Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά είναι καλά νέα! Δεν ήξερα για το xda

 

 

Είδες τι μαθαίνει κανείς?:p Τον ρώτησα κιόλας αν την έχει τεστάρει ;)

Φίλε ulvergr μπορείς να ανεβάσεις κανα screenshot απο την miui που έχεις βάλει?

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πρόλαβες.... Γύρισα στην v3,ειχε κάποια θέματα όσο αφορά την σύνδεση με το pc

Άξιζει όμως να την δοκιμάσετε, εγώ στο μέλλον σίγουρα θα την ξαναβάλω

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πρόλαβες.... Γύρισα στην v3,ειχε κάποια θέματα όσο αφορά την σύνδεση με το pc

Άξιζει όμως να την δοκιμάσετε, εγώ στο μέλλον σίγουρα θα την ξαναβάλω

 

Ok δεν πειράζει...Τώρα είσαι ευχαριστημένος με την v3?

Link to comment
Share on other sites

Είναι άψογη μέχρι τώρα... Καλυτερη από όλες τις προηγούμενες. Βρήκα και ένα καινούργιο mod τώρα! Θα επανέλθω με περισσότερα
Link to comment
Share on other sites

Είναι άψογη μέχρι τώρα... Καλυτερη από όλες τις προηγούμενες. Βρήκα και ένα καινούργιο mod τώρα! Θα επανέλθω με περισσότερα

 

Ωραίος!Αναμένουμε με αγωνία...Με τρώει το χέρι μου να του αλλάξω rom μόλις το πάρω :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενο mod που δουλευει αριστα!ειναι κοντα σε αυτο που κανει το gravitybox + καποια extra οπως να αλλαζεις το background του notification panel με οτι εικονα θες,το χρωμα και την γραμματοσειρα της ωρας κτλ.

κατεβασμα και thanx απο εδω(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2294419).

απαραιτητο να εχουμε εγκατεστμενο το xposed installer(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401)

ο τροπος εγκαταστασης/ενεργοποιησης ειναι ιδιος με το gravitybox που ειχα γραψει.(post134)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενο mod που δουλευει αριστα!ειναι κοντα σε αυτο που κανει το gravitybox + καποια extra οπως να αλλαζεις το background του notification panel με οτι εικονα θες,το χρωμα και την γραμματοσειρα της ωρας κτλ.

κατεβασμα και thanx απο εδω(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2294419).

απαραιτητο να εχουμε εγκατεστμενο το xposed installer(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401)

ο τροπος εγκαταστασης/ενεργοποιησης ειναι ιδιος με το gravitybox που ειχα γραψει.(post134)

 

Πολύ καλό!Ευχαριστούμε και πάλι.Εγω αυριο παραλαμβάνω απο ταχυδρομείο οπότε έχω δουλειά μπροστά μου :p

 

Update!Παρέλαβα τελικά σήμερα και μόνο μια λέξη έχω να πω!Απίστευτο κινητό!Πολύ γρήγορο,Πλοήγηση σε internet φανταστική και υπεργρήγορη ακόμα κ σε 3g άψογη ποιότητα κατασκευής!Ούτε τριξίματα ουτε τίποτα!Κανονικά ελληνικά μέσα με την rom απο minideal.net!Κανένα θέμα με το back button και γενικά με τα κουμπιά!Κλειδώνει πολύ γρήγορα ο δορυφόρος με a-gps k epo.Oθονάρα με εκπληκτικές γωνίες απεικόνισης (ips) .To ξυπνητήρι δουλευει και με κλειστό το κινητό :p .Ειδα videaki 720p και έπαιζε άψογα(με mx player pro) Περισσότερα άυριο που θα ασχοληθώ ακόμα περισσότερο ;) Τώρα φορτίζει το θηρίο! :D Εν ολίγοις άψογη αγορά!Ευχαριστώ ulvergr!

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!Ευχαριστούμε και πάλι.Εγω αυριο παραλαμβάνω απο ταχυδρομείο οπότε έχω δουλειά μπροστά μου :p

 

Update!Παρέλαβα τελικά σήμερα και μόνο μια λέξη έχω να πω!Απίστευτο κινητό!Πολύ γρήγορο,Πλοήγηση σε internet φανταστική και υπεργρήγορη ακόμα κ σε 3g άψογη ποιότητα κατασκευής!Ούτε τριξίματα ουτε τίποτα!Κανονικά ελληνικά μέσα με την rom απο minideal.net!Κανένα θέμα με το back button και γενικά με τα κουμπιά!Κλειδώνει πολύ γρήγορα ο δορυφόρος με a-gps k epo.Oθονάρα με εκπληκτικές γωνίες απεικόνισης (ips) .To ξυπνητήρι δουλευει και με κλειστό το κινητό :p .Ειδα videaki 720p και έπαιζε άψογα(με mx player pro) Περισσότερα άυριο που θα ασχοληθώ ακόμα περισσότερο ;) Τώρα φορτίζει το θηρίο! :D Εν ολίγοις άψογη αγορά!Ευχαριστώ ulvergr!

 

χαιρομαι φιλε μου!!να το ευχαριστηθεις!οντως η ποιοτητα κατασκευης ειναι αριστη!(οσο αφορα τα τριξιματα που εχουν πει καποιοι θεωρω οτι δεν εχουν κλεισει καλα το καπακι της μπαταριας)

οσο αφορα το clockcolormod εκανε update και εγινε XblastTools αν και με την καινουργια αναβαθμιση του gravitybox ο τυπος μας καλυπτει!

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι φιλε μου!!να το ευχαριστηθεις!οντως η ποιοτητα κατασκευης ειναι αριστη!(οσο αφορα τα τριξιματα που εχουν πει καποιοι θεωρω οτι δεν εχουν κλεισει καλα το καπακι της μπαταριας)

οσο αφορα το clockcolormod εκανε update και εγινε XblastTools αν και με την καινουργια αναβαθμιση του gravitybox ο τυπος μας καλυπτει!

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!Αυτο κάνω ! :p Σε όσους το έδειξα πάθανε την πλάκα τους! Τώρα με την μπαταρία με προβληματίζει λίγο καθώς πεφτει γρήγορα σχετικα..Βέβαια μία φόρτιση έκανα και σήμερα θα κάνω την δέυτερη :p Μετά θα ασχοληθώ με την rom του bruno :)

Επίσης επειδή το έψαχνα πως να στέλνω μηνυμα με 160 χαρακτήρες σε ελληνικα με το stock jelly bean ανακάλυψα αυτό εδώ για όποιον δεν θέλει να βάλει handcent sms k go sms http://www.doctorandroid.gr/2013/03/sms-160-android.html

 

Επισης θελω να πως κατι παιζει με την μπαταρια.πεφτει πολυ γρηγορα.Ειναι η 3 μερα σημερα.το φορτισα την πρωτη μερα στο 5% απο 48% που ειχε οταν το ανοιξα.Εχθες ολη την μερα το ψιλοσκαλιζα και εφτασε αργα το βραδυ 35%.Το εβαλα παλι για φορτιση (κλειστο και τις 2 φορες) και μεσα σε 10 λεπτα επεσε 4%...Το χειροτερο εγινε ομως μολις εβαλα το ad away...Ζητησε reboot και μολις εκανα η μπαταρια πηγε στο 36%!!!!!!!Φυσικα απεγκατεστησα αμεσως το adaway...το εβαλα παλι να φορτισει και τωρα εδω και κανα 2ωρο που το δουλευω εχει παει στο 80%.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

To adway είναι καλό app και δεν νομίζω να ευθύνεται, το ποσό γρήγορα τρώει την μπαταρία εξαρτάται από πολλά... τον launcher που χρησιμοποιείς, το wifi πόσο ανοικτό το έχεις, φωτεινότητα

κτλ.

Η μπαταρία όμως θα σου δείξει μετά από λίγο καιρό φορτίσεων, εμένα στις διακοπές που δεν έμπαινε wifi και το είχα ξεκολλήσει λίγο από το χέρι μου είχε βγάλει 3 μέρες.

Τώρα που το έχω ξανακολλησει, μου βγάζει 1μερα.(λες να πάρω το ασπρόμαυρο alcatel της γυναίκας που κρατάει 1 βδομάδα????)

Θα στρώσει μην ανησυχείς, πάντως για smartphone να βγάζει μια ημέρα είναι φυσιολογικό

Άσχετο :δοκίμασε και τον atom launcher(φτιάχνει και folder), έχει λίγο πεδεμα το στήσιμο του αλλά είναι σφεντόνα

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

To adway είναι καλό app και δεν νομίζω να ευθύνεται, το ποσό γρήγορα τρώει την μπαταρία εξαρτάται από πολλά... τον launcher που χρησιμοποιείς, το wifi πόσο ανοικτό το έχεις, φωτεινότητα

κτλ.

Η μπαταρία όμως θα σου δείξει μετά από λίγο καιρό φορτίσεων, εμένα στις διακοπές που δεν έμπαινε wifi και το είχα ξεκολλήσει λίγο από το χέρι μου είχε βγάλει 3 μέρες.

Τώρα που το έχω ξανακολλησει, μου βγάζει 1μερα.(λες να πάρω το ασπρόμαυρο alcatel της γυναίκας που κρατάει 1 βδομάδα????)

Θα στρώσει μην ανησυχείς, πάντως για smartphone να βγάζει μια ημέρα είναι φυσιολογικό

Άσχετο :δοκίμασε και τον atom launcher(φτιάχνει και folder), έχει λίγο πεδεμα το στήσιμο του αλλά είναι σφεντόνα

 

Θα δειξει .Ελπιζω να εχεις δικιο.Εχω βαλει τον nova launcher και παει πολυ καλα.Ο κινεζος απο minideal και μου ειπε να το αφησω να παει στο 0% και μετα να το φορτισω.Περιμενω το email σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

το νεο recovery για την συσκευη μας

http://d-h.st/lA8

εγκατασταση με το Mobileuncle MTK Tools(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el)

 

κατεβαζουμε το recovery και το αποσυμπιεζουμε,το ριχνουμε στην καρτα μας(recovery .img) και ανοιγουμε το ΜΤΚ tools-διαλεγουμε update recovery και λογικα το εχει βρει κατευθειαν,κλικ πανω και τελος....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το παραγγειλα απο minideal 187 ευρω μου βγηκε ποτε θα φυγει απο το καταστημα τους ξερει κανεις?

 

Λογικά σε 2-3 μέρες, συνήθως...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το παραγγειλα απο minideal 187 ευρω μου βγηκε ποτε θα φυγει απο το καταστημα τους ξερει κανεις?

 

Καλησπέρα, επιτέλους μετά απο 15 μέρες αναζήτησης το παρήγγειλα και εγώ! ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο lenovo s750(waterproof) αλλα τελικά με κέρδισε η οθονάρα που λέτε όλοι οτι έχει...

 

Για να δούμε panos_skr σε ποιον θα φτάσει πιο γρήγορα!

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκη που να μην μεγαλωνει υπερβολικα το κινητο; η nilkin λεει τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επιτέλους μετά απο 15 μέρες αναζήτησης το παρήγγειλα και εγώ! ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο lenovo s750(waterproof) αλλα τελικά με κέρδισε η οθονάρα που λέτε όλοι οτι έχει...

 

Για να δούμε panos_skr σε ποιον θα φτάσει πιο γρήγορα!

 

 

χα αυτα ειναι φιλε το περιμενω πως και πως,τον κωδικο που μου εστειλα απο το minideal μπορω να το βαλω καπου για να βλεπω την παραγγελια μου?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκη που να μην μεγαλωνει υπερβολικα το κινητο; η nilkin λεει τιποτα;

 

Καλή είναι και προστατεύει τη οθόνη, τσέκαρε στο YouTube'' ZTE V987 nilkin case

''

 

 

 

 

χα αυτα ειναι φιλε το περιμενω πως και πως,τον κωδικο που μου εστειλα απο το minideal μπορω να το βαλω καπου για να βλεπω την παραγγελια μου?

Λογικά εννοείς το tracking number, δες στο Sao. Cn

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

έχει δει κανεις καμία από αυτές?

 

http://www.ebay.com/itm/Mofi-Slim-Stand-Book-Side-Flip-PU-Leather-Cover-Case-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/111057057098?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item19db84354a

 

φαίνεται πολύ ωραία στις φωτό.

 

Την περιμένω, ελπίζω σε καμία 10 μέρες να την εχω

Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω, ελπίζω σε καμία 10 μέρες να την εχω

 

σε τι χρωματάκι; και εγώ θέλω μια αλλά δεν ξέρω τι χρώμα να πάρω...(μην μας πουν και κάνγκουρες!).

Link to comment
Share on other sites

σε τι χρωματάκι; και εγώ θέλω μια αλλά δεν ξέρω τι χρώμα να πάρω...(μην μας πουν και κάνγκουρες!).

 

ας πουν ό,τι θέλουν.

Εγώ την λαχανί θα έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

ας πουν ό,τι θέλουν.

Εγώ την λαχανί θα έπαιρνα.

 

και εγώ για τη λαχανί με κόβω... ας βάλουμε και λίγο χρώμα (παναθηναικό!) στη ζωή μας!

σοβαρά τώρα, η θήκη δώρο που στέλνει το minideal είναι καλή; για τις πρώτες μέρες αρκεί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...