Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν προστατεύεις την email διεύθυνσή σου (ή εσύ ή οι φίλοι σου) καθόλου από τους απανταχού Spammers. Σου προτείνω να διαβάσεις ένα σχετικό κείμενο http://avrio.blogspot.com/2007/11/email.html

Ενδιαφερον αρθρο...αλλα δεν γινετε να απαλλαγεις..απο αυτο..γιατι πολλα εμαιλ στα στελνουν και οι ιδιοι οι φιλοι σου(προωθηση).παντως εγω εχω 2 εμαλ διεθυνσεις..1 που στελνω μονο εμαιλ και την ξερουν εμπιστα ατομα..και η 2η που την ξερουν ολα τα φορουμ..και ολοι οι spammers :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ως προληψη διαβαστε αυτα που εγραψε ο Tony_Ts πριν (γεια σου ρε Αντωνη! :D)

 

Αν την εχετε πατησει ηδη και απλα θελετε να επιστρεψετε λιγη απ'την χαρα που σας εδωσε ο SPAMMER μπορειτε να χρησιμοποιησετε ενα δωρεαν προγραμμα που μπορει να βρεθει _ΕΔΩ_

 

Εχει πλακα νομιζω να ξυπναει ενα πρωι ο SPAMMER και να βλεπει ας πουμε 3000 email στον κουμπαρα του :lol:

 

http://img516.imageshack.us/img516/9580/spamitbackbu2.gif

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μάλλον δεν προστατεύεις την email διεύθυνσή σου (ή εσύ ή οι φίλοι σου) καθόλου από τους απανταχού Spammers. Σου προτείνω να διαβάσεις ένα σχετικό κείμενο http://avrio.blogspot.com/2007/11/email.html

 

Το mail αυτο το εχω μονο για καποιες εγγραφες σε forums οπως το myphone (οχι τσονταδικα και τετοια χαζα site) για παραδειγμα. Οι φιλοι μου εχουν αλλο mail που ειναι και ολοκαθαρο. Τωρα αν το site του Myphone οπως και τα υπολοιπα τα δινουν στους spammers τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα. Γινεται να ρυθμισεις το e-mail του mycosmos στο Outlook? Το pop3 και smtp ποια ειναι? Τα mail.mycosmos.gr δεν δουλευουν. Γινεται ή δεν γινεται?
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, η προυπόθεση για να λειτουργήσει το email mycosmos σε Outlook είναι να συνδέεσαι κάτω από Gprs, αλλιώς δεν έχεις αυτή την δυνατότητα, για οποιαδήποτε διευκρίνιση στην διάθεσή σου...:rolleyes:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια να ρωτησω κατι; γιατι οταν παω να μπω στο mycosmos με συνδεση wifi απο το κινητο μου η σελιδα δε φορτωνει.αυτο γινεται μονο απο τον browser του κινητου και οχι απο τον οπερα. το εχουν κλειδωσει; μπορω καπως να το ξεκλειδωσω;και το κινητο μου ειναι cosmote. αν δεν ειναι το καταλληλο τοπικ αυτο στο οποιο εγραψα παρακαλω οι mods να με μεταφερουν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι; γιατι οταν παω να μπω στο mycosmos με συνδεση wifi απο το κινητο μου η σελιδα δε φορτωνει.αυτο γινεται μονο απο τον browser του κινητου και οχι απο τον οπερα. το εχουν κλειδωσει; μπορω καπως να το ξεκλειδωσω;και το κινητο μου ειναι cosmote. αν δεν ειναι το καταλληλο τοπικ αυτο στο οποιο εγραψα παρακαλω οι mods να με μεταφερουν.

Να μπαίνεις από τον mini opera. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
To mycosmos ισχύει ΜΟΝΟ για πελάτες συμβολαίου ή μπορούν να κάνουν εγγραφή και πελάτες καρτοκινητής;
Link to comment
Share on other sites

To mycosmos ισχύει ΜΟΝΟ για πελάτες συμβολαίου ή μπορούν να κάνουν εγγραφή και πελάτες καρτοκινητής;
Eιναι προσφερομενη υπηρεσια προς ολους τους πελατες Cosmote.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

...πολυ καλη υπηρεσια το mycosmos...ημουν Seattle πριν μερικες μερες και μου ηρθε ενα mail στο mycosmos mailbox μου.....ανακατευθυνση απο το επαγγελματικο μου mailbox ;)...δεν ειχα λαπτοπ μαζι μου....ηταν βραδυ και ηθελα να το διαβασω....:wacko:...στελνω μηνυμα με το κινητο μου και το mail εμφανιζεται στο κινητο μου.....:happy::happy::happy::happy:

 

...το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες στην ευρωπη και ελλαδα φυσικα....αλλα εδω εχω παντα το λαπτοπ μαζι μου....εκτος οτι θεωρω οτι τα αμερικανικα δικτυα ειναι χαζα σαν τους αμερικανους :lol::lol:....δεν πιστευα οτι θα δουλευε.....:p...και ομως δουλεψε....

 

...μακαρι να ειχαν και Wind και Voda μια αντιστοιχει ΔΩΡΕΑΝ υπηρησια....σε ολο τον κοσμο μαθαινεις αμεσως οτι σου ηρθε mail....και μπορεις να το δεις στο κινητο σου....μεγαλη ευκολια.....μπραβο....μπραβο....:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ και λίγες μέρες η ενημέρωση που μου έρχεται στο κινητό μου ότι έχω e-mail, μου έρχεται 4 – 5 φορές για κάθε ένα e-mail! Έχει συμβεί και σε εσάς αυτό;
.
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες.απο το 2002 που δουλευω την υπηρεσια αυτο το εργο το εχω ξανα :worry: :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να δίνει 10 sms την ημέρα δωρεάν (ή περισσότερα αν κάποιος έχει περισσότερους λογαριασμούς στο mycosmos) αλλά μήπώς να σκεφτούν στην Cosmote και την ιδέα να μπορείς να στείλεις μετά τα δωρεάν μηνύματα και κάποια ακόμα με χρέωση φθηνότερη από ότι στο κινητό; Όχι απεριόριστα μηνύματα αλλά έστω άλλα 10 με χρέωση 0,01 ή 0,002 το πολύ ανά sms!
.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δίνει 10 sms την ημέρα δωρεάν (ή περισσότερα αν κάποιος έχει περισσότερους λογαριασμούς στο mycosmos) αλλά μήπώς να σκεφτούν στην Cosmote και την ιδέα να μπορείς να στείλεις μετά τα δωρεάν μηνύματα και κάποια ακόμα με χρέωση φθηνότερη από ότι στο κινητό; Όχι απεριόριστα μηνύματα αλλά έστω άλλα 10 με χρέωση 0,01 ή 0,002 το πολύ ανά sms!

 

+1 (ενδιαφέρουσα ιδέα) :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η υπηρεσία cosmote email δίνει την δυνατότητα στον συνδρομητή που θα λάβει μια ειδοποίηση για κάποιο email με sms στο κινητό του να το διαχειρηστεί και με απανντητικά sms στο νούμερο από το οποίο του ήρθε η ειδοποίηση. Αυτό φαντάζομαι το ξέρετε όλοι σας όπως επίσης θα ξέρετε ότι αν απαντήσεις με sms στο sms-ειδοποίηση γράφοντας "Δ" ή "D" το email διαγράφεται και φυσικά δεν χρεώνεσαι κάτι.

Στα καρτοκινητά δυστυχώς σε χρεώνουν σαν αποστολή sms σε διεθνή προορισμό δηλαδή σε whats up 0,1749 το μήνυμα.

Από 04/08/2008 έχω αναφέρει το πρόβλημα και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

Συστίνω να το προσέξετε λίγο αυτό.

 

Τέλος στην ανοχή. Όλα στην φόρα. Μόνο έτσι θα σπάσει η κλίκα.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία cosmote email δίνει την δυνατότητα στον συνδρομητή που θα λάβει μια ειδοποίηση για κάποιο email με sms στο κινητό του να το διαχειρηστεί και με απανντητικά sms στο νούμερο από το οποίο του ήρθε η ειδοποίηση. Αυτό φαντάζομαι το ξέρετε όλοι σας όπως επίσης θα ξέρετε ότι αν απαντήσεις με sms στο sms-ειδοποίηση γράφοντας "Δ" ή "D" το email διαγράφεται και φυσικά δεν χρεώνεσαι κάτι.

Στα καρτοκινητά δυστυχώς σε χρεώνουν σαν αποστολή sms σε διεθνή προορισμό δηλαδή σε whats up 0,1749 το μήνυμα.

Από 04/08/2008 έχω αναφέρει το πρόβλημα και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

Συστίνω να το προσέξετε λίγο αυτό.

 

Τέλος στην ανοχή. Όλα στην φόρα. Μόνο έτσι θα σπάσει η κλίκα.

 

πολυ καλή η επισήμανση σου αλάνι! Δεν το έψαξα βέβαια ο ίδιος, απλά να προτείνω (όχι σε εσένα που φαντάζομαι ότι το κάνεις ήδη) σε όσους έχουν το μηνιαίο πάσο των 4ευρώ για πρόσβαση στο MyView να μην χρησιμοποιούν τα μηνύματα (που όπως και να χει χρεώνονται, λιγότερο ή περισσότερο) αλλά να μπαίνουν μέσω του MyView στο MyCosmos Email και να διαχειρίζονται από εκεί το email τους.

 

Επίσης, να ξαναπώ (για ακόμη μια φορά) ότι για κάθε θέμα που αντιμετωπίζουμε καλό είναι να στέλνουμε (προσωπικά θα πρότεινα επώνυμα) email όπου με νηφαλιότητα και με όλες τις λεπτομέρειες θα εκθέτουμε το πρόβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι;

 

Το forward υπάρχει ακόμα;

 

Αλλιώς ποια είναι τα settings για να τα τραβάω σε άλλο email μέσω pop?

111s
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

 

Το forward υπάρχει ακόμα;

 

Αλλιώς ποια είναι τα settings για να τα τραβάω σε άλλο email μέσω pop?

 

Τίποτα; Κανείς;;

 

Το forward πώς το κάνετε εσείς που λέτε οτι έχετε forward?

111s
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα; Κανείς;;

 

Το forward πώς το κάνετε εσείς που λέτε οτι έχετε forward?

 

[OFFTOPIC]

δεν το ξέρω: εγώ (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι) κάνουμε το ΑΝΑΠΟΔΟ από αυτό που ρωτάς: έχουμε ένα ΑΛΛΟ βασικό email (πχ: στο GMail) και ΕΚΕΙΝΟ το προωθούμε ΣΤΟ MyCosmos Email ώστε να έχουμε ΔΩΡΕΑΝ ειδοποίηση στο κινητό με SMS για κάθε email που δεχόμαστε :cool:

[/OFFTOPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πια η ενεργοποίηση στέλνοντας WAPA σε κάποιο 4ψήφιο;

Προσπαθούσα χτες να στείλω από της αδερφής μου (που δεν είναι καρτοκινητό) και μου έβγαζε συνέχεια "αποτυχία μηνύματος".

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πια η ενεργοποίηση στέλνοντας WAPA σε κάποιο 4ψήφιο;

 

Η εγγραφή στο e-mail των Υπηρεσιών COSMOTE γίνεται με την αποστολή από τον υποψήφιο χρήστη ενός SMS στον αριθμό 54000 με τις λέξεις Ε ή OPEN στον αριθμό 54000

.
Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

δεν το ξέρω: εγώ (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι) κάνουμε το ΑΝΑΠΟΔΟ από αυτό που ρωτάς: έχουμε ένα ΑΛΛΟ βασικό email (πχ: στο GMail) και ΕΚΕΙΝΟ το προωθούμε ΣΤΟ MyCosmos Email ώστε να έχουμε ΔΩΡΕΑΝ ειδοποίηση στο κινητό με SMS για κάθε email που δεχόμαστε :cool:

[/OFFTOPIC]

 

 

 

Και όμως στην ιστοσελίδα της λέει ότι προσφέρει forwarding....

Το πώς όμως... κανείς δεν το ξέρει φαίνεται

111s
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητοί(ές) φίλοι(ες),

 

έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Εδώ και λίγο καιρό δεν μπορώ να μπω στο mycosmos email από το κινητό μου. Συγκεκριμένα, έχω το QTEK 8500 με Windows Mobile 5 και χρησιμοποιώντας τον Internet Explorer δεν μπορώ να μπω είτε μέσω του Cosmote My View είτε απευθείας πληκτρολογώντας τη διεύθυνση http://mail.mycosmos.gr/oma. Συγκεκριμένα, μου εμφανίζεται το μήνυμα:

 

Ο Κωδικός εισόδου σας δεν έγινε αποδεκτός. Παρακαλώ ελέγξτε το όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης σας.

 

και στη συνέχεια το μήνυμα στα Αγγλικά. Νομίζω ότι αυτό εμφανίστηκε πρώτη φορά μετά από μια φορά που έβαλα λάθος το password, αλλά ... το πρόβλημα είναι ότι πλέον μου βγάζει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ αυτή τη σελίδα και ΜΟΝΟ αυτή, χωρίς άλλες επιλογές. Στο κινητό μου έχω και τον Opera Mobile (προσοχή: ΌΧΙ τον mini!) και εκεί δουλεύει κανονικά το mycosmos email άρα κάτι με το λογισμικό στη συσκευή ίσως είναι. Από τον Opera Mobile έβαλα επίτηδες λάθος password και εκεί έβγαλε μεν αυτό το μήνυμα αλλά έκανε σε λίγα δεπτερόλεπτα redirection στη σελίδα που κάνουμε login, κάτι που ΔΕΝ κάνει ο internet explorer.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...