Jump to content

Hyundai T7/T7s


sakis92
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταφερα να κανω update απλως δεν του αρεσαν οι 2 καρτες microsd που ειχα και δεν ξεκιναγε.Kατι λενε οτι στην hyundai ετοιμαζουν την 4.2 και θα ανεβει αυτες τις μερες.

O φιλος εδω μαλλον ειχε το ιδιο θεμα με εμενα.Παρηγοριεμαι:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 512
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (επελεξα την επαναφορα απο το μενου ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ).Το ταμπλετ επανηλθε στα κινεζικα κ μανισιο.Παρατηρησα οτι πατωντας vol+ και Power μπαινω σε CWM.

Αναμενομενο να μπαινω σε CWM?

Tι αφορουσε το πακετο CWM του Frontier?

Link to comment
Share on other sites

Αναμενομενο να μπαινεις στο recovery αλλα οχι στο cwm που θελουμε...

Αν το εχεις δουλεψει θα ξερεις,αλλιως οταν το περασεις θα καταλαβεις την ευκολια του και τις δυνατοτητες του.

Εγω χρησιμοποιησα μια verbatim 2gb 4ετιας και βαλε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναμενομενο να μπαινεις στο recovery αλλα οχι στο cwm που θελουμε...

Αν το εχεις δουλεψει θα ξερεις,αλλιως οταν το περασεις θα καταλαβεις την ευκολια του και τις δυνατοτητες του.

Εγω χρησιμοποιησα μια verbatim 2gb 4ετιας και βαλε.

Mπαινω στο CMW-based recovery v 6.0.3.6(warning no file_contexts)

Eιναι αναμενομενο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Για να μππαινεις στο cwm 6036 σημαινει οτι εχεις φλασαρει το recovery που εφτιαξε ο frontier και αρα η καρτα σου δουλευει.

Δοκιμασε να φλασαρεις την cleanrom μονο με τα script του 2gb partition.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μππαινεις στο cwm 6036 σημαινει οτι εχεις φλασαρει το recovery που εφτιαξε ο frontier και αρα η καρτα σου δουλευει.

Δοκιμασε να φλασαρεις την cleanrom μονο με τα script του 2gb partition.

Eγραψα και πιο πριν οτι με μια καρτα 256 gb καταφερα κατι με το CWM.Αλλα η καρτα αυτη δεν χωρα την clean rom:(

Kατοπιν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ το επανεφερα σε κινεζικη-μανισια κατασταση αλλα και μετα απο αυτο μπορω να μπαινω σε CWM.

Μηπως τωρα απο CWM μπορω να κανω εγκατασταση την clean rom?

Link to comment
Share on other sites

Για να μππαινεις στο cwm 6036 σημαινει οτι εχεις φλασαρει το recovery που εφτιαξε ο frontier και αρα η καρτα σου δουλευει.

Δοκιμασε να φλασαρεις την cleanrom μονο με τα script του 2gb partition.

 

Το tablet έχει recovery από την μάνα του.

Προφανώς σε αυτό αναφέρεται ο φίλος και όχι σε αυτό τού frontier.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα καρτας τελικα. Βρες μια που να δουλευει για να ησυχασεις. Δανεισου απο κανα γνωστο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα καρτας τελικα. Βρες μια που να δουλευει για να ησυχασεις. Δανεισου απο κανα γνωστο.

Kατα 99% ειναι θεμα καρτας.

Μεσα στη βδομαδα πιστευω θα βρω μια καρτα

Link to comment
Share on other sites

Δύστυχος και εγώ έχω ακριβός το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο hobit με την αφή της οθόνης σε hyundai T7s. Τα κουμπιά δουλεύουν αλλά η οθόνη δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Δοκίμασα ρεσετ αλλά πάλι το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια sd απο εναν φιλο και ξεκινησε το φλασαρισμα.

Ποση ωρα κρατα το φλασαρισμα?

Το μηνυμα ''Update system...Wait some minutes'' ειναι κολημενο 50 λεπτα τωρα.

Να ανησυχησω?

Link to comment
Share on other sites

50.....?

Δεν παιρνει πάνω απο 5!

Λογικα κατι δεν παει καλα..

Αν ακομα δεν εχει τελειωσει και το ακυρωσεις κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ανοιγει..

Θα θελει φλασαρισμα ξανα.επιτυχημενο αυτην την φορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

50.....?

Δεν παιρνει πάνω απο 5!

Λογικα κατι δεν παει καλα..

Αν ακομα δεν εχει τελειωσει και το ακυρωσεις κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ανοιγει..

Θα θελει φλασαρισμα ξανα.επιτυχημενο αυτην την φορα.

Το διεκοψα πατώντας reset.

Aλλα τωρα κολλαει στο logo εκκινησης.

Να περιμενω να ξεφορτισει κ μετα να φορτισω κ να ξανακανω φλασαρισμα?

 

Οχι....κρατησα πατημενα vol- και Power και πατησα reset.....ξαναφλασαρει....

για να δουμε τωρα.....

 

Βασικα.....στα αρχεια της clean rom : 1) αντικατεστησα τα 4 αρχεια utscript με αυτα γαι να κανω 2gb παρτιτιον και 2) αντικατεστησα το ramdisk recovery uboot αρχειο με εκεινο για CWM.............ολα τα αρχεια τα εβαλα στην sd ,,,,,,,αλλα κ παλι κολλα στο φλασαρισμα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις μπει στην διαδικασια και παλευεις να το σωσεις.... κανε μια δοκιμη ΜΟΝΟ με την cleanrom χωρις τα script κτλ.

 

Αφου μπαινει στο φλασαρισμα θα την βρεις την ακρη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις μπει στην διαδικασια και παλευεις να το σωσεις.... κανε μια δοκιμη ΜΟΝΟ με την cleanrom χωρις τα script κτλ.

 

Αφου μπαινει στο φλασαρισμα θα την βρεις την ακρη

Εβαλα στην sd μονο clean rom κ αρχεια για 2 gb parttion κ ακολοθησα οδηγιες frontier.

Ολα καλα:):)

Aκομη ομως βλεπω την εφαρμογη Google Pinying και μια αλλη κινεζικη.......να τα σβησω?

Γενικα να πειραξω κατι αλλο απο εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε εισαι!

Enjoy!

Mα εχει κατι χαζοκινεζιες(λιγες βεβαια).

Kατεβαζω καποιον file manager απο playstore και τις διαγραφω?

Link to comment
Share on other sites

Το google pinyin το εχω και εγω(ουτε που εχω ασχοληθει τι κανει). Αλλη κινεζια δεν εχω.

Αν εχεις μπολικες κινεζιες σημαινει οτι περασες την κανονικη ρομ και οχι την cleanrom.

Ποιες αλλες κινεζιες εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον root browser και στον φακελο apps προσπαθησα να κανω uninstall ενα κινεζικο apk....αλλα με αποτυχια........στον φακελο apps....oι εφαρμογες δεν διαγραφονται με τιποτα?

 

Το google pinyin το εχω και εγω(ουτε που εχω ασχοληθει τι κανει). Αλλη κινεζια δεν εχω.

Αν εχεις μπολικες κινεζιες σημαινει οτι περασες την κανονικη ρομ και οχι την cleanrom.

Ποιες αλλες κινεζιες εχεις?

Clean rom περασα.Eιναι λιγοτερες γενικα οι εφαρμογες κ δεν εχει κινεζιες(κανα 2 μονο) και εχω κ 2gb partition.

Aλλα παρατηρω οτι δεν μπορω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες.Ειναι λογικο αυτο?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον root browser και στον φακελο apps προσπαθησα να κανω uninstall ενα κινεζικο apk....αλλα με αποτυχια........στον φακελο apps....oι εφαρμογες δεν διαγραφονται με τιποτα?

 

 

Clean rom περασα.Eιναι λιγοτερες γενικα οι εφαρμογες κ δεν εχει κινεζιες(κανα 2 μονο) και εχω κ 2gb partition.

Aλλα παρατηρω οτι δεν μπορω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες.Ειναι λογικο αυτο?

 

Κατέβασε το Titanium Backup Root από το market και χρησιμοποίησε την επιλογή που έχει για απεγκατάσταση εφαρμογών της ROM (Uninstall all user and system apps).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Titanium Backup Root από το market και χρησιμοποίησε την επιλογή που έχει για απεγκατάσταση εφαρμογών της ROM (Uninstall all user and system apps).

Το κατεβασα και μεμονωμενα εσβησα 2-3 εφαρμογες.Βεβαια για το google pinyin με προειοδοποιει οτι δεν θα λειτουργει καλα η συσκευη μου οποτε δεν το τολμησα:)

To Greenify για να διακοπτει εφαρμογες στο παρασκηνιο πρεπει καθε φορα να μπαινω σε αυτο κ να επιλεγω ποιες δεν θελω? Δλδ ανοιγω youtube,intenet browser κ δεν θελω να τρεχει πλεον το youtube.Πως θα το κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ Τ7ς.ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ dealsprime.ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ POWER ΟΥΤΕ ΜΕ - ΚΑΙ + κλπ).ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΖΕΣΤΟ. ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ;ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΜΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;ΤΟ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΜΕΣΩ PAYPUL
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και μεμονωμενα εσβησα 2-3 εφαρμογες.Βεβαια για το google pinyin με προειοδοποιει οτι δεν θα λειτουργει καλα η συσκευη μου οποτε δεν το τολμησα:)

To Greenify για να διακοπτει εφαρμογες στο παρασκηνιο πρεπει καθε φορα να μπαινω σε αυτο κ να επιλεγω ποιες δεν θελω? Δλδ ανοιγω youtube,intenet browser κ δεν θελω να τρεχει πλεον το youtube.Πως θα το κανω?

Ευχαριστω

 

Μπορείς να απεγκαταστησεις άφοβα το Pinyin.

Στο Greenify ορίζεις τις εφαρμογές που θέλεις, βάζεις το widget του στο desktop και οπότε θέλεις να τις κλείσεις, πατάς το εικονίδιο.

 

 

 

 

 

ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ Τ7ς.ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ dealsprime.ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ POWER ΟΥΤΕ ΜΕ - ΚΑΙ + κλπ).ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΖΕΣΤΟ. ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ;ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΜΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;ΤΟ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΜΕΣΩ PAYPUL

 

Καταρχάς μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

RESTORE δοκίμασες να κάνεις; Βάλε μια βελόνα ή συνδετήρα στην τρύπα δίπλα στην υποδοχή της κάρτας SD ώστε να κάνει επανεκκίνηση.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία.Ευτυχώς άνοιξε με το restore.Από εδώ και πέρα τι κάνω;Αν το ξανακάνει σημαίνει ότι έχει πρόβλημα;Σε ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία.Ευτυχώς άνοιξε με το restore.Από εδώ και πέρα τι κάνω;Αν το ξανακάνει σημαίνει ότι έχει πρόβλημα;Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Αν έχεις κάποια εργοστασιακή ROM, καλύτερα να εγκαταστήσεις την CleanROM.

Links και οδηγίες στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...