Jump to content

Οδηγός επιβίωσης για κατόχους Χperia Z


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το :

7. SoundMOD για καλύτερο Ήχο!!

ΔΕΝ ξαναλεω ΔΕΝ δουλεύει και στην έκδοση 4.2.2 10.3.A.0.423

 

Αφαιρεί την εφαρμογή Walkman Kai δεν δουλεύει γενικά.

την πατησα και ξαναέστησα το Ζ απο την αρχή

 

Το v19 (και το 15,16 )έχει το θέμα. Το v18 είναι μια χαρά.

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το :

7. SoundMOD για καλύτερο Ήχο!!

ΔΕΝ ξαναλεω ΔΕΝ δουλεύει και στην έκδοση 4.2.2 10.3.A.0.423

 

Αφαιρεί την εφαρμογή Walkman Kai δεν δουλεύει γενικά.

την πατησα και ξαναέστησα το Ζ απο την αρχή

Για να σου δουλεψει θα πρεπει να διαγραψεις το αντιστοιχο αρχειο odex απο την εγκατασταση σου... αν πχ τo αρχειο walkman λεγοταν semcsonyplayer.apk εσυ θα διαγραψεις το αρχειο που ειναι στο ιδιο path (/system/data) semcsonyplayer.οdex

 

εναλλακτικα μενεις στην εκδοση 18 οπως ειπε ο φίλος Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σιγουρα το 18 δουλευει?

ρωταω επειδη ειμαι διακοπες μην το ξαναστηνω απο την αρχη.....

 

το κατεβαζω, να το εγκαταστησω????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σιγουρα το 18 δουλευει?

ρωταω επειδη ειμαι διακοπες μην το ξαναστηνω απο την αρχη.....

 

το κατεβαζω, να το εγκαταστησω????

απροβληματιστα... βαλ' το χθες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πιαδια καλησπερα,εβαλα το '' studio KUMA.nomedia manager'' για να βγαλω τα ''περιττα'' απο το ''Αλμπουμ'',εκανα επανεκινηση του κινητου αλλα τζιφος δεν τα εβγαλε...κανω κατι λαθος ? :(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πιαδια καλησπερα,εβαλα το '' studio KUMA.nomedia manager'' για να βγαλω τα ''περιττα'' απο το ''Αλμπουμ'',εκανα επανεκινηση του κινητου αλλα τζιφος δεν τα εβγαλε...κανω κατι λαθος ? :(

 

Αν έκανες ότι λέει ο οδηγός τότε σίγουρα κάνεις κάπου λάθος, οι οδηγίες είναι σαφέστατες, κάνε το ξανά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια καλησπερα,εβαλα το '' studio KUMA.nomedia manager'' για να βγαλω τα ''περιττα'' απο το ''Αλμπουμ'',εκανα επανεκινηση του κινητου αλλα τζιφος δεν τα εβγαλε...κανω κατι λαθος ? :(

πρεπει αν επιλεξεις το path μεσω του προγραμματος το εκανες ? λογικα οχι

Link to comment
Share on other sites

πρεπει αν επιλεξεις το path μεσω του προγραμματος το εκανες ? λογικα οχι

 

Όχι.....1Η φορά χρησιμοποιώ το πρόγραμμα,Για δώσε τα φώτα σου....τι εστΙ path..?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όχι.....1Η φορά χρησιμοποιώ το πρόγραμμα,Για δώσε τα φώτα σου....τι εστΙ path..?

 

Aπλα πηγαινε μεσω τουπρογραμματος στο directory που δεν θες να σκαναρετε και τικαρε το επανω στον φακελο... διαβασε και το help του ειναι πολυ ευκολο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστω το tpoic starter... μπραβο σου.... εγινα root και εβαλα cwm σε δευτερολεπτα....

 

μια ερωτηση. υπαρχει καποια εφαρμογη exploit που να μπορω ενω ειμαι στο κινητο να του πω να κανει reboot σε cwm????

Edited by denthnpalevw
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το tpoic starter... μπραβο σου.... εγινα root και εβαλα cwm σε δευτερολεπτα....

 

μια ερωτηση. υπαρχει καποια εφαρμογη exploit που να μπορω ενω ειμαι στο κινητο να του πω να κανει reboot σε cwm????

 

Να 'σαι καλά... υπαρχει κατι αντιστοιχο για το TWRP λογικα αν ψαξεις στους xda θα βρεις και για το CWM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει thread για το Tablet;; . Όσο και να ψάχνω δεν το βρίσκω :confused::confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365888

Εδώ είσαι φίλε

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν περνάει το root με τίποτα στο press any key to continue μου βγάζει http://img41.imageshack.us/img41/8281/90cp.png,ενω έχω περάσει drivers .

Τι γίνετε παιδιά ξερει κάποιος?

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

μάλλον τον ήπια

 

δοκιμασα να περάσω αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180168

 

και μου εχει μεινει μετα το boot η συσκευή και γραφει

 

"Δυστυχώς, η εφαρμογή UI συστηματ. έχει σταματήσει."

 

μπορουμε να κανουμε τιποτα εκτος απο το να περιμενουμε καμια μερα να αδειασει η μπαταρια και να κλεισει?

 

thanks

 

brickαρε τελος. εμφανιζει μονο το λογοτυπο της σονυ και ουτε ανοιγει ουτε τιποτα

 

καμια βοήθεια?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

μάλλον τον ήπια

 

δοκιμασα να περάσω αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180168

 

και μου εχει μεινει μετα το boot η συσκευή και γραφει

 

"Δυστυχώς, η εφαρμογή UI συστηματ. έχει σταματήσει."

 

μπορουμε να κανουμε τιποτα εκτος απο το να περιμενουμε καμια μερα να αδειασει η μπαταρια και να κλεισει?

 

thanks

 

brickαρε τελος. εμφανιζει μονο το λογοτυπο της σονυ και ουτε ανοιγει ουτε τιποτα

 

καμια βοήθεια?

 

Περαστικά σου. Seus μόνο αλλά τα χάνεις όλα να ξέρεις. Ελπιζω να έχεις κανένα backup

.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off-topic αλλα θελω να ρωτησω αν θα φτιαξει κανεις οδηγο για root στο Xperia S Tablet;

 

Ψάξε στο xda, θα υπάρχει σίγουρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν περνάει το root με τίποτα στο press any key to continue μου βγάζει http://img41.imageshack.us/img41/8281/90cp.png,ενω έχω περάσει drivers .

Τι γίνετε παιδιά ξερει κάποιος?

 

μου το εβγαζε και εμενα αυτο σε windows 8 και απλα το ετρεξα και δούλεψε , δηλαδη δεν εκανα το run as administrtator που λέει στον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα.ακολουθησα χτες τον οδηγο κ αφου τελειωσα το θεμα root το κινητο μου δεν ανοιγει καθολου τι WiFi :( πρεπει να συνεχισω κ τα επομενα βηματα για να επιβιωσω με το z?η απλα εκανα κατι λαθος?σνμειωση οτι ειναι η πρωτη μου επαφη με αντροιντ μιας κ ερχομαι απο iphone
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ακολουθησα χτες τον οδηγο κ αφου τελειωσα το θεμα root το κινητο μου δεν ανοιγει καθολου τι WiFi :( πρεπει να συνεχισω κ τα επομενα βηματα για να επιβιωσω με το z?η απλα εκανα κατι λαθος?σνμειωση οτι ειναι η πρωτη μου επαφη με αντροιντ μιας κ ερχομαι απο iphone

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο... να μην παιζει το wifi μετα απο root... κατι δεν εχεις κανει σωστα.. γυρνα σε εργοστασιακες ρυθμισεις και ξεκινα απο την αρχη.... για περισσοτερα εδω

Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση 4.2.2 10.3.A.0.423 μπορείτε να χρησιμοποιήσετε από εδώ τo mod για DualRecovery όπου μπορείτε να πάτε σε recovery τόσο σε CWM όσο και σε ΤWRP [v2.5 BETA] cwm 6.0.3.2 & twrp 2.5.0.0 [locked bootloader]

 

καλημερα, ισχυει και στη 244?

Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση 4.2.2 10.3.A.0.423 μπορείτε να χρησιμοποιήσετε από εδώ τo mod για DualRecovery όπου μπορείτε να πάτε σε recovery τόσο σε CWM όσο και σε ΤWRP [v2.5 BETA] cwm 6.0.3.2 & twrp 2.5.0.0 [locked bootloader]

 

καλημερα, ισχυει και στη 244?

 

Καλημέρα φίλε. Ναι ισχύει και για την. 244 :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω ένα Xperia Z ενός φίλου C6603 10.3.1.Α.0.244 , στο οποίο έχει χαλάσει το κουμπί της έντασης (volume down) και κάθε φορά που ανοίγει το κινητό μπαίνει σε safe mode. Υπάρχει περίπτωση αν κάνω Root να μπορώ να απενεργοποιήσω το κουμπί (ανενεργό) από κανένα αρχείο συστήματος με root explorer?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω ένα Xperia Z ενός φίλου C6603 10.3.1.Α.0.244 , στο οποίο έχει χαλάσει το κουμπί της έντασης (volume down) και κάθε φορά που ανοίγει το κινητό μπαίνει σε safe mode. Υπάρχει περίπτωση αν κάνω Root να μπορώ να απενεργοποιήσω το κουμπί (ανενεργό) από κανένα αρχείο συστήματος με root explorer?

 

Απο την στιγμη που κανει εκκινηση και μπαινει σε safe mode οτι και tweak να βαλεις δεν θα το διαβασει ... ειναι καθαρα θεμα HW

 

Οπως και να εχει παλια ειχα δει αυτο το tweak στο build.prop αλλα δεν ξερω αν πραγματικα σου κανει καθως δεν το εχω δοκιμασει

ro.config.hwfeature_wakeupkey=0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το Mod του ήχου, έχετε ενεργοποιήσει μεσα απο τις ρυθμισεις-ήχος , και το Clear phase και το xLOUD ?

 

Επίσης μεσα απο το walkman το Clear audio+ να το ενεργοποιήσω;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...