Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με το sammobile, σημερα ανεβηκε η Ελληνικη 4.2.2 για to 3g

(Δεν μπορω να το επιβεβαιωσω στο δικο μου γιατι το εχω rootαρει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνα με το sammobile, σημερα ανεβηκε η Ελληνικη 4.2.2 για to 3g

(Δεν μπορω να το επιβεβαιωσω στο δικο μου γιατι το εχω rootαρει).

 

Ναι οντως ετσι ειναι φιλε μου ηρθε αναβαθμηση για το 3G και μολις την κατεβαζω.... αρχειo 682.41ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ετσι ειναι φιλε μου ηρθε αναβαθμηση για το 3G και μολις την κατεβαζω.... αρχειo 682.41ΜΒ

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν με το καλό τελειώσει η αναβάθμιση.

Έχει και το knox μέσα η έκδοση αυτή όπως και 4.3?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν με το καλό τελειώσει η αναβάθμιση.

Έχει και το knox μέσα η έκδοση αυτή όπως και 4.3?

 

Σαν πρωτη εντυπωση εχει καποιες μικρες αλλαγες...π.χ πληκτρολογιο,καιρος,εικονειδια ειδοποιησεω,μπορεις να μεταφερεις αρχεια σε φακελους....απο οσα ειδα προς το παρων και δεν βλεπω να εχει το Knox.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η εκδοση 4.4.2 ΚitKat για το Note 8.0.

 

Ανακοινωθηκε για την Αμερικη αλλα μαλλον θα σκασει μυτη και στη Γηραια Ηπειρο. Δειτε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η εκδοση 4.4.2 ΚitKat για το Note 8.0.

 

Ανακοινωθηκε για την Αμερικη αλλα μαλλον θα σκασει μυτη και στη Γηραια Ηπειρο. Δειτε εδω.

 

Σας τρώει ο πισινός σας για Knox ,έτσι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σας τρώει ο πισινός σας για Knox ,έτσι;

 

Έμενα στο ταμπλετ δεν με ενδιαφέρει. Δεν έκανα και ουτε θα κάνω ροοτ. Οπότε χάρηκα ναι :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πάρα πολύ καλό νέο!

Αν δεν περίμενα το καινούργιο, που θα κυκλοφορήσει σε λίγο, θα το αγόραζα ξανά..

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έμενα στο ταμπλετ δεν με ενδιαφέρει. Δεν έκανα και ουτε θα κάνω ροοτ. Οπότε χάρηκα ναι :)

 

Εγώ άμα κάνω upgrade να με....... Δουλεύουν όλα όπως πρέπει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!!εχω το note 8 Ν5110 WIFI . Ξερει μηπως κανεις τι ανταπτορα θελει για συνδεση με τηλεοραση? Ειναι λιγακι περιεργο...διαβασα καπου οτι εχει 5-πινο usb και οχι 11-πινο οπως το Ν5100 το οποιο σημαινει οτι θελει ανταπτορα αντιστοιχο (μου φαινεται οτι ειναι αυτοι που λενε για S2) . Το εχει καποιος συνδεσει με τηλεοραση και εχει δουλεψει ?και αν ναι με τι ανταπτορα?:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!!εχω το note 8 Ν5110 WIFI . Ξερει μηπως κανεις τι ανταπτορα θελει για συνδεση με τηλεοραση? Ειναι λιγακι περιεργο...διαβασα καπου οτι εχει 5-πινο usb και οχι 11-πινο οπως το Ν5100 το οποιο σημαινει οτι θελει ανταπτορα αντιστοιχο (μου φαινεται οτι ειναι αυτοι που λενε για S2) . Το εχει καποιος συνδεσει με τηλεοραση και εχει δουλεψει ?και αν ναι με τι ανταπτορα?:)

 

Έχει και κάτι wifi ανταπτορες που συνδέονται σε θύρα hdmi. Περιμένω έναν και με την παραλαβή θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα HDMI ανταπτοράκια που πουλάνε για Note 2/S3/S4 είναι απολύτως συμβατά με το Note 8 σε αντίθεση με αυτά που προορίζονται για Note 1/S2 που δεν είναι...
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με αυτους τους αναπτορες ειναι οτι δεν ξερεις τι θα σου βγει και μετα αντε τρεχα!!!!!απλα ειδα οτι το micro usb του 5110 ειναι διαφορετικο απο του 5100 και αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην παιζουνε ολοι οι ανταπτορες!!!!!
Link to comment
Share on other sites

απλα ειδα οτι το micro usb του 5110 ειναι διαφορετικο απο του 5100 και αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην παιζουνε ολοι οι ανταπτορες!!!!!

 

Διαφορετικό? Από που προκύπτει αυτό? Είχα στην κατοχή μου και τα 2 και τα adaptoράκια ήταν απολύτως συμβατά και με τα 2 τα οποία έχουν ακριβώς το ίδιο microUSB port, τα ίδια καλώδια και τους ίδους φορτιστές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα εχθές την αναβάθμιση στο note 8 5100 μου σε 4.2.2 το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν μου τικαρει την επιλογή πολλά παράθυρα . μήπως ξέρεις κανείς τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα εχθές την αναβάθμιση στο note 8 5100 μου σε 4.2.2 το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν μου τικαρει την επιλογή πολλά παράθυρα . μήπως ξέρεις κανείς τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ

 

Περιεργο...σε μενα ενεργοποιειται και απενεργοποιηται κανονικα παντως η επιλογη πολλα παραθυρα μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακριβώς ένα μήνα ήλθε και τοποθέτησα αυτό το tempered glass

http://www.ebay.com.au/itm/KJ28-Clear-Tempered-Glass-Guard-Protector-F-Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5100-Tablet-/390649692312?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Απλά καμία σχέση με το screen protector .

H αφη του καλύτερη και από την κανονική οθόνη και η διαφάνειά του εξαιρετική και επίσης δεν δακτυλιάζει καθόλου.

Μπήκε δε , πανεύκολα από εμένα που έχω καταστρέψει όλα τα srceen protectors που έχω προσπαθήσει να τοποθετήσω.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακριβώς ένα μήνα ήλθε και τοποθέτησα αυτό το tempered glass

http://www.ebay.com.au/itm/KJ28-Clear-Tempered-Glass-Guard-Protector-F-Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5100-Tablet-/390649692312?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Απλά καμία σχέση με το screen protector .

H αφη του καλύτερη και από την κανονική οθόνη και η διαφάνειά του εξαιρετική και επίσης δεν δακτυλιάζει καθόλου.

Μπήκε δε , πανεύκολα από εμένα που έχω καταστρέψει όλα τα srceen protectors που έχω προσπαθήσει να τοποθετήσω.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

 

Μολις το παράγγειλα κι εγώ απο τον ίδιο.

Αφήνει καθόλου κενά απο το μεταλλικό bezel που έχει γυρω απο την οθόνη?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παράγγειλα κι εγώ απο τον ίδιο.

Αφήνει καθόλου κενά απο το μεταλλικό bezel που έχει γυρω απο την οθόνη?

 

Ούτε ένα χιλιοστό. Κώστα είναι εξαιρετικό. Τι στο καλό θέλουμε τα screen protector. Δεν δαχτυλιαζει καθόλου. Καλύτερο από την κανονική οθόνη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματάκι προέκυψε με το tablet. Εδώ και 2-3 βδομάδες μόλις αναβαθμιστεί κάποια εφαρμογή, μετά δεν ανοίγει και διακόπτεται. Ξεκίνησε με το dropbox το οποίο για να ανοίξει το διέγραψα και το κατέβασα ξανά. Οποιαδήποτε εφαρμογή κι αν πάρει αναβάθμιση, για να λειτουργήσει πρέπει να διαγραφεί και να εγκατασταθεί ξανα. Τι μπορεί να συμβαίνει, έχεις κάποιος καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω και εγώ το ίδιο, και πιθανόν να πάρω την ίδια, αφού και εσύ είσαι ευχαριστημένος, θέλω να μου πεις αν στην συσκευασία είχε κουμπάκι που πάει πάνω από το κουμπί ώστε να σηκωθεί στο ύψος της οθόνης.

 

Όχι δεν έχει κουμπάκι. Βέβαια μπορείς να παραγγείλεις ξεχωριστά. Είναι ίδιο με του Νοτε 2.

Αλλά όπως και στο Νοτε 3 που έχω tempered glass με βολεύει το μικρό βαθουλωματάκι στο κουμπί.

Είναι ανεπαίσθητο και κάνει το κουμπί πιο ωραία αντιληπτό με την αφή

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματάκι προέκυψε με το tablet. Εδώ και 2-3 βδομάδες μόλις αναβαθμιστεί κάποια εφαρμογή, μετά δεν ανοίγει και διακόπτεται. Ξεκίνησε με το dropbox το οποίο για να ανοίξει το διέγραψα και το κατέβασα ξανά. Οποιαδήποτε εφαρμογή κι αν πάρει αναβάθμιση, για να λειτουργήσει πρέπει να διαγραφεί και να εγκατασταθεί ξανα. Τι μπορεί να συμβαίνει, έχεις κάποιος καμιά ιδέα;;

 

Μου το έκανε κι εμένα μετά την αναβάθμιση.. Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση, μόνο clear data η απεγκατασταση. Ευτυχώς το πρόβλημα το έχουν λίγες εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

εγινε αναβαθμιση σημερα αλλα δεν εμφανιζει την πλαγια μπαρα με τα πολλαπλα παραθυρα τι να κανω????
Link to comment
Share on other sites

και θα χασω τα αρχεια που εχω? τι πρεπει να κανω για να μην τα χασω?

και πως γινεται η επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

ευχαριστω!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ γινεται παλι η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ? Η οχι?

Edited by karfax13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...