Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ sso

 

Ναι, πριν δούλευε κανονικά η κάμερα.

 

Έβαλα αυτή (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874):

 

 

 

Ποια θα προτείνατε;

 

Αν σου αρεσει το περιβαλλον της miui και εισαι λιγο ποιο advance χρηστης θα την εκτιμησεις.

Βεβαια δεν ξερω ποσο καλο πορτ εχει γινει,οποτε αν δε βαριεσε τη δοκιμαζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σου αρεσει το περιβαλλον της miui και εισαι λιγο ποιο advance χρηστης θα την εκτιμησεις.

Βεβαια δεν ξερω ποσο καλο πορτ εχει γινει,οποτε αν δε βαριεσε τη δοκιμαζεις.

Εγώ, όπως συμπλήρωσα σε προηγούμενο μήνυμά μου, δεν κατάφερα να φλασάρω MIUI με το COT Recovery. Αν κάποιος άλλος που έχει COT Recovery δοκιμάσει να περάσει MIUI ας γράψει αποτελέσματα γαι να ξέρουμε αν είναι κάποιο "θεμα" του COT Recovery με τις MIUI Roms!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη αν και δεν έχω το τηλέφωνο θα αναφέρω στο recovery.

Σε άλλα τηλέφωνα που είχα, είχα προβλήματα με cot recovery ενώ με cwm recovery δεν είχα προβλήματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση έχω γράψει στο θέμα του cot recovery σχετικά από τις 08/01/2014 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5128648#post5128648

Σε μένα το cwm recovery μου έκανε κάτι τρελές επανεκινησεις μεσα από το μενού του. Πατώντας κάποια από τις επιλογές έκανε reboot.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Θανάση έχω γράψει στο θέμα του cot recovery σχετικά.

Σε μένα το cwm recovery μου έκανε κάτι τρελές επανεκινησεις μεσα από το μενού του. Πατώντας κάποια από τις επιλογές έκανε reboot.

Εχω μεινει λιγο πισω στο διαβασμα και δεν εχω δει το ποστ σου εκει :O :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Η ρομ λειτουργούσε άψογα, μέχρι που έκανα update το gravity box από 2.9.2 σε 2.9.3.

Κάνω το update, και μόλις ανοίγω την συσκευή, κολλάει λίγο παραπάνω στο ZTE logo και εκεί άρχισα να ανησυχώ. Μόλις άνοιξε, ξεκίνησε σαν να έχω κάνει καινούρια εγκατάσταση ρομ!

Μου έβγαλε τα αρχικά στάδια της εγκατάστασης ( επιλογή γλώσσας, λογαριασμό google κλπ), αλλά μόλις τελείωσε όλα ήταν όπως πριν, σαν να μην έχω αλλάξει τίποτα.

Νόμιζα οτι ήταν κάτι ασήμαντο, αλλά μου άρχισε κάτι στραβά του τύπου "η εφαρμογή google έχει σταματήσει" και κάτι τέτοια.

Πήγα να κατεβάσω μία εφαρμογή από google play και μου έβγαλε μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν έγινε λόγω σφάλματος 927.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω εγκατάσταση τη ίδια ρομ από πάνω για να μην χρειαστεί να τα ξανακάνω όλα από την αρχή?

Να κάνω κάποια wipes από recovery μήπως?

Αν δω βέβαια ότι δεν στρώνει, θα ξανακάνω clean install...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κρατήσει κάποιο Backup να το επαναφέρεις αφού κάνεις full wipe?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόλις πέρασα αρχικά τη ρομ και δούλευε άψογα, ξέχασα να κρατήσω. Αν κάνω wipe user data μόνο, θα γίνει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε με το Titanium ένα backup των εφαρμογών χρήστη για να μπορείς να τις επαναφέρεις μετά.

Ποια Rom έχεις; Είναι σε μορφή .zip?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε με το Titanium ένα backup των εφαρμογών χρήστη για να μπορείς να τις επαναφέρεις μετά.

Ποια Rom έχεις; Είναι σε μορφή .zip?

 

Πρωτεινω να μην κρατησεις backup με το titanium η καποιο αλλο,πρωτειμωτερο ειναι να τα περασεις απο την αρχη.

Αλλωστε το play store κραταει τις εφαρμογες που εχεις κατεβασεις οποτε ειναι υποθεση 10 λεπτων να τις εγκαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή και απευθείας backup. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς συνέβη...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή και απευθείας backup. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς συνέβη...

Πρώτα περνάς την 3.1 και μετά την 4.0 (full wipe πριν περάσεις την 3.1)

Και μετά επαναφέρεις τις εφαρμογές χρήστη με το Titanium.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που εχει εγκαταστησει TWRP recovery? υπαρχει καποια εκδοση official η μονο καποια custom TWRP?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που εχει εγκαταστησει TWRP recovery? υπαρχει καποια εκδοση official η μονο καποια custom TWRP?

Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα. Νομίζω πως δεν είναι επίσημη. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τη ρομ από την αρχή, μόνο που στην εγκατάσταση επέλεξα τον apex launcher. Μου φαίνεται καλύτερος από τον στοκ που είχα πριν.

Το μόνο θέμα που παρατήρησα, είναι ότι με την τελευταία έκδοση gravity box 2.9.4 δεν λειτουργεί η διαφάνεια για την γραμμή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα τη ρομ από την αρχή, μόνο που στην εγκατάσταση επέλεξα τον apex launcher. Μου φαίνεται καλύτερος από τον στοκ που είχα πριν.

Το μόνο θέμα που παρατήρησα, είναι ότι με την τελευταία έκδοση gravity box 2.9.4 δεν λειτουργεί η διαφάνεια για την γραμμή κατάστασης.

 

Πώς έκανες εγκατάσταση απο την αρχή, απο το recovery με wipe κλπ. η με κάποιο άλλο τρόπο? Ρωτάω γιατι θέλω να το κάνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες εγκατάσταση απο την αρχή, απο το recovery με wipe κλπ. η με κάποιο άλλο τρόπο? Ρωτάω γιατι θέλω να το κάνω και εγώ.

 

Μέσω recovery ( και με το update της ρομ περασμένο στην sd), έκανα όλα τα wipes και μετά install zip from sd card...

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα. Νομίζω πως δεν είναι επίσημη. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

 

Σευχαριστω, εκανα τελικα φορματ αλλαγη recovery (twrp), ξαναπερασα του μπρουνο την 3.1 και μετα την 4.0+gravity box 2.9.4. Ολα δουλεψαν αψογα και σταματησαν τα κολληματα και οι επανεκκινησεις :)

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω, εκανα τελικα φορματ αλλαγη recovery (twrp), ξαναπερασα του μπρουνο την 3.1 και μετα την 4.0+gravity box 2.9.4. Ολα δουλεψαν αψογα και σταματησαν τα κολληματα και οι επανεκκινησεις :)

 

Μιας και έχουμε ακριβώς το ίδιο σύστημα, μπορείς να τσεκάρεις εαν το gravity box έχει θέμα με τη διαφάνεια της γραμμής κατάστασης?

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Για 5η φορά από τότε που αγόρασα το κινητό και πέρασα Ρομ του Μπρούνο το κινητό άνοιξε στην αρχική οθόνη ζητώντας μου να επιλέξω γλώσσα.... Φυσικά μετά καμιά εφαρμογή δεν δούλευε όποτε hard reset και ξανά όλα από την αρχή... Δεν ξέρω τι φταίει... Η ρομ; το gravity box;
Link to comment
Share on other sites

Για 5η φορά από τότε που αγόρασα το κινητό και πέρασα Ρομ του Μπρούνο το κινητό άνοιξε στην αρχική οθόνη ζητώντας μου να επιλέξω γλώσσα.... Φυσικά μετά καμιά εφαρμογή δεν δούλευε όποτε hard reset και ξανά όλα από την αρχή... Δεν ξέρω τι φταίει... Η ρομ; το gravity box;

 

 

Και εμένα τελικά μετά από εγκατάσταση για δεύτερη φορά, όπου έβαλα τον apex για launcher, δε μου αναγνωρίζει τις επαφές...

Σε λίγο ξανακάνω από την αρχή εγκατάσταση με στοκ launcher και χωρίς Gravity Box και βλέπουμε.

 

Edit, παίζει ρόλο που την εγκατάσταση της ρομ την έκανα με ενεργοποιημένη την γρήγορη εκκίνηση?

 

Edit2, εγκατέστησα ξανά τη ρομ ( με απενεργοποιημένη την γρήγορη εκκίνηση), επέλεξα στοκ launcher και

έβαλα και το GB 2.9.4.

Παρατήρησα ότι το πρόβλημα με τις επαφές παρέμενε και το διόρθωσα μέσω του GB ( έχει επιλογή, αλλά θέλει επανεκκίνηση μετά).

Το θέμα των επαφών όμως δεν το είχα με την ίδια ρομ, αλλά με παλαιότερη έκδοση GB.

Θα το κρατήσω για λίγο χωρίς να εγκαταστήσω την V4.0, μήπως έχει κάποιο bug ( αν και όταν την είχα βάλει πρώτη φορά όλα δούλευαν ρολόι).

Το πρόβλημα της διαφάνειας της γραμμής κατάστασης το βρήκα ( ήθελε επανεκκίνηση).

Άλλο θέμα όμως που βρήκα στην τελευταία έκδοση GB, είναι ότι δεν μου αφήνει να ορίσω φόντο για την οθόνη κλειδώματος.

Αυτααα...

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω το εξής θέμα με το μικρόφωνο του κινητού.Εχει μειωθεί η εντασή του,δηλαδη οταν τραβαω βίντεο η ηχογραφώ ακούγεται χαμηλότερα απο πρίν και το ιδιο και στις κλήσεις.Ακούγομαι μεν αλλά χαμηλά.Δεν πείραξα κάτι.Να δοκιμάσω με το mobile uncle tools να φτιάξω τις εντάσεις?Εχει κάποιος να προτείνει κάτι: Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...