Jump to content

Τηλεφωνική γραμμή από Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στο site της telepassport υπάρχει ανακοίνωση για τις νέες υπηρεσίες internet που προσφέρει (PSTN/ISDN64/ISDN128) η εταιρεία με χρονοχρέωση φυσικά. Οπότε μάλλον σύντομα θα ανακοινώσει και τις flat-rate υπηρεσίες της. :cool:

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Εχει ξεκινήσει η διάθεση της υπηρεσίας; :blink:

Γνωρίζει κάποιος κάτι νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.

Πέρασα στην Αθήνα φέτος, και η οικογένειά μου είναι στην Μυτιλήνη. Οπότε, συχνά θα χρεώνομαι με υπεραστικές κλήσεις. Η Telepassport όπως έχω ακούσει, συμφέρει για κάτι τέτοιο. Αυτό που με απασχολεί όμως, είναι το τί γίνεται με το internet.

Έχω μία 56άρα σύνδεση από την Panafonet (δωρεάν με αγορά κινητού με σύνδεση Vodafone). Σκοπεύω, τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο να την κρατήσω. Βλέποντας όμως στο site της Telepassport, οι χρεώσεις είναι διαφορετικές από τις κανονικές (οι κανονικές νομίζω είναι 120 δρχ/ώρα με το παλιό σύστημα). Και η ερώτησή μου είναι: Μπορώ να χρησιμοποιώ για την σταθερή μου τηλεφωνία την Telepassport, και παράλληλα να συνεχίσω να μπαίνω στο internet με την 56άρα μου σύνδεση, και με την χρέωση που ισχύει τώρα κανονικά;; (εννοώ τις 120 δρχ/ώρα)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για σύνδεση χωρίς ΟΤΕ; Μάλλον όχι, δεν είμαι όμως σίγουρος.

Αν έχεις ΟΤΕ και ως εναλλακτική την ΤΡ, τότε θα μπορείς να συνδέεσαι από ΟΤΕ μέσω ΕΠΑΚ (120 ή 60 δρχ/ώρα).

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές που τελικά η telepassport ανακοίνωσε είναι μικρότερες, 128αρι με 2 τηλεφωνικές γραμμές (δηλαδή τέρμα πάγιο στον ΟΤΕ) 55 ευρώ το μήνα...
www.cityshop.gr
Link to comment
Share on other sites

nai etsi einai to programma TPH-Online surf gia taxuthta 128 me 2 kanalia fonis kai ena gia dedomena ksekinaei apo 55 euro to mina...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον entypois

 

οι τιμές που τελικά η telepassport ανακοίνωσε είναι μικρότερες, 128αρι με 2 τηλεφωνικές γραμμές (δηλαδή τέρμα πάγιο στον ΟΤΕ) 55 ευρώ το μήνα...

 

 

... τέρμα και η χρονοχρέωση :)

Link to comment
Share on other sites

nai terma h xronoxreosh parexetai flat-rate internet 24 ores to 24 oro

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια γοατι στο σιτε της τελεπασπορτ δεν αναφερεται πουθενα.........ουτε χρεωσεις.........

;)

Γκαβος ειμαι...?

Link to comment
Share on other sites

Από χτες υπάρχει επίσημα και στο site η ανακοίνωση για τα πακέτα DSL ανεξάρτητα του ΟΤΕ, αλλά δεν λέει για πακέτο χωρίς σύνδεση στο internet.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lewton

 

Από χτες υπάρχει επίσημα και στο site η ανακοίνωση για τα πακέτα DSL ανεξάρτητα του ΟΤΕ, αλλά δεν λέει για πακέτο χωρίς σύνδεση στο internet.

 

TPH-Online Surf*

TPH-Online Surf 128 55,00 €

TPH-Online Surf 256 65,00 €

TPH-Online Surf 384 70,00 €

TPH-Online Surf 512 100,00 €

 

TPH-Online Home*

TPH-Online Home 128 75,00 €

TPH-Online Home 256 110,00 €

TPH-Online Home 384 150,00 €

TPH-Online Home 512 165,00 €

 

*Τα συγκεκριμένα πακέτα εξοφλούνται αποκλειστικά μέσω πιστωτικής κάρτας

 

Οι αναφερόμενες υπηρεσίες δεν συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ

 

Όχι ρε παιδιά ηρεμήστε. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Άκου κει 128 με 55 και 75 €. Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος για να "τσιμπήσεις". :stupid:

 

Και ποια η διαφορά του Surf με το Home πακέτο??? Μήπως που το πρώτο δίνει 1 και το άλλο 3 emails????? :blink:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Όχι ρε παιδιά ηρεμήστε. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Άκου κει 128 με 55 και 75 €. Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος για να "τσιμπήσεις". :stupid:

 

Και ποια η διαφορά του Surf με το Home πακέτο??? Μήπως που το πρώτο δίνει 1 και το άλλο 3 emails????? :blink:

 

 

 

E τότε πάρε το 384 με 70 ευρώ. 384 απο ΟΤΕ (27.5Ε/μήνα) και οτενετ (49Ε/μήνα) κάνει 76.5Ε/μήνα χωρίς ΦΠΑ, οπότε μάλλον συμφέρει η τελεπάσσπορτ (και μη ξεχνάς οτι είναι SDSL, συνεπώς έχεις και μεγαλύτερο upload απ'ότι στον ΟΤΕ). ;)

 

Όσο για τα surf και home αν θυμάμαι το πρώτο έχει αναλογία 1:50 και το δεύτερο 1:10.

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

E τότε πάρε το 384 με 70 ευρώ. 384 απο ΟΤΕ (27.5Ε/μήνα) και οτενετ (49Ε/μήνα) κάνει 76.5Ε/μήνα χωρίς ΦΠΑ, οπότε μάλλον συμφέρει η τελεπάσσπορτ (και μη ξεχνάς οτι είναι SDSL, συνεπώς έχεις και μεγαλύτερο upload απ'ότι στον ΟΤΕ). ;)

 

 

Υπάρχει όμως και η Tellas 27,5 + 34 = 61,5 €,

καθώς επίσης και η Vivodi 27,5 + 32,5 = 60 €

χωρίς ΦΠΑ για 384. Ο supernet μάλλον έχει δίκιο σ' αυτό που λέει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

E τότε πάρε το 384 με 70 ευρώ. 384 απο ΟΤΕ (27.5Ε/μήνα) και οτενετ (49Ε/μήνα) κάνει 76.5Ε/μήνα χωρίς ΦΠΑ, οπότε μάλλον συμφέρει η τελεπάσσπορτ (και μη ξεχνάς οτι είναι SDSL, συνεπώς έχεις και μεγαλύτερο upload απ'ότι στον ΟΤΕ). ;)

 

Γιατί στο παράδειγμα σου, χρησιμοποιείς ως provider την OTEnet????

 

Εγώ χρησιμοποιώ TELLAS με 34€ και όχι ΟΤΕnet με 49€.

 

Συνεπώς 27,50 + 34 = 61,50. Τελική τιμή με ΦΠΑ: 72.57.

 

TPH-Online Home 384 με 177,00 € (τελική τιμή) να προτιμήσω? :blink:

 

Άσε τα upload κλπ. Αυτά είναι λεπτομέρειες και δεν τα καταλαβαίνω (δεν τα δίνω βάση) και πολύ. Δίνω όμως σημασία στο τελικό ποσό που καλούμε να πληρώσω κάθε μήνα. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι με τα πακέτα της Telepassport κόβεις τελείως τον ΟΤΕ, άρα γλιτώνεις και το πάγιο για το σταθερό τηλέφωνο του ΟΤΕ, ήτοι γύρω στα 10+ΦΠΑ ευρώ το μήνα και ότι έχει το μικρότερο κόστος εξοπλισμού από κάθε άλλη υπηρεσία DSL.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lewton

 

Μην ξεχνάτε ότι με τα πακέτα της Telepassport κόβεις τελείως τον ΟΤΕ, άρα γλιτώνεις και το πάγιο για το σταθερό τηλέφωνο του ΟΤΕ, ήτοι γύρω στα 10+ΦΠΑ ευρώ το μήνα

 

 

Το ίδιο συμβαίνει και όταν συνδέεσαι και μέσω του δικτύου της Vivodi :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lewton

 

Μην ξεχνάτε ότι με τα πακέτα της Telepassport κόβεις τελείως τον ΟΤΕ, άρα γλιτώνεις και το πάγιο για το σταθερό τηλέφωνο του ΟΤΕ, ήτοι γύρω στα 10+ΦΠΑ ευρώ το μήνα και ότι έχει το μικρότερο κόστος εξοπλισμού από κάθε άλλη υπηρεσία DSL.

 

Και με την IntraConnect μπορούσα να είχα κόψει τον ΟΤΕ, και είχα και το φθηνότερο κόστος εξοπλισμού (τότε) αλλά μη σου πω, με τι έμεινα στο χέρι......όταν βάρεσε κανόνι. :whistle:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι η Τelepassport δεν νομίζω να κλείσει... πρώτον έχει αρκετά καλά κέρδη σαν εταιρεία, δεύτερον πίσω της βρίσκονται μεγάλες ευρωπαικές εταιρείες....
www.cityshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Γιατί στο παράδειγμα σου, χρησιμοποιείς ως provider την OTEnet????

 

Εγώ χρησιμοποιώ TELLAS με 34€ και όχι ΟΤΕnet με 49€.

 

Συνεπώς 27,50 + 34 = 61,50. Τελική τιμή με ΦΠΑ: 72.57.

 

TPH-Online Home 384 με 177,00 € (τελική τιμή) να προτιμήσω? :blink:

 

Άσε τα upload κλπ. Αυτά είναι λεπτομέρειες και δεν τα καταλαβαίνω (δεν τα δίνω βάση) και πολύ. Δίνω όμως σημασία στο τελικό ποσό που καλούμε να πληρώσω κάθε μήνα. ;)

 

 

 

ΟΚ, έστω με τελλας. Τελική τιμή 72.57 όπως είπες, ενώ για τελεπασσπορτ τελική είναι 82.60 (γιατί φυσικά αν θες άμεση συγκριση μεταξύ τελλας και τελεπας θα βάλεις το πακέτο surf και όχι το home...).

Βάλε και το πάγιο 2 γραμμών PSTN (ή μιας ISDN) που το γλιτώνεις με τελεπας, όπως είπε και ο lewton, οπότε το ίδιο βγαίνει.

 

Όσο για το upload, εσένα μπορεί να μη σε νοιάζει (ή να μην το καταλαβαίνεις, όπως είπες) αλλα σίγουρα νοιάζει άλλους.

 

Το συμπέρασμα είναι: μην επιτίθεσαι άδικα σε αυτά τα πακέτα, γιατί αν κάνεις λίγους υπολογισμούς θα δείς οτι είναι μια χαρά.

 

Φιλικά,

vbm

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να τονιστεί ότι η Τelepassport (και σε μικρότερο βαθμό η Vivodi) προσπαθεί να διαφοροποιηθεί από τους υπόλοιπους, κάτι πολύ σημαντικό για την ανάπτυξη γενικά της αγοράς του ευρυζωνικού ίντερνετ.

Όχι δεν είμαι συνεργάτης της, αλλά αναγνωρίζω την αξία των προϊόντων της.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

(γιατί φυσικά αν θες άμεση συγκριση μεταξύ τελλας και τελεπας θα βάλεις το πακέτο surf και όχι το home...).

 

Ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του SURF και του HOME πακέτου?

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του SURF και του HOME πακέτου?

 

 

Όπως απάντησα και την πρώτη φορά που ρώτησες, νομίζω οτι έχουν διαφορετική αναλογία χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...