Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμμ..μήπως έβγαλες καταλάθος τον Launcer ?? Δεν ξέρω να σε βοηθήσω παραπάνω....ίσος κάποιο απ τα παιδιά να γνωρίζει

 

Εγω παντος που τον ειχα ''πεταξει'' :lol::lol: κανοντας reboot επανηλθαν ολα κανονικα :) Τωρα με τον φιλο τι παιζει δεν μπορω να πω γιατι και εγω αρχαριος ειμαι στην κατηγορια :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα που έφυγε επίσης στις 16-8 γιατί δεν έχει φτάσει ακόμα οεο?? Κ έχω κ τον father (γιατί για αυτόν προορίζεται) να με ρωτάει συνέχεια αν έφτασε.. :wacko: Θέλω να ελπίζω ότι μέσα στο Σ/Κ θα δείξει ότι έφτασε κ οτι θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα!

Απο τοτε που φευγει συνηθως κανει 7-8 μερες να ερθει οποτε αυριο-μεθαυριο λογικα θα φτασει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος που τον ειχα ''πεταξει'' :lol::lol: κανοντας reboot επανηλθαν ολα κανονικα :) Τωρα με τον φιλο τι παιζει δεν μπορω να πω γιατι και εγω αρχαριος ειμαι στην κατηγορια :(

 

ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας και το χρόνο σας δεν βρήκα καμιά άκρη, ούτε και από το merimobiles έχω λάβει mail για το πρόβλημα μου...Δεν ξέρω τι κάνω... Να τους ζητήσω αντικατασταση ? με τις ζελατίνες είναι ακόμα . Μπορώ να το κάνω αυτό και μεσώ του pay pal που έγινε και η αγορά?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι καινουργιος στα android το παρελαβα εδω και καμμια δεκαρια μερες και αρχισα το σκαλισμα

κατ΄αρχην ειχε μεσα μια εφαρμογη με ενα συμβολο (#) απο οτι καταλαβα ειναι το supersu κατι αλλαξα δεν ξερω τι αφου ηταν στα κινεζικα και τωρα δεν ανοιγει και οταν πηγα να περασω το titanium backup μου λεει οτι δεν ειναι rooded

τι εγινε εχασα το ροοτ και εαν ναι τι κανω πως το ξαναφτιαχνω (βοηθηστε παιδιααααααα)

Υ.Γ. : Πηγα να περασω το supersu σαν αναβαθμιση αφου το εβρισκε εγκατεστημενο αλλα βγαζει λαθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Ως ασχετος "ντιπ" με "εξυπνα κινητα" θα ήθελα να αγοράσω κι εγώ ενα φθηνό για να μπω στον κοσμο των smartphones . Μου φανηκε καλη περιπτωση το εν λογω κινητο αλλα με αγχωσατε λιγο με αυτα τα προβληματακια που γραφετε κυριως λογω ασχετοσυνης :)

Μ αυτή τη λογικη το μυαλο μου πάει σε οτι φθηνοτερο υπάρχει ωστε και να μην δουλευει να μην χασω και πολλά ευρωπουλα που ως γνωστον δεν περισευουν. Αλήθεια τουτο εδω Α390 http://www.minideal.net/original-lenovo-a390-mtk6577-dual-core-smart-phone-android-4-0-4-0-inch-5-0mp-camera.html που ειναι πιο καινούργιο και κοστιζει καπου 70 €, πέραν του οτι δεν κανει μπάνιο υστερει καπου σε σχεση με το Α660 ;

Και τελος αν παρω το Α660 μαύρο/παρσινο απο minideal, http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.htmlπου δεν γραφει "this model will be rooted and install google play before sending" δεν θα το στειλουν ρουταρισμένο και με google play;

Συγνώμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν ξερω ο ερμος και καλα αγγλικα για να συνεννοηθώ μαζι τους αν στραβωσει κατι.

Ευχαριστώ !!! :rolleyes:

 

καμια γνωμη ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας παιρνει αυτο που πληρωνει αυτη ειναι εμενα η γνωμη μου οπως και σπανια περιπτωση να παθει κατι καποιο εαν δεν πεσει σκαλισμα :lol::lol:

Η διαφορα των δυο ειναι λιγα χρηματα για να το σκεφτεις.

Και τα δυο τηλ ειναι καλα, το Α66ο ειναι σιγουρα απο προσωπικη εμπειρια αν και οταν το ''σκαλισα'' στην αρχη τα βρηκα σκουρα :lol: αλλα ας ειναι καλα εδω τα παιδια ;)

Αν το παραγγειλεις θα σου ερθει ετοιμο και μονο που εισαι απο Ελλαδα οπως εγινε με αρκετους που δεν ζητησαν κατι. Τουλαχιστον απο minideal ερχεται ετοιμο απο αλλου δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας παιρνει αυτο που πληρωνει αυτη ειναι εμενα η γνωμη μου οπως και σπανια περιπτωση να παθει κατι καποιο εαν δεν πεσει σκαλισμα :lol::lol:

Η διαφορα των δυο ειναι λιγα χρηματα για να το σκεφτεις.

Και τα δυο τηλ ειναι καλα, το Α66ο ειναι σιγουρα απο προσωπικη εμπειρια αν και οταν το ''σκαλισα'' στην αρχη τα βρηκα σκουρα :lol: αλλα ας ειναι καλα εδω τα παιδια ;)

Αν το παραγγειλεις θα σου ερθει ετοιμο και μονο που εισαι απο Ελλαδα οπως εγινε με αρκετους που δεν ζητησαν κατι. Τουλαχιστον απο minideal ερχεται ετοιμο απο αλλου δεν γνωριζω.

 

Ευχαριστώ !! :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το gmail εγκατεστησα, απο εκει εκανα τις ρυθμισεις, αλλα οταν φτανω να ρυθμνισω τους συγχρονισμους μου το βγαζει. Συγχρονιζει κανονικα βεβαια, αλλα μου πεταει αυτη την ειδοποιηση. Θα το ψαξω.

 

μηπως βρηκες γιατι το πεταει το ( exchange services εχει σταματησει ) γιατι μου το βγαζει και εμενα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!φίλε AndreasQTEK στην σελίδα 46 αναφέρεις για μια μπαταρία που παρελαβες (2500MAh Li-ion Battery BL179) πως πάει καλή είναι ; θέλω να παραγγείλω και εγώ μια!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!φίλε AndreasQTEK στην σελίδα 46 αναφέρεις για μια μπαταρία που παρελαβες (2500MAh Li-ion Battery BL179) πως πάει καλή είναι ; θέλω να παραγγείλω και εγώ μια!

Καλημέρα. Περίμενε λίγο εάν θες, οι πρώτες ενδείξεις δεν είναι και τόσο ενθαρρυντικές. Θα χρειαστώ δυο-τρεις φορτίσεις ακόμα για να διαμορφώσω ολοκληρωμένη άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Απορία για τη μνήμη και το πόση μένει ελεύθερη.

Στο Jiayu G3 της γυναίκας μου, με 1Gb RAM και android 4.0, είναι δύσκολο να υπάρξουν πάνω από 450 Kb ελεύθερα. Και αν πλακώσει η μικρή και ανοίξει και 3 - 4 παιχνίδια το ένα μετά το άλλο, η ελεύθερη RAM πέφτει στα 200~300Kb. Παρόμοια και σε ένα Jiayu G2S που είχα εγώ με android 4.1.

 

Τα 512 που έχει το Α660 τελικά φτάνουν;

Γίνεται να μένουν μόνιμα ~ 150Kb ελεύθερα; Ή μήπως όχι;

και τελικά μήπως το κινητό είναι γρήγορο αν τρέχει μόνο μία εφαρμογή και αυτή να μην είναι βαριά (όπως ας πούμε το sygic)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος στo forum και σκέφτομαι να αγοράσω απο το Minideal.net to A660 δεν τα κατεχω με τα android.τι πρέπει να τους πω σε αυτούς για να μου το στείλουν ετοιμο...δεν κατεχω απο hardware.αν θέλει κάποιος απο εσας,να με βοηθήσει ώστε να εχω ενα σωστό κινητο με το αναλογο αντιτιμο βέβαια.!

 

Σχετικα με τη ρομ...τι ειναι αυτη???και γιατι ολοι την πειράζετε??δηλαδη αν μου το στειλουν ρουταρισμένο με gogle play.και ελληνικα θα θελει και ρομ??ενημερωστε με καποιος.!

Edited by theogti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος στo forum και σκέφτομαι να αγοράσω απο το Minideal.net to A660 δεν τα κατεχω με τα android.τι πρέπει να τους πω σε αυτούς για να μου το στείλουν ετοιμο...δεν κατεχω απο hardware.αν θέλει κάποιος απο εσας,να με βοηθήσει ώστε να εχω ενα σωστό κινητο με το αναλογο αντιτιμο βέβαια.!

 

Σχετικα με τη ρομ...τι ειναι αυτη???και γιατι ολοι την πειράζετε??δηλαδη αν μου το στειλουν ρουταρισμένο με gogle play.και ελληνικα θα θελει και ρομ??ενημερωστε με καποιος.!

 

Οταν εγω το παρηγγειλα πρινα κανα διμηνο,δεν τους ειχα γραψει καμια σημειωση για το τηλεφωνο και μου ηρθε 100% κομπλε χωρις κανενα προβλημα.Σκεψου μετα απο τοσες παραγγελιες απο Ελλαδα που χουνε πεσει,δε θα υπαρχει ουτε 1 τηλεφωνο χωρις τ απαραιτητα,Πχ root ευρωπαικο ανταπτορα για φορτιστη ,αποστολη του κινητου σαν gift κλπ.Το μονο που θα μπορουσες να τους πεις ειναι τι χρωμα θες να ναι η θηκη ζελατινας(γαλαζιο πες) αν και μπορει να σου στειλουν οτι βρουν προχειρο.

Τη ρομ αμα εισαι ασχετος η αρχαριος με ανδροιδ δε σε νοιαζει καν τι ειναι και πως φλασαρεις νεα.Οπως στο στελνουν το κινητο ειναι σουπερ.μονο προσοχη στην Απεγκατασταση των κινεζοεφαρμογων ! :P

 

Μαλλον θα παραγγειλω ενα ακομα για εναν γνωστο μου.

Σκεφτομαι οταν με το καλο ερθει, πριν το ανοιξω να μπω στο κρυφο μενου και να κανω ενα backup μεσω του recovery δηλαδη.Αυτο το backup θα ειναι ουσιαστικα η ρομ του Α660 με ολα μεσα και τις κινεζιες ετσι?Θα μπορω μετα να την περασω στο δικο μου πχ τηλεφωνο απο το recovery menu χωρις να εχω προβλημα(πχ το ΙΜΕΙ να ναι της αλλης συσκευης?)ΓΙα πειτε μου..

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα απο το Aliexpress το Lenovo A 660.Εφαγα φρικη ακουγοντας για τον εκτελωνισμο απο την DHL.Το παρελαβα σημερα χωρις να πληρωσω παραπανω.Μου βγηκε 96 ευρω.Φαινεται πολυ καλο.Ειναι γρηγορο σε σχεση με αυτα που ειχα.Δεν βρισκω το gps navigator.δεν ζητησα να μου εγκαταστησουν κατι.Ελληνικα ειχε κανονικα.

 

Ειμαι κ λιγο ασχετη:O

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το gps? Πρεπει να εγκαταστήσω κατι? Τα δικα σας εχουν?

Εχει ενα εικονιδιο ενεργοποιησης οπως αυτο του WIFI αλλα καποιο προγραμμα, καποιους χαρτες οπως τον προηγουμενο τηλεφωνο μου δεν εχει.

Help please

Edited by mairi_h
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το gps? Πρεπει να εγκαταστήσω κατι? Τα δικα σας εχουν?

Εχει ενα εικονιδιο ενεργοποιησης οπως αυτο του WIFI αλλα καποιο προγραμμα, καποιους χαρτες οπως τον προηγουμενο τηλεφωνο μου δεν εχει.

Help please

 

Πρεπει να κατεβάσεις απλώς μία εφαρμογή πλοήγησης απο το google play,και φυσικα θα ενεργοποιήσεις το δεκτη πρώτα και θα τη χρησιμοποιήσεις.Υπαρχουν πολλές δωρεάν οπως το sygic.Προσωπικα εχω βάλει το copilotlive,την πληρωμενη εκδοση.Επισης και στο φορουμ του myphone υπαρχει ειδικο νημα για εφαρμογες πλοηγησης.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά!και εγώ κλείνω σχεδόν τώρα μήνα .το κινητό είναι πολύ καλό .στην αρχή είχα ένα μικρο θέμα με της απεγκαταστασεις των κινέζικων εφαρμογών αλλά το τοπικ εδώ βοήθησε πολύ να το επαναφέρω (εάν το διαβάσεις βεβαία όλο) . δεν το έχω φλασαρη (δεν ξέρω) έχω μόνο το κινέζικο launcher πάνω το οποίο δεν με ενοχλεί καθόλου επειδή έχω βάλει δικό μου , γενικά το έχω προσάρμοση στα μέτρα μου όπως το θέλω . εγώ προσωπικά για τα λεφτά που το πήρα από minideal είναι πολύ καλό και στην εγκατάσταση , στο σερβαρισμα και γενικά είναι ταχύτατο και δεν κολαει εύκολα .

 

Υ.Γ. και είχε έρθει γρήγορα , μέσα σε 15 ημέρες !

Edited by krisangel78
Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο minideal το μαυρο-πρασινακι εινα out of stock...

εχει μιλησει κανεις μαζι τους αν θα ξανα εχουν....?

η καποιος να ξερει καποιο αλλο εγκυρο site για την αγορα του?

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα κ τώρα το περιεργάζομαι...ώστε αύριο να το πάω στον father! Πρώτες εντυπώσεις...πολύ καλή κατασκευή κ πανέμορφο (το πορτοκαλί πήραμε). Περισσότερα αργότερα... :)

 

Edit: Σιγά που θα άντεχε μέχρι αύριο...ήρθε κ το πήρε τώρα!! Ϊσα ίσα πρόλαβα κ του πέρασα βασικές εφαρμογές! :):) Πάντως όσο πρόλαβα να περιεργαστώ φαίνεται αρκετά καλό τηλεφωνάκι!

Edited by daltzi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...