Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ρε παίδες κανένας δε το έχει πάρει στα χέρια του ακόμα να μας πει εντυπώσεις;

 

Θα έρθουν όλα μαζί. Στο ίδιο κασονι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου έστειλαν απάντηση στο μήνυμα που τους έστειλα και μου είπαν ότι θα μου βάλουν Ελληνικά και θα μου το στείλουν "gift $50". Είναι εντάξει ή θα έχω πρόβλημα στο τελωνείο; Σε σας τι είπαν όταν τους είπατε για χαμηλότερη τιμή-δώρο; Σας παρακαλώ αν είναι εύκολο απαντήστε μου γρήγορα μήπως και χρειαστεί να κάνω κάποια τροποποίηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν απάντηση στο μήνυμα που τους έστειλα και μου είπαν ότι θα μου βάλουν Ελληνικά και θα μου το στείλουν "gift $50". Είναι εντάξει ή θα έχω πρόβλημα στο τελωνείο; Σε σας τι είπαν όταν τους είπατε για χαμηλότερη τιμή-δώρο; Σας παρακαλώ αν είναι εύκολο απαντήστε μου γρήγορα μήπως και χρειαστεί να κάνω κάποια τροποποίηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

σε ολους το κανουν αυτο,μην ανησυχεις,αν στο τελωνειο το σταματησουν,σπανιο αλλα συμβαινει τοτε θα δεις τι θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

σε ολους το κανουν αυτο,μην ανησυχεις,αν στο τελωνειο το σταματησουν,σπανιο αλλα συμβαινει τοτε θα δεις τι θα κανεις

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα το μικρό που είχα παραγγείλει!

 

Περιμένουμε εναγωνίως τις πρώτες εντυπώσεις.

Ελληνικά έχει το τηλέφωνο;

Ήρθε rootαρισμένο ή όχι;

Αν θέλεις και μπορείς κάνε ένα mini review όταν μπορέσεις.

Καλορίζικο.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα το μικρό που είχα παραγγείλει!

 

Καλορίζικο! Πρέπει να είναι το πρώτο που παραλαμβάνει μέλος του forum. Κι εγώ θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν μας έγραφες τις εντυπώσεις σου. Το πρόβλημα του lag με το stock launcher υφίσταται ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... λοιπόν, είναι γενικά πολύ καλό, ελάχιστη υστέρηση κάποιες στιγμές στα μενού καθότι το μικρό. Ποιοτικά πάρα πολύ καλό στο χέρι θεωρώ, αν και χάνει λίγο στην όψη συγκριτικά με τον ακριβό ανταγωνισμό από το πίσω καπάκι με υφή γόμας που αν και υο θεωρώ ευχάριστο στην αφή δεν είναι νομίζω επιλογή μεγάλων κατασκευών... Από gps το έσκισε το umi μου κλειδώνοντας σε περίπου 2 λεπτά χωρίς δεδομένα σε ταράτσα για πρώτη φορά με ισχύ σήματος τάξης 40 την ώρα που το umi δεν έφτανε 30! Αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση, που για εμένα γέρνει υπέρ του umi, και πιστεύοντας πως το μεγάλο είναι ακόμα καλύτερο, θεωρώ πως ειναι μαλλον η καλύτερη αγορά ειδικά αν αναλογιστεί κανείς κ τη χαμηλή τιμή του. Σοβαρότατο μείον, που κάθε βοήθεια θα ήταν δεκτή, είναι πως δεν έχει google play. Ούτε κ root ήταν αλλά έγινε αμέσως...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... λοιπόν, είναι γενικά πολύ καλό, ελάχιστη υστέρηση κάποιες στιγμές στα μενού καθότι το μικρό. Ποιοτικά πάρα πολύ καλό στο χέρι θεωρώ, αν και χάνει λίγο στην όψη συγκριτικά με τον ακριβό ανταγωνισμό από το πίσω καπάκι με υφή γόμας που αν και υο θεωρώ ευχάριστο στην αφή δεν είναι νομίζω επιλογή μεγάλων κατασκευών... Από gps το έσκισε το umi μου κλειδώνοντας σε περίπου 2 λεπτά χωρίς δεδομένα σε ταράτσα για πρώτη φορά με ισχύ σήματος τάξης 40 την ώρα που το umi δεν έφτανε 30! Αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση, που για εμένα γέρνει υπέρ του umi, και πιστεύοντας πως το μεγάλο είναι ακόμα καλύτερο, θεωρώ πως ειναι μαλλον η καλύτερη αγορά ειδικά αν αναλογιστεί κανείς κ τη χαμηλή τιμή του. Σοβαρότατο μείον, που κάθε βοήθεια θα ήταν δεκτή, είναι πως δεν έχει google play. Ούτε κ root ήταν αλλά έγινε αμέσως...

 

Σύμφωνα με αυτά που λέει ΕΔΩ είναι κάτι εύκολο.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα το 1/4.

Έχει σαν default browser τον uc browser αλλά είναι στα κινέζικα. Δεν μπορώ να αλλάξω σε αγγλικά αν και ακολούθησα τα ίδια μενού με άλλο android τηλέφωνο με την ίδια έκδοση uc browser (9.3). Στο Neo μάλλον έχουν βάλει custom εφαρμογή και δεν υπάρχει επιλογή γλώσσας εκεί που στο άλλο android (κατεβασμένο από το play) έχει.

Ούτε κ root ήταν αλλά έγινε αμέσως...

Με ποιό οδηγό το έκανες root ?

Edited by Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μαζί τους θα μου στείλουν με τα ελληνικά Ρομ, ρουταρισμενο και με 15$ ετρα μπαταρία 3000 mah. Βέβαια τρίτη μέρα σήμερα που είναι still proccecing...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει... εγκαθίσταται αλλά δε δουλεύει.. με πετάει έξω όπως κ αν το έχω παίξει.

 

Μιλάς για το Google play; Αν ισχύει και δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω τότε θέλουμε βοήθεια από τους εμπειρότερους για το πως θα το εγκαταστήσουμε χωρίς πρόβλημα.:(

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει... εγκαθίσταται αλλά δε δουλεύει.. με πετάει έξω όπως κ αν το έχω παίξει.

Μονο το Play store σου λειπει? Συγχρονισμο με gmail σου κανει?

Παρε το zip απο εδω μπες recovery και πηγαινε update zip και μετα reboot και θα εισαι ετοιμος!

https://www.dropbox.com/s/bpxv617zqrv98a5/gapps-jb-20130301-light.zip

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο το Play store σου λειπει? Συγχρονισμο με gmail σου κανει?

Παρε το zip απο εδω μπες recovery και πηγαινε update zip και μετα reboot και θα εισαι ετοιμος!

https://www.dropbox.com/s/bpxv617zqrv98a5/gapps-jb-20130301-light.zip

 

Επειδή εγώ προσωπικά δεν το χω και μάλλον θα αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα. Πως μπαίνεις recovery; Επίσης χρειάζεται το τηλέφωνο να είναι rootαρισμένο; Αν ναι θα χρειαστώ και εκεί βοήθεια. Πιστεύω ότι το καλύτερο είναι όταν με το καλό παραλάβουμε τα τηλέφωνα να δημιουργηθεί ένας οδηγός για root, εγκατάσταση custom rom κλπ βήμα βήμα και για μας τους μη σχετικούς με το σπόρ.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ρουτ το έλυσα ήδη. Όποιος χρειαστεί μου λέει...

 

φτιαξε ενα οδηγό και κοινοποιησε τον γιατι οι εν αναμονή χρήστες είμαστε πολλοι. ;) με το google play κάνα νεο;

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη,Δεν υπάρχει καν η επιλογή να προσφέσω google account. Μόνο οι άλλες 2. Από το εργοστασιακό 3E recovery θα παίκει; γιατί προσπάθησα να περάσω gapps από κει κ όλες τις εκδόσεις, από όπου κ αν κατέβασα δε δέχτηκε καμία.. ambientc recovery με power+vol.up κ για να πιασει είχα βγάλει κ μετά ξαναβάλει τη μπαταρία συνηθως... Edited by evans86
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το 2/32 από to2c.

Είμαι δουλειά και δεν έχω wifi για να τσεκάρω online συγχρονισμούς κλπ αλλά έχω να πω πώς:

1) Έλαβα απίθανο μηχάνακι

2) Είναι σε international εκδοση από to2c και έχει αγγλικά στημένα χωρίς προβλήματα.

3) Εχει playstore. Εχει πολύ λίγα κινέζικα app.

4) Οθόνη ονειρο

5) Yπάρχει lag στο slide του launcher που εμφανιζόταν στα video.

6) Κάμερα αξιοπρεπέστατη.

7) Ράδιο σφαίρα!

8) Κλήση μια χαρά (3G δεν έχω).

9) Φαίνεται πως το τηλ έχει περάσει από έλεγχο (μια κλήση στη μνήμη) και wifi δίκτυο στη μνήμη. Good job to2c.

10) Πολύ καλή κατασκευή.

11) Φόρτιση από USB κάνει ghost touch. Από φορτιστή οχι.

 

Αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το 2/32 από to2c.

Είμαι δουλειά και δεν έχω wifi για να τσεκάρω online συγχρονισμούς κλπ αλλά έχω να πω πώς:

1) Έλαβα απίθανο μηχάνακι

2) Είναι σε international εκδοση από to2c και έχει αγγλικά στημένα χωρίς προβλήματα.

3) Εχει playstore. Εχει πολύ λίγα κινέζικα app.

4) Οθόνη ονειρο

5) Yπάρχει lag στο slide του launcher που εμφανιζόταν στα video.

6) Κάμερα αξιοπρεπέστατη.

7) Ράδιο σφαίρα!

8) Κλήση μια χαρά (3G δεν έχω).

9) Φαίνεται πως το τηλ έχει περάσει από έλεγχο (μια κλήση στη μνήμη) και wifi δίκτυο στη μνήμη. Good job to2c.

10) Πολύ καλή κατασκευή.

11) Φόρτιση από USB κάνει ghost touch. Από φορτιστή οχι.

 

Αυτά προς το παρόν

Οταν λες international εκδοση εννοεις δεν εχει Ελληνικα?

Δοκομασε nova να δεις αν εχει διαφορα στο lag

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το 2/32 από to2c.

Είμαι δουλειά και δεν έχω wifi για να τσεκάρω online συγχρονισμούς κλπ αλλά έχω να πω πώς:

1) Έλαβα απίθανο μηχάνακι

2) Είναι σε international εκδοση από to2c και έχει αγγλικά στημένα χωρίς προβλήματα.

3) Εχει playstore. Εχει πολύ λίγα κινέζικα app.

4) Οθόνη ονειρο

5) Yπάρχει lag στο slide του launcher που εμφανιζόταν στα video.

6) Κάμερα αξιοπρεπέστατη.

7) Ράδιο σφαίρα!

8) Κλήση μια χαρά (3G δεν έχω).

9) Φαίνεται πως το τηλ έχει περάσει από έλεγχο (μια κλήση στη μνήμη) και wifi δίκτυο στη μνήμη. Good job to2c.

10) Πολύ καλή κατασκευή.

11) Φόρτιση από USB κάνει ghost touch. Από φορτιστή οχι.

 

Αυτά προς το παρόν

Πόσο καιρό έκανε να έρθει από το to2c;;

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,μόλις παρέλαβα τα δυο neo n003 με 2/32(αυτό ρε παίδες πως το καταλαβαίνω ότι είναι 2/32).Τα κινητά είναι φανταστικά,οθόνη απίθανη,έμενα έχουν κανονικότατα και ελληνικά(σε σχέση με το lenovo a820 που έχω είναι ημέρα με τη νύχτα,είναι σαν να προορίζεται για την Ελλάδα),έχουν εγκατεστημένο το play store,για το μέγεθός νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα,και είναι υπερβολικά ελαφρύ(το συγκρίνω με το lenovo).Ας μου απαντήσει κάποιος πως θα καταλάβω αν μου στείλανε την έκδοση 2/32 γιατί θα σκάσω,περισσότερα για το κινητό αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις > αποθηκευτικος χωρος.

ρυθμισεις > εφαρμογες > εκτελειται , κατω-κατω γραφει ram , προσθεσε αυτα τα δυο νουμερα που γραφει αριστερα και δεξια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις > αποθηκευτικος χωρος.

ρυθμισεις > εφαρμογες > εκτελειται , κατω-κατω γραφει ram , προσθεσε αυτα τα δυο νουμερα που γραφει αριστερα και δεξια.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου,είναι όντως η έκδοση 2/32.

 

Όσο περισσότερο το κρατάω στα χέρια μου τόσο περισσότερο με κερδίζει,θα το ξανά πω η οθόνη είναι όλα τα λεφτά,όλα καλά με wifi συνδέεται αμέσως,το gps τώρα θα το δοκιμάσω,πάντως ψιλό ζεσταίνεται με λίγη χρήση αλλά όλα τα κινητά έτσι είναι,περισσότερα σε λίγο,αν και δεν γνωρίζω και πολλά από τεχνολογία.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...