Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως, παιζουν πολλα κολλημενα μυαλα...

Οταν εγραφα πως το tablet ειναι ο,τι καλυτερο, αλλα ξεκαθαριζα οτι για τις δικες μου αναγκες απλα θα εξυπηρετησει τους σκοπους ενος Filofax (και τελικα ουτε αυτο δεν εκανε οπως ηθελα) διαβαζα για κωλοτουμπες και λοιπες ομορφιες.

Ας μην επεκταθουμε, δεν ειναι της παρουσης....

 

Καλησπέρα. Επειδή και εγώ σκέφτομαι το note 8 κυρίως για χρήση note taking ( δεν μπορώ την πληκτρολόγηση) αλλά και σαν filofax για οργάνωση επαφών κ.λ.π. ..αν μπορούσες να αναφέρεις κάποιες αδυναμίες του ως προς το θέμα αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως για τη χρήση που του κάνω εγώ, η οποία είναι ανάλογη μειονέκτημα δεν έχω δει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]35715[/ATTACH]

 

[ATTACH]35716[/ATTACH]

Άλλες δύο εικόνες κατανάλωσης μπαταρίας χωρίς το τηλέφωνο ανοικτό μόνο με το Wi-Fi συνεχώς on.

Και όχι μόνο αυτό .Από εχθές το βράδυ στις 12 μέχρι τώρα έχασε μόνο 1%,δηλαδή σε 14 ώρες μόνο 1%. Τι παραπάνω να ζητήσω από τη μπαταρία του ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω το note 8 και για κινητο το ativ s της samsung. Θα υπαρχει προβλημα στη μεταφορα αρχειων μεταξυ τους;Γενικως,πως βλεπετε αυτον τον συνδιασμο,ειναι πολυ ασυμβατα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το note 8.0. Δεν έχω κατασταλλάξει ακόμα για το 3G αν και λογικά δεν θα το χρησιμοποιήσω σαν τηλέφωνο (πάντα μπαίνω από wifi).

Η χρήση του θα είναι για σημειώσεις σε σεμινάρια ή παρουσιάσεις, βασικές λειτουργίες office, σερφάρισμα, e-books και ενίοτε κάποια ταινία. Δεν είναι κάτι που θα αγοράσω για να το πουλήσω σε λίγους μήνες, αλλά το θέλω να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο.

Ακούω τις απόψεις σας αν πιστεύετε ότι θα με καλύψει σαν εργαλείο αφού είναι και αρκετά γρήγορο σύμφωνα με τα specs.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το note 8.0. Δεν έχω κατασταλλάξει ακόμα για το 3G αν και λογικά δεν θα το χρησιμοποιήσω σαν τηλέφωνο (πάντα μπαίνω από wifi).

Η χρήση του θα είναι για σημειώσεις σε σεμινάρια ή παρουσιάσεις, βασικές λειτουργίες office, σερφάρισμα, e-books και ενίοτε κάποια ταινία. Δεν είναι κάτι που θα αγοράσω για να το πουλήσω σε λίγους μήνες, αλλά το θέλω να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο.

Ακούω τις απόψεις σας αν πιστεύετε ότι θα με καλύψει σαν εργαλείο αφού είναι και αρκετά γρήγορο σύμφωνα με τα specs.

Ευχαριστώ.

 

Εγώ το είπα και παραπάνω.Για τις παραπάνω χρήσεις νομίζω ότι θα σε καλύψει απόλυτα.Εγώ έχω τη 3g έκδοση οπότε μια συσκευή για όλα .Δεν παίρνω μαζί μου ούτε τηλέφωνο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στα 313euro το wifi σημερα, πραγματικά αξιζει και με το παραπάνω, την επομενη βδομαδα θα ναι στα 300 πια

 

Πρόβλεψη βάση εμπειρίας ή πρόκειται να κυκλοφορήσει κάποιος διάδοχος;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη βάση εμπειρίας ή πρόκειται να κυκλοφορήσει κάποιος διάδοχος;

 

Υποθέσεις κάνω, 325 ηταν την προηγουμενη βδομαδα, 320 χθες, 313 σημερα...το να κυκλοφορησει ο διαδοχος ειναι νωρις ακομα, ουτε ενα χρονο δεν εκλεισε.Φαντάζομαι γυρω στον απριλη θα κυκλοφορησει Note 8 2014 edition

Link to comment
Share on other sites

Υποθέσεις κάνω, 325 ηταν την προηγουμενη βδομαδα, 320 χθες, 313 σημερα...το να κυκλοφορησει ο διαδοχος ειναι νωρις ακομα, ουτε ενα χρονο δεν εκλεισε.Φαντάζομαι γυρω στον απριλη θα κυκλοφορησει Note 8 2014 edition

 

Σκέφτομαι πως θα είναι καιβτιβθα μπορείς να κάνεις με την πένα:(:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πως θα είναι καιβτιβθα μπορείς να κάνεις με την πένα:(:)

 

Μια απ τα ιδια, το φανταζομαι πολυ πιο λεπτο και όμορφο, λογικα με 4.4 android και μερικα απ τα features του note 3...Ειναι μεγάλη η αναμονή μεχρι τοτε ομως οποτε ας παμε για αρχη γι αυτο που υπαρχει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να περιμένω τα Χριστούγεννα και να δω σε τι τιμές θα κυμαίνεται και το wifi και το 3g.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να περιμένω τα Χριστούγεννα και να δω σε τι τιμές θα κυμαίνεται και το wifi και το 3g.

 

Αν περιμένεις και τα επόμενα Χριστούγεννα θα το πάρεις και τσάμπα ίσως. :)

Εγώ το έχω ήδη ενάμιση μήνα και δεν το έχω μετανιώσει . Το χρησιμοποιώ περισσότερο ίσως από το Νοτε 2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις και τα επόμενα Χριστούγεννα θα το πάρεις και τσάμπα ίσως. :)

Εγώ το έχω ήδη ενάμιση μήνα και δεν το έχω μετανιώσει . Το χρησιμοποιώ περισσότερο ίσως από το Νοτε 2.

 

Εντάξει...θα ζήσω και χωρίς αυτό....Έχω tablet, απλά εκείνη την περίοδο η samsung βγάζει προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να περιμένω τα Χριστούγεννα και να δω σε τι τιμές θα κυμαίνεται και το wifi και το 3g.

 

Δε νομιζω να κατεβει πάρα πολυ, καπου και τα προιοντα σταματανε να κατεβαινουν...αρκετα κατεβηκε, νομιζω για ταμπλετ με Wacom, s-pen ειναι μια καλη αγορα στα 300ευρω, τωρα 10,20 ευρω πανω κατω δε νομιζω πως κανουν την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω πως και πως να έλθω Ελλάδα να το πάρω.

Το Nexus 7 με κούρασε παρα πολύ.

Αυτός ο tegra σε συνάρτηση με το 1gb ram είναι οτι χειρότερο.

 

Είναι πλεον εμφανές οτι ακόμα και καθαρό android δεν δουλεύει όπως πρέπει με1gb ram.

Και υποτίθεται οτι το N7 σχεδιάστηκε για 4.1 jelly bean.

 

Επειδή tablet αγοράζω με προοπτική διετίας, ελπίζω η 4.3 και η 4.4 να μην το γονατίσουν .

Ειδικά η 4.3 που θα περιέχει κάποιες δυνατότητες από note 3 θα είναι σημαντική αναβάθμιση.

 

Root γίνεται όπως το note με cf-root και unroot με triangle?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω πως και πως να έλθω Ελλάδα να το πάρω.

Το Nexus 7 με κούρασε παρα πολύ.

Αυτός ο tegra σε συνάρτηση με το 1gb ram είναι οτι χειρότερο.

 

Είναι πλεον εμφανές οτι ακόμα και καθαρό android δεν δουλεύει όπως πρέπει με1gb ram.

Και υποτίθεται οτι το N7 σχεδιάστηκε για 4.1 jelly bean.

 

Επειδή tablet αγοράζω με προοπτική διετίας, ελπίζω η 4.3 και η 4.4 να μην το γονατίσουν .

Ειδικά η 4.3 που θα περιέχει κάποιες δυνατότητες από note 3 θα είναι σημαντική αναβάθμιση.

 

Root γίνεται όπως το note με cf-root και unroot με triangle?

Εχω την εντύπωση οτι λίγες συσκευες πια μπορουν να λειτουργουν απροβληματιστα σε βαθος 2ετιας. Αν και οι note συσκευες ειναι απ τις πιο απροβληματιστες..Απ τις λίγες συσκευες που θαυμασα ειναι το S2 που ξεκινησε με 2.3 αν δεν κανω λάθος και πηγε 4.1 χωρις κανένα πρόβλημα αν εξαιρεσεις την μπαταρία που βγάζει πια μετα βιας 1 μερα. Οσο για το root δεν γνωρίζω μιας και δεν ασχολούμαι ακομα ,αλλα απ οτι διαβάζω οι κάτοχοι της σειράς NOTE πλειοψηφικά δεν θεωρεί απαραιτητο το root στις συγκεκριμενες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω και γω το tablet - wifi, πηγα χθες να το δω απο κοντα και σιγουρευτικα.

Υπαρχει κατι αλλο πιο αξιολογο σε 8αρι? Υπαρχει υποστηριξη απο την κοινοτητα οπως τα υπολοιπα note?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω και γω το tablet - wifi, πηγα χθες να το δω απο κοντα και σιγουρευτικα.

Υπαρχει κατι αλλο πιο αξιολογο σε 8αρι? Υπαρχει υποστηριξη απο την κοινοτητα οπως τα υπολοιπα note?

 

Οι custom roms είναι λίγες αλλά υποστήριξη υπάρχει αρκετή .Σε οκταρι της προκοπής και επώνυμο αν δεν θες πενάκι έχει και η Samsung το tab 3 ή το iPad mini.

Αλλά σαν το Νοτε κανένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οι custom roms είναι λίγες αλλά υποστήριξη υπάρχει αρκετή .Σε οκταρι της προκοπής και επώνυμο αν δεν θες πενάκι έχει και η Samsung το tab 3 ή το iPad mini.

Αλλά σαν το Νοτε κανένα.

 

Ipad mini με τιποτα!οταν συμβιωσεις με android δεν πηγαινεις πισω σε ios.To tab 3 γι αυτο πηγαινα αρχικα αλλα οταν ειδα το note αλλαξα γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Ipad mini με τιποτα!οταν συμβιωσεις με android δεν πηγαινεις πισω σε ios.To tab 3 γι αυτο πηγαινα αρχικα αλλα οταν ειδα το note αλλαξα γνωμη.

 

Πάντως αν δεν θες πενάκι και το tab 3 μια χαρά είναι. Όσο για το iPad mini λέμε και καμιά ******* για να περνάει η ώρα. :)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω διαβάσει στο νήμα πόσο καλά συνεργάζεται το Note 8 με το Note 2 (και γενικότερα τα Note μεταξύ τους).

Ξέρει κάποιος αν η συνεργασία είναι το ίδιο καλή και με το S III;

Επίσης, το S Pen αναγνωρίζει κανονικά τα Ελληνικά;

 

(ΥΓ Έχω ένα Turbo X Hive II που θέλω να πετάξω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα στο lag και ψάχνομαι για νέο tablet.)

Edited by verman
Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω και γω το tablet - wifi, πηγα χθες να το δω απο κοντα και σιγουρευτικα.

Υπαρχει κατι αλλο πιο αξιολογο σε 8αρι? Υπαρχει υποστηριξη απο την κοινοτητα οπως τα υπολοιπα note?

 

Για να εχεις ενα ολοκληρωμενο tablet θα σου ελεγα να διαλεξεις το note 8 3G.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν θες πενάκι και το tab 3 μια χαρά είναι. Όσο για το iPad mini λέμε και καμιά ******* για να περνάει η ώρα. :)

:lol::lol: Ωραιος! Θα κοιταξω και το tab 3 και αποφασιζω ευχαριστω.

 

Αναβαινει η τιμη με 3G δυστυχως και σκεφτομαι να στελνω data απο το κινητο οποτε τα χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...