Jump to content

Hyundai T7/T7s


sakis92
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 512
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ebay. Γιατι στην Ελλάδα τρέχα γύρευε που μπορείς να βρεις τέτοιο καλώδιο.

Αυτο που θα μπορούσα να κάνω αλλα δεν έχω το χρόνο να ψαξω να βρω, είναι να έβρισκα ένα σκέτο βύσμα και με λίγο "κόψε ράψε" να έφτιαχνα ένα δικό μου.

Ήθελα να παραγγείλω και εγώ αυτό το καλώδιο αλλά για κάποιο περίεργο λόγο το ebay δεν με αφήνει να αγοράσω, αν και έδωσα τον validated λογαριασμό του paypal με τον οποίο αγόρασα το tablet. Με τα πολλά μου δώσαν έναν τηλ αριθμό για να επιβεβαιώσω , το οποίο θέλω να αποφύγω. Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος άλλος έχει τηλεφωνήσει στο ebay για να τον επιβεβαιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να παραγγείλω και εγώ αυτό το καλώδιο αλλά για κάποιο περίεργο λόγο το ebay δεν με αφήνει να αγοράσω, αν και έδωσα τον validated λογαριασμό του paypal με τον οποίο αγόρασα το tablet. Με τα πολλά μου δώσαν έναν τηλ αριθμό για να επιβεβαιώσω , το οποίο θέλω να αποφύγω. Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος άλλος έχει τηλεφωνήσει στο ebay για να τον επιβεβαιώσουν.

 

Εμένα πάντως ποτέ δεν μου έχουν ζητήσει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ποτέ δεν μου έχουν ζητήσει κάτι τέτοιο

Ευχαριστώ. Και εμένα μου φάνηκε παράξενο σαν διαδικασία. Θα προσπαθήσω να βρω εναλλακτική

Link to comment
Share on other sites

panosvlass θα μπορουσες να με ρωτησεις για το καλωδιο και δεν θα ετρεχες :lol:

Αστεια αστεια καποια καλωδια κανουν και καποια οχι ,ποτε δεν καταλαβα γιατι συμβαινει αυτο ,ρωτηστε εκει που θα αγορασεται αν θα μπορει να φορτιζει το συγκεκριμενο ταμπλετ.

Το 5V 2.5A ειναι υπερβολικο ειδικα για την μπαταρια του T7s που ειναι μικρη ακομα και 5V 1.5A κανει αλλα ιδανικα ειναι 5V 2A.

Οποιος ενδιαφερεται παντως ας στειλει ΠΜ εχω τετοιους φορτιστες για πωληση.

Link to comment
Share on other sites

panosvlass θα μπορουσες να με ρωτησεις για το καλωδιο και δεν θα ετρεχες :lol:

Αστεια αστεια καποια καλωδια κανουν και καποια οχι ,ποτε δεν καταλαβα γιατι συμβαινει αυτο ,ρωτηστε εκει που θα αγορασεται αν θα μπορει να φορτιζει το συγκεκριμενο ταμπλετ.

Το 5V 2.5A ειναι υπερβολικο ειδικα για την μπαταρια του T7s που ειναι μικρη ακομα και 5V 1.5A κανει αλλα ιδανικα ειναι 5V 2A.

Οποιος ενδιαφερεται παντως ας στειλει ΠΜ εχω τετοιους φορτιστες για πωληση.

 

Βασικά ακόμα δεν έχω τρέξει καθόλου!!Μερικά κλικ απο το πληκτρολόγιο μου έκανα και θα το παραλάβω σε μερικές μέρες.

Αν δεν κάνει τότε ξέρω την εναλλακτική μου!!! Έχεις usb σε dc jack που να ταιριάζει στο Τ7s??

5V 2.5A Μου στείλανε μαζί με το tablet. Τωρα αν τα 2.5Α είναι υπερβολικά είναι σχετικό γιατι αν όντως δίνει 2.5A τοτε φορτίζει το Τ7 σε λιγότερο απο μιάμιση ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια οταν παραλαβεις το καλωδιο πες αν φορτιζει γιατι ειναι μανουρα να βρεις καποια που να κανουν την δουλεια.

Ναι εχω τετοιο καλωδιο (ενα και μοναδικο :lol: ) και δουλευει σιγουρα αλλα εχω και φορτιστες με ενσωματωμένο το καλωδιο σαν αυτους που εχουν στο πακετο.

4 hyundai Τ7 & T7s που εχω δωσει ειχαν το ιδιο μοντελο φορτιστη με 5V 2A δεν ξερω γιατι σου εστειλαν τοσο μεγαλο φορτιστη ,μηπως τους ειπες οτι εισαι ανυπόμονος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δω αν δουλευει αυτο που πηρα κρατα το. Στο δεσμευω!αν στο ζητησει αλλος πες μου...

Αφου οι κινεζοι ειναι οτι να'ναι. τους ξερεις καλυτερα απο μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Evmenis κράτα το το καλώδιο... παρέλαβα σήμερα απο το ebay το usb to dc που ειχα παραγγείλει και δουλεύει μια χαρά σε όπου το σύνδεσα.

Επιτελους θα αξιοποιήσω και το powerbank που έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
Παιδια ξεριε κανεις που να στειλω το δικο μου Hyundai T7S που εχει κολλησει και κανεις απο οσους το πηγα (ειδικους και μη) δεν καταφεραν να το ανοιξουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Πες καμια πληροφορια παραπάνω μηπως και μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει απο εδώ.

Τι εννοείς κόλλησε?Αναβει? Δεν ανάβει?

Ανάβει και κολλάει στο boot?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεριε κανεις που να στειλω το δικο μου Hyundai T7S που εχει κολλησει και κανεις απο οσους το πηγα (ειδικους και μη) δεν καταφεραν να το ανοιξουν!!!

Για ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.slatedroid.com/topic/72793-bricked-t7s/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Εδω βρηκα το καταλληλο θεμα για να ρωτησω, θελω 10αρι ταμπλετ και λεω για το T10, ή μηπως το T10s ειναι καλυτερο; Ευχαριστω.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
Για ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.slatedroid.com/topic/72793-bricked-t7s/

 

Επιχειρησανα κανω αυτα που προτεινουν και μπλοκαρισε και το λαπτοπ μου .... Αναγκαστηκα να κανω φορματ:lol:

Καποια αλλη προταση???

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους. Μια ερωτηση.Οταν χρησιμοποιω οποιονδηποτε αλλο governor πλην του pegasusq δεν μπορω να επανελθω απο το sleep mode. Συμβαινει και σε αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους. Μια ερωτηση.Οταν χρησιμοποιω οποιονδηποτε αλλο governor πλην του pegasusq δεν μπορω να επανελθω απο το sleep mode. Συμβαινει και σε αλλους?

Ο pegasusq είναι - στους πυρήνες 3.0.15 - ο καλύτερος governor.

Μην τον αλλάζεις.

 

Το ηχειακι τα'φτυσε(τα ακουστικα δουλευουν).Αξιζει να το στειλω πισω για επιδιορθωση?

 

Αν μπορείς να το ανοίξεις, ίσως μπορείς να επισκευάσεις το ηχειάκι.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο pegasusq είναι - στους πυρήνες 3.0.15 - ο καλύτερος governor.

Μην τον αλλάζεις.

Αν μπορείς να το ανοίξεις, ίσως μπορείς να επισκευάσεις το ηχειάκι.

1) Ο.Κ. Μια δοκιμη δεν πειραξε ποτε

2)Εχω βρει ενα βιντεακι στο youtube με καποιον που το ανοιγει με πιστωτικη αλλα φοβαμαι μηπως παει κατι στραβα και χασω την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
1) Ο.Κ. Μια δοκιμη δεν πειραξε ποτε

2)Εχω βρει ενα βιντεακι στο youtube με καποιον που το ανοιγει με πιστωτικη αλλα φοβαμαι μηπως παει κατι στραβα και χασω την εγγυηση.

 

Απο ποιον θα διεκδικησεις την εγγυηση φιλε μου? εχεις την διευθυνση του εργοστασιου?

εχω και γω ενα T7s και δεν ξερω που να το στειλω. το site που αναφερει στην συσκευασια ειναι πεσμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιον θα διεκδικησεις την εγγυηση φιλε μου? εχεις την διευθυνση του εργοστασιου?

εχω και γω ενα T7s και δεν ξερω που να το στειλω. το site που αναφερει στην συσκευασια ειναι πεσμενο!!!

Το είχα παραγγείλει από merimobiles και νομίζω ότι αυτοί δίνουν την εγγύηση.Οι άνθρωποι ευγενικά , αμέσως μου ενέκριναν rma και μου είπαν να το στείλω σε αυτούς (merimobiles).Αυτοί αναλαμβάνουν να το στείλουν στην εταιρεία (δεν ξέρω ποιά είναι).Ακόμη προβληματίζομαι αν αξίζει να το στείλω για ένα χαλασμένο ηχειάκι.Ρώτησα αν ανοιχτει εδώ ,μήπως υπάρχει κίνδυνος για την εγγύηση και μου είπαν να πω στον τεχνικό να το ανοίξει χωρίς να καταλάβει η κατασκευάστρια εταιρεία ότι ανοίχθηκε.Στην περίπτωσή σου που το site εξαφανίστηκε, πραγματικά δεν γνωρίζω που θα μπορούσες να το στείλεις.Μήπως να έδινες περισσότερες λεπτομέρειες μήπως κάποιος θα μπορούσε να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιον θα διεκδικησεις την εγγυηση φιλε μου? εχεις την διευθυνση του εργοστασιου?

εχω και γω ενα T7s και δεν ξερω που να το στειλω. το site που αναφερει στην συσκευασια ειναι πεσμενο!!!

 

Δεν είναι πεσμένο.Δεν είναι διαθέσιμο εκτός Κίνας .

Δες αυτό http://www.slatedroid.com/topic/77353-for-hyundai-digitalcn-web-proxy-list-live/

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3+ μήνες ήρθε η ταμπλέτα( την είχα στείλει κινα για αλλαγή digitizer). Ποια ρομ προτείνετε να περάσω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4709951#post4709951

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...