Jump to content

Οδηγός επιβίωσης για κατόχους Χperia Z


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Mod του ήχου, έχετε ενεργοποιήσει μεσα απο τις ρυθμισεις-ήχος , και το Clear phase και το xLOUD ?

 

Επίσης μεσα απο το walkman το Clear audio+ να το ενεργοποιήσω;;

 

Αυτα ειναι γουστα... εγω πλην της τελευταιας εκδοσης του PureXAudio_XZ_ZeroInfinity (v21) εχω περασει και την σχετικη μοντα του SRS CSHP (v2) οπου και εχω ενεργοποιημενο το s-force front surround 3d με αποτελεσμα να μην εχω τα παραπανω... που γραφεις..

Τελος να θυμασαι οτι αν ενεργοποιησεις το Clear audio+ γινονται disable ολα τα παραπανω settings του mod του ηχου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα ειναι γουστα... εγω πλην της τελευταιας εκδοσης του PureXAudio_XZ_ZeroInfinity (v21) εχω περασει και την σχετικη μοντα του SRS CSHP (v2) οπου και εχω ενεργοποιημενο το s-force front surround 3d με αποτελεσμα να μην εχω τα παραπανω... που γραφεις..

Τελος να θυμασαι οτι αν ενεργοποιησεις το Clear audio+ γινονται disable ολα τα παραπανω settings του mod του ηχου

 

Πέρασα το SRS CSHP αλλα οι ρυθμισεις παραμενουν ιδιες, δεν εμφανιστηκε πουθενα το s-force front surround 3d

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα το mod του ήχου και έγινε απίστευτα δυνατός. Απλά έχω και το phase και το clear audio ενεργοποιημένα. Μάλιστα, όταν απενεργοποιήσω το clear audio από τις ρυθμίσεις του ήχου, ο ήχος γυρνάει στα προηγούμενα στανταρτς λες και δεν έχω περάσει το mod.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το SRS CSHP αλλα οι ρυθμισεις παραμενουν ιδιες, δεν εμφανιστηκε πουθενα το s-force front surround 3d

 

Αυτα ακριβως εχω για τσεκαρε...

 

Εγώ πέρασα το mod του ήχου και έγινε απίστευτα δυνατός. Απλά έχω και το phase και το clear audio ενεργοποιημένα. Μάλιστα, όταν απενεργοποιήσω το clear audio από τις ρυθμίσεις του ήχου, ο ήχος γυρνάει στα προηγούμενα στανταρτς λες και δεν έχω περάσει το mod.

Οσοι δεν το εχετε (ειχατε) χανετε..... το πιο must have mod και με διαφορα

Link to comment
Share on other sites

@minotavrs στην 2η εικόνα επέλεξα τα ίδια. Μεσα στις επιλογές του ισοσταθμιστη όμως δες τι μου εμφανίζει
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

@minotavrs στην 2η εικόνα επέλεξα τα ίδια. Μεσα στις επιλογές του ισοσταθμιστη όμως δες τι μου εμφανίζει

 

ΕΙναι επειδη το εχω γυρισει σε Αγγλικη Γλωσσα και νομιζεις οτι παω σε λαθος οθονη για αυτο δεν βλεπεις τα ιδια... πρεπει να πατησεις κατω απο τις ρυθμισεις εκει που λεει Purexpsychorealism (οριζομενο απο τον χρηστη 1)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

ΕΙναι επειδη το εχω γυρισει σε Αγγλικη Γλωσσα και νομιζεις οτι παω σε λαθος οθονη για αυτο δεν βλεπεις τα ιδια... πρεπει να πατησεις κατω απο τις ρυθμισεις εκει που λεει Purexpsychorealism (οριζομενο απο τον χρηστη 1)

 

Όντως η γλώσσα έφταιγε. Το έφτιαξα και γω πλέον, ευχαριστώ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο αξιόλογο mod και δοκιμασμένο;; :)

1.XZ_XZL_JB_Mod_Dark_Conversations_Phonebook_(Big_Pict)_SemcPhone_SmallAppsLauncher_SemcCalendar_244_5608016

2.V5a_OneKeyCamera_VolumeMOD

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο είναι το mod που όταν έχουμε stamina, το λεντακι συνεχίζει να δουλεύει.. Για 244 δεν έχουμε έτσι;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τον διάβασα αρκετές φορές. Μόνο για 4,2,1 λέει στην 234

 

3. Πως κάνουμε Root το Xperia Z

Προϋποθέτει Windows PC με εγκατεστημένο το PC Companion το οποίο αναγνωρίζει και εγκαθιστά αυτόματα τους drivers του Xperia Z. Επίσης να έχετε επιλέξει μέσα από τις Ρυθμίσεις--> Ασφάλεια να κάνει εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές (τσεκαρισμένο) και φυσικά να έχετε μέσα από το Ρυθμίσεις--> Επιλογές για προγραμματιστές τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB τσεκαρισμένο.

 

Update: Για την εκδοση 4.2.2 10.3.A.0.423 θα πάτε και θα κατεβάσετε από εδώ το DooMLoRD Easy Rooting Toolkit (v15)

 

Για την 4.2.2 (x.x.xx.434) πηγαίνετε εδώ κατεβάζετε την πιο πρόσφατη έκδοση, αποσυμπιέζετε το αρχείο που κατεβάσατε στον υπολογιστή σας και τρέχετε το αρχείο RunMe.bat ως Administrator, εκεί επιλέγετε την τρίτη επιλογή πατώντας 3 και ακολουθείτε τα βήματα του οδηγού στην συσκευή σας.

 

Για την 4.2.2 10.3.1.A.0.244 μπορείτε να δείτε πως γίνεται root εδώ όπου θα πρέπει να φλασαρετε τον kernel της 253, να το κάνετε root και μετα να ξανα φλασαρετε τον kernel της 244.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας και απο μενα. Χρονια εδω μεσα και πλεον κατοχος του πανεμορφου Ζ.

Ο λογος που κατεληξα ειναι τα σπεκς του, η οθονη και το ποσο ομορφο ειναι μετα.Μολις το δοκιμασα στο πλαισιο και ειδα και οθονη λεω οκ.

Πρωτες εντυπωσεις αριστες. Η γωνια θεασης υπαρκτο αλλα αδιαφορα για μενα.

Το μονο που προς το παρον μου λειπει σε σχεση με το iphone4 που ειχα ειναι οτι οταν ειχα handsfree στο αυτοκινητο και κραταγα πατημενο το πληκτρο απαντησης σε αυτο ενεργοποιουνταν ο φωνητικος ελεγχος και του ελεγα στα ελληνικα καλεσε ταδε απο τις επαφες μου (παλι ελληνικα οι επαφες).Αυτο δεν το εχω βρει.

Η φωνητικη κληση που εχει δεν καταλαβαινει καν τι λεω,το δε google now το γυρισα στα αγγλικα (το τηλεφωνο μου) αλλα και παλι και δεν πιανει εληνικες επαφες και δεν παιζει το θεμα με handsfree οπως στο iphone.

Αν καποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω.

Επισης αν θελετε να μου πειτε καποια must (apps or ενεργειες) που πρεπει να εχω-κανω.

Επισης gmail app δεν βλεπω να εχει counter.Α ν ξερει καποιος πως λυνεται.

Ευχαριστωωωωω πολυ.

ps καπου ειχα δει και εβαλα το greenify unroot version αλλα νομιζω οτι χωρις ρουτ για automatic δεν λεει.

ps2. γι αυτο ζαχαρωνα το μοτοχ με dedicated επεξεργαστη και always on mic αλλα δεν επαιξε

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημερα φιλοι ''xperiazitakides'' παρωτι ειμαι καλος με τα ηλεκτρονικα αντιμετωπιζω ενα προβλημα...

στο xperia Z Μου λοιπον σε εκδοση 4.4.4 και ενω εχω κλειστα τα δεδομενα,δεδομενα παρασκινιου και τον αυτοματο συγχρονισμο δεδομενων συνεχιζει καθημερινα να μου τρωει το ευρο του ιντερνετ χωρις να κανω τιποτα...δηλαδη θα μας τρελανει αυτο το τηλεφωνο,μεχρι και εξτρα προγραμμα διαχειρησης δεδομενων ειχα κατεβασει ..χωρις επιτυχια βεβαια, καμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι ''xperiazitakides'' παρωτι ειμαι καλος με τα ηλεκτρονικα αντιμετωπιζω ενα προβλημα...

στο xperia Z Μου λοιπον σε εκδοση 4.4.4 και ενω εχω κλειστα τα δεδομενα,δεδομενα παρασκινιου και τον αυτοματο συγχρονισμο δεδομενων συνεχιζει καθημερινα να μου τρωει το ευρο του ιντερνετ χωρις να κανω τιποτα...δηλαδη θα μας τρελανει αυτο το τηλεφωνο,μεχρι και εξτρα προγραμμα διαχειρησης δεδομενων ειχα κατεβασει ..χωρις επιτυχια βεβαια, καμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων :rolleyes:

Καλησπερα φιλε. Παρε την κοσμοτε και ρωτα ή γκουγκλαρε το πως απενεργοποιειται η υπηρεσια. Νομιζω στελνεις end day ή κατι τετοιο και σταματαει η καθημερινη χρεωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολους.

'Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να φερω το κινητο σε stock κατασταση διοτι θελω να το στειλω για service. Ειναι αγορασμενο απο vodafone το εχω root με unlock bootloader και εχω κρατησει τα ΤΑ files. To Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα την ofifcial ρομ για vodafone GR. Μπορει να βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια εχω το sony z2 d6503 4.4.4 και δεν βγαζω ακρη για ροοτ...καθως όλα αναφερονται σε εκδοσεις 4.2.2... Εγω σπασει το κεφαλι μου... Ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το sony z2 d6503 4.4.4 και δεν βγαζω ακρη για ροοτ...καθως όλα αναφερονται σε εκδοσεις 4.2.2... Εγω σπασει το κεφαλι μου... Ξερει κανεις;

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο επίσημο θέμα της συσκευής σου. Κάποιος θα σου απαντήσει εκεί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386015

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
ρε παιδια εβαλα την recovery crw στο ζ κανω την διαδικασια αναβει το λαμπακι μωβ αλλα η οθονη μαυρη
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...