Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 1 ώρα browsing, 1 ώρα μουσική, και 20 λεπτά κλήσεις το 24ωρο αντέχει το κινητό 1 μέρα χωρίς φόρτιση; Είδα τα σχόλια και έχει φοβηθεί το μάτι μου...
Μόνο Honda.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου εστειλαν το κινητο την παρασκευη αλλα μεχρι τωρα το μονο που βλεπω στο Tracking Number ειναι: "INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Να ανυσηχησω?

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν το κινητο την παρασκευη αλλα μεχρι τωρα το μονο που βλεπω στο Tracking Number ειναι: "INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Να ανυσηχησω?

 

Φίλε μου δεν πρέπει να ανησυχέις καθόλου!!! Ίσως και τώρα που σου γράφω να έχει αλλάξει το status!! Κάνε μου μια χάρη και απλά μην το σκέφτεσαι μέχρι να έρθει!!! Έχω παραγγείλει αρκετά κινητά ως τώρα και στο πρώτο απλά δεν περνούσαν οι μέρες :D Στα υπόλοιπα που δεν τα είχα στο νου μου ήρθαν πριν το πάρω χαμπάρι!!!

 

Γενικά τα Status πολλές φορές δεν είναι up to date για διάφορους λόγους, οπότε μη δίνεις και τρελή σημασία!!

 

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα επειδη θελω να το παρω τωρα και δεν βρισκω κωδικο εκπτωτικο αν ξερει καποιος με σωζει.. :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα επειδη θελω να το παρω τωρα και δεν βρισκω κωδικο εκπτωτικο αν ξερει καποιος με σωζει.. :)

 

Απο οτι ξερω δεν υπαρχει κωδικος, μπορει ομως να κανουν καμια εκπτωση των 2 ευρω οπως προσφατα.

Edited by CrashTR
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι αναμεσα στο Α820 και στο Α660. Μπορει καποιος να με βοηθησει στην επιλογη? Δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η αδιαβροχη επικαλυψη του 660. Προσεξα επισης τρομερη διαφορα στο βαρος των 2 συσκευων. Το 660 αναφερει: 138.1g with battery, ενω το 820: 500g.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν βάλει τη ρομ του cybermaus. Ποση ραμ ειναι χρησιμοποιημενη ενω εχετε κανει εναν καθαρισμό με καποια εφαρμογη. Πχ σε μενα ενα 60% περιπου χρησιμοποιειται. Γενικα κατω απο 55% δεν πεφτει ποτε. Το μονο θεμα μου με την official rom ειναι αυτο. Αν αξιζει θα περασω cybermaus
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι αναμεσα στο Α820 και στο Α660. Μπορει καποιος να με βοηθησει στην επιλογη? Δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η αδιαβροχη επικαλυψη του 660. Προσεξα επισης τρομερη διαφορα στο βαρος των 2 συσκευων. Το 660 αναφερει: 138.1g with battery, ενω το 820: 500g.

 

λοιπόν το Α660 το έχω εγώ ενώ το 820 το έχει ένας συνάδελφος στην δουλειά....

ξεκινάμε:

1) Οθόνη...η κύρια διαφορά του 820 είναι ο όγκος του λόγο της μεγαλύτερης οθόνης...οπότε υπολόγισε ναι μεν καλύτερα θα βλέπεις αλλά μεγαλώνει το μέγεθος του κινητού και γίνεται πιο "παντοφλέ" και άρα ίσως έχεις θέμα στο να το βάζεις σε κάποια τσέπη ας πούμε.

2) Μπαταρία.....το 820 έχει μεγαλύτερη μπαταρία 2000mah σε σχέση με το 660 που έχει 1500...φυσικά στην πράξη δεν ξέρω αν φαίνεται ι διαφορά μιας και η μεγαλύτερη οθόνη και η περισσότερη επεξεργαστική ισχύ έχουν ανάγκη για περισσότερη ενέργεια άρα ίσως είναι ισοδύναμα πάνω κάτω.....φυσικά εδώ εξαρτάται και η χρήση...ο συνάδελφος στο 820 δεν του βγάζει ούτε μέρα το κινητό γτ έχει μόνιμα ανοιχτά bluetooth,wireless,3g και συνέχεια κάνει πράματα με το κινητό , ενώ εγώ με το α660 με λίγα τηλέφωνα και λίγο ίντερνετ καταφέρνω να μου κρατάει και 3 μέρες άνετα.....

3) η μεγάλη διαφορά είναι στην ταχύτητα.....το ένα έιναι 2πύρηνο με 512 ενώ το άλλο 4πύρηνο με 1gb ram...οπότε εδώ πρέπει να αποφασίσεις γτ σου χρειάζεται το κινητό...θέλεις να κάνεις τρελά πράματα ??? δλδ skype, browsing, gps και χίλια δυο ταυτόχρονα ? εμένα προσωπικά τα 512 μου αρκούν αλλά για κάποιον που θέλει κινητό ισάξιο με έναν φορητό υπολογιστή για να στέλνει Mail και να έχει όλη την δουλειά του στην τσέπη του ίσως το 1gb να είναι απαραίτητο ....

επίσης το 820 έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά γενικά ....κάμερα, χρώματα στην οθόνη αλλά το α660 φυσικά είναι αδιάβροχο και με πιστοποιήσεις....αλλά εγώ προσωπικά και παρόλο που και στο παρελθόν είχα αδιάβροχο κινητό το συγκεκριμένο δεν το έχω τεστάρει και ούτε πρόκειτε...απλά εύχομαι σε περίπτωση που γίνει καμιά στραβή...πχ πέσει νερό πάνω του να μην τα κλάψω τα λεφτά μο.....λόγο του 1,2 φυσικά αυξάνεται και το βάρος όπως ανέφερες ...φυσικά δεν είναι 500 αλλά κάπου 150γρ στο 820 και επειδή το έχω πιάσει στο χέρι μου πίστεψε με είναι θέμα συνήθειας δεν θα καταλάβεις την διαφορά....(το 500 είναι το βάρος του πακέτου...μήπως σε μπέρδεψε αυτό ??)

 

προσωπικά επέλεξα το α660 λόγο του χρώματος και λόγω της χαμηλής τιμής του...μπορεί με +30ε να παίρνεις πολύ ισχυρότερο κινητό αλλά υπάρχουν πολλές παράμετροι που πρέπει να προσέξεις...

ελπίζω να βοήθησα....

Link to comment
Share on other sites

@Stivas

 

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου φιλε.Με βοηθησες αρκετα νομιζω στην επιλογη.Το μονο πραγμα που σκεφτομαι και εγω ειναι η οθονη.Αν το 820 ηταν 4'' δεν θα το σκεφτομουν καν. Απλα λεω να τολμησω με ενα μεγαλυτερο για πρωτη φορα.Thx.

Edited by johnftw
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά αυτό το πράγμα με τη μπαταρία μου κάνει πολύ εντύπωση... Έχοντας διαβάσει ολόκληρο το θέμα, συναντώ τόσο μεγάλες αποκλείσεις που τελικά αναρωτιέμαι.. έχουμε τελικά όλοι την ίδια μπαταρία??? Εμένα για να μου κρατήσει 3:eek: μέρες πρέπει να το έχω κλείσει και να παίρνω τηλέφωνα απ το παλιό μου κιν..

 

Υγ καλημερες:):):)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά αυτό το πράγμα με τη μπαταρία μου κάνει πολύ εντύπωση... Έχοντας διαβάσει ολόκληρο το θέμα, συναντώ τόσο μεγάλες αποκλείσεις που τελικά αναρωτιέμαι.. έχουμε τελικά όλοι την ίδια μπαταρία??? Εμένα για να μου κρατήσει 3:eek: μέρες πρέπει να το έχω κλείσει και να παίρνω τηλέφωνα απ το παλιό μου κιν..

 

Υγ καλημερες:):):)

 

Καταρχήν είναι λογικό γτ ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση....επίσης ο όρος "μόνο τηλέφωνα" μπορεί να διαφέρει απο άτομο σε άτομο......άς υποθέσουμε ότι 2 άτομα μιλάνει μισή ώρα την ημέρα....έχει διαφορά άν ένα άτομο κάνει 2 κλήσεις 15λεπτες και το άλλο άτομο κάνει 40 κλήσεις με διάρκεια λεπτών ή δευτερολέπτων (αναπάντητες).....στην πρώτη περίπτωση το τηλέφωνο καταναλώνει λιγότερη μπαταρία με βάση την λογική αφού με το που το βάλεις στο αυτί λόγο του αισθητήρα σβήνει η οθόνη οπότε απλά τρώει λίγη μπαταρία.....το ζόρι κυρίως είναι στο ψάξιμο της κυψέλης (δεν ξέρω αν τον λέω σωστά τον όρο)....δλδ όταν πραγματοποιείτε η κλήση και προσπαθεί να συνδεθεί το ένα τηλέφωνο με το άλλο..........άρα το θέμα "μπαταρία" είναι καθαρά στον χρήστη....

Καλημέρα σε όλους :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου ως προς την χρηση γιατι και εμενα 3 ημερες μου βγαζει :) Ανετα οχι αλλα τις βγαζει.

Οσο αφορα τις κλησεις να πω οτι ανηκω στην 1η κατηγορια (λιγες και διαρκειας) ενω απο χρηση περιπου στο 2ωρο ιντερνετ viper skype διαφορα δηλ. και επισης δεν χρησιμοποιω ξυπνητηρι (ολο και κατι θα κοβει) οχι φυσικα για την μπαταρια απλα δεν μου χρειαζεται.

Γενικα πιστευω οτι δεν ειναι και για περισσοτερη χρηση τα κινητα (αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης των pc ) γνωμη μου παντα :)

Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 ημερες το εχω και εγω στα χερια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και με android δεν εχω ασχοληθει πολυ για αυτο θελω να κανω μια ερωτηση : γινεται να συνδεθει ασυρματα στην τηλεοραση και pc στο δικτυο που εχω κανει μεταξυ τους η με καποιο αλλο τροπο; (μπορει να λεω κουταμαρες αλλα τωρα ασχολουμαι με android θα τα μαθω και αυτα σιγα σιγα και με τις βοηθειες σας που θα παει )
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.στο le Sec προσπαθώ να ενεργοποιησω το.sms Alert αλλα οταν γραφω τον αριθμο του τηλεφωνου για να στελνει μυνημα σε καποιους αριθμους τηλεφωνου, λεει στα αγγλικά να βαλω εναν εγκυρο αριθμό τηλεφώνου. Γιατι δεν μπορώ; μηπως παιρνει μονο κινεζικους αριθμους;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.στο le Sec προσπαθώ να ενεργοποιησω το.sms Alert αλλα οταν γραφω τον αριθμο του τηλεφωνου για να στελνει μυνημα σε καποιους αριθμους τηλεφωνου, λεει στα αγγλικά να βαλω εναν εγκυρο αριθμό τηλεφώνου. Γιατι δεν μπορώ; μηπως παιρνει μονο κινεζικους αριθμους;

 

μήπως θέλει το +30 μπροστά ? Δεν γνωρίζω για να σου απαντήσω με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου.

επειδή πολλά έχουν ειπωθεί για το θέμα μπαταρίας, τελικά υπάρχει κάποια μπαταρία που να κρατάει περισσότερο;

έχει δοκιμάσει κανείς κάτι με επιτυχία;

 

είχε αναφερθεί κάποια με 2300mAh αλλά σε κάποιον δεν ταίριαζε απ ότι έγραψε, μετά αναφέρθηκε μια pisen με 1630mAh.

 

θέλω μια μπαταρία να κρατάει περισσότερο

αλλά σε κάθε περίπτωση θα πάρω μια 2η μπαταρία να υπάρχει.

 

οπότε ερωτώ:

  1. να πάρω την pisen με 1630mAh.
  2. μήπως αυτή την κλασική ; (αλλά πολύ φθηνή δεν είναι; μήπως κάτι δεν πάει καλά; την ίδια αυτός την πουλάει στη διπλάσια τιμή)

 

τι λέτε;

 

επίσης αυτά κάνουν δουλειά; είναι δυνατόν να έχουν τόσο μεγάλες μπαταρίες με τόσο χαμηλές τιμές; μήπως αντί για 2600mAh δεν έχουν ούτε τα μισά;

ή αυτό εδώ, είναι δυνατόν να έχει 5600mAh; δηλαδή μπορεις να φορτίσεις το lenovo 3 φορές;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου.

επειδή πολλά έχουν ειπωθεί για το θέμα μπαταρίας, τελικά υπάρχει κάποια μπαταρία που να κρατάει περισσότερο;

έχει δοκιμάσει κανείς κάτι με επιτυχία;

 

είχε αναφερθεί κάποια με 2300mAh αλλά σε κάποιον δεν ταίριαζε απ ότι έγραψε, μετά αναφέρθηκε μια pisen με 1630mAh.

 

θέλω μια μπαταρία να κρατάει περισσότερο

αλλά σε κάθε περίπτωση θα πάρω μια 2η μπαταρία να υπάρχει.

 

οπότε ερωτώ:

  1. να πάρω την pisen με 1630mAh.
  2. μήπως αυτή την κλασική ; (αλλά πολύ φθηνή δεν είναι; μήπως κάτι δεν πάει καλά; την ίδια αυτός την πουλάει στη διπλάσια τιμή)

 

τι λέτε;

 

επίσης αυτά κάνουν δουλειά; είναι δυνατόν να έχουν τόσο μεγάλες μπαταρίες με τόσο χαμηλές τιμές; μήπως αντί για 2600mAh δεν έχουν ούτε τα μισά;

ή αυτό εδώ, είναι δυνατόν να έχει 5600mAh; δηλαδή μπορεις να φορτίσεις το lenovo 3 φορές;

 

Και μεγαλυτερη μπαταρια να παρεις αν το πασπατευεις συνεχεια και τα εχεις ολα ανοιχτα παλι το βραδυ θα θελει φορτισμα.

Καλυτερα παρε μια 2η και να την εχεις συνεχεια μαζι σου.

Δυστυχως μιλαμε ακομα για μπαταριες η(λιθιου)

Link to comment
Share on other sites

δε το πασπατεύω πολύ.

και ούτε πρόκειται να κουβαλάω 2η μπαταρία μαζί μου.

με φοβίζει και η κατασκευή του. με το άνοιξε κλείσε το καπάκι προβλέπω να σπάει κάποια στιγμή

πρόσφατα όμως έκανα ένα ταξίδι 12+ ωρών και η μπαταρία οριακά με έβγαλε. για κάτι τέτοιες περιπτώσεις το θέλω.

εκεί αναγκαστικά το σκαλίζεις.

 

τελικά αυτή η μπαταρία των 2300mAh τι έγινε; δοκιμάστηκε από κάποιον;

να πάρω την pisen με τα 1630mAh; κάποιος αν θυμάμαι καλά έγραψε ότι είδε διαφορά (αν και έχει μόνο 130mAh περισσότερα) αλλά είναι και λίγο πιο βαριά.

να βρω το ποστ που είχα διαβάσει...

Link to comment
Share on other sites

δε το πασπατεύω πολύ.

και ούτε πρόκειται να κουβαλάω 2η μπαταρία μαζί μου.

με φοβίζει και η κατασκευή του. με το άνοιξε κλείσε το καπάκι προβλέπω να σπάει κάποια στιγμή

πρόσφατα όμως έκανα ένα ταξίδι 12+ ωρών και η μπαταρία οριακά με έβγαλε. για κάτι τέτοιες περιπτώσεις το θέλω.

εκεί αναγκαστικά το σκαλίζεις.

 

τελικά αυτή η μπαταρία των 2300mAh τι έγινε; δοκιμάστηκε από κάποιον;

να πάρω την pisen με τα 1630mAh; κάποιος αν θυμάμαι καλά έγραψε ότι είδε διαφορά (αν και έχει μόνο 130mAh περισσότερα) αλλά είναι και λίγο πιο βαριά.

να βρω το ποστ που είχα διαβάσει...

 

Εφοσον λες οτι δεν το πασπατευεις πολυ δε θα εχεις ανοιξε κλεισε :),τωρα αν σου ειναι μεγαλο βαρος η 2η μπαταρια οκ.

Προσωπικα δε θα ρισκαρα να βαλω οποιαδηποτε κινεζομπαταρια στο κινητο μου διαφορετικης μαρκας απ αυτο.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά το κινητό το έχω ένα μηνα και είναι φοβερό αλλα έχω ένα πρόβλημα έχω βάλει μια sd card 8gb και οι εφαρμογές πηγαίνουν στην sd card του κινητού πως αλλάζω την sd card2 σαν κυρια
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το le sec - antitheft ξερει κανεις;Δεν παιρνει ουτε +30μπροστα.

Οσον αφορα την μπαταρια αυτην με τα 2500 mh μετα απο δοκιμη σχεδον μηνα,με αρκετη χρηση δεν παει πανω απο μερα.Δεν την προτεινω σε κανεναν.Οπως ειπε και καποιος παραπανω παρτε μια δευτερη και ειστε καλημενοι.Οσον αφορα το τηλ μεχρι τωρα νομιζω τα αξιζει τα λεφτα του

 

Συγνωμη 2300mh

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το le sec - antitheft ξερει κανεις;Δεν παιρνει ουτε +30μπροστα.

Οσον αφορα την μπαταρια αυτην με τα 2500 mh μετα απο δοκιμη σχεδον μηνα,με αρκετη χρηση δεν παει πανω απο μερα.Δεν την προτεινω σε κανεναν.Οπως ειπε και καποιος παραπανω παρτε μια δευτερη και ειστε καλημενοι.Οσον αφορα το τηλ μεχρι τωρα νομιζω τα αξιζει τα λεφτα του

 

Mα δε ξερεις οτι για να κουβαλησεις 2η μπαταρια θελεις γερανό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...