Jump to content

Οδηγός επιβίωσης για κατόχους Χperia Z


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανεκινηση πως κανω;;το πληκτρο στα πλαγια εχει μονο απενεργοποιηση..πιστευω να μην θεωρηθει ακυρη ερωτηση ...ευχαριστω!!!

Κάτσε 5 λεπτα και διαβασε τον οδηγο το γραφει... (Πως κανω reset)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ααα...νομιζα αλλο απενεργοποιηση αλλο επανεκινηση απο μονο του..οκευ αν κ αυτο το ειχα κανει...κ να φανταστειτε οτι κ τα αλλα κινητα που ειχα τα ειχα κανει root και με πιο δυσκολους τροπους κ με αυτον τον πιο απλο εχωαντιμετωπισει προβλημα...

 

Πες μου τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις, πήγες εδω και κατέβασες την τελευταία έκδοση για root.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και reset εχω κανει...τα εχω διαβασει ολα πολυ προσεχτικα..μαλλον στην διαχειριση ειναι το προβλημα...απο οτι καταλαβαινω...θα την βρω την λυση που θα παει..ευχαριστω για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Προσοχή: Όταν κάνουμε install κάποιο zip file μέσω recovery κατά την επόμενη εκκίνηση είναι φυσιολογικό να δείτε το message "το Android αναβαθμίζεται.." Αν για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο message σας εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση μόνο και μόνο τότε κάντε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα είστε εντάξει."

 

Έχω αυτο το πρόβλημα. Έκανα wipe dalvic cache και fix permissions μρ το TWRP αλλα τζίφος....

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

"Προσοχή: Όταν κάνουμε install κάποιο zip file μέσω recovery κατά την επόμενη εκκίνηση είναι φυσιολογικό να δείτε το message "το Android αναβαθμίζεται.." Αν για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο message σας εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση μόνο και μόνο τότε κάντε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα είστε εντάξει."

 

Έχω αυτο το πρόβλημα. Έκανα wipe dalvic cache και fix permissions μρ το TWRP αλλα τζίφος....

τι εστησες και στο κανει αυτο// ?

 

Λογικα το τελευταιο soundmode... v15 αν σου γραφει μονο αυτο για 2-3 δευτερολεπτα ειναι φυσιολογικο το κανει σε ολους μας αν ομως γραφει οτι αναβαθμιζεται και μετραει καθε φορα εφαρμογες τοτε το συζηταμε...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

τι εστησες και στο κανει αυτο// ?

 

Λογικα το τελευταιο soundmode... v15 αν σου γραφει μονο αυτο για 2-3 δευτερολεπτα ειναι φυσιολογικο το κανει σε ολους μας αν ομως γραφει οτι αναβαθμιζεται και μετραει καθε φορα εφαρμογες τοτε το συζηταμε...

 

Εμένα μου κάνει συνεχώς καμιά 150 (έχω τα πάντα απο μοντ )

Στο τέλος έβαλα το πρόγραμμα που είχε στον οδηγό και τα απενεργοποίησα. Αργούσε 3-4 λεπτά να ανοίξει

.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 3 επανεκκίνησεις με 'αναβάθμιση ' κάθε φορά, έφτιαξε στην 4η.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους το εχουν το κινητο. Εχετε παρατηρηση κατι αρνητικο στην ποιοτητα του ακουστικου και του μικροφωνου; ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους το εχουν το κινητο. Εχετε παρατηρηση κατι αρνητικο στην ποιοτητα του ακουστικου και του μικροφωνου; ευχαριστω .

ΟΧι παιζουν και τα 2 μια χαρα... κανενα προβλημα σε εμενα... οσο για το mod που λεει ο φιλος πιο πανω και αναφερεται στον οδηγο εχει να κανει με την ενταση του εξωτερικου ηχειου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά τα φώτα σας!

Στη διαδικασία για το ρουτ έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία και έχω κάνει τα πάντα... αλλά όταν ανοίγω το Runme.bat ενώ ξεκινάει μια χαρά , όταν μπαίνω στο service -> display , εκεί τρώει σκάλωμα και δεν κάνει τίποτα για πολύ ώρα.Δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή αλλά τζίφος! Τι να κάνω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας!

Στη διαδικασία για το ρουτ έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία και έχω κάνει τα πάντα... αλλά όταν ανοίγω το Runme.bat ενώ ξεκινάει μια χαρά , όταν μπαίνω στο service -> display , εκεί τρώει σκάλωμα και δεν κάνει τίποτα για πολύ ώρα.Δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή αλλά τζίφος! Τι να κάνω? :confused:

 

Eιναι θεμα σκαλώματος καθαρά...

κανε παλι την ιδια δοκιμασια αφου πρωτα κάνεις reset την συσκευη (δες στον οδηγο πως) και ενω εχεις φτιάξει έναν άλλο χρήστη στα windows με δικαιωματα administrator...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας!

Στη διαδικασία για το ρουτ έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία και έχω κάνει τα πάντα... αλλά όταν ανοίγω το Runme.bat ενώ ξεκινάει μια χαρά , όταν μπαίνω στο service -> display , εκεί τρώει σκάλωμα και δεν κάνει τίποτα για πολύ ώρα.Δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή αλλά τζίφος! Τι να κάνω? :confused:

 

Αν συνεχίσει να μην σου κάνει root την Rom σου, δυστυχώς μια είναι η λύση...Αλλαγή Rom, είναι ψαγμένο για αυτό σου το λέω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να μην σου κάνει root την Rom σου, δυστυχώς μια είναι η λύση...Αλλαγή Rom, είναι ψαγμένο για αυτό σου το λέω.

Έκανα μια επανεκκίνηση τον υπολογιστή και το κινητό και έγινε μια χαρά τελικά! :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια εχω το xperia z ειναι branded vodafone προσπαθω να περασω με το flash tool την C6603_UNBRANDED_10.1.A.1.434 GR

αλλα οταν συνδεω το κινητο , γραφει οτι το κινητο συνδεθηκε σε flashmode

αλλα μετα δεν κανει τιποτα και μετα το αποσυνδεει

τι μπορει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια εχω το xperia z ειναι branded vodafone προσπαθω να περασω με το flash tool την C6603_UNBRANDED_10.1.A.1.434 GR

αλλα οταν συνδεω το κινητο , γραφει οτι το κινητο συνδεθηκε σε flashmode

αλλα μετα δεν κανει τιποτα και μετα το αποσυνδεει

τι μπορει να φταιει

 

Τι κινητό σου πρέπει να είναι κλειστό, σου δείχνει φωτο τι πρέπει να κάνεις ακριβώς, πρέπει να το κάνεις ακριβώς όπως πρέπει Αλλιώς δε θα ξεκινήσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως πρεπει να ειναι κλειστο δειχνει το εικονιδιο να συνδεσω usb πατωντας volume down

μετα γραφει οτι η συσκευη συνδεθηκε σε flashmode αλλα μετα τιποτα μονο αποσυνδεση μετα απο λιγο

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως πρεπει να ειναι κλειστο δειχνει το εικονιδιο να συνδεσω usb πατωντας volume down

μετα γραφει οτι η συσκευη συνδεθηκε σε flashmode αλλα μετα τιποτα μονο αποσυνδεση μετα απο λιγο

 

Πρέπει να ανάψει μόνιμα και το φωτάκι πράσινο, οπότε και δεν κάνεις σωστά, προσπάθησε ξανά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το κανω ετσι volume down και συνδεσh usb αλλα δεν βλεπω κανα πρασινο led ,μηπως πρεπει να εχω ξεκλειδωτο bootloader για να κανω αυτη την διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

το κανω ετσι volume down και συνδεσh usb αλλα δεν βλεπω κανα πρασινο led ,μηπως πρεπει να εχω ξεκλειδωτο bootloader για να κανω αυτη την διαδικασια

 

Λοιπόν, μέσα στο φάκελο του flashtool πήγαινε άνοιξε τον και θα βρεις ένα άλλο φάκελο ονόματι drivers, είναι ένα .exe αρχείο τρέξε το, θα σου ανοίξει ένα πάνελ, ψάξε και βρες Xperia Z και κάνε εγκατάσταση τους οδηγούς, μετά κάνε ξανά την διαδικασία με το flashtool, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν ούτε έτσι να σου το αναγνωρίζει το τηλ; μου φαίνεται πολύ παράξενο, αυτή ήταν η τελευταία μου λύση, δεν ξέρω να σου πω κάτι άλλο, εμένα που μου έκανε το ίδιο έτσι μου το αναγνώρισε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω γραφει οτι συνδεθηκε η συσκευη σε flashmode το αναγνωριζει το φλασαρισμα δεν ξεκιναει

πρεπει να πατησω κανενα αλλο κουμπι

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω γραφει οτι συνδεθηκε η συσκευη σε flashmode το αναγνωριζει το φλασαρισμα δεν ξεκιναει

 

Έλα βρε αδερφέ είπα κι εγώ είναι δυνατόν να μη σου το αναγνωρίζει, άρα Πάμε να δούμε τι κάνεις λάθος, πες μου τι σου γράφει όταν ξεκινάς να το φλασάρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

γραφει device conected in flashmode αλλα δεν ξεκιναει το φλασαρισμα και μετα απο λιγο disconect

δεν γινεται να μην το αναγνωριζει εκανα update κανονικα με sonu update service

Edited by panosa12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...