Jump to content

Επέκταση μνήμης συσκευής


anastasiszn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηδη εχεις αρκετη μνημη,δεν νομιζω να χρειαζετε.

 

Και απο οτι ειδα, δεν γινεται σε cm10- cm 10.1 roms, λογω του οτι δεν διαβαζουν exfat formats, οποτε δεν βλεπουν το partition... μολις πας να φλασαρεις το zip αρχειο, θα πεταξει error

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο πρόβλημα με αυτα τα μοντ ειναι οτι μειώνουν κατα πολυ την ζωη τις Sd..Καλο ειναι να γίνονται μονο αν είναι απόλυτα αναγκαία και σε μηχανήματα με λιγότερο απο 1γ ραμ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

κανονικα σε ολες τις ρομ λειτουργει οπως αναφερετε,εχεις custom λειτουργικο ή stock ?

 

είμαι με ωμέγα v23.από τις πρώτες κιόλας μέρες που το πήρα μπήκα στο σβουρο και δεν έχω σκοπό να γυρίσω σε στοκ.τώρα δοκιμάζω κάποια άλλη custom ρομ (biftor) να δω αν είναι θέμα ρομ,αν και δεν το πιστεύω.

 

είμαι με ωμέγα v23.από τις πρώτες κιόλας μέρες που το πήρα μπήκα στο σβουρο και δεν έχω σκοπό να γυρίσω σε στοκ.τώρα δοκιμάζω κάποια άλλη custom ρομ (biftor) να δω αν είναι θέμα ρομ,αν και δεν το πιστεύω.

 

δυστυχώς ούτε με biftor παίζει το mod οπότε το ξεχνάω :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και απο οτι ειδα, δεν γινεται σε cm10- cm 10.1 roms, λογω του οτι δεν διαβαζουν exfat formats, οποτε δεν βλεπουν το partition... μολις πας να φλασαρεις το zip αρχειο, θα πεταξει error

 

Το χρησιμοποιο σε cm10 και παει σφαιρα η συσκευη μου.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια rom το χρησιμοποιεις??

 

Το αναφερω στο δευτερο post.Εχει χρησιμοποιηθει ομως σε παρα πολλες συσκευες,ελαχιστες παρουσιαζαν κολληματα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω στο δευτερο post.Εχει χρησιμοποιηθει ομως σε παρα πολλες συσκευες,ελαχιστες παρουσιαζαν κολληματα.

 

Τοτε μαλλον δεν μου κανει στην rom που φοραω... οκ φιλε, σε ευχαριστω.,.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε ολους,προσπαθησα να κανω το partition,ομως κολλησα,μετα partition και το φλασαρισμα του zip μου δειχνει στην εσωτερικη μνημη 1gb με καρτα 16gb και partition 1gb σε fat32.εγκαθiστω το link2sd και κανει επανεκινηση για την δημιουργια του δευτερου χωρου.Ομως δεν ανοιγει ποτε η συσκευη.Εχω το htc wilfire 2.3.7.με την τελευταια nightly.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει.Ευχαριστω εκ των προττερων.

Υ.Γ.Την διαδικασια την εκανα και με τους δυο τροπους στο αρχικο ποστ

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,προσπαθησα να κανω το partition,ομως κολλησα,μετα partition και το φλασαρισμα του zip μου δειχνει στην εσωτερικη μνημη 1gb με καρτα 16gb και partition 1gb σε fat32.εγκαθiστω το link2sd και κανει επανεκινηση για την δημιουργια του δευτερου χωρου.Ομως δεν ανοιγει ποτε η συσκευη.Εχω το htc wilfire 2.3.7.με την τελευταια nightly.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει.Ευχαριστω εκ των προττερων.

Υ.Γ.Την διαδικασια την εκανα και με τους δυο τροπους στο αρχικο ποστ

 

Βασικα το link2sd γιατι το χρησιμοποιησες?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει η μεταφορα στο partition?

στον οδηγο αυτο δεν λες?η καταλαβα λαθος?αν μπορεις βοηθησε με

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε το παρτιτιον ενωνετε με την μνημη της συσκευης και γινετε 1 με αυτην μολις φλασαρεις το ζιπακι που δινω :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

προφανως φιλε μου μπερδεψα τους δυο οδηγους που ειχες.τωρα το εκανα και μου δειχνει η εσωτερικη μνημη 890 mb με partition 1gb.Σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

προφανως φιλε μου μπερδεψα τους δυο οδηγους που ειχες.τωρα το εκανα και μου δειχνει η εσωτερικη μνημη 890 mb με partition 1gb.Σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα

 

 

ειναι σβελτη η συσκευη σου?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και παλι φιλε μου anastasiszn,πολυ καλο με τον χωρο που κερδιζεις ομως δεν ειδα καμμια ιδιαιτερη σβελταδα στην συσκευη,αντιθετως νομιζω οτι κρασαρη λιγο.βεβαια εκανα και καποιες αλλες αλχημειες απο τον οδηγο του zxr http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939562#post3939562 (2.4 Tweaking για την έκδοση 2.3) και ισως φταιει και αυτο.το ψαχνω και θα σου πω

Υ.Γ.Εκανα παλι την διαδικασια χωρις την αλλη επεμβαση να δω πως θα παει.να εισαι καλα

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και παλι φιλε μου anastasiszn,πολυ καλο με τον χωρο που κερδιζεις ομως δεν ειδα καμμια ιδιαιτερη σβελταδα στην συσκευη,αντιθετως νομιζω οτι κρασαρη λιγο.βεβαια εκανα και καποιες αλλες αλχημειες απο τον οδηγο του zxr http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939562#post3939562 (2.4 Tweaking για την έκδοση 2.3) και ισως φταιει και αυτο.το ψαχνω και θα σου πω

Υ.Γ.Εκανα παλι την διαδικασια χωρις την αλλη επεμβαση να δω πως θα παει.να εισαι καλα

 

οτι κρασαρει καποιες φορες αυτο ειναι δεδομενο,το ζιπακι αυτο κατασκευαστηκε εξαρχης για 4.1 και πανω.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεις αν ο παραπανω τροπος του zxr με το tweaking εχει αποτελεσμα,`η`καποιον αλλο τροπο ουτως ωστε να γινετε πιο ευελικτη η συσκευη με 2.3.7 ρομ.Να εισαι καλα.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεις αν ο παραπανω τροπος του zxr με το tweaking εχει αποτελεσμα,`η`καποιον αλλο τροπο ουτως ωστε να γινετε πιο ευελικτη η συσκευη με 2.3.7 ρομ.Να εισαι καλα.

 

 

ποια ρομ εχεις? δωσε λινκ να την δω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

εχω την πιο προσφατη (1-3-2013)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1015532.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

σε original rom θα παιξει ???

χρειαζεται root απ οτι βλεπω...

(samsung s6102)

αυξανει την καταναλωση της μπαταριας ??

 

οχι δεν καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια,δοκιμασε το με class 6 και πανω SDCARD.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Με το partition που εχεις κανει δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.Οτι εφαρμογες που εγκαθηστας μενουν στην εικονικη εσωτερικη μνημη και δεν εχεις προβλημα χωρου.Η αν θες τις περνας στην sd και ο χωρος του patition μενει ακεραιος.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

ειναι διαφορετικο απο το link2sd ???διαχειριζεται καλυετρα τη μνημη ?

 

καμια σχεση δεν εχει με το link2sd,με αυτο το σκριπτακι ενσωματωνετε το partition με την μνημη της συσκευης.

 

Με το partition που εχεις κανει δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.Οτι εφαρμογες που εγκαθηστας μενουν στην εικονικη εσωτερικη μνημη και δεν εχεις προβλημα χωρου.Η αν θες τις περνας στην sd και ο χωρος του patition μενει ακεραιος.

 

μολις κανεις το partition κανεις εγκατασταση το σκριπτακι που δινω στο αρχικο ποστ μεσω του recovery menu.

 

Κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι για να εχεις καλη ταχυτητα δεδομενων και να μην κολλαει θα πρεπει να εχεις καρτα μνημης αυθεντικη και οχι απο τις φτηνιαρικες και να ειναι απο class 6 και πανω,με class 10 θα εχετε την καλυτερη αποδοση.

επισης και ενα αλλο μικρο κολπακι ειναι,μολις ολοκληρωσετε την ολη διαδικασια να εγκαταστησετε απο το play store την παρακατω εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sdincrease.it&hl=el με αυτη την εφαρμογη ρυθμιζεις την ταχυτητα τον δεδομενων απο την καρτα στο κινητο. Προτεινομενη τιμη για μενα ειναι η 2048 kb/sec,μπορειτε να βαλετε και πολυ υψηλοτερη ταχυτητα αλλα οσο πιο μεγαλη ταχυτητα βαλετε τοσο λιγοτερη ζωη θα εχει η καρτα σας.Πιστευω ειναι κριμα να αγορασεις μια 64αρα και να σου κρατησει για 1 χρονο.....

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σ`ευχαριστω πολυ θα την δοκιμασω και θα αναφερω σχετικα.Να εισαι καλα
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι περασα την εφαρμογη που εδωσε ο anastasiszn ομως δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα στην ταχυτητα.Εχω καρτα kingston 16gb με partition 1gb class 10.Να ειστε καλα.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...