Jump to content

Τηλεφωνική γραμμή από Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό το κατάλαβα. Νόμιζα ότι είχαν και τίποτα άλλες διαφορές.

 

No comment!!

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Aυτό το κατάλαβα. Νόμιζα ότι είχαν και τίποτα άλλες διαφορές.

 

No comment!!

 

 

Δηλαδή να υποθέσω οτι θεωρείς ασήμαντη την διαφορά της αναλογίας μεταξύ 1:10 και 1:50? :blink:

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Δηλαδή να υποθέσω οτι θεωρείς ασήμαντη την διαφορά της αναλογίας μεταξύ 1:10 και 1:50? :blink:

 

vbm

 

 

Ρε παιδιά θα μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτή η αναλογία??? :o :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον FuriouS

 

Ρε παιδιά θα μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτή η αναλογία??? :o :wacko:

 

 

Σημαίνει ότι η εταιρία εγγυάται ότι διαθέτει bandwitch για να καλύψει στάνταρ αυτό το ποσοστό (1/10, 1/50 κτλ) των πελατών της. Αν μπουν περισσότεροι συγχρόνως θα υπάρξει πτώση της ταχύτητας για όλους.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=6167

 

 

@ supernet:

 

PSTN OTE + ADSL (384/128) από Tellas:

27.50 + 34 + 9.98 = 71.48 euro (PSTN)

 

Aν το συγκρίνεις με την ΙSDN (2 τηλεφωνικές γραμμές):

ISDN OTE + ADSL Tellas (384/128):

27,50 + 34 + 13.20 = 74,70 euro (ISDN)

 

Σε κάθε περίπτωση το πακέτο "Surf" 384/384 με κόστος 70 euro συμφέρει! Όσον αφορά την αναλογία 1:50 ... Δεν υπάρχει τόση "ζήτηση" ώστε να "δεις" "μείωση" της ταχύτητας (σήμερα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfer

 

@ supernet:

 

Aν το συγκρίνεις με την ΙSDN (2 τηλεφωνικές γραμμές):

ISDN OTE + ADSL Tellas (384/128):

27,50 + 34 + 13.20 = 74,70 euro (ISDN)

 

Αναφέρεις μηνιαία ποσά χρέωσης (27,50 και 34) και καπάκι προσθέτεις δημινιαίο ποσό χρέωσης (13,20).

 

Είναι λάθος ο υπολογισμός αυτός. Το σωστό είναι:

 

27,50 + 34 + 6,60 = 68,10 € και όχι 74,70 €

 

Αν θες, μπορούμε να το υπολογίσουμε και δημινιαία (θεωρητικά) ως εξής:

 

55 + 68 + 13,20 = 136,20 €

 

Της δε Telepassport η δημινιαία χρέωση στο πακέτο 384 ανέρχεται στο ποσό των 140 €

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Αναφέρεις μηνιαία ποσά χρέωσης (27,50 και 34) και καπάκι προσθέτεις δημινιαίο ποσό χρέωσης (13,20).

 

Είναι λάθος ο υπολογισμός αυτός. Το σωστό είναι:

 

27,50 + 34 + 6,60 = 68,10 € και όχι 74,70 €

 

Αν θες, μπορούμε να το υπολογίσουμε και δημινιαία (θεωρητικά) ως εξής:

 

55 + 68 + 13,20 = 136,20 €

 

Της δε Telepassport η δημινιαία χρέωση στο πακέτο 384 ανέρχεται στο ποσό των 140 €

 

 

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος???

Η πάγια χρέωση των 13.20 euro στην ISDN είναι μηνιαία, βάση του ΟΤΕ:

http://www.oteshop.gr/home/isdnbraconnection.htm

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΠΑΣΣΠΟΡΤ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΤΟΝ ΕΠΑΚ.ΕΧΕΙΣ 24 ΩΡΕΣ ΙΝΕΡΝΕΤ.

ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΕΣ ΦΩΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΝΩ ΣΤΟ ISDN Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΝΟΜΙΖΩ.

ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση με το SDSL της Τελεπάσπορτ ουσιαστικά συμφέρει γιατί:

με 55 Ευρώ το μήνα έχω μόνιμη 24ωρη σύνδεση στο Ίντερνετ με σταθερή ταχύτητα στα 128 (upload - download) και δύο φωνητικές γραμμές (2 αριθμούς τηλεφώνου). Εκτός από αυτά έχω μειωμένη αστική κλήση σε σχέση με τον ΟΤΕ περίπου 20% και 11% από τον πιο φθηνό άλλο παροχέα σταθερής τηλεφωνίας! (βάλε και τις πιο φθηνές τιμές σε κινητά και υπεραστικα)....

Μόνο το πάγιο για μια ISDN σύνδεση στον ΟΤΕ είναι πάνω από 26 Ευρώ δηλ. 13 το μήνα + μια σύνδεση Ίντερνετ....

Υπολόγισα ότι τώρα δίνω 140 Ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ και περίπου άλλα 30 Ευρώ το δίμηνο για 64άρα σύνδεση. Άρα 170Ευρώ το δίμηνο ή 85 το μήνα (χωρίς ΦΠΑ). Με τις τιμές της Telepassport για τα ίδια τηλεφωνήματα και με 128άρα και 24ωρη σύνδεση στο Ίντερνετ θα δίνω 88 Ευρώ...

Επίσης συμφέρει να γίνεις και συνεργάτης της Τελεπάσπορτ και κυρίως αν έχεις δικό σου μαγαζί....

αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

www.cityshop.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συγγνώμη παιδιά, αλλά επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις όσον αφορά τους εναλλακτικούς φορείς, αυτά τα 55 ευρώ που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι τιμή για νετ και σταθερή τηλεφωνία μαζί, χωρίς να εμπλέκεται πουθενά ο %*&%($@ ο ΟΤΕ ; Δηλαδή με πλήρη κατάργηση του ΟΤΕ; Μπορεί κάποιος να δώσει περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες σχετικά με το τι ακριβώς ισχύει από πλευράς αναλυτικών χρεώσεων, χρονικής διάρκειας σύμβασης και αξιοπιστίας της εν λόγω εταιρείας; Στο site τους τουλάχιστον όσο κοίταξα δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου κάποιο τέτοιο πακετάκι. Φαίνεται αρκετά δελεαστικό όμως...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

Συγγνώμη παιδιά, αλλά επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις όσον αφορά τους εναλλακτικούς φορείς, αυτά τα 55 ευρώ που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι τιμή για νετ και σταθερή τηλεφωνία μαζί, χωρίς να εμπλέκεται πουθενά ο %*&%($@ ο ΟΤΕ ; Δηλαδή με πλήρη κατάργηση του ΟΤΕ; Μπορεί κάποιος να δώσει περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες σχετικά με το τι ακριβώς ισχύει από πλευράς αναλυτικών χρεώσεων, χρονικής διάρκειας σύμβασης και αξιοπιστίας της εν λόγω εταιρείας; Στο site τους τουλάχιστον όσο κοίταξα δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου κάποιο τέτοιο πακετάκι. Φαίνεται αρκετά δελεαστικό όμως...

 

 

Έτσι ακριβώς.

ΟΤΕ τέλος!!! :D :p

 

http://www.telepassport.gr/TPH_news/sdsl.html έχει πληροφορίες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

-Μόνο μέσω πιστωτικής γίνεται η εξόφληση; (κακό αυτό) Σίγουρα δεν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση;

 

- Η σύμβαση είναι δεσμευτική για κάποιο αρχικό συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, ή είναι αορίστου χρόνου ευθύς εξ αρχής;

 

-Δεδομένης και της επερχόμενης φορητότητας των αριθμων, μπορώ καταργώντας το τωρινό νούμερο του ΟΤΕ να το κρατήσω και σ' αυτούς; Αν όχι, τι μορφής είναι τα νούμερα τους; Θα χρειάζεται να βάζω και προθέματα όταν πραγματοποιώ κλήσεις;

 

-Έχουν πλήρη κάλυψη στην Αθήνα, κι αν ναι πόσο παίρνει περίπου να σου κάνουνε την εγκατάσταση; Γενικά όσοι είχατε εμπειρία, τι λέει γενικά από αξιοπιστία η εν λόγω εταιρεία;

 

Ευχαριστώ :o

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο πιστωτικής στα πακέτα TPH-Online Surf και TPH-Online Home.!οποιαδήποτε και αν είναι αυτή.Μπορείς βέβαια να αποκτήσεις και την ABG Telepassport VISA,όπου σου παρέχει επιπλέον εκπτώσεις στο λογαριασμό.

Η υπηρεσία είναι δεσμευτική για δύο μήνες...μετά κάνε ότι θες.

Ο αριθμός τηλεφώνου σου παραμένει ο ίδιος με τη μόνη αλλαγή να γίνεται στο 210.....το οποίο γίνεται 212......και δεν θα χρειάζεται κανένα πρόθεμα.

Στην Αθήνα υπάρχει αρκετή κάλυψη αν και όχι "ολοκληρωτική".Πες την περιοχή στην οποία μένεις και θα σου πω.Μπορείς βέβαια να κοιτάξεις και σε προηγούμενες σελίδες,όπου εκεί αναφέρονται νομίζω οι περιοχές που υπάρχει κάλυψη.

DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

1ον η υπηρεσία έχει ξεκινήσει;

2ον Η αναλογία παίζει ρόλο και στις τηλεφωνικές κλήσεις ή μόνο στο internet;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ξεκινήσει και υπάρχει και στην Πάτρα αν ενδιαφέρεσαι(είδα την περιοχή σου telePS) σε συγκεκριμένους αριθμούς βέβαια,όχι παντού ακόμα.Όσο για την αναλογία δεν γνωρίζω καθόλου.
DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

Η αναλογία παιζει ρόλο μόνο στη σύνδεση στο διαδίκτυο.

Η υπηρεσίa s-dsl διατίθεται σε 35 περίπου κόμβους σε όλη την Ελλάδα.

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια σελίδα να βάλουμε το νούμερο που μας ενδιαφέρει και να δούμε εαν είναι εντός κάλυψης;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει μία τέτοια σελίδα.Δεν έτυχε να δω.Αν θέλετε στείλτε μου(είτε προσωπικό μήνυμα είτε εδώ στο φόρουμ) όποιον αριθμό θέλετε να σας πω αν τον καλύπτει.
DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pap

 

Δεν νομίζω να υπάρχει μία τέτοια σελίδα.Δεν έτυχε να δω.Αν θέλετε στείλτε μου(είτε προσωπικό μήνυμα είτε εδώ στο φόρουμ) όποιον αριθμό θέλετε να σας πω αν τον καλύπτει.

 

 

2102237xxx

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2102237xxx Dustuxos se auto to noumero den dunatai h diathesh sdsl upiresias pros to paron

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geogo

 

2102237xxx Dustuxos se auto to noumero den dunatai h diathesh sdsl upiresias pros to paron

 

 

Α ωραία. Δε θα εχω δίλημμα αν πρέπει ή όχι να το βάλω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...