Jump to content

Thn patisa!!!!!!!!!!!520euro prepei na plirwsw sthn cosmote!


VIME
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.

 

ξερεις κατι?αυτη την στιγμη μου εχει ερθει ντουβρουτζας δεν μπορω να ηρεμησω μου φταινε ολοι και ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΦΥσικα και με την κοσμοτε ειναι απαραδεκτο απο λευρα τους οι χρεωσεις που κανουν!!!απαραδεκτες γνωστοι μου μου ειπαν οτι η χρεωση αν ξεπερασεις το ιντερνετ φτανει και στα 4,5 ευρω!!με αυτους τα εχω και οχι με το κινητο μου!αλλα δυστυχως δεν ξερω σε ποια εταιρεια να παω γιατι ολοι κατηγορουν το κινητο μου στα καταστηματα της κοσμοτε!και παντου...αυτο θα το ξερεις και εσυ που εχεις την ιδια εταιρεια με μενα.

 

Ακριβώς...! 4,5 ευρώ χρέωση για κάθε mb πέραν του προγράμματός σου. Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb! Το ξέρεις πως στην vodafone η χρέωση είναι κάπου στα 3 ευρώ κάθε 100mb επιπλέον του προγράμματός σου και σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις το 80% των mb σου;

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια θα σου πω και γώ να κάνεις που πρότειναν τα παιδιά παραπάνω. Πλήγωσε τα πάγια που χρωστάς μέχρι και το 500αρι που βγηκε για να μην στο κοψουν, ζητησε εναν αναλυτικο λογαριασμο για να δεςι τις χρεωσεις και τελος κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Παντως σε καμια περιπτωση μην δεχτεις να πληρωσεις το ποσο αυτο ,εκτος και ξερεις οτι εχει γινει με δικη σου υπαιτιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...! 4,5 ευρώ χρέωση για κάθε mb πέραν του προγράμματός σου. Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb! Το ξέρεις πως στην vodafone η χρέωση είναι κάπου στα 3 ευρώ κάθε 100mb επιπλέον του προγράμματός σου και σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις το 80% των mb σου;

 

Οχι βεβαια τι ενημερωση σοβαρολογεις???ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...δεν το γνωριζα αυτο?στο παρελθον ειχα vodafone αλλα οπως καταλαβες αλλαξα!τωρα που σταματαει το συμβολαιο μου σε 1 μηνα την εχω κανει λουις.....!!!!!!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ τλκ πληρωσες το ποσο?ή εκανες διακανονισμο ή σου εκαναν εκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια τι ενημερωση σοβαρολογεις???ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...δεν το γνωριζα αυτο?στο παρελθον ειχα vodafone αλλα οπως καταλαβες αλλαξα!τωρα που σταματαει το συμβολαιο μου σε 1 μηνα την εχω κανει λουις.....!!!!!!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ τλκ πληρωσες το ποσο?ή εκανες διακανονισμο ή σου εκαναν εκπτωση?

 

Τελικά ναι δυστυχώς τα πλήρωσα. Στο Βόλο τα κεντρικά καταστήματα της cosmote και Vodafone είναι στον ίδιο δρόμο και μάλιστα το ένα ακριβώς δίπλα στο άλλο! Πλήρωσα τον λογαριασμό στην cosmote και μετά πήγα δίπλα στην Vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας. Μετά με πήρανε τηλέφωνο από την Cosmote για να με ρωτήσουν ποιος είναι ο λόγος για τον οποίο φεύγω από την εταιρεία τους, τους τα είπα όλα για τις εξωφρενικές χρεώσεις αλλά και για την τεράστια διαφορά της Vodafone και δεν είχαν ούτε ένα επιχείρημα για να υπερασπίσουν τα δικά τους προγράμματα. Το μόνο που μου έλεγαν είναι το ότι πλέον με την Vodafone δεν θα μπορώ να μιλώ απεριόριστα με τους αριθμούς cosmote. Είναι για γέλια οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb!

 

Αυτό είναι κακόπιστη αντισυμβατική συμπεριφορά και αν την πάνε στο δικαστήριο θα κερδίσουν. Το θέμα είναι ότι αν δεν πληρώσει θα τρέχουν τόκοι υπερημερίας. Θα συνιστούσα ένα εξώδικο που θα αναφέρει τα ανωτέρω και θα ζητάει πλήρη διαγραφή λόγω μη ενημέρωσης. Αν γράψουν το εξώδικο στα παλιά τους τα παπούτσια τότε αγωγή ότι η συμπεριφορά τους είναι κακόπιστη και αναγνώριση της ΜΗ οφειλής. Δε χρειάζεται δικηγόρος διότι το ποσό είναι μικρό αλλά θα πρέπει να ξέρει κάποιος που θα τη γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κακόπιστη αντισυμβατική συμπεριφορά και αν την πάνε στο δικαστήριο θα κερδίσουν. Το θέμα είναι ότι αν δεν πληρώσει θα τρέχουν τόκοι υπερημερίας. Θα συνιστούσα ένα εξώδικο που θα αναφέρει τα ανωτέρω και θα ζητάει πλήρη διαγραφή λόγω μη ενημέρωσης. Αν γράψουν το εξώδικο στα παλιά τους τα παπούτσια τότε αγωγή ότι η συμπεριφορά τους είναι κακόπιστη και αναγνώριση της ΜΗ οφειλής. Δε χρειάζεται δικηγόρος διότι το ποσό είναι μικρό αλλά θα πρέπει να ξέρει κάποιος που θα τη γράψει.

 

Μολις τελειωσα εκανα αιτηση για αναλυτικο λογαριασμο σε 20 μερες μου ειπαν πως θα τον εχω στα χερια μου!

τεσπα τα λεφτα και μονο που θα χαλασω για δικηγορους ειναι παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι συνδρομητης vodoafone με blackberry.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το προγραμμα κτλ αλλα παω στην cosmote γιατι δεν μου εδωσαν καλη εκπτωση απο την vodafone.αναγκαστικα θα πουλησω το bb και θα παρω αλλο κινητο για να μην εχω προβλημαμα οπως ο φιλος μας.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που αναφέρει ένα μέλος πιο πάνω, η Cosmote ενημερώνει και εκείνη όταν ξεπεράσεις το 80% του εκάστοτε προγράμματος, είτε είναι τα 1500' προς Cosmote, είτε τα ΜΒ του Internet. Η υπηρεσία αυτή δεν ενεργοποιείται αυτόματα. Κάλεσα στο 1212 (ή όπως αλλιώς είναι πλέον) για να την ενεργοποιήσουν. Και κάθε μήνα κοντρολάρω μιά χαρά το λογαριασμό. Επίσης, το My Cosmote πλέον στο Site, ενημερώνει αμέσως την κίνηση. Αυτά τα λέω για να γνωρίζετε, εγώ σε ένα μήνα πάω σε άλλη εταιρεία έτσι κι αλλιώς. ;)

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν προσφερει η cosmote αυτη τη δυνατοτητα αλλά εγω στη wind εχω θεσει και οριο για το ποσο στο οποιο μπορει να φθασει ο λογαριασμος μου. Συγκεκριμενα εχω 35 ευρω παγιο και εχω βαλει σαν οριο του λογαριασμου τα 60 ευρω. Αν φθασω τα 60 ευρω θα "κλειδωσει" εκει, δεν θα μπορω να παρω τηλεφωνο, να στειλω sms ή γενικα να κανω κατι που θα χρεωθει. Φυσικα, μπορω με ενα τηλεφωνημα στη wind να αλλάξω το οριο κτλ. Ειναι καλη φαση γιατι εχω μια σιγουρια πως οτι και να γινει δεν παιζει να υπερχρεωθω. :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ίδιο θέμα με wind και συμβόλαιο στρατού τα τελευταία7 χρόνια..2νουμερα πληρωνα 30 ευρώ άντε 40..σπάνια ανέβαινα..κόβω το ένα νούμερο..268..100...90.130...40..πλήρωσα τα δύο πρώτα..μετά πήγα cosmote..με πήρε μια να δώσω 150 και τα αλλά έκπτωση.αρνηθικα..με πήρε πάλι..έλεγε θα μου στείλει ραβασάκι κανένα 500άρικο...η ώρα στου στρατού χρεώνεται 7.30 ευρώ..τα αναμεταξύ μας δωρεάν..ίντερνετ είχα 300mb..στον τελευταίο είχα παρατηρήσει το κινητό κατέγραψε 26mb αυτοί 'γραφαν 299..δύο προγράμματα τα ίδια δεδομένα..άλλος συναδερφος τους πάει δικαστήριο 730..σε άλλον ήρθε σταθερό wind 300ευρω και τελικά του είπαν έγινε κάποιο λάθος και χρεώθηκε άλλον λογαριασμό.να τα πληρώσει και θα του έχουν μηδενικους λογαριασμούς..ότι να ναι..εγώ τι να κάνω;;λέω να μην πληρώσω,ας με πάνε δικαστήριο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που αναφέρει ένα μέλος πιο πάνω, η Cosmote ενημερώνει και εκείνη όταν ξεπεράσεις το 80% του εκάστοτε προγράμματος, είτε είναι τα 1500' προς Cosmote, είτε τα ΜΒ του Internet. Η υπηρεσία αυτή δεν ενεργοποιείται αυτόματα. Κάλεσα στο 1212 (ή όπως αλλιώς είναι πλέον) για να την ενεργοποιήσουν. Και κάθε μήνα κοντρολάρω μιά χαρά το λογαριασμό. Επίσης, το My Cosmote πλέον στο Site, ενημερώνει αμέσως την κίνηση. Αυτά τα λέω για να γνωρίζετε, εγώ σε ένα μήνα πάω σε άλλη εταιρεία έτσι κι αλλιώς. ;)

 

Όχι φίλε μου η cosmote δεν ενημερώνει όταν ξεπεράσεις το 80% του BIS προγράμματός σου;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ρωτάτε όλοι το ίδιο πράγμα!

Είπαμε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και κοινοποίηση στην κοσμοτε ή wind ή Vodafone....

Μην τους αφήνετε έτσι.. Είναι απατεωνες.... Τι θα πει 500 ευρώ για ιντερνέτ; 500 terabyte κατεβάσατε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου η cosmote δεν ενημερώνει όταν ξεπεράσεις το 80% του BIS προγράμματός σου;)

 

Συγγνώμη φίλε μου, δεν το γνώριζα. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας! Τώρα έμαθα! :X

 

Όσο για το τι πρέπει να γίνει, καταγγελία στον ΕΕΤΤ χωρίς δεύτερη σκέψη, το ίδιο έκανα και εγώ πριν μερικά χρόνια με την HOL για λογαριασμό γύρω στα €60 που δεν έπρεπε να έρθει ποτέ και απλά με έπαιρναν εισπρακτικές. Όταν τους είπα ότι έχει γίνει καταγγελία και θα τους έρθει "ραβασάκι", δεν με ξαναπήραν και ζήσαν αυτοί καλά και εγώ καλύτερα!

 

Χωρίς δεύτερη σκέψη, καταγγελία στον ΕΕΤΤ!!!

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα εκανα αιτηση για αναλυτικο λογαριασμο σε 20 μερες μου ειπαν πως θα τον εχω στα χερια μου!

τεσπα τα λεφτα και μονο που θα χαλασω για δικηγορους ειναι παρα πολλα

 

Δε χρειάζεται να πας σε δικηγόρο. Το ποσό είναι μικρό και μπορείς και μόνη σου. Απλά πρέπει κάποιος να σε καθοδηγήσει για τα τυπικά. Αν θες ρώτα με ΠΜ όταν τα πάρεις. Το μόνο που θα επιβαρυνθείς είναι το κόστος του κλητήρα για την κοινοποίηση της αγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η cosmote το έχει παρακάνει πραγματικά με τις χρεώσεις. Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός μου με χρέωση 320 ευρώ φυσικά τα 295 ευρώ είναι χρέωση blackberry. Έχω ενεργοποιημένο το bis με τα 100mb. To πρόγραμμα αυτό το έχω τους τελευταίους 6-7 μήνες και με τη χρήση που κάνω έφτανα κατά μέσο όρο τα 20-30 mb . Δεν είμαι κανένας αρχάριος χρήστης ή ημιμαθής έχω πλήρη γνώση της χρήσης που κάνω και είμαι απόλυτα υποψιασμένος διότι έχω διαβάσει από την αρχή για όλους τους χρήστες που αντιμετωπίζουν αντίστοιχα προβλήματα και εδώ στο forum αλλά και αλλού. Κοίταξα την ανάλυση του λογαριασμού μου και οι υπέρογκες χρεώσεις έχουν γίνει 07/4 το βράδυ όπου και κοιμόμουν ( αυτό που λέμε κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει .. ). Είναι πάρα πολύ πρόσφατες οπότε θυμάμαι τι έχω κάνει ακριβώς... Το blackberry επίσης από τις 30 μέρες του μήνα τις 10 ήταν στο service. Θα στείλω σήμερα κιόλας αμφισβήτηση του λογαριασμού και καταγγελία στην εεττ. Έχω σκοπό να το φτάσω μέχρι τέλους. Ελπίζω να βρω το δίκιο μου...
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα στο blackberry εγώ τα έχω πάντα ανοιχτά και τους προηγούμενου μήνες που η κατά μέσον όρο είχα 30 mb κατανάλωση. ( αλλιώς δεν υπάρχει και λόγος να χεις blackberry) Τώρα αν υπήρχε κατανάλωση και προς τα πού υπήρχε....... Συμπληρώνω ότι στο τηλέφωνο δεν είχα περασμένη καμία "ύποπτη" για κατανάλωση δεδομένων εφαρμογή. Τέλος τα δεδομένα του blackberry για όσους δε το γνωρίζουν είναι πολύ συμπιεσμένα μπορεί και στο μισό απο ένα κανονικό τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο, ήρθε χρέωση 1032€.

Καλά το έγραψα, 1032€!

Φυσικά τους πήρε τηλ και τους είπε επακριβώς.

"Δεν πιστεύω να περιμένετε να σας πληρώσω αυτά τα χρήματα".

Του ξαναήρθε λογαριασμός κανονικός όπως πλήρωνε πάντα (λιγότερο απο 50€) και τέλος..

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο, ήρθε χρέωση 1032€.

Καλά το έγραψα, 1032€!

Φυσικά τους πήρε τηλ και τους είπε επακριβώς.

"Δεν πιστεύω να περιμένετε να σας πληρώσω αυτά τα χρήματα".

Του ξαναήρθε λογαριασμός κανονικός όπως πλήρωνε πάντα (λιγότερο απο 50€) και τέλος..

 

Εγώ τώρα γράφω το κείμενο τις αμφισβήτησης το οποίο θα στείλω επίσης σε ΕΕΤΤ και Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ. Θα περιμένω απάντηση τους. Σε περίπτωση που δεν μου μου το αναγνωρίσουν ως λάθος από μένα ούτε 1cent δε πρόκειται να πάρουν και ας τα διεκδικήσουν με νταβατζιλίκια, δικαστικά όπως θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείτε να κατηγορήσετε την εταιρεία είναι οι χρεώσεις της, που όντως είναι στο Θεό για τα bb services.Χωρίς να το ασπάζομαι, πώς μπορεί η cosmote και η εκάστοτε cosmote πως εσύ δεν χρησιμοποιούσες τα services μέρα νύχτα και απλά μετά επειδή κατάλαβες τι γίνεται πας να τα ρίξεις σε αυτούς; Ακόμα και να μην έχει γίνει αυτό, που έχω κάθε λόγο να σε πιστέψω, αυτό είναι κάτι που η εταιρεία δεν μπορεί να γνωρίζει και φυσικά δεν είναι και δουλειά της να το γνωρίζει. Απλά μετρά και χρεώνει MBs.Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο.

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το ασπάζομαι, πώς μπορεί η cosmote και η εκάστοτε cosmote πως εσύ δεν χρησιμοποιούσες τα services μέρα νύχτα και απλά μετά επειδή κατάλαβες τι γίνεται πας να τα ρίξεις σε αυτούς;

 

Όφειλε να ενημερώσει όταν πλησιάζεις στο όριο. Κι αυτό ασχέτως το που αναλώνονται τα GB.

Link to comment
Share on other sites

Όφειλε να ενημερώσει όταν πλησιάζεις στο όριο. Κι αυτό ασχέτως το που αναλώνονται τα GB.

 

Αυτό το κάνει μόνο για την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε οικονομικού προγράμματος και όχι για τις πρόσθετες υπηρεσίες, είτε είναι πακέτα sms, είτε monthly pass, είτε blackberry κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει μόνο για την ενσωματωμένη χρήση του εκάστοτε οικονομικού προγράμματος και όχι για τις πρόσθετες υπηρεσίες, είτε είναι πακέτα sms, είτε monthly pass, είτε blackberry κλπ.

 

Μόνο η cosmote γιατί μάλλον είναι μάγκες εκεί :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...