Jump to content

Feiteng H9500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείχνει καλή αλλά θα το ψάξω λίγο σήμερα το βράδυ διότι νομίζω το βρήκα φθηνότερα. Πάντως σαν χαρακτηριστικά είναι καλά.Είδα το βίντεο στο youtube έχει διαφορά στην ανάλυση της οθόνης αναγράφει 1280χ720 ενώ είναι 1080χ720 κακό παράδειγμα
Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικα το αγορασε κανεις?!!φαινεται καλο αλλα δεν εχω δει κανεναν να το εχει αγορασει να μας πει εντυπωσεις..:(

δειτε και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=vLyXadglloE

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Το έφερα για ένα φίλο 8 στα 10 του βάζω. Ψιλο ψεύτικο. Δεν ικανοποιήθηκα. Γρήγορο καλή κάμερα αλλά τα πλαστικά είναι ψεύτικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Tελικα το κινητο feiteng h9500 αξιζει να το παρει κανεις?? Έχει τα χαρακτηριστικα που αναφέρει δουλεύει καλα ή ειναι καμια μουφα, δουλευει ??? Επίσης μπορει καποιος να αποθηκευσει εφαρμογες στην SD card? http://www.geekbuying.com/item/Feiteng-H9500--5-0-Inch-IPS-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-Android-4-2-1-OS-1GB-RAM-4GB-ROM-12-6MP-Camera-3G-GPS-White-315658.html ...Είμαι ανάμεσα σε αυτη τη συσκευη και την συσκευη cubot gt99 ποια αξίζει περισσότερο;; http://www.geekbuying.com/item/Cubot-GT99-4-5-Inch-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1GB-4GB-12-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-Black-316504.html Edited by koskallint
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το εχει κανεις?130 δολλαρια αξιζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Ace δεν αντέχεται άλλο.. με τα 800Mhz Cpu, 158mb Ram απέναντι στις σύγχρονες ολοένα πιο απαιτητικές σε ισχύ και μνήμη εφαρμογές, συχνά είναι πιο αργό από την καθυστέρηση και η μνήμη φουλάρει πολύ εύκολα.

Ψάχνομαι για κάτι πιο σύγχρονο. Ένα από τα φαβορί:

Feiteng H9500 (HTM) 5.0 Inch IPS HD Screen MTK6589 Quad Core Smart Phone 1GB/4GB 12.6MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS

το οποίο το βρίσκω στο geekbuying στα 100€ με δωρεάν μεταφροικά.

Θα ήθελα σχόλια/απόψεις/εμπειρία σχετικά με θέματα όπως:

• Υποστήριξη Ελληνικών δικτύων κινητής 2G/3G, Cosmote & Vodafone. Από ότι βλέπω τα υποστηρίζει, απλώς θέλω επιβεβαίωση η για το 3G.

• Λειτουργία και ευαισθησία οθόνης.

• Επιδόσεις επεξεργαστή.

• Απόδοση κάμερας. Για τη μέρα ειδικά με ενδιαφέρει η απόδοση χρωμάτων, το βράδυ ξέρω ότι είναι δύσκολο με το flash.

• Επιδόσεις GPS. Ειδικά για τον χρόνος πρώτης σύνδεσης και ενημέρωσης της θέσης.

• Διάρκεια μπαταρίας με κανονική χρήση, η μεγαλύτερη χρήση είναι σε κλήσεις, surfing Wifi και σε μικρές δόσεις 3G.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

--

[V]

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Ace δεν αντέχεται άλλο.. με τα 800Mhz Cpu, 158mb Ram απέναντι στις σύγχρονες ολοένα πιο απαιτητικές σε ισχύ και μνήμη εφαρμογές, συχνά είναι πιο αργό από την καθυστέρηση και η μνήμη φουλάρει πολύ εύκολα.

Ψάχνομαι για κάτι πιο σύγχρονο. Ένα από τα φαβορί:

Feiteng H9500 (HTM) 5.0 Inch IPS HD Screen MTK6589 Quad Core Smart Phone 1GB/4GB 12.6MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS

το οποίο το βρίσκω στο geekbuying στα 100€ με δωρεάν μεταφροικά.

Θα ήθελα σχόλια/απόψεις/εμπειρία σχετικά με θέματα όπως:

• Υποστήριξη Ελληνικών δικτύων κινητής 2G/3G, Cosmote & Vodafone. Από ότι βλέπω τα υποστηρίζει, απλώς θέλω επιβεβαίωση η για το 3G.

• Λειτουργία και ευαισθησία οθόνης.

• Επιδόσεις επεξεργαστή.

• Απόδοση κάμερας. Για τη μέρα ειδικά με ενδιαφέρει η απόδοση χρωμάτων, το βράδυ ξέρω ότι είναι δύσκολο με το flash.

• Επιδόσεις GPS. Ειδικά για τον χρόνος πρώτης σύνδεσης και ενημέρωσης της θέσης.

• Διάρκεια μπαταρίας με κανονική χρήση, η μεγαλύτερη χρήση είναι σε κλήσεις, surfing Wifi και σε μικρές δόσεις 3G.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

--

[V]

 

Για 100 ευρώ το κινητό είναι σούπερ νομίζω. Το έχω κι εγώ, απλά το έχω στείλει κίνα για να το αναστήσουν, μετά από μια χαζομάρα που έκανα.

 

Η οθόνη πολύ καλή. Ο επεξεργαστής απροβλημάτιστος, η μπαταρία εμένα μου έβγαζε μια μέρα περίπου.

Το GPS δεν το δοκίμασα, δεν με ενδιαφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για 100 ευρώ το κινητό είναι σούπερ νομίζω. Το έχω κι εγώ, απλά το έχω στείλει κίνα για να το αναστήσουν, μετά από μια χαζομάρα που έκανα.

 

Η οθόνη πολύ καλή. Ο επεξεργαστής απροβλημάτιστος, η μπαταρία εμένα μου έβγαζε μια μέρα περίπου.

Το GPS δεν το δοκίμασα, δεν με ενδιαφέρει.

 

Γεια σου ΟΦΑρα!

Ήθελα να ρωτήσω με την εγγύηση και τις επιστροφές/επιδιορθώσεις τι γίνεται; Πληρώνω εγώ και αν ναι πόσο πήγε το κόστος;

Με ενδιαφέρει και το GPS βέβαια.

Κοιτάζω να βρω τις διαφορές μεταξύ 9500 - 9500+..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Feiteng H9500+ :

εχει δοκιμασει κανεισ αυτο κινητο, ξερει κανεισ αν εχει ελληνικο μενου αν μπορεις να γραψεις ελληνικα μυνηματα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το gps λειτουργει αψογα, ελληνικα εχει. Μονο σε κανενα δυο σημεια του μενου στις ρυθμισεις εμφανιζονται αγγλικα, μνμ κανονικα γραφεις ελληνικα και γενικα οπουδηποτε θελεις εχει ελληνικο κ αγγλικο πληκτρολογιο για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο κινητο, αψογη οθονη γρηγορος επεξεργαστης το εχω ενα μηνα δεν εμφανισε το παραμικρο προβλημα. Οσο για μπαταρια με εντονη χρηση μια μερα με καθολου χρηση πηγε και 4 μερες!η οθονη ειναι super ευαισθητη, και φυσικα ειναι συμβατο και για 2g και 3g με δικτυα Ελλαδας.
Link to comment
Share on other sites

Το gps λειτουργει αψογα, ελληνικα εχει. Μονο σε κανενα δυο σημεια του μενου στις ρυθμισεις εμφανιζονται αγγλικα, μνμ κανονικα γραφεις ελληνικα και γενικα οπουδηποτε θελεις εχει ελληνικο κ αγγλικο πληκτρολογιο για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο κινητο, αψογη οθονη γρηγορος επεξεργαστης το εχω ενα μηνα δεν εμφανισε το παραμικρο προβλημα. Οσο για μπαταρια με εντονη χρηση μια μερα με καθολου χρηση πηγε και 4 μερες!η οθονη ειναι super ευαισθητη, και φυσικα ειναι συμβατο και για 2g και 3g με δικτυα Ελλαδας.

 

Ωραίος!

Είχα αποφασίσει να το παραγγείλω πλέον (ήμουν εκτός κάποιο διάστημα) αλλά με τέτοια σχόλια το παραγγέλνω με μεγαλύτερη σιγουριά-διάθεση και περιμένω με ανυπομονησία ευελπιστώντας σε ανάλογες εντυπώσεις.

Ευχαριστώ και Καλές Γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το έβγαλε το Panda στα €65 περίπου και το σκέφτομαι σοβαρά.

 

Τι διαφορές έχει το Η9500 απο το Η9500+; Βλέπω παίρνουν τις ίδιες ROM.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τότε υποθέτω οτι το Panda έχει κάνει λάθος. Στο link της προηγούμενης σελίδας λέει 6582 για το Η9500.
Link to comment
Share on other sites

το βασικοτερο ειναι : παιρνει τις θηκες του s4 ???

 

Οχι,απ οτι διακρινω απ τις διαστασεις.Ειναι παχυτερο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τότε υποθέτω οτι το Panda έχει κάνει λάθος. Στο link της προηγούμενης σελίδας λέει 6582 για το Η9500.

 

οχι!!! εγώ έκανα λάθος!!! συγνώμη εγω δεν καταλαβα :(νόμιζα διαφορά Feiteng H9500 την πρώτη "γενια"με το καινουριο) ενω εσυ λες για HTM H9500+ με το Feiteng H9500 νομίζω χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου ότι είναι ίδια, γιατί και στο need rom έχουν τις ίδιες ρομ, όπως είπες και εσύ:) πάντως εγώ μπήκα στον πειρασμό και χτύπησα ένα HTM H9500+

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερουσες και vfm φαινονται αυτες οι διδυμες συσκευες

Ειδα οτι εχουν παρα πολλες ρομ για ολες τις εκδοσεις και σε συνδυασμο με την τιμη τους, δεν κρατηθηκα και πηρα ενα Feiteng H9500 και ενα HTM H9500+ να τα συγκρινω και να δοκιμασω τις ρομ.

 

http://www.needrom.com/phone-roms/feiteng/h9500-h9500/

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

βιαστήκαμε!!!! :mad:απο το Ισπανικό Pandawill με δυο μπαταρίες και θήκη http://www.geekvida.com/feiteng-h9500-s4-smartphone-android-42-mtk6582-pantalla-hd-ips-50-pulgadas-otg-p72955.html
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...