;

Επίσης πως θα μπορέω να ξανακάνω να μου στέλνει μύνημα στο κινητό γιά κάθε μe-mail που έρχεται και να με ειδοποιεί;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να βρώ την δυνατότητα που είχε παλιά να κάνεις τικ στο αριστερό κουτάκι του κάθε e-mail και να το δια χειριστείς με άλλα τικαρισμένα,να το διαγράψεις,μεταφέρεις κ.τ.λ.;

Επίσης πως θα μπορέω να ξανακάνω να μου στέλνει μύνημα στο κινητό γιά κάθε μe-mail που έρχεται και να με ειδοποιεί;

Αν χρησιμοποιείς IE 5.5 ή νεότερο, κάνε CTRL+click για μη συνεχόμενα μηνύματα ή SHIFT+click για συνεχόμενα μηνύματα και μετά μπορείς να κάνεις delete, move, copy. Αν χρησιμοποιείς άλλο browser, τότε εμφανίζονται τα κουτάκια.

Αν είχες στο παλιό ενεργοποιημένη την ειδοποίηση, τότε θα το έχει σεβαστεί και θα είναι όπως στο παλιό. Αλλιώς πας στο εικονίδιο Ρυθμίσεις και μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανανε αυτη την μα@~@ και κοψανε το outlook. Υπαρχει τροπος να γινεται προωθηση των μαιλ σε αλλη διευθυνση?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να τους δώσουμε λίγο χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση, να μεταφέρουν τα παλιά email και μετά βλέπουμε...
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το post μου από άλλο forum

Ανοίξτε την σελίδα με IE και αφού είστε στην σελίδα των SMS, κάντε δεξί click στο frame (το κομμάτι στα δεξιά) και properties. Κάντε copy το "Address: (URL)".

 

Είναι της μορφής,

http://mail.mycosmos.gr/cosmote/SMS_Send.aspx?DataURL=http://mail.mycosmos.gr/exchange/697xxxxxxx/&Theme=0&Sec=xxxxxxxxxxx

H παράμετρος "Theme" πέρνει τιμές [0,1...ν] (δεν γνωρίζω μέχρι που φτάνει) και ορίζει (τι άλλο) το theme. Feel free to try it.

Η "res" είναι για την ανάλυση που χρησιμοποιείτε (δοκιμάστε να την βγάλετε).

Το "Sec" μία σειρά από χαρακτήρες, μη σας απασχολεί.

 

Κάντε την bookmark στον firefox.

Voila.

Link to comment
Share on other sites

O IE δεν αποθηκεύει το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης, ενώ ο firefox δεν αποθηκεύει τον κωδικό. Βέβαια, είναι γνωστή η αυτόματη επιλογή δυτικοευρωπαϊκής κωδικοποίησης από τον firefox. :wacko:
:bear:
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες στο παλιό ενεργοποιημένη την ειδοποίηση, τότε θα το έχει σεβαστεί και θα είναι όπως στο παλιό. Αλλιώς πας στο εικονίδιο Ρυθμίσεις και μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.

 

Εγώ την είχα ενεργοποιημένη εδώ και χρόνια, μόλις έβαλαν το νέο "σύστημα", πάλι ενεργοποιημένη τη βρήκα (αλλά δεν δούλευε), την απενεργοποίησα/ενεργοποίησα ξανά, μήπως δουλέψει, τίποτα.

 

Δες και εδώ (screenshot).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=947465#post947465

 

 

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να πει *σίγουρα* αν δουλεύει; Κανείς δεν έχει απαντήσει μέχρι τώρα απόλυτα "ναι".

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα μια ηττα το σαββατο,νομιζα οτι τα sms τελειωσαν δια παντος. σημερα ομως διαπιστωσα οτι εφταιγε ο firefox .........παλι καλα. θα μπορουσαν χαλαρα να τα κοψουν με δικαιολογια την αναβαθμιση. οσο για τα υπολοιπα του pop3, Πιστευω οτι ολα σιγα σιγα θα δουλεψουν
Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε βρε παιδια. Αν δε το κανουν να δουλεψει με το outlook τοτε ειναι αχρηστο!

Ξερει κανεις τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ δουλεύει με outlook μέσω άλλου ISP. Η μόνη λύση είναι μέσα από το gprs/3G internet πχ από PDA ή φορητό συνδεδεμένο στο νετ μέσω του κινητού. Ακριβό και δε λέει παρά μόνο για ώρα ανάγκης και μόνο headers. Λογικό να μην δουλεύει καλά με εναλλακτικούς browsers, το outlook over the web είναι σχεδιασμένο ειδικά για internet explorer! Το sms send ποτέ δεν είχε επίσημη συνεργασία. Άλλωστε δεν αργεί και τόσο πολύ να συνδεθεί κανείς στο site και να τα στείλει από μέσα.

Το μόνο κακό εν τέλει είναι ότι έκοψαν την pop3/smtp πρόσβαση μέσω ISPs... Και δεν νομίζω να το διορθώσουν, άλλωστε ποτέ δεν είπαν επίσημα ότι δίνουν pop3 access άρα δεν είναι και υποχρεωμένοι να συνεχίσουν ! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, είναι ένα πολύ λειτουργικό web mail με μεγάλο πλεονέκτημα την ολοκληρωμένη ειδοποίηση στο κινητό για κάθε εισερχόμενο, καθώς και τα 10 δωρεάν sms τη μέρα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...