Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω το σκεφτομαι αλλα χωρις το note2. Δεν γίνεται να κρατησω και τα 2. Απο την αλλη ομως το 2 μπορω να το κουβαλαω παντού ενω το 8 οχι.

Θα κερδίσω άνεση στο σπιτι και στην εργασια αλλα θα χάσω στο on the road.

 

Κώστα εγώ νομίζω πως γίνεται και τα 2. Το 8 για σπίτι -γραφείο και δουλειά σαν filofax και το 2 για τις εν κινήσει ανάγκες. Άλλωστε τελικά όλα σχετικά είναι και το one δεν Είναι τόσο μικρότερο από το 2. Προκειμένου να μου λείψει η γραφίδα κάνω χώρο και για λίγο μεγαλύτερο κινητό.

Η σειρά note άλλωστε βολεύει γιατί τα πάντα συγχρονιζονται άμεσα και έχουν την ίδια φιλοσοφία χρήσης.

Τέλος το 8 εκτός από τις εξόδους μπορείς να το έχεις άνετα μαζί σου σε όλες τις περιστάσεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγελη πες μας εντυπωσεις απο αρχεια βιντεο (mkv), pdf διαβασμα και σερφαρισμα στο ιντερνετ. Ποιοτητα οθονης διπλα στο νοτε 2;

 

Περιμενω την 3g εκδοση να βγει σε καποιο απο τα ελληνικα μαγαζια.

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως μια "σύγκριση" με το Note 2 θα ήταν πολύ χρήσιμη όσον αφορά στην οθόνη αλλά και γενικότερα Βαγγέλη σε θέματα απόκρισης, ταχύτητας και ευκολίας μια και κατέχεις και τα 2 Note...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι αλλα χωρις το note2. Δεν γίνεται να κρατησω και τα 2. Απο την αλλη ομως το 2 μπορω να το κουβαλαω παντού ενω το 8 οχι.

Θα κερδίσω άνεση στο σπιτι και στην εργασια αλλα θα χάσω στο on the road.

 

Το σκεφτόμουν και εγώ έτσι κάποια στιγμή αλλά το ΝΟΤΕ2 δεν το δίνεις. Έτσι κι αλλιώς σε τσέπη χωράει άρα δεν έχει σημασία να συμβιβαστεις με κάτι λιγότερο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξες τελικά... :rolleyes:

 

Link?

 

Μισο γιατι μου φαινεται θα μου βγει πολυ περισσοτερο απο οτι υπολογιζα.

+130 ευρω και αγνωστο ποτε θα παιξει διαθεσιμοτητα. κανω δευτερες σκεψεις...

Edit: Κλεινω το θεμα και καθομαι στα αυγα μου γιατι θα ψαχνω την ταμπλετα και δεν εχουμε χρονο για τετοια τωρα...

Συνεχιζω με εντυπωσεις το βραδυ, μετα απο μια γεματη μερα χρησης...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ασχολήθηκες καθόλου με τα αξεσουάρ?

 

Ο MHL adapter σε HDMI παίζει στα €50+ ακόμα και στο eBay?

 

Έχεις βρει κάτι πιο οικονομικό?

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ασχολήθηκες καθόλου με τα αξεσουάρ?

 

Ο MHL adapter σε HDMI παίζει στα €50+ ακόμα και στο eBay?

 

Έχεις βρει κάτι πιο οικονομικό?

 

Τον εχω, με αγορα απο ebay καπου στα 12 ευρω !!!

θα βρω το λινκ και θα στο στειλω...

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω, με αγορα απο ebay καπου στα 12 ευρω !!!

θα βρω το λινκ και θα στο στειλω...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη.

 

Θα τα πούμε το βραδάκι με τις πρώτες εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Το 3g μοντέλο σύμφωνα με την expansys πριν λίγο τους μίλησα, μου είπαν ότι θα παραλάβουν 15 του μήνα στις αποθήκες τους...

Οπότε στην χειρότερη πριν βγει ο μήνας θα κυκλοφορήσει, στην καλύτερη 17-20 του μήνα θα το έχουν παραλάβει όσοι το παραγγείλουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το 3g μοντέλο σύμφωνα με την expansys πριν λίγο τους μίλησα, μου είπαν ότι θα παραλάβουν 15 του μήνα στις αποθήκες τους...

Οπότε στην χειρότερη πριν βγει ο μήνας θα κυκλοφορήσει, στην καλύτερη 17-20 του μήνα θα το έχουν παραλάβει όσοι το παραγγείλουν...

 

Η 3g εκδοση εχει τη δυνατοτητα κλησεων και μηνυματων με εταιρεια κινητης τηλεφωνιας οπως το note 2;

 

Απο θεμα εφαρμογων ειναι συμβατες οσες και των αλλων ταμπλετων π.χ. Note 10.1? Οπως mxplayer;

 

Εχουν σχεδον τελειωσει τα διαθεσιμα κομματια στο expansys για 3g.

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Η 3g εκδοση εχει τη δυνατοτητα κλησεων και μηνυματων με εταιρεια κινητης τηλεφωνιας οπως το note 2;

 

Απο θεμα εφαρμογων ειναι συμβατες οσες και των αλλων ταμπλετων π.χ. Note 10.1? Οπως mxplayer;

 

Εχουν σχεδον τελειωσει τα διαθεσιμα κομματια στο expansys για 3g.

 

Ναι και ναι η απάντηση. 3g δεν είχαν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Ο MHL adapter σε HDMI παίζει στα €50+ ακόμα και στο eBay?

 

EDIT: Είχα μείνει με την εντύπωση ότι διαθέτει την 30pin υποδοχή όπως το 10άρι Note αλλά και η Tab 2 σειρά.

 

Έχει όμως την κοινή microUSB οπότε λογικά παίρνει τον ίδιο MHL adaptor με τον Note 2 με κόστος γύρω στα €10-12 από eBay...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Είχα μείνει με την εντύπωση ότι διαθέτει την 30pin υποδοχή όπως το 10άρι Note αλλά και η Tab 2 σειρά.

 

Έχει όμως την κοινή microSD οπότε λογικά παίρνει τον ίδιο MHL adaptor με τον Note 2 με κόστος γύρω στα €10-12 από eBay...

 

Microusb εννοείς. Ακριβώς, ναι, άλλο ένα θετικό της ταμπλέτας η κλασική αυτή θύρα για να χρησιμοποιώ τα αξεσουάρ από το νοτελι μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ναι η απάντηση. 3g δεν είχαν ποτέ...

 

Εννοω πως τα διαθεσιμα που θα ερθουν ειναι ολα σχεδον κλεισμενα με προπαρεγγελια

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από βαγγελαρο...

Είμαι σαμσουνακιας πάει και τελείωσε..

Πέρα από την πλάκα η σαμμυ εδώ σε σχέση με το s4 έχει κάνει 2 πολύ μεγάλες μαγκιές...

Έχει την 4.1.2 σαν firm και η ταμπλέτα λειτουργεί άψογα,και δεύτερον έχει άλλη πάστα πλαστικών...

Διάφορες που κατευθείαν κάνουν την διαφορά σε έμπειρα μάτια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλοδούλευτο!

 

Πάει καρφί για 3G ο Βαγγέλης... ;)

 

Το παράγγειλε κιόλας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα και το ξεπαραγγειλα αμέσως από το amazon de γιατί μου έδωσαν ημερομηνία παράδοσης 21/5 - 2 Ιουνίου κι εγω φεύγω από Ελλάδα στις 22/5.

Στο expansys εκτός ότι είναι 15 € ακριβότερο ζητάνε 30 € μεταφορικά και διαθέσιμο σε 4 μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα και το ξεπαραγγειλα αμέσως από το amazon de γιατί μου έδωσαν ημερομηνία παράδοσης 21/5 - 2 Ιουνίου κι εγω φεύγω από Ελλάδα στις 22/5.

Στο expansys εκτός ότι είναι 15 € ακριβότερο ζητάνε 30 € μεταφορικά και διαθέσιμο σε 4 μέρες.

 

Στείλε το κάτω...

Μόλις πας θα σε περιμένει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το κάτω...

Μόλις πας θα σε περιμένει...

 

Νίκο δεν ξερω αν στέλνουν αλλα εκτός αυτού εχει τελωνείο εκει και δεν συμφέρει.

Ποσο μεγαλύτερο σε διαστάσεις ειναι απο το nexus 7;

Χωράει στην πίσω τσέπη του τζην;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα γιατί είναι λίγο πιο πλατύ από το 7άρι Tab2 που χωράει ΑΚΡΙΒΩΣ στην πίσω τσέπη του τζην (και έχει ακριβώς το ίδιο πλάτος με το Nexus 7)...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...