Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...

Ερώτηση: όταν είναι ανοικτό και το αφήνω για λίγο, μετά για να επανέλθει η οθόνη πρέπει να πατήσω το power button. ενα απλό touch στην οθόνη δεν κάνει κάτι, ούτε και απο τα 3 κουμπιά κάτω απο την οθόνη. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

...λογικό και εκ σχεδιασμού, αλλιώς θα ενεργοποιούταν συνέχεια η οθόνη μόλις την ακουμπούσε κάτι και θα κατανάλωνε σημαντική ενέργεια. Υπάρχουν εφαρμογές που την ενεργοποιούν με αφή ή/και κουμπιά, αλλά λογικά θα καταναλώνουν επίσης σημαντικό μέρος της μπαταρίας. Μπορείς να δοκιμάσεις.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλορίζικο φίλε,κι εμένα σήμερα έφτασε ταχυδρομείο άλλα έλειπα από σπίτι οπότε αύριο πρωί θα το έχω

 

πφφφ ίδια μέρα το παραγγείλαμε και εμένα ακόμα έρχεται... καλορίζικο πάντως!

 

μόλις κοίταξα ξανά πριν από λίγο και:

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF163119809SG - 29-08-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

μάλλον Δευτέρα θα το έχω ε;

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

πφφφ ίδια μέρα το παραγγείλαμε και εμένα ακόμα έρχεται... καλορίζικο πάντως!

 

μόλις κοίταξα ξανά πριν από λίγο και:

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF163119809SG - 29-08-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

μάλλον Δευτέρα θα το έχω ε;

και αυριο θα το εχεις φιλε εγω ελειπα σημερα απο το σπιτι και,βρηκα το απογευμα την ειδοποιηση

αλλιως θα το ειχα απο τωρα ατα χερια μου,αν μενεις Αθηνα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

και αυριο θα το εχεις φιλε εγω ελειπα σημερα απο το σπιτι και,βρηκα το απογευμα την ειδοποιηση

αλλιως θα το ειχα απο τωρα ατα χερια μου,αν μενεις Αθηνα βεβαια.

 

Αθήνα μένω αλλά σήμερα έφυγα για τριήμερο! οπότε όπως και να έχει απο Δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγο καιρο μου επεσε κατω (μεταλλικο δαπεδο - μεγαλο υψος) και μου εσπασε η οθονη.

Παρηγγειλα αλλη απο το εξωτερικο αλλα εκανα λαθος στην αποσυναρμολογηση του κινητου και πλεον δεν επισκευαζεται.

Οποτε μου εμεινε η οθονη.

Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου πει να δωσω και περεταιρω λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγο καιρο μου επεσε κατω (μεταλλικο δαπεδο - μεγαλο υψος) και μου εσπασε η οθονη.

Παρηγγειλα αλλη απο το εξωτερικο αλλα εκανα λαθος στην αποσυναρμολογηση του κινητου και πλεον δεν επισκευαζεται.

Οποτε μου εμεινε η οθονη.

Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου πει να δωσω και περεταιρω λεπτομερειες.

 

Aν δεν σε θελει τελικα...κριμας φιλε μου.....και τωρα????Δεν εχει βγαλει και mtk turbo η ΖΤΕ...!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν σε θελει τελικα...κριμας φιλε μου.....και τωρα????Δεν εχει βγαλει και mtk turbo η ΖΤΕ...!!!!

Όντως! Κρίμα, αλλα τι να κανουμε. Μηχανήματα είναι και χαλάνε. Ειδικά αν δεν τα πολυπροσέχεις :)

Τώρα πάντως περιμένω το Oppo r819.

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος δοκιμασμενα ακουστικα για το κινιτο;

χωρις να τα εχω δοκιμασει...http://www.ebay.com/itm/BLACK-HANDSFREE-HEADSET-HEADPHONE-MICROPHONE-FOR-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/171014304479?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item27d13f32df

Link to comment
Share on other sites

χωρις να τα εχω δοκιμασει...http://www.ebay.com/itm/BLACK-HANDSFREE-HEADSET-HEADPHONE-MICROPHONE-FOR-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/171014304479?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item27d13f32df

 

Φαινετσι καλο αν το παρει κανεις ας πει εντυπωσεις.Γιατι δεν κανουν ολα τα ακουστικα στο κινιτο ξερει κανεις τι πσιζει;

Link to comment
Share on other sites

Φαινετσι καλο αν το παρει κανεις ας πει εντυπωσεις.Γιατι δεν κανουν ολα τα ακουστικα στο κινιτο ξερει κανεις τι πσιζει;

 

Καλή ερώτηση αλλά πλέον το εχω δει σε πολλές συσκευές και δεν μου κάνει εντύπωση, Motorola, Nokia, Samsung...

Μάλλον για να τα παίρνουν οι εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

...το έχω ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν είχα σαφή απάντηση. Το OTG δουλεύει σε όλους; Γιατί εμένα ακόμα και με τη V3.0R2 του Bruno εξακολουθεί να μη κάνει mount το external usb storage. Απλά βγάζει απευθείας, safe to remove external usb storage. Λέτε εξαρχής να είχα ελαττωματικό OTG; :( Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...το έχω ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν είχα σαφή απάντηση. Το OTG δουλεύει σε όλους; Γιατί εμένα ακόμα και με τη V3.0R2 του Bruno εξακολουθεί να μη κάνει mount το external usb storage. Απλά βγάζει απευθείας, safe to remove external usb storage. Λέτε εξαρχής να είχα ελαττωματικό OTG; :(

 

Εγω παλι με το που κουμπωνω ενα φλασακι στο καλωδιο usb otg το βλεπει κατευθειαν και με οποιονδηποτε file explorer τον δειχνει οπως την external sd.....αλλα σαν 'usb external device'....μεχρι και την φωτογραφικη μου μηχανη την συνδεσα και τραβιξα ολες τις φωτο στο τηλεφωνο.....λειτουργει αψογα με καλοδιο τιποτα το ιδιετερο των 1,2 δολαριων....

Εσυ αλλ καλοδιο δοκιμασες????

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι με το που κουμπωνω ενα φλασακι στο καλωδιο usb otg το βλεπει κατευθειαν και με οποιονδηποτε file explorer τον δειχνει οπως την external sd.....αλλα σαν 'usb external device'....μεχρι και την φωτογραφικη μου μηχανη την συνδεσα και τραβιξα ολες τις φωτο στο τηλεφωνο.....λειτουργει αψογα με καλοδιο τιποτα το ιδιετερο των 1,2 δολαριων....

Εσυ αλλ καλοδιο δοκιμασες????

 

...δοκίμασα ήδη δύο επώνυμα και πάντα κατευθείαν βγάζει μήνυμα "safe to remove external usb storage". Στην ουσία δεν έχει γίνει mount και κάθε manual προσπάθεια να γίνει Mount απλά αποτυγχάνει με το ίδιο πάντα μήνυμα. Φυσικά οι διαχειριστές αρχείων δε βλέπουν τίποτα.

Δε ξέρω τι φταίει. Ποιά rom φοράς εσύ;

 

Μέσω USB OTG Helper (Donate) τελικά γίνεται το mount (άρα δεν είναι θέμα καλωδίου) αλλά προφανώς κάτι συμβαίνει και χωρίς την εφαρμογή αυτή δεν γίνεται (το StickMount δεν δούλεψε). Πιθανόν buggy kernel; Πώς γίνεται όμως να εμφανίζεται μόνο σε μένα;

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έφτασε και το δικό μου σήμερα πρωί (και μάλιστα στην πόρτα μου) 3/9 μετα από παραγγελία 14/8.

Σε σχέση με το galaxy s που έχω είναι τεράστιο... ακόμα δεν το έχω λειτουργήσει γιατί έπρεπε να πάμε και στη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έφτασε και το δικό μου σήμερα πρωί (και μάλιστα στην πόρτα μου) 3/9 μετα από παραγγελία 14/8.

Σε σχέση με το galaxy s που έχω είναι τεράστιο... ακόμα δεν το έχω λειτουργήσει γιατί έπρεπε να πάμε και στη δουλειά!

 

Καλορίζικο φίλε.Να το ευχαριστηθείς εύχομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.Να το ευχαριστηθείς εύχομαι ;)

 

Ευχαριστώ, ξεκινάω με τη rom minideal και προχωραω σιγά σιγά σε πειράγματα..

Link to comment
Share on other sites

...δοκίμασα ήδη δύο επώνυμα και πάντα κατευθείαν βγάζει μήνυμα "safe to remove external usb storage". Στην ουσία δεν έχει γίνει mount και κάθε manual προσπάθεια να γίνει Mount απλά αποτυγχάνει με το ίδιο πάντα μήνυμα. Φυσικά οι διαχειριστές αρχείων δε βλέπουν τίποτα.

Δε ξέρω τι φταίει. Ποιά rom φοράς εσύ;

 

Μέσω USB OTG Helper (Donate) τελικά γίνεται το mount (άρα δεν είναι θέμα καλωδίου) αλλά προφανώς κάτι συμβαίνει και χωρίς την εφαρμογή αυτή δεν γίνεται (το StickMount δεν δούλεψε). Πιθανόν buggy kernel; Πώς γίνεται όμως να εμφανίζεται μόνο σε μένα;

 

Bruno 4.2.1 v3.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Bruno 4.2.1 v3.....

 

...την έχω βάλει ήδη, εξακολουθεί το πρόβλημα και έχω βρει την παραπάνω λύση προσωρινά αλλά αναρωτιέμαι τι φταίει. Με κάποιο τρόπο πιθανόν έχω buggy kernel ή/και λείπουν κάποια απαραίτητα modules;

:(

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές από το παλιό τηλέφωνο (sonyericsson c702) στο zte? to c702 έχει blutooth

 

...διάφοροι τρόποι, η αποστολή μέσω bluetooth είναι απλή και άμεση σχετικά λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...