Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω και εγω μια ερωτηση ,εχω καταλήξει να το αγορασω

Θα το πέρνατε σε 3G ή οχι? (αυτο το διαστημα μένω αγγλία(3G παντου) αλλα σε λίγο καιρο θα ειμαι παλι ελλαδα

Ασπρο ή καφε?

Το εχει σε καφε σε καλη τιμη μονο το γερμανικο amazon

Μου κάνει εντυπωση που τα skroutzμαγαζα εχουν πιο καλη τιμη για το λευκο το απλο και απο το amazon...

Και γιατι στο amazon εχουν μονο ενα χρόνο εγγυηση?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω και εγω μια ερωτηση ,εχω καταλήξει να το αγορασω

Θα το πέρνατε σε 3G ή οχι? (αυτο το διαστημα μένω αγγλία(3G παντου) αλλα σε λίγο καιρο θα ειμαι παλι ελλαδα

Ασπρο ή καφε?

Το εχει σε καφε σε καλη τιμη μονο το γερμανικο amazon

Μου κάνει εντυπωση που τα skroutzμαγαζα εχουν πιο καλη τιμη για το λευκο το απλο και απο το amazon...

Και γιατι στο amazon εχουν μονο ενα χρόνο εγγυηση?

- 3g για εμένα για οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη και να βρίσκεσαι.

- το χρώμα είναι θέμα αισθητικής διαλέγεις όποιο σου αρέσει εσένα, εμας δεν μας πέφτει λογαριασμός, αλλά μιας και ρωτάς:)... εγω έχω το άσπρο όμως το bb θεωρώ πως δείχνει πολύ κομψό και θα το "χτύπαγα" πολυ χαλαρά.

- Ως ένας απο τους καλούς πελάτες:p του αμαζον.ντε σε οτι έχω αγοράσει απο εκεί 2 χρόνια εγγύηση έχω (οπως ισχύει άλλωστε για κάθε προιόν που πωλείται εντός των ορίων της Ε.Ε.)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

- 3g για εμένα για οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη και να βρίσκεσαι.

- το χρώμα είναι θέμα αισθητικής διαλέγεις όποιο σου αρέσει εσένα, εμας δεν μας πέφτει λογαριασμός, αλλά μιας και ρωτάς:)... εγω έχω το άσπρο όμως το bb θεωρώ πως δείχνει πολύ κομψό και θα το "χτύπαγα" πολυ χαλαρά.

- Ως ένας απο τους καλούς πελάτες:p του αμαζον.ντε σε οτι έχω αγοράσει απο εκεί 2 χρόνια εγγύηση έχω (οπως ισχύει άλλωστε για κάθε προιόν που πωλείται εντός των ορίων της Ε.Ε.)

 

Στειλε μου ενα link απο το γερμανικό αν μπορείς.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου ενα link απο το γερμανικό αν μπορείς.

 

κοίτα εδώ;)

 

Note 8.0 N5100 Tablet WiFi + 3G -> http://goo.gl/39ewJU

 

Note 8.0 N5110 Tablet WiFi only -> http://goo.gl/mA9wNI

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε χρησιμοποιησει καθολου αυτη τη λυση για χρηση απλου wi fi συσκευης σε 3g?

http://www.ebay.com/itm/181031772840?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Διορθωστε με αν κανω λαθος η χρηση της συσκευης σαν τηλεφωνο (ληψη και εκτελεση κλησεων) γινεται μονον απο Note 8.0 N5100 Tablet WiFi + 3G και οχι απο απλο Note 8.0 N5100 Tablet WiFi ?

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εδώ;)

 

Note 8.0 N5100 Tablet WiFi + 3G -> http://goo.gl/39ewJU

 

Note 8.0 N5110 Tablet WiFi only -> http://goo.gl/mA9wNI

 

Μήπως γνωρίζουμε τι μεταφορικά χρεώνουν στο περίπου για να δω αν αξίζει η διαφορά τιμής?

Link to comment
Share on other sites

κανεις λογαριασμο βαζεις διευθηνση και αναλογα με τις μερες που θελεις να το παραλαβεις ειναι και τα μεταφορικα.

Το καφε 3g ειναι πιο φθηνο απο το λευκο ,το κακο ειναι οτι δεν εχω δει πουθενα το καφε απο κοντα για να δω πως ειναι ......

αυτο που με προβληματιζει με το 3G ειναι οτι στην ελλαδα το χρησιμοποιω ελαχιστα,εχω φορητο,το κινητο και η ταμπλέτα της συζηγου με 3G και χρησιμοποιω μονο το κινητο.Μπορω να κάνω το κινητο μου μοντεμ και να στέλνω ιντερνετ στην ταμπλέτα?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

κανεις λογαριασμο βαζεις διευθηνση και αναλογα με τις μερες που θελεις να το παραλαβεις ειναι και τα μεταφορικα.

Το καφε 3g ειναι πιο φθηνο απο το λευκο ,το κακο ειναι οτι δεν εχω δει πουθενα το καφε απο κοντα για να δω πως ειναι ......

αυτο που με προβληματιζει με το 3G ειναι οτι στην ελλαδα το χρησιμοποιω ελαχιστα,εχω φορητο,το κινητο και η ταμπλέτα της συζηγου με 3G και χρησιμοποιω μονο το κινητο.Μπορω να κάνω το κινητο μου μοντεμ και να στέλνω ιντερνετ στην ταμπλέτα?

 

Εννοει με tethering μπορείς να το κάνεις. Αλλα δεν ξέρω αν θα αντέχει απο μπαταρία.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του wifi μοντέλου! :)

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, εαν οι θήκες που έχουν μαγνητάκια, μπορεί να κάνουν μόνιμη ζημιά στην οθόνη / digitizer...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του wifi μοντέλου! :)

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, εαν οι θήκες που έχουν μαγνητάκια, μπορεί να κάνουν μόνιμη ζημιά στην οθόνη / digitizer...

 

Παντως εγω με το original flip cover δεν εχω καποιο προβλημα. Για αλλες θηκες δεν ξερω να σου πω.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την original της Samsung δεν έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλη δηλαδη?

Γιατι εγω λέω να πάρω μια και καλη αλλα ειναι λίγο ακριβη....

http://www.noreve.com/langue/en/product/Samsung_GT-N5100_Galaxy_Note_8.0_Tradition_leather_case.html

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα μια απαντηση,υπαρχει προβλημα αναγνωρισης ελληνικων σε συσκευες ''οχι ελληνικες''. π.χ. αγορασμενες απο σκρουτζομαγαζα ή απο γερμανια;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα μια απαντηση,υπαρχει προβλημα αναγνωρισης ελληνικων σε συσκευες ''οχι ελληνικες''. π.χ. αγορασμενες απο σκρουτζομαγαζα ή απο γερμανια;ευχαριστω.

 

Όχι, κανένα. Επιλέγεις κανονικά την ελληνική γλώσσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Απολαμβάνω εδώ και αρκετούς μήνες ένα note 2. Είμαι απλά εντυπωσιασμένος από το τι μπορώ να κάνω μαζί του και πραγματικά χρησιμοποιώ τη χειρόγραφη λειτουργία με κάθε ευκαιρία. Ακριβώς γι αυτό όμως οι 5,5 ίντσες αρχίζουν να με "περιορίζουν".

 

Για να μη τα πολυλογώ, η απορία μου είναι αν κάποιος έχει συγκρίνει τις δύο συσκευές, note2 και note8 αν είναι πραγματικά ισάξιες. Είναι το note 8 ό,τι και το note 2 σε λειτουργία, αυτονομία, απόκριση κλπ κλπ; Ξέρω ότι η οθόνη "χάνει" λιγάκι αλλά η εμπειρία χρήσης με ενδιαφέρει αν ξέρει κανείς.

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία χρήσης ειδικά με το s-pen κυριολεκτικά απογειώνεται στην 8ιντση οθόνη του Νote 8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Απολαμβάνω εδώ και αρκετούς μήνες ένα note 2. Είμαι απλά εντυπωσιασμένος από το τι μπορώ να κάνω μαζί του και πραγματικά χρησιμοποιώ τη χειρόγραφη λειτουργία με κάθε ευκαιρία. Ακριβώς γι αυτό όμως οι 5,5 ίντσες αρχίζουν να με "περιορίζουν".

 

Για να μη τα πολυλογώ, η απορία μου είναι αν κάποιος έχει συγκρίνει τις δύο συσκευές, note2 και note8 αν είναι πραγματικά ισάξιες. Είναι το note 8 ό,τι και το note 2 σε λειτουργία, αυτονομία, απόκριση κλπ κλπ; Ξέρω ότι η οθόνη "χάνει" λιγάκι αλλά η εμπειρία χρήσης με ενδιαφέρει αν ξέρει κανείς.

 

Η εμπειρία χρήσης ειδικά με το s-pen κυριολεκτικά απογειώνεται στην 8ιντση οθόνη του Νote 8...

 

Πράγματι έτσι είναι.

Και βέβαια το Νοτε 8 είναι ένα ΝΟΤΕ2 στις 8 ίντσες και κάτι ακόμα θα έλεγα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το θέμα είναι ότι και τα δυο μαζί μάλλον υπερβολή είναι, ένα s4 mini είναι θεωρητικά το ιδανικο συμπληρωμα για αυτό.

 

Από ό,τι έχω δει πάντως δεν βγαίνει καιρνούρια έκδοση μέχρι το καλοκαίρι, εκτός αν κάτι δεν είδα, οπότε αν κατεβεί λίγο το 3g ως τα Χριστούγεννα....

Edited by kostasd21
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το θέμα είναι ότι και τα δυο μαζί μάλλον υπερβολή είναι, ένα s4 mini είναι θεωρητικά το ιδανικο συμπληρωμα για αυτό.

 

Από ό,τι έχω δει πάντως δεν βγαίνει καιρνούρια έκδοση μέχρι το καλοκαίρι, εκτός αν κάτι δεν είδα, οπότε αν κατεβεί λίγο το 3g ως τα Χριστούγεννα....

 

Όταν είσαι στο δρόμο και χρειάζεσαι πενάκι ή ένα αξιοπρεπές browsing ,τι να σου κάνει το S4 mini;;;;;;;;;

Όσο βγαίνει μηχάνημα με S-pen αποκλείεται να πάρω άλλο μηχάνημα.Τέλος:p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενω το WIFI πέφτει κάθε μέρα το 3G ακούνητο στα 230...

 

Εξηγα το λιγοκαλυτερα γιατι δεντο επιασα! :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει για την τιμη, αν και έχει κανει λάθος, αν έκανε 230 το 3g θα ξεστοκάρανε ολα τα σκρουτζομαγαζα...

 

Γιαυτο δεν καταλαβα και ρωτησα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...