Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ ευχαριστώ φίλε antikinsor, έτσι μου δουλεύουν και του κινέζου. Κλείνουν με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα WH-701, που έχω δοκιμάσει, δουλεύουν μόνο ως ακουστικά. Ούτε μικρόφωνο ούτε πλήκτρα δουλεύουν. Έχουν αρκετά καλό ήχο πάντως. Επίσης ούτε τα Samsung EHS64AVFWE που έχω δοκιμάσει δουλεύουν, ούτε σαν ακουστικά. Με μια μικρή επιφύλαξη βέβαια αυτά γιατί ίσως και να είναι κινεζιές και όχι αυθεντικά, αν και απο μαγαζί στην Αθήνα τα δοκίμασα.

Γενικά στο Android απ ότι έχω διαβάσει δουλεύουν ακουστικά με ένα πλήκτρο το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σταθηκες πολυ τυχερος με το τηλεφωνο σου και πηρες την εξερεση με πολυ δυνατο wifi αλλα ατυχος σαν και εμενα με την μπαταρια αν κρινω απο τις 3 μερες και 18 ωρες του φιλου Z3RatuL.

[/u][/b]

 

Ο φίλος που αναφέρει πρόβλημα με το wifi (και είναι και ο μόνος μέχρι πριν από εσένα) το συγκρίνει με ένα συγκεκριμένο τηλ και εγώ δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν έχω το ίδιο μέτρο σύγκρισης.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δεν με έχει προβληματίσει ποτέ (το wifi του).

Όσο αφορά τώρα το θέμα της μπαταρίας και την διάρκειά της είναι πολύ σχετικό. Δεν είναι όπως στα παλιά τηλ που η μόνη του λειτουργία ήταν στο να πέρνουν τηλέφωνα και να στέλνουν μυνήματα και μπορούσες να πεις ότι ¨στο τάδε τηλ κρατάει η μπαταρία του, τόσες ημέρες". Αυτό το τηλ είναι ένας μικρός υπολογιστής με πολλές συσκευές συνδεδεμένες απάνω του.

Αυτό που είχε πει ο φίλος για 4 ημέρες αφορούσε μια χρήση με κλειστά wifi, bluetooth, 3g, gps, περιορισμός στην "μη" τηλεφωνική χρήση. Ακόμα και η ¨φόρτωση¨του επεξεργαστή επηρεάζει σημαντικά την κατανάλωση. Αυτή η χρήση είναι πολύ μακριά από αυτή που περιγράφεις ότι κάνεις. Δεν θα έχεις ποτέ πάνω από 2 ημέρες αυτονομία, αλλά αυτές οι 2 ημέρες είναι ουτοπία για άλλα smartphones σε αυτό το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχε πει ο φίλος για 4 ημέρες αφορούσε μια χρήση με κλειστά wifi, bluetooth, 3g, gps, περιορισμός στην "μη" τηλεφωνική χρήση. Ακόμα και η "φόρτωση"του επεξεργαστή επηρεάζει σημαντικά την κατανάλωση. Αυτή η χρήση είναι πολύ μακριά από αυτή που περιγράφεις ότι κάνεις. Δεν θα έχεις ποτέ πάνω από 2 ημέρες αυτονομία, αλλά αυτές οι 2 ημέρες είναι ουτοπία για άλλα smartphones σε αυτό το μέγεθος.

Σωστός. Το είχα καταφέρει με ΚΑΘΟΛΟΥ χρήση GPS, GSM δίκτυο (πάντα σε GSM το έχω εφόσον 3G ίντερνετ ΔΕΝ έχω, άρα μου είναι άχρηστο να έχω ενεργοποιημένο το 3G εφόσον καταναλώνει και περισσότερη μπαταρία), 20 λεπτά περίπου χρήση internet μέσω wifi και άλλα περίπου 10-15 λεπτά 3D gaming. Επίσης έχω την αναζήτηση δικτύου στο manual κι όχι στο αυτόματο καθώς κι αυτό παίνρει επιπλέον μπαταρία!

 

Γενικότερα έχω κάνει ότι είναι δυνατόν για περισσότερη μπαταρία, αρά δεν είμαι -ίσως- ο μέσος χρήστης που απλά δουλεύει το smartphone του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο κινητο. Ολα καλα αλλα δεν μπορω να βρω απο τις ρυθμισεις πως βγαινει η δονηση οταν γραφω κειμενο. Οχι γενικα η κατα την αφη αλλα μονο οταν γραφω καποιο κειμενο. ξερει κανεις? Και κατι αλλο αν ξερει κανεις...το μοναδικο σημειο προβληματισμου μου μετα απο 5 μηνες χρησης του κινητου ειναι το gps του. ειναι λιγο αργο μεχρι να εντοπισει θεση και καμια 50 μετρα ανακριβες στο σημειο θεσης..ισως να μην ειναι και θεματακι καν, διοτι δεν εχω εμπειρια απο αλλα android αλλα οκ...διαβασα σχετικα post σας για το gps.. η καλυτερη λυση ειναι το faster gps η το gps status and toolbox ??Ευχαριστω. Edited by mechanical
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο κινητο. Ολα καλα αλλα δεν μπορω να βρω απο τις ρυθμισεις πως βγαινει η δονηση οταν γραφω κειμενο. Οχι γενικα η κατα την αφη αλλα μονο οταν γραφω καποιο κειμενο. ξερει κανεις? Και κατι αλλο αν ξερει κανεις...το μοναδικο σημειο προβληματισμου μου μετα απο 5 μηνες χρησης του κινητου ειναι το gps του. ειναι λιγο αργο μεχρι να εντοπισει θεση και καμια 50 μετρα ανακριβες στο σημειο θεσης..ισως να μην ειναι και θεματακι καν, διοτι δεν εχω εμπειρια απο αλλα android αλλα οκ...διαβασα σχετικα post σας για το gps.. η καλυτερη λυση ειναι το faster gps η το gps status and toolbox ??Ευχαριστω.

Αν χρησιμοποιείς το Android keyboard (AOSP) τότε απλά πας Ρυθμίσεις -> Γλώσσα και εισαγωγή -> ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΙ ΕΙΣΟΔΟΥ κάνεις κλικ στο εικονίδιο με τα scroll δίπλα από την επιλογή Πληκτρολόγιο Android (AOSP) (είναι οι ρυθμίσεις). Εκεί απενεργοποιείς την επιλογή Δόνηση κατά το πάτημα πλήκτρων.

 

Τώρα όσον αφορά το GPS έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Assisted GPS (A-GPS) και το EPO GPS και έχεις ενεργοποιημένη επίσης τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας; Ώστε να μπαίνει internet και να κατεβάζει τα δεδομένα με αποτέλεσμα να κλειδώνει πιο γρήγορα; Όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα, ή γενικά όποτε το έχω συνδέσει στο interet και βάζω GPS, σε λίγα δευτερόλεπτα (το πολύ γύρω στα 30) πιάνει αμέσως. Όποτε δεν του έχω internet κι εμένα κάνει τουλάχιστον κάνα 5 λέπτο για να πιάσει σήμα.

 

Επίσης αν του έχεις την θήκη την ώρα που ψάχνει για σήμα αργεί λίγο περισσότερο. Δοκίμασε χωρίς την θήκη μία φορά και θα δεις ότι θα αργήσει λιγότερο.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το Android keyboard (AOSP) τότε απλά πας Ρυθμίσεις -> Γλώσσα και εισαγωγή -> ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΙ ΕΙΣΟΔΟΥ κάνεις κλικ στο εικονίδιο με τα scroll δίπλα από την επιλογή Πληκτρολόγιο Android (AOSP) (είναι οι ρυθμίσεις). Εκεί απενεργοποιείς την επιλογή Δόνηση κατά το πάτημα πλήκτρων.

 

Τώρα όσον αφορά το GPS έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Assisted GPS (A-GPS) και το EPO GPS και έχεις ενεργοποιημένη επίσης τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας; Ώστε να μπαίνει internet και να κατεβάζει τα δεδομένα με αποτέλεσμα να κλειδώνει πιο γρήγορα; Όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα, ή γενικά όποτε το έχω συνδέσει στο interet και βάζω GPS, σε λίγα δευτερόλεπτα (το πολύ γύρω στα 30) πιάνει αμέσως. Όποτε δεν του έχω internet κι εμένα κάνει τουλάχιστον κάνα 5 λέπτο για να πιάσει σήμα.

 

Επίσης αν του έχεις την θήκη την ώρα που ψάχνει για σήμα αργεί λίγο περισσότερο. Δοκίμασε χωρίς την θήκη μία φορά και θα δεις ότι θα αργήσει λιγότερο.

 

Σευχαριστω πολυ. Εβγαλα την δονηση. Τωρα για το gps, εχω ενεργοποιημενο το <<δορυφοροι Gps>> απο τον ελεγχο ισχυος. Αυτο. Τα (Assisted GPS (A-GPS) και το EPO GPS) δεν γνωριζω τι ακριβως ειναι. Γενικα δεν καθυστερει ιδιαιτερα ισως οσο κ σε σενα γυρω στα 30 δευτερα. Θηκη δεν εχω. Απλα εχει μια αποκλιση 50 μετρων. μπορει να ειναι και λογικο, δεν γνωριζω γιαυτο και ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ. Εβγαλα την δονηση. Τωρα για το gps, εχω ενεργοποιημενο το <<δορυφοροι Gps>> απο τον ελεγχο ισχυος. Αυτο. Τα (Assisted GPS (A-GPS) και το EPO GPS) δεν γνωριζω τι ακριβως ειναι. Γενικα δεν καθυστερει ιδιαιτερα ισως οσο κ σε σενα γυρω στα 30 δευτερα. Θηκη δεν εχω. Απλα εχει μια αποκλιση 50 μετρων. μπορει να ειναι και λογικο, δεν γνωριζω γιαυτο και ρωταω.

 

Για το GPS δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το κ9 , δεν μπορω να στηλω μειλ και δεν βρισκω στις ρυθμησεις κατι σχετικο με την αποστολη μειλ.

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που αναφέρει πρόβλημα με το wifi (και είναι και ο μόνος μέχρι πριν από εσένα) το συγκρίνει με ένα συγκεκριμένο τηλ και εγώ δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν έχω το ίδιο μέτρο σύγκρισης.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δεν με έχει προβληματίσει ποτέ (το wifi του).

Στο δικο μου τηλεφωνο από το σαλόνι στην κρεβατοκάμαρα το σήμα βρίσκετε ανάμεσα στο χωρίς και στην μια γραμμή.Στο δικο σου απο την αυλή του σπιτιού σου 7-8 μέτρα από το σπίτι, με το ρούτερ να βρίσκεται σε πιο μέσα δωμάτιο και να περνάει από 2 τοίχους πιανει χωρις προβλημα.Οποτε απο αυτο να υποθεσω οτι το τηλεφωνο μου εχει ελαττωματικο wifi;

Σωστός. Το είχα καταφέρει με ΚΑΘΟΛΟΥ χρήση GPS, GSM δίκτυο (πάντα σε GSM το έχω εφόσον 3G ίντερνετ ΔΕΝ έχω, άρα μου είναι άχρηστο να έχω ενεργοποιημένο το 3G εφόσον καταναλώνει και περισσότερη μπαταρία), 20 λεπτά περίπου χρήση internet μέσω wifi και άλλα περίπου 10-15 λεπτά 3D gaming. Επίσης έχω την αναζήτηση δικτύου στο manual κι όχι στο αυτόματο καθώς κι αυτό παίνρει επιπλέον μπαταρία!

 

Γενικότερα έχω κάνει ότι είναι δυνατόν για περισσότερη μπαταρία, αρά δεν είμαι -ίσως- ο μέσος χρήστης που απλά δουλεύει το smartphone του.

 

Πράγματι το κινητό απλά είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του! Σήμερα κατάφερα να το φτάσω σε 3 μέρες και 18 ώρες (κοντά 4 δηλαδή) από άποψη μπαταρίας με χρήση gaming, wifi, email, και τηλέφωνα.

 

Ρε συ φιλε Z3RatuL πως ειναι δυνατον καποιος που θα διαβασει το παραπανο να συμπεραίνει οτι 4 ολοκληρες μερες μπηκες στο internet μονο 20 λεπτά και αλλα 10-15 λεπτά επαιξες 3D παιχνιδια;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου τηλεφωνο από το σαλόνι στην κρεβατοκάμαρα το σήμα βρίσκετε ανάμεσα στο χωρίς και στην μια γραμμή.Στο δικο σου απο την αυλή του σπιτιού σου 7-8 μέτρα από το σπίτι, με το ρούτερ να βρίσκεται σε πιο μέσα δωμάτιο και να περνάει από 2 τοίχους πιανει χωρις προβλημα.Οποτε απο αυτο να υποθεσω οτι το τηλεφωνο μου εχει ελαττωματικο wifi;

 

Tο έχεις δοκιμάσει αλλού το wifi??

Ή έχεις δοκιμάσει στον χώρο σου άλλο τηλέφωνο? Μήπως υπάρχει κάτι εκεί και κάνει παρεμβολές?

Μήπως το router σου έχει πρόβλημά? Μήπως χρειάζεται να του αλλάξεις λίγο θέση ή να στρίψεις την (τις) κεραία (ες) του, αν έχει?? Πολλά παίζουν ρόλο και φυσικά μπορεί και το τηλ σου να έχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φιλε Z3RatuL πως ειναι δυνατον καποιος που θα διαβασει το παραπανο να συμπεραίνει οτι 4 ολοκληρες μερες μπηκες στο internet μονο 20 λεπτά και αλλα 10-15 λεπτά επαιξες 3D παιχνιδια;

Το πιστεύεις, ή όχι, δεν είμαι πάνω από το κινητό συνέχεια να περιμένω πως και πως κάποια ενημέρωση από facebook, twitter, instagram, pinterest, κτλ. εξού και δεν με ενδιαφέρει τόσο το internet. Μπαίνω (τις περισσότερες φορές) για να διαβάσω e-mail, άντε και να έχω το wifi ανοιχτό για εφαρμογές (παιχνίδια) που το χρειάζονται για να δουλέψουν. Όσον αφορά τα 3D games, Despicable Me 2, για 15-20 λεπτά max τη μέρα, βγάζει άνετα 3 μέρες. Χώρις χρήση GPS επαναλαμβάνω, σε 2G δίκτυο και μόνο με μία κάρτα sim, ΟΧΙ δίκαρτο (καθώς η επιπλέον κάρτα καταλαμβάνει περισσότερη ενέργεια).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα με το κινητο.Συγκεκριμενα εχω sim1 cosmote και sim2 wind.Οταν καλω απο την sim1 με bluetooth ακουγομαι βραχνα και την στιγμη που παω να αλλαξω απο bluetooth σε ακουστικο η ηχειο απενεργοποιουνται οι γραμμες και ζηταει ξανα pin(καποιες φορες ακουγομαι καθαρα και δεν υπαρχει προβλημα στην αλλαγη απο bluetooth σε ακουστικο η ηχειο).Με την sim2 δεν υπαρχει προβλημα.Επισης εχω κανει αντικατασταση της καρτας sim νομιζωντας οτι φταιει αυτη.Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα με το κινητο.Συγκεκριμενα εχω sim1 cosmote και sim2 wind.Οταν καλω απο την sim1 με bluetooth ακουγομαι βραχνα και την στιγμη που παω να αλλαξω απο bluetooth σε ακουστικο η ηχειο απενεργοποιουνται οι γραμμες και ζηταει ξανα pin(καποιες φορες ακουγομαι καθαρα και δεν υπαρχει προβλημα στην αλλαγη απο bluetooth σε ακουστικο η ηχειο).Με την sim2 δεν υπαρχει προβλημα.Επισης εχω κανει αντικατασταση της καρτας sim νομιζωντας οτι φταιει αυτη.Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.Ευχαριστω

Είναι γνωστό πρόβλημα με την κοσμοτέ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδατε, αλλά παίξαν κάποιες καινούριες rom από rebrunded AMOI N828. Δε δοκίμασα καμία ακόμα, αλλά μες στο ΣΚ, κάτι θα κάνω και θα σας ενημερώσω...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48185723&postcount=190

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα με την κοσμοτέ

Το προβλημα τελικα ηταν η μπαταρια.Το κινητο το ειχα παρει απο minideal με 2 μπαταριες απο τις οποιες η μια ηταν προβληματικη(μολις πηγαινε να ανοιξει εκανε επανεκκινηση και δεν ανοιγε ποτε),ετσι ζητησα αντικατασταση.Μολις μου ηρθε η καινουργια εβαλα αυτην.Μετα το προβλημα με το bluetooth εβαλα παλι την παλια και δουλευει κανονικα

 

ΑΚΥΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΦΤΑΙΕΙ Η COSMOTE

Μετα απο λιγο παλι τα ιδια.Ευχαριστω για τη βοηθεια

Edited by juvesalonika
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδατε, αλλά παίξαν κάποιες καινούριες rom από rebrunded AMOI N828. Δε δοκίμασα καμία ακόμα, αλλά μες στο ΣΚ, κάτι θα κάνω και θα σας ενημερώσω...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48185723&postcount=190

 

Λοιπό, τις δοκίμασα όλες εκτός από την xperia.

Στην aroma δε δουλεύει η οθόνη.

Η V6 test δεν έχει Ελληνικά.

Η MBS B454 version 4.3 μου φαίνεται άψογη. Μπορεί να βασίζεται όντως στην V6 που είναι 50-50 αν υπάρχει ή όχι, δεν έχει κινεζιές, είναι 4.2.1, αξίζει σίγουρα δοκιμή...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπό, τις δοκίμασα όλες εκτός από την xperia.

Στην aroma δε δουλεύει η οθόνη.

Η V6 test δεν έχει Ελληνικά.

Η MBS B454 version 4.3 μου φαίνεται άψογη. Μπορεί να βασίζεται όντως στην V6 που είναι 50-50 αν υπάρχει ή όχι, δεν έχει κινεζιές, είναι 4.2.1, αξίζει σίγουρα δοκιμή...

 

Δοκίμασα την Experia.

Είναι 4.2.2, αλλά έχει αρκετά θέματα.

Τα καλά: Η εφαρμογή της φωτογραφικής δουλεύει όπως πρέπει, με όλα τα καλούδια όπως panorama, κτλ. Εχει ενσωματωμενο dlna server ωστε να κανει cast τα media σε τηλεορασεις και media players. Έχει ωραίο boot animation :-)

Τα κακά: πολύ junk από experia (πάνω από 50 services που ουτε ξερω τι κανουν), το gravitybox αρνείται να δουλέψει, πρέπει να παγωσεις τον launcher και το Sony keyboard, γιατί πάντα ξεκινάνε αυτα, ακόμα και αν έχεις ορίσει άλλο για default.

Μόνο για το πρόβλημα με το gravitybox, την παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Είχα βάλει την xperia που παίζει στο 4pda, και την παράτησα για τους ίδιους λόγους. Το gravity δε δούλευε και είχε ένα κάρο βλακείες. Εξού και τα 500 mb ενώ οι άλλες πάνε κοντά στα 300...

Εντωμεταξύ ,ότι xperia rom έχω δοκιμάσει, κάνει τα ίδια... Και για αυτό δε δοκίμασα τη συγκεκριμένη εξ αρχής....

Αν θέλεις, κάνε μια δοκιμή με την MBS B454 version 4.3 να πεις και τη δική σου γνώμη.... Μέχρι τώρα, δε βρήκα κάτι που να μη δουλεύει όπως πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Είχα βάλει την xperia που παίζει στο 4pda, και την παράτησα για τους ίδιους λόγους. Το gravity δε δούλευε και είχε ένα κάρο βλακείες. Εξού και τα 500 mb ενώ οι άλλες πάνε κοντά στα 300...

Εντωμεταξύ ,ότι xperia rom έχω δοκιμάσει, κάνει τα ίδια... Και για αυτό δε δοκίμασα τη συγκεκριμένη εξ αρχής....

Αν θέλεις, κάνε μια δοκιμή με την MBS B454 version 4.3 να πεις και τη δική σου γνώμη.... Μέχρι τώρα, δε βρήκα κάτι που να μη δουλεύει όπως πρέπει...

 

Δουλεύω την Alexneua_mod v.1.2 και είναι άψογη.

Υπάρχει κάτι που να αξίζει να την αλλάξω;

Εγώ περιμένω αν ποτέ οι Κινέζοι βγάλουν κάποια έκδοση πέρα από την 4.2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και στις rom που δοκιμάζεται, γράφω για την ιστορία.....

Δοκίμασα στο thl w7s που έχω μια xperia rom που βρήκα στο 4pda, στις ρυθμίσεις > εφαρμογές > εκτελείται μου έγραφε ότι έχω 500-600 free ram, στη χρήση το τηλέφωνο ""δεν έδειχνε τα δόντια του"" , κατέβασα δυο εφαρμογές για να τσεκάρω τη ram και τα αποτελέσματα ήταν ότι και οι δύο εφαρμογές έγραφαν ~250-300 free ram.

Μεγάλος μάγειρας αυτός που την έφτιαξε ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω την Alexneua_mod v.1.2 και είναι άψογη.

Υπάρχει κάτι που να αξίζει να την αλλάξω;

Εγώ περιμένω αν ποτέ οι Κινέζοι βγάλουν κάποια έκδοση πέρα από την 4.2

 

Καλά, αυτό θα ήταν το καλύτερο, αλλά ποιος ξέρει....

και εγώ την Alexneua_mod v.1.2 είχα και ήμουν ευχαριστημένος. Τώρα τελευταία του είχα αλλάξει τα φώτα με εφαρμογές και είχε τα θεματάκια του και είπα ότι αφού έπρεπε να το φρεσκάρω, να δοκιμάσω κάτι νέο. Πάντως όχι, δε βλέπω κάποιο λόγω να αλλάξεις από την Alexneua......

Το μόνο που βλέπω, είναι ότι έχει επιλογή για update, το οποίο βέβαια δε ξέρω αν θα δουλέψει όταν έρθει η ώρα και ότι ΛΕΕΙ ότι είναι η έκδοση 6. Στην πράξη, δε βλέπω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό θα ήταν το καλύτερο, αλλά ποιος ξέρει....

και εγώ την Alexneua_mod v.1.2 είχα και ήμουν ευχαριστημένος. Τώρα τελευταία του είχα αλλάξει τα φώτα με εφαρμογές και είχε τα θεματάκια του και είπα ότι αφού έπρεπε να το φρεσκάρω, να δοκιμάσω κάτι νέο. Πάντως όχι, δε βλέπω κάποιο λόγω να αλλάξεις από την Alexneua......

Το μόνο που βλέπω, είναι ότι έχει επιλογή για update, το οποίο βέβαια δε ξέρω αν θα δουλέψει όταν έρθει η ώρα και ότι ΛΕΕΙ ότι είναι η έκδοση 6. Στην πράξη, δε βλέπω κάτι...

 

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιο ενεργό link για να κατεβάσω την Alexneua_mod v.1.2 ;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Είχα βάλει την xperia που παίζει στο 4pda, και την παράτησα για τους ίδιους λόγους. Το gravity δε δούλευε και είχε ένα κάρο βλακείες. Εξού και τα 500 mb ενώ οι άλλες πάνε κοντά στα 300...

Εντωμεταξύ ,ότι xperia rom έχω δοκιμάσει, κάνει τα ίδια... Και για αυτό δε δοκίμασα τη συγκεκριμένη εξ αρχής....

Αν θέλεις, κάνε μια δοκιμή με την MBS B454 version 4.3 να πεις και τη δική σου γνώμη.... Μέχρι τώρα, δε βρήκα κάτι που να μη δουλεύει όπως πρέπει...

 

Εγώ πάντως 'εβαλα πρόσφατα την xperia 11.08.2013 (Android 4.2.1) από 4pda για δοκιμή και μέχρι σήμερα πιστεύω ότι ,αν εξαιρέσεις το πολύ xperia,μου δουλεύει πολύ καλά .Ειδικά το wifi ανέβηκε 2 γραμμές το gps με igo primo πάει σφαίρα ,κλειδώνει σε λιγότερο από 10sec όπου και να βρίσκομαι.Επίσης απεγκατάστησα το gravity box,το οποίο είναι προεγκατεστημένο, το ξαναπέρασα και δουλεύει μια χαρά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιο ενεργό link για να κατεβάσω την Alexneua_mod v.1.2 ;

 

https://disk.yandex.com/public/?hash=90Mbp73jEEn0/Q6lY1EFpCH%2B4tSHI7RB5lrrVE6XSZg%3D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...